"Ovo je vaša kuća"

kao sto eu zabole za srbiju sto su rekli i djindjicu, pa on razocaran onaj govor odrzao na kosovu polju bas o eu, a posle koga ga ubise...i zamisli, srbi :lol:

kao sto eu zabole za tursku, ali su puni prica o njoj misleci da su turci glupi mandrili da ne znaju da ih lazu.
 
kao sto eu zabole za srbiju sto su rekli i djindjicu, pa on razocaran onaj govor odrzao na kosovu polju bas o eu, a posle koga ga ubise...i zamisli, srbi :lol:

kao sto eu zabole za tursku, ali su puni prica o njoj misleci da su turci glupi mandrili da ne znaju da ih lazu.

To šta ko misli je jedno, a sasvim drugo su potpisana dokumenta. Kada je UK izlazila iz EU puno novca je morala da vrati. Tek što bi Srbija u odnosu na njen gdp.
 
To šta ko misli je jedno, a sasvim drugo su potpisana dokumenta. Kada je UK izlazila iz EU puno novca je morala da vrati. Tek što bi Srbija u odnosu na njen gdp.
putin je mmf-u ceo dug rusije vratio u kesu. sve. nisu hteli da uzmu ali su na kraju morali. punili su im avion lovom, dok su ovi besno posmatrali.

zato sad mogu samo da licemerno serendaju o rusiji i da joj prete ratom. kao uvek u istoriji.

a naivci misle da smo mi srbi dobrodosli kod njih. mi sa dugom. sa bremenom istorije sta nam je nemacka radila. i mnogo clanica eu kao hrvatska.

ajde... novo vreme nosi nova desavanja. eu ce biti roblje briksa a to je intencija i briksa i usa. evropa svima njima smeta, a kada smetas zna se sta se radi.
 
srbija moze samo da bude vest igrac na zici. vucic to pokusava, dal mu uspeva ne znam, ali znam da nekad kakav god bio, uspe da spoji nespojive stvari.

kinezima mi nismo veliki interes jer smo mali, mozemo biti samo prolazna trasa na njihovom putu do portugala. englezi kineze ne zanimaju. engleska je zauvek izgubljena i iznutra ce se raspasti.

zato su i izasli iz eu, jer su i eu smetali. a dug je smesna para koliko britanija ima bogatstva sirom sveta.
 
To šta ko misli je jedno, a sasvim drugo su potpisana dokumenta. Kada je UK izlazila iz EU puno novca je morala da vrati. Tek što bi Srbija u odnosu na njen gdp.

УК је доприносила буџету ЕУ петнаестак милијарди фунти годишње и била је - за разлику од многих чланица - финансијер ЕУ, кад се подвуче црта. Оно што је отац мог пољског друга Бартека називао "циганским земљама", пак, добијају у сваком буџету много, много више него што дају.

У том смислу, Британија не мора да врати ништа. Међутим договори постигнути раније се не раскидају тек тако, и зато ће наставити да ко-финансирају неке пројекте - Евроатом, рецимо - све до средине века. И ту ће платити милијарде.
 
Храну можемо сами да производимо, гас и нафту да увозимо из Русије а мобилне, телефоне, компјутере и електричне аутомобиле из Кине.ЕУ нам уопште не треба, сем да нам уваљују њихову бофл робу, коју не могу да продају на њиховом тржишту.
za osnovne životne potrebe zapad je nepotreban.
nas yebe što smo okruženi nato poltronima.
ko zna možda se vrati stara granica podele evrope.
 
paula kaze zasto smo izgubili francuze ko saveznike ?

pa tolko o njenom poznavanju politike.

francuzi su pre I sv rata bili jedna od najvece dve kolonijalne sile (oni i englezi) , nemci su krajem 19 veka doziveli privredni preporod i napredak kakav nije zabelezen do tad u svetu. pozeleli su svoj deo kolaca u kolonijama. to i jeste razlog I sv rata

amerika je imala 1914 veliki dug prema francuskoj i engleskoj pogotovo francuskoj.

posto niej ucestvovala u ratu prve dve godine kao kuravele su prodavali sve potrebno silama atante pogotovo francuskoj , u sanitetu oruzju i svem usto je trebalo. slali su to toboz preko civilnih brodova... kada je nemac odlucio da jedan takavbrod potopi ameri se direktno ubacuju u sukob...

za samo dve godine rata uspeli su da okrenu dug prema francuskoj trostruko u sovju korist!

duznicko ropsgtvo se nastavljalo....

francuska je bila saveznik srbije u I sv ratu veoma postovala srbiju. ali psoto je polako pala pod uticaj amera , to je palo...

dana su primer slugeranje... posto engleska nije u eu sada su vodece sile eu nemacka i francuska , pa usa prkeo njih preti rusiji i zaostrava odnose eu sa rusijom...

tako smo videli kako americka pudlica makron preti toboz putinu...


amer i jevrejin vrte svetom a paula brboce
 
To Amerika i Engleska biće zemlja proleterska je još moj deda slušao posle II rata.
nemaju 25 tenkova i 100 granata da posalju ukrajini, plus 10-ak f16.. i oni ce da ratuju sa rusijom?

Знак да је Русија одлучила – Неће бити преговора

ocete mirovni spporazum? ocete moj q. PREDAJTE SE!

Европски лидери спремају коначни рат са Русијом и Кином!

