"Ovo je vaša kuća"

Kina je danas jedina potentna sila koja ima sredstava , želja i planove da uloži u Srbiju što recesivnoj Evropi i sličnoj takvoj a svakako nezainteresovanoj Americi ne pada na pamet. Hoćeš, nećeš ne moraš.

Не причам о Кини. Они раде најбоље, али за себе, па онда Амери, а ЕУ и Руси ће испушити дугорочно у овим Играма глади геополитике и геоекономије Балкана
 
... Izjavi gospodin predstavnik građana Srbije predsedniku Kine.

Šta li znači ova izjava?

Prostiremo se kao otirač?
Radite nam šta želite?
Gostoljubivi smo?
Emotivna?
Želimo još kineza ovde?

Mislim, koja je poenta u političkom smislu ovakvog jednog iskaza?
Mene je, iskreno, sramota ove patetike. Ovo se nikome ne govori čak ni u privatnom kontekstu. A šta ako nije samo patetika, šta ako im je dao Srbiju na izvolte?
I zašto? Šta se dobija time? Koje su posledice svega ovoga?

"Ovo je vaša kuća, želim Vam dobro zdravlje i da dugo vladate NR Kinom.
Neka živi čelično prijateljstvo NR Kine i Srbije", poručio je predsednik Srbije.

link
https://www.b92.net/info/politika/2...vecani-rucak-siju-ovo-je-vasa-kuca-video/vest
AV se dodvorava po svom običaju, a ima možda i stereotipa.
 
Sve sto vecina u nasoj Sluzbi radi ima izrazito i jedino anti-zapadni kontekst.

Tako da, sve te gluposti oko uvlacenja bratu Siju, ima samo i jedino kontekst anti- zapadu.

Citava nasa politika, politika nasih vladara u poslednje vreme je samo reakcija na zapad, mi nemamo svoj identitet van toga kao Drzava, i to je presmesno.
Dosta je što si se ti uvukao Zapadu...
 
... Izjavi gospodin predstavnik građana Srbije predsedniku Kine.

Šta li znači ova izjava?

Prostiremo se kao otirač?
Radite nam šta želite?
Gostoljubivi smo?
Emotivna?
Želimo još kineza ovde?

Mislim, koja je poenta u političkom smislu ovakvog jednog iskaza?
Mene je, iskreno, sramota ove patetike. Ovo se nikome ne govori čak ni u privatnom kontekstu. A šta ako nije samo patetika, šta ako im je dao Srbiju na izvolte?
I zašto? Šta se dobija time? Koje su posledice svega ovoga?

"Ovo je vaša kuća, želim Vam dobro zdravlje i da dugo vladate NR Kinom.
Neka živi čelično prijateljstvo NR Kine i Srbije", poručio je predsednik Srbije.

link
https://www.b92.net/info/politika/2...vecani-rucak-siju-ovo-je-vasa-kuca-video/vest
Je l tebi to niko nike rekao kada mu dodješ u kuću? Mi casa, su casa? Nikad čula....pa morali bi nešto i da znate da bi uopšte mogli da se upuštate u diskusije, a ne ko telad u šarena vrata....
 
Кинези су јако добар и питом народ , када дођу овде помажу привреду , нису лешинари ..свако ко поштује Србију може је сматрати својом кућом .
Ima nekih koji misle da je neki kinez svratio na pivo, kao kod njih što se svraća....naravno, u nedostatku inztelegencije sve možeš da napišeš i da ne pocrveniš...
 
500 god pod turcima je učinilo svoje. Mislimo da se ili treba šlihtati ili se bahatiti.
Gde li je zlatna sredina, diplomatija i pamet?
Кад је Милош слао изасланика код султана, испратио га је ријечима (препричавам, мрзи ме да тражим тачан цитат):
„Да се курчиш пред султаном да види да нисмо мачији кашаљ, али ако и он почне да се курчи, ти да откурчиш! И само да знаш, он воли паре и мушко дупе, а ми пара да ти дамо немамо...”
 
Кад је Милош слао изасланика код султана, испратио га је ријечима (препричавам, мрзи ме да тражим тачан цитат):
„Да се курчиш пред султаном да види да нисмо мачији кашаљ, али ако и он почне да се курчи, ти да откурчиш! И само да знаш, он воли паре и мушко дупе, а ми пара да ти дамо немамо...”

Отприлике, то би означило 1815.г. и суверенитет у доласку.

Нажалост од 1944.суверенитет је у одласку...

Потпуни суверенитет не постоји, постоји суверенитет у доласку и одласку
 
Mnogo ljudi jako , baš jako želi da veruje da postoje snage na Zapadu koje nisu imperijalističke i koje su za miroljubivu koegzistenciju u multipolarnom svetu.
Samo da pojasnim ! Ja ne mrzim Zapad? , samo ne gajim iluzije o Zapadu.
Prezirem budale koje misle da postoji nivo snishodljivosti Zapadu koji će dovesti do toga da ih Zapad prihvati kao svoje.
 
... Izjavi gospodin predstavnik građana Srbije predsedniku Kine.

Šta li znači ova izjava?

Prostiremo se kao otirač?
Radite nam šta želite?
Gostoljubivi smo?
Emotivna?
Želimo još kineza ovde?

Mislim, koja je poenta u političkom smislu ovakvog jednog iskaza?
Mene je, iskreno, sramota ove patetike. Ovo se nikome ne govori čak ni u privatnom kontekstu. A šta ako nije samo patetika, šta ako im je dao Srbiju na izvolte?
I zašto? Šta se dobija time? Koje su posledice svega ovoga?

