Pa hajde...

gost 243178

Veoma poznat
Poruka
12.084
Baš kad sam završila sa pravljenjem džema, svratio drug na kafu i ja ga pitam 'Sad sam napravila super džem, da ti dam teglu da poneseš?' i on mi odgovori 'Pa hajde'.
Mnogo sam se iznervirala - ja sam se oko tog džema dosta potrudila/radila, i mislim da mu dajem super stvar. Ako ne voli džem, ili neće da tegli teglu, ja mislim da treba da kaže 'Hvala ti, ali ne mogu sad da nosim / ne volim džem', a ako voli, treba da kaže ' Super, hoću, hvala'. Sad sam besna što će da ode sa džemom do kog mu nije stalo (a imam toliko drugih kandidata koji bi se obradovali).

Moje pitanje: da li sam sitničava, ili neko razume o čemu pričam?
(Ko razume o čemu pričam može da se nadoveže sa sličnim primerima ili pričom o lepom vaspitanju / zahvalnosti).
 
Baš kad sam završila sa pravljenjem džema, svratio drug na kafu i ja ga pitam 'Sad sam napravila super džem, da ti dam teglu da poneseš?' i on mi odgovori 'Pa hajde'.
Mnogo sam se iznervirala - ja sam se oko tog džema dosta potrudila/radila, i mislim da mu dajem super stvar. Ako ne voli džem, ili neće da tegli teglu, ja mislim da treba da kaže 'Hvala ti, ali ne mogu sad da nosim / ne volim džem', a ako voli, treba da kaže ' Super, hoću, hvala'. Sad sam besna što će da ode sa džemom do kog mu nije stalo (a imam toliko drugih kandidata koji bi se obradovali).

Moje pitanje: da li sam sitničava, ili neko razume o čemu pričam?
Ja razumem, tako ja kad dajem rakiju :(
Ali imaj u vidu da je džem super za muškarce, pravi izaov, velika slast, vole da ubodu prstić u njega...ali samo dok su u predškolskom uzrastu, a posle simbol tegle sa džemom preuzima nešto sasvim drugo :prstic:
 
Ja razumem, tako ja kad dajem rakiju :(
Ali imaj u vidu da je džem super za muškarce, pravi izaov, velika slast, vole da ubodu prstić u njega...ali samo dok su u predškolskom uzrastu, a posle simbol tegle sa džemom preuzima nešto sasvim drugo :prstic:

Dobro, ali neka tako kaže majku mu - nije problem da tu teglu dam nekom drugom, nekome ko ima decu...
Ne mogu da zamislim da neko to kaže za domaću rakiju. Nezahvalnici!
 
Ispade da on tebi cini uslugu. :)

Taj rad : (

Džem je od jabuka, sa đumbirom, braon šećerom i tajnim začinima. Odličan je i miriše do neba.
(Pravila sam i višnju sa vanilom, al' to ne dam nikome).

Imaš pravo tehduduk, praviću se da sam zaboravila - ne smem da ulazim u razgovor, jer sam malo agresivna od stajanja uz šporet.
 
Dobro, ali neka tako kaže majku mu - nije problem da tu teglu dam nekom drugom, nekome ko ima decu...
Ne mogu da zamislim da neko to kaže za domaću rakiju. Nezahvalnici!

Joj, prijo, ti si to kuvala, a azmisli da si gajila šljive, pa kosila ispod njih, pa kupila šljive, pa žarila i ubadala svoje prstiće na koprive i trnje, oštre prerezane mladice i drugi korov....pa onda pazila na kace, pa skupljala drva za kazan, pa doterala kazan, pa umestila kazan, pa kuvala(pekla) rakiju, pa prepcala rakiju, pa pretakala rakiju, pa oprala sve kace, kazan i sudove...eeeeeeej
 
Pa sto odraslom muskarcu nudis teglu sa dzemom, nije on klinac da se na to lozi. ;)

