Ово је Србија

no_problem:
То и ја покушавам да докажем Џери. Живим у Београду, али се не поносим тиме што су зареаде у Београду 3 пута веће него у неким другим крајевима Србије. Ма и више од 3 пута. Питам колегу који живи у НС како му иде. Каже да склапа некако крај с крајем. То склапање краја с крајем није живот. То је глупост.

Е сад, ако он склапа крај с крајем, могу да замислим колико је тешко она другима. Не кажем да у НС нема фирми где су плате по 500 евра и више, али таквих фирми је можда 3.


vidci ne krivim ja ljude iz beograda sto zaradjuju vise nego ostatak srbije. krivim ovu prokletu drzavu i njenu vlast koja mesto da vecinu novca investira u nerazvijene opstine, sto je normalno , vecinu novca investira U BEOGRAD.

E pa &*!@#(!@#(!@#(!#@ bando lopovska!
 
Evo jos malo statistike:

Regionalna rasprostranjenost siromaštva:


23.5% stanovnika jugoistočne Srbije je siromašno

13.2% stanovnika zapadne Srbije je siromašno

11.4% stanovnika istočne Srbije je siromašno

9.7% stanovnika Šumadije je siromašno

7.9% stanovnika Vojvodine je siromašno i

4.2% stanovnika Beograda je siromašno



Izvor: Vlada Republike Srbije: Strategija za smanjenje siromaštva

na Jugu Srbije 6 puta vise ljudi je siromasno nego u Beogradu recimo! I kako vlada smanjuje to siromastvo? Tako sto 90% love ulaze u Beograd! Jug je davno zaboravljen od ove drzave!
 
Поново морам да кажем да се слажем са тобом Џери. Ово што регистра каже јесте у праву. Колико је само помоћника садашњих министара који имају плате веће од 700 евра, посланика, министара?

У праву си регистра, има много више лопова са много већим платама.
 
Jerry Ropero:
zar nije sramota da u Kursumliji ljudi rade za 9.000 dinara u proseku dok u Beogradu primaju 32.000 din?!?!?!

Zar to nije sramota?

nije sramota.
sta to ima u kursumliji?
jel ima aerodrom, jel ima gradski i prigradski prevoz, koliko im para trbea za odrzavanje puteva, koliko im para treba za odnosenje djubreta, gde su fabrike, gde su radnje i predstavnistva? to sve neko mora da radi ovde, a gde se radi tu su i vece plate...
 
Na TV Avali je bila emisija o decentralizaciji. Ekipa TV Avala uporedjuje standard u Boru i Beogradu, jednog od najsiromasnijeg grada i najbogatijeg grada u Srbiji.

Jedan stan od 70 metara kvadratnih, u tek izgradjenoj zgradi sa svim najmodernijim standardima (sa video nadzorom) u Boru kosta citavih 20 hiljada evra! dok u Beogradu je stan u staroj vojnoj zgradi (gradjanoj 1923-ce godine) na 65 metara kvadratnih skup 120 hiljada evra!

Jedna Beogradjanka se nije zapitala zasto je to tako pa je kazala prilikom pitanja ekipe Avale o tome da li zna za takvu situaciju sto se stanova tice. Odgovorila je da nije znala, cudila se, i konacno, kazala da bi "komotno Beogradjanin koji nije mnogo vezan za Beograd mogao da se odseli u Bor".

Naravno, zena i ne pretpostavlja zasto su cenovi stanova toliko razliciti.

Ekipa Avale je ispitivala i gradjane hoce li ici na letovanje ove godine. Beogradjani su na pijaci u centru grada odgovarali da ce ici, i to najveci broj njih ide u Grcku. Za to vreme, od desetak ispitanih gradjana Bora, vecina je odgovorila da je poslednji put letovala 1991. ili 1992. godine, te da nema od cega da ide na letovanje ove godine, da jedva prezivljava. To ne treba ni da cudi s obzirom na prosek plate u Boru.
 
no_problem:
Поново морам да кажем да се слажем са тобом Џери. Ово што регистра каже јесте у праву. Колико је само помоћника садашњих министара који имају плате веће од 700 евра, посланика, министара?