16:07 10.05.2024.
0

Европа треба да води вешту дипломатију, а не да показује лажне мишиће и да се понаша као да је Наполеон, изјавио је бугарски економиста Кузман Илијев.


evropica je atrofirala, probuseni kurton, samo makron glumi neko mudo, a zena mu trandza, to ima manje sanse od napoleona i hitlera zajedno da napravi neki rezultat po ruskim zemljama, kao sto je ukrajina
 
Poslednja izmena:
To šta ko misli je jedno, a sasvim drugo su potpisana dokumenta. Kada je UK izlazila iz EU puno novca je morala da vrati. Tek što bi Srbija u odnosu na njen gdp.

Да се срачунамо и КиМ и агресија бомбардовање и што су терали републике на отцепљење уместо да смо се раздруживали 10г. Као Чехословачка без метка итд...

Не би могли да нам плате након пребијања свих рачуна...
 
imamo i domacih poltrona

autorka teme
ma ok to je od pamtiveka.
mi samo ne znamo kad kome da se okrenemo. to su interesi, od ljubavi se ne živi, sad trenutno je istok nama šansa. dve od tri velike zemlje mi sa dve imamo dobre odnose.
nadam se da će tramp pobediti, barem nas neće čačkati a i ranije je bilo priče da treba doći u Srbiju.
mađari su to skontali zato kinez i otišao tamo.
 
ma ok to je od pamtiveka.
mi samo ne znamo kad kome da se okrenemo. to su interesi, od ljubavi se ne živi, sad trenutno je istok nama šansa. dve od tri velike zemlje mi sa dve imamo dobre odnose.
nadam se da će tramp pobediti, barem nas neće čačkati a i ranije je bilo priče da treba doći u Srbiju.
mađari su to skontali zato kinez i otišao tamo.
паметно размишљање.

али сад ће ауторка теме да те обавезује наметнутим уговорима од стране запада и еу...

сорошевска политичарка
 
Да се срачунамо и КиМ и агресија бомбардовање и што су терали републике на отцепљење уместо да смо се раздруживали 10г. Као Чехословачка без метка итд...

Не би могли да нам плате након пребијања свих рачуна...
Jeste Mističe, terali su nas da se ubijamo.:roll:
To im je odgovaralo upravo u vreme kad je Gorbačov celu komunističku imperiju predavao "bez metka" što bi se reklo.
 
Sve sto vecina u nasoj Sluzbi radi ima izrazito i jedino anti-zapadni kontekst.

Tako da, sve te gluposti oko uvlacenja bratu Siju, ima samo i jedino kontekst anti- zapadu.

Citava nasa politika, politika nasih vladara u poslednje vreme je samo reakcija na zapad, mi nemamo svoj identitet van toga kao Drzava, i to je presmesno.

Tačno tako.

To je naš nivo.
 
Немамо сопствену политику, јер када смо је имали, добили смо преко носа.
Свет се поларизује.
Као да баш сви желе под нечију капу...па баш и не.Присиљени су.
Тако и ми.
Ако ниси са нама, против нас си....

Толико смо мали и малобројни да нас нико не пита за мишљење.
А та прича, неутралност...која је земља на свету суштински неутрална?
Не знам ни једну.

Запитајте се зашто никога нисмо тужили и тражили одштету...
 
EU na Krsti propada vec 20 godina, a evro i dalje ubedljivo, ali uvedljivo druga najbitnija valuta na svetu, dok je ekonomija kopacke Rusije toliko raspala da joj budzet cak i dalje zavisi od cene nafte.

Samo da se Krstine patriote ne bave kladjenjem i ne ulazu na berzi, i dobro je.
 
... Izjavi gospodin predstavnik građana Srbije predsedniku Kine.

Šta li znači ova izjava?

Prostiremo se kao otirač?
Radite nam šta želite?
Gostoljubivi smo?
Emotivna?
Želimo još kineza ovde?

Mislim, koja je poenta u političkom smislu ovakvog jednog iskaza?
Mene je, iskreno, sramota ove patetike. Ovo se nikome ne govori čak ni u privatnom kontekstu. A šta ako nije samo patetika, šta ako im je dao Srbiju na izvolte?
I zašto? Šta se dobija time? Koje su posledice svega ovoga?

"Ovo je vaša kuća, želim Vam dobro zdravlje i da dugo vladate NR Kinom.
Neka živi čelično prijateljstvo NR Kine i Srbije", poručio je predsednik Srbije.

link
https://www.b92.net/info/politika/2...vecani-rucak-siju-ovo-je-vasa-kuca-video/vest
svako se necemu cudi pa i postavljacica

i ko bi ga znao cemu se sve cudi. pa sta?

ja i dalje pamtim brojne konkretne poteze pomoci kine, cak i kad nas je ignorisao ceo zapad

navescu samo jedan. u zimu 2.001 drzava je ostala bez nafte, ej bre. nafte nigde ni u naznaci. mislim da je bio februar, kina je poslala tanker nafte, bez placanja, platicete kad budete mogli. i srbija nije stala. nisu nist trazili, ni politicki ni bilo kako.
 
EU na Krsti propada vec 20 godina, a evro i dalje ubedljivo, ali uvedljivo druga najbitnija valuta na svetu, dok je ekonomija kopacke Rusije toliko raspala da joj budzet cak i dalje zavisi od cene nafte.

Samo da se Krstine patriote ne bave kladjenjem i ne ulazu na berzi, i dobro je.
lep nagovestaj propast evra

mozda i pre nego sto mislite
 

Back
Top