Nije klinac, ali voli da klopa. Ali poenta je u drugoj stvari: može i da kaže 'ne, hvala', što uzima kada mu ne treba? Da ne uvredi domaćicu? Meni je to foliranje. A ako se već foliraš, pa onda se bar isfoliraj do kraja, pa reci 'super hvala'. Ovo mi je najgora varijanta.
 
pa ne mozes svaki put bingo da ubodesh : ))

i tebi se sigurno to nekad desi a mozes i da mu kazesh to sto si nama moze kao simpa ton
mozes da ga gadjas pekmezom
tako bih. sa sve polomljenom teglom. nek zapamti.
 
Baš kad sam završila sa pravljenjem džema, svratio drug na kafu i ja ga pitam 'Sad sam napravila super džem, da ti dam teglu da poneseš?' i on mi odgovori 'Pa hajde'.
Mnogo sam se iznervirala - ja sam se oko tog džema dosta potrudila/radila, i mislim da mu dajem super stvar. Ako ne voli džem, ili neće da tegli teglu, ja mislim da treba da kaže 'Hvala ti, ali ne mogu sad da nosim / ne volim džem', a ako voli, treba da kaže ' Super, hoću, hvala'. Sad sam besna što će da ode sa džemom do kog mu nije stalo (a imam toliko drugih kandidata koji bi se obradovali).

Moje pitanje: da li sam sitničava, ili neko razume o čemu pričam?
(Ko razume o čemu pričam može da se nadoveže sa sličnim primerima ili pričom o lepom vaspitanju / zahvalnosti).
pa ja ne znam prosto sta bih ti radio za domaci dzem..odma bih napravio palacinke i slistili bi je i posle bih te celu izljubio
 
Poslednja izmena:
E danas sam vodila razgovor baš na ovu temu.
Mene to izludjuje, koliko god banalno izgledalo.
Spakujem garderobu, koja nije iznošena i ofucana, i taj neko se ponaša kao da mi čini što će, eto, da je uzme.....A uvek mi bude žao da je ostavim pored kontejnera, jer to nije nešto što bih baš bacila i što mi je draže da dam nekom svom.Obično bude nešto što mi je malo ili sam promašila u kupovini, jer mi ne stoji, a vrlo često, ako je u pitanju rodbina, spakujem i nešto što odgovara veličini starije dece, iako bih još mogla da nosim...Jednom mi se desilo da to vidim kod njih na gomili za izbacivanje...
Prijateljici sam poklonila novu novcijatu, nikad obučenu PS majčicu,za koju sam tek na njoj videla kako lepo može da stoji...Nisam dobila ni hvala,iako je stalno nosi...
Na kraju će ispasti da sam sama kriva što kako moj dragi kaže "očekujem previše od ljudi".
Ne, ne očekujem, samo polazim opd toga da bih se ja bar zahvalila, a obično gledam i da uzvratim , mada to ne očekujem.Hvala je dovoljno.
 
Inače, Honduras, ni ja ne umem da primim poklon.
Obično kažem isto kao i taj nesrećnik što si mu zažalila taj džem, a tako kažem i kad se obradujem i kad mi je svejedno. Mene su učili da je sramota pokazati radost prilikom poklonoprimanja, čak i da je sramota raspokovati poklon.
Kasnije sam učio da treba raspokovati poklon, i treba se obradovati, makar kurtoazno,ali...ne ostaje u čoveku ono kasnije, nego ono od ranije.
Razmisli o tome.
 