У праву си регистра, има много више лопова са много већим платама.


99% svih drzavnih sluzbi je u beogradu. zasto je to tako? dal to tako mora da bude? Naravno da ne mora

Kada bi se sve te sluzbe izmestile u male nerazvijene gradove Srbije svi ti gradovi bi zivnuli!

Al boli nji ona stvar za Srbiju bitno im je samo sopstveno dupe.

Sta bi falilo da ministarstvo ekonomije bude u Kursumliji? A da poreska uprava bude recimo u Leskovcu? A ministarstvo energetike u Nisu? A ministarstvo poljoprivrede u recimo Somboru? Naravno nista. No u Srbiji vladaju lopovi pa od toga nista i nece biti.
 
Jerry Ropero:
99% svih drzavnih sluzbi je u beogradu. zasto je to tako? dal to tako mora da bude? Naravno da ne mora

Kada bi se sve te sluzbe izmestile u male nerazvijene gradove Srbije svi ti gradovi bi zivnuli!

Al boli nji ona stvar za Srbiju bitno im je samo sopstveno dupe.

Sta bi falilo da ministarstvo ekonomije bude u Kursumliji? A da poreska uprava bude recimo u Leskovcu? A ministarstvo energetike u Nisu? A ministarstvo poljoprivrede u recimo Somboru? Naravno nista. No u Srbiji vladaju lopovi pa od toga nista i nece biti.
A sednice Vlade putem video linka
 
Jerry Ropero:
poenta je da su zarade visoke samo u beogradu i par opstina drugih u vojvodini.

ostali rade za jad i bedu.

Recimo na NBGD prosecna plata je preko 30.000 dinara a u vecini opstina na Jugu Srbije 12.000 dinara. I problem je sto vas beogradske samozive jajare boli patka sto na jugu zivi gola sirotinja i beda. Ali niste vi krivi. Kriva je ova demokratska lopovsko-izdajnicka vlast koja sve pare ulaze u Beograd mesto da ih ulaze u nerazvijene krajeve Srbije.

BEOGRAD JE GROBNICA SRBIJE

Vređaš Jerry, bez mere i granice.
Mene "beogradsku jajaru" ne "boli patka" što ljudi nemaju šta da jedu. To je bruka i sramota ove države i to ne samo danas, već jedno poduže vreme. Ako misliš da treba nekome da se izvinjavam ili da se stidim zbog onoga što sa svoje dve ruke napravila (ne ukrala, ne dobila, ne nasledila) onda razmisli ponovo.
Ljudi doslovno umiru od gladi, ne boli me patka, srce me boli.
A evo ti još jedna tema za razmišljanje: ja istim tim parama hranim i oblačim roditelje koji kukaju na sav glas što im je na poslu pauza za doručak skraćena na 45min, umesto, valjda 1,5h, šta znam.
I još jedna tema: pre par meseci sam tražila osobu da mi pazi jednu rođaku sa polomljenom nogom (pazi, ne bolesnu i staru osobu) dve nedelje 24h/dan sa obezbeđenom skuvanom hranom i svim ostalim - nudila sam 500E i NIKO nije hteo! Ni studenti, ni nezaposleni medicinski maturanti, ni gospođe koje su izgubile posao u svojoj 50-toj i kukaju iz sveg glasa, NIKO, shvataš? Ako shvataš, molim te objasni i meni, jer ja još uvek ne razumem.
 
Па види, мислим да не лупам. Мислим да је ово тема о којој сам компетентан да говорим.
Што се тиче Медведа, мислим да Џери не вређа. Џери је само назвао правим именом београдске лопуже које су се угњездиле у министарства и не мрдају оданде. Џери такође напада све оне који за своју плату од 700 евра кажу да је мала, а при том, речено је колика је просечна плата у Бору. Нападам и ја београдске лопуже. Нападам и ја све оне који кажу да им је жао што у Србији "има оних који су сиромашни, али ето то је живот".

Београд има 2.500.000 становника. Када би сваки становник Београда дао само 10 динара од својих примања, ја мислим да би становништво у другим крајевима Србије било задовољније. Међутим, шта се дешава? Београђани ће пре бацити тих 10 динара у фонтану жеља.