"Ovo je vaša kuća, želim Vam dobro zdravlje i da dugo vladate NR Kinom.
Neka živi čelično prijateljstvo NR Kine i Srbije", poručio je predsednik Srbije.

link
https://www.b92.net/info/politika/2...vecani-rucak-siju-ovo-je-vasa-kuca-video/vest
Мене искрено заболе патка шта ви несрби у Србији мислите.
 
Ne radi se samo o tome. Politički je stvar složena. Ne možeš javno sedeti na više stolica. Mi smo zvanično kandidati za EU i to ima svoje pravne osnove, potpisali smo, dobili smo puno novca tim povodom. To ti je kao da ti se udvaraju dvojica i sa jendim potpišeš veridbu, on ti da puno novca i onda pred njim dođe drugi i ti kažeš evo me, tvoja sam. Mislim, koja je to politika? Onda lepo vratiš pare i kažeš ipak neću. A ne, i tvoje pare i njegove pare.

Druga je stvar nedozvoljene patetike u političkim odnosima. Dakle, ovo kao da je Titovo vreme, a nije. Znači izjave da dugo vlada, kao da je car a ne izabran od KP Kina. Iako imaju jednu partiju, čak i tamo ima nekih izbora. Znači, ovde ima toliko gafova da je mene sramota samo da čitam. I ne znam kako neko i može da te ceni posle takvog šlihtanja.

I na kraju, i dalje mi nije jasna izjava da je ovo njihova kuća. Zna se kako se ponašaš u tuđoj kući, a kako u svojoj kući.
Еу ?

Она ЕУ која :

- уводи Косово у савет Европе
-која коначно и јасно даје до знања да је пријем Србије у ЕУ немогућ без признања Косова ?

Е видиш у такву ЕУ ти се попиша огроман број Срба. Убедљиво већински број.

Тако да све то што си набрбоћала промућај па проспи.
 
ауторка тема као несрбкиња наравно да скаче због одличних односа са Кином.

Додуше поданички однос према Еу и УСА јој наравно одговара, ту се не штреца и не буни...


исту патетику прдуцка и њен колега чувени русофоб и несрбин алтерего

а ко га заболе педу због тога ?
 
Велика држава, која има процедуре систематичног знања и протоколе преношења знања за своје државнике.

Сигурно Си зна колико је Вучић поуздан и веран пријатељ.

Уствари колико није
 
Slažem se.
mali problem je NATO vojska u Bondstilu koja ne dozvoljava srpskoj državi i policiji , srpskoj vojsci povratak na okupirano Kosovo i Metohiju
i istovremeno ukida granicu KIM i Albanije.
Tako da je deo srpske kuće pod šiptarskom upravom zahvaljući zemljama NATO vojnog saveza.


Izgleda da je veći problem pola sata saobraćajne gužve u Beogradu zbog Kineza nego NATO okupacija Kosova i Metohije.
Њој као сорошевки јесте.
 
Mislim da si preterao sa šljivovicom i pogrešno protumačio moje reči, kao i opredeljenje da li sam ili nisam za EU :sad2:
Apsolutno.
Ni ja uopšte nisam pisala da li sam ya EU ili nisam.
Već je poenta u tome da mi potpisujemo nekakve ugovore i onda se pravimo ludi. Takve osobe niko ne ceni, pa ni države.
Ovo ponašanje predsednika je dno i pokazuje zašto inače i ambasadori kolo vode ovde, vidimo na delu kako ide to šlihtanje.. od onog šlihtanja Trampu i sedenja na stoličici, do svađe u UN na Sednici Saveta beubednosti, sad šlihtanje ovom kinezu a ne znamo ni zašto, jer nemamo pojima šta oni to za nas rade itd ..

A ovi što pišu uopšte nemaju ni kapaciteta da shvate o čemu se radi u temi.
 
Daš kinezima rudnik zlata i onda si im večno zahvalan što si im besplatno dao zemlju.. zbog male crkavice od BDPa, ali da ! od te crkavice su i oni na vlasti

A u čemu nas tačno oni to podržavaju nemamo pojima.
Da li nam kredite koje moramo da vratimo sa kamatom. Nije da mi je jasno.
 
Apsolutno.
Ni ja uopšte nisam pisala da li sam ya EU ili nisam.
Već je poenta u tome da mi potpisujemo nekakve ugovore i onda se pravimo ludi. Takve osobe niko ne ceni, pa ni države.
Ovo ponašanje predsednika je dno i pokazuje zašto inače i ambasadori kolo vode ovde, vidimo na delu kako ide to šlihtanje.. od onog šlihtanja Trampu i sedenja na stoličici, do svađe u UN na Sednici Saveta beubednosti, sad šlihtanje ovom kinezu a ne znamo ni zašto, jer nemamo pojima šta oni to za nas rade itd ..

A ovi što pišu uopšte nemaju ni kapaciteta da shvate o čemu se radi u temi.

Мислиш да Си не зна какав је Вучић челични пријатељ.?!?
 
Daš kinezima rudnik zlata i onda si im večno zahvalan što si im besplatno dao zemlju.. zbog male crkavice od BDPa, ali da ! od te crkavice su i oni na vlasti

A u čemu nas tačno oni to podržavaju nemamo pojima.
Da li nam kredite koje moramo da vratimo sa kamatom. Nije da mi je jasno.

7% рудна рента -смејурија

--
Деца комунизма, знао је Броз какав је олош довео преко Дрине 1944.г у Србију.
 
држава окупирана од уса, бондстил у сред Косова и Метохије , и сад испадоше уса и еу бандити неки тобож наши фер партнери и добротвори а кинез испаде онај ко жели да нас понизи и претвори у слуге ?
 

Back
Top