Nije klinac, ali voli da klopa. Ali poenta je u drugoj stvari: može i da kaže 'ne, hvala', što uzima kada mu ne treba? Da ne uvredi domaćicu? Meni je to foliranje. A ako se već foliraš, pa onda se bar isfoliraj do kraja, pa reci 'super hvala'. Ovo mi je najgora varijanta.
Voli da klopa ali verovatno prasetinu, dzem ga najmanje zanima, ja sam se ko dete davio u dzemu a sad godinama nemam zelju ni na palacinku da ga namazem iako recimo moja keva pravi najbolji pekmez od kajsija.
A ti si se pohvalila njemu kako si napravila super dzem i odma mu ga ponudila a on je iz kurtoazije prihvatio verovatno da te ne uvredi ali se po njegovoj reakciji videlo da nije odusevljen jer to mora da tegli a ko zna da li ce ga jesti.
E naravno da bi bilo kulturnije da je odbio al je isao linijom manjeg otpora i prihvatio preko qrtca.
Ubuduce svoj dragoceni dzem nudi samo onima za koje si sigurna da obozavaju takve stvari i da ce ga i jesti.
Pa se neces osecati besno jer se neko ispostavio kao nezahvalan a ti si se tako potrudila i htela da te on pohvali.
 
Joj, prijo, ti si to kuvala, a azmisli da si gajila šljive, pa kosila ispod njih, pa kupila šljive, pa žarila i ubadala svoje prstiće na koprive i trnje, oštre prerezane mladice i drugi korov....pa onda pazila na kace, pa skupljala drva za kazan, pa doterala kazan, pa umestila kazan, pa kuvala(pekla) rakiju, pa prepcala rakiju, pa pretakala rakiju, pa oprala sve kace, kazan i sudove...eeeeeeej

e onda se napijesh i sve zaboravish :lol:

sto se teme tiche...mozemo li gledati u bob ili citati misli da znamo sta je na naumu drugih...nedostatak entuzijazma mozemo pripisati i umoru...kao i zelju za pohvalom jednom od ljudskih karakteristika...ne kazem da je lose sitnicariti...i sam sam takav...samo oko toga ne treba dizati preveliku famu...uostalom...opste prihvatanje fizicki je nemoguce...
 
...nanulimunaninu, sram ga bilo...:evil:

...zamisli da si ga ponudila necim drugim, a on kaze "pa hajde"...
...madaaa... mozda bi u tom slucaju uctivi odgovor "necu, hvala" bio mnogo grdji...:lol:
 
U stvari , ja ne volim ništa da mi poklanju. To me opterećuje, smatram da treba da uzvratim, pamtim to i stoji mi na svesti. Kao što rekoh- opterećuje, a sve što me opterećuje ja odbacujem. Retko ko ti i poklanja nešto, a da ne očekuje nešto zuzvrat. Ruka koja daje uvek je iznad one koja uzima. Ne poklanjam, i ne volim da mi poklanju, čak ni za rođendan.
 
jao boze ako ti drugarica da teglu pekmeza to te opterecuje?? jos si sa sela
i to koji je sama pravila

Zovne ti mene komšinica da preorem bašticu.
Odem, preorem, svrati me na kafu.
Ponudi mi kompot, iznese kompot, dobar, od breskvi.
Udarila proletnja vrućina, ugušila me prašina, kompot u tegli, mami.
Smazah jednu čašu, ona ponudi drugu.
Uzmem i drugu, vidim odmaklo podosta niz teglu (od 1l) i neću više, nema smisla.
Posle mi ona reče da je to donela pešice , iz drugog sela, dala joj sestra.
Meni beše krivo i za ono što sam uzeo.
 
U stvari , ja ne volim ništa da mi poklanju. To me opterećuje, smatram da treba da uzvratim, pamtim to i stoji mi na svesti. Kao što rekoh- opterećuje, a sve što me opterećuje ja odbacujem. Retko ko ti i poklanja nešto, a da ne očekuje nešto zuzvrat. Ruka koja daje uvek je iznad one koja uzima. Ne poklanjam, i ne volim da mi poklanju, čak ni za rođendan.

Takođe.
I uvek posle kada se nađem sa ljudima koji su mi poklonili nešto, mi bude žao što im nisam kupio nešto, i osećam se bedno! :rtfm:
 

Back
Top