Медвед, не знаш о томе ништа и не петљај се. Постоји неколико фирми у Београду које се баве донацијама за југ Србије. Зашто о томе не пишу новине, зашто о томе не говоре на вестима? Зато што то није пропаганда, није маркетинг. То је само људски.

Хајде да питамо све Београђане да ли би дали само 10 динара за југ Србије. Кладим се да би их било можда 20-30% који би дали. Е то је срамота. Узмимо такође у обзир да 40% становника Београда није ни рођено у Београду, али се зоу Београђани. Такође 40% од тих 20-30% је дошло у протеклих 5-6 година у Београд не би ли нашло корицу хлеба да прехрани своју породицу јер им је онемогућено да зараде у месту пребивалишта.

Срамота за београдску власт.
 
no problem, što se vređanja tiče, citirala sam Jerry-a, i brate, ono je uvreda. "samožive beogradske jajare...ali niste vi krivi, kriva je vlast" - ona rečenica ne govori da je on mislio na vlast pod onim "samožive beogradske jajare".

Београд има 2.500.000 становника. Када би сваки становник Београда дао само 10 динара од својих примања, ја мислим да би становништво у другим крајевима Србије било задовољније. Међутим, шта се дешава? Београђани ће пре бацити тих 10 динара у фонтану жеља.
Ovo jeste tačno. I tačno i tužno. Ali bih dodala da se ne odnosi samo na Beograđane (nismo mi sa Marsa potekli), već i na Srbe uopšte. Ona priča o komšiji i kravi...

Медвед, не знаш о томе ништа и не петљај се. Постоји неколико фирми у Београду које се баве донацијама за југ Србије. Зашто о томе не пишу новине, зашто о томе не говоре на вестима? Зато што то није пропаганда, није маркетинг. То је само људски.
Ne znam i o tome se i radi. Neko je to već pomenuo: koliko smo informisani o siromaštvu u zemlji? A koliko smo bombardovani drugim temama?

Хајде да питамо све Београђане да ли би дали само 10 динара за југ Србије. Кладим се да би их било можда 20-30% који би дали. Е то је срамота. Узмимо такође у обзир да 40% становника Београда није ни рођено у Београду, али се зоу Београђани. Такође 40% од тих 20-30% је дошло у протеклих 5-6 година у Београд не би ли нашло корицу хлеба да прехрани своју породицу јер им је онемогућено да зараде у месту пребивалишта.

Срамота за београдску власт.
Ovo sam već prokomentarisala gore. Nije to odlika samo Beograđana.
 
Тачно. Мислио је управо на оне Београђане које сам ја поменуо. Што се тиче твоје информисаности око сиромаштва, када би мало погледала на интернету нешто друго осим форума, схватила би да на интернету постоји читава једна група људи која се бори против сиромаштва у Србији, а замисли не припадају ниједној политичкој партији.
 
Ajde bre ne kenjajte po Beogradu.Ispada da ovde ljudi zive kao u Americi.
Nista ti bolje nije u BGD nego u ostatku Srbije.Ima ovde vise posla ali i 2 500 000 miliona ljudi.
Takodje ni malo lakse nije naci posao u BGD-u nego u nekom manjem mestu.Za bar malo normalniji posao u BGD ti treba debela veza(ili da imas nekoga ili da si u nekoj stranci) ili ludacka sreca.Takodje rodjenim beogradjanima je jos teze posto poslodavci uglavnom daju prednost onima koji nisu iz BG.Verovatno zato sto misle da ce ti da rade sve bez pogovora,da ostaju duze na poslu ako treba i sve ostalo posto su u drugacijem polozaju nego onaj ko je odrastao u BG.
Da ne govorim i o tome da su vecina funkcionera koji se sire ovde po BGD upravo iz centralne Srbije.
Vecina beogradjana zivi takodje jako tesko i ne vidim zasto bi izdvajali bilo sta za jug Srbije.
Bolje se zapitajte zasto je juznije od BG tako.Mozda kad bi nesto ljudi tamo uradili na pitanju razvoja a ne samo da gledaju kako da zapale za BGD mozda bi mnogo bolje i ziveli.Malo pogledajte ko vama vlada u tim mestima pa njih upitajte zasto vam je lose.
U BGD je lose a dobro je samo lopovima koji su se svi ovde koncentrisali i malom broju srecnika koji su uspali da se uvale u neku solidniju firmu.
Evo vam Jagodina imaju coveka koji ne zna ko je Betoven ali zato radi posao.Zatim tu je i Indjija.I sigurno ima jos neka opstina koja se moze pohvaliti da ima dobru vlast.Znaci skinite lopove pa vam mozda i bude bolje e ne da vam beogradjani daju po 10 dinara.
Pun mi vas je **** seljobercina najgore vrste koji ste zajasili ovaj grad i upropastili.O crnogorcima da ne pricam .
 
no_problem:
Тачно. Мислио је управо на оне Београђане које сам ја поменуо. Што се тиче твоје информисаности око сиромаштва, када би мало погледала на интернету нешто друго осим форума, схватила би да на интернету постоји читава једна група људи која се бори против сиромаштва у Србији, а замисли не припадају ниједној политичкој партији.
A što si ti tako neprijateljski nastrojen? Imaš neki osnov da se ponašaš tako nadmeno?
Nemam ja dovoljno slobodnog vremena da toliko jurcam po internetu, i ovo što blesim na ovom forumu je dovoljno + ono što mi treba zbog posla=puna kapa. Ako hoćeš, podeli informacije, tome forum i služi.
I šta je netačno ili loše u tome što sam rekla da je sramota da je, ne ja, nego javnost uopšte nedovoljno obaveštena o siromaštvu u zemlji i kroz ostale, daleko masovnije medije nego što je internet?
Što se na TV-u ili u novinama to provuče sa vremena na vreme, uglavnom u crnoj hronici kad neko umre od gladi ili izvrši ubistvo/samoubistvo zbog bezizlazne finansijske situacije?
 
Torrente BG:
Ajde bre ne kenjajte po Beogradu.Ispada da ovde ljudi zive kao u Americi.
Nista ti bolje nije u BGD nego u ostatku Srbije.Ima ovde vise posla ali i 2 500 000 miliona ljudi.
Takodje ni malo lakse nije naci posao u BGD-u nego u nekom manjem mestu.Za bar malo normalniji posao u BGD ti treba debela veza(ili da imas nekoga ili da si u nekoj stranci) ili ludacka sreca.Takodje rodjenim beogradjanima je jos teze posto poslodavci uglavnom daju prednost onima koji nisu iz BG.Verovatno zato sto misle da ce ti da rade sve bez pogovora,da ostaju duze na poslu ako treba i sve ostalo posto su u drugacijem polozaju nego onaj ko je odrastao u BG.
Da ne govorim i o tome da su vecina funkcionera koji se sire ovde po BGD upravo iz centralne Srbije.
Vecina beogradjana zivi takodje jako tesko i ne vidim zasto bi izdvajali bilo sta za jug Srbije.
Bolje se zapitajte zasto je juznije od BG tako.Mozda kad bi nesto ljudi tamo uradili na pitanju razvoja a ne samo da gledaju kako da zapale za BGD mozda bi mnogo bolje i ziveli.Malo pogledajte ko vama vlada u tim mestima pa njih upitajte zasto vam je lose.
U BGD je lose a dobro je samo lopovima koji su se svi ovde koncentrisali i malom broju srecnika koji su uspali da se uvale u neku solidniju firmu.
Evo vam Jagodina imaju coveka koji ne zna ko je Betoven ali zato radi posao.Zatim tu je i Indjija.I sigurno ima jos neka opstina koja se moze pohvaliti da ima dobru vlast.Znaci skinite lopove pa vam mozda i bude bolje e ne da vam beogradjani daju po 10 dinara.
Pun mi vas je **** seljobercina najgore vrste koji ste zajasili ovaj grad i upropastili.O crnogorcima da ne pricam .


Што се Црногораца тиче то си у праву. Што се тиче да има исто посла у београду као и у другим деловима Србије, бојим се да ниси у праву.
 
Медвед, немој да се проналазиш прозваном јер не треба. Понета је у следећој ствари. Сви они који су овде рекли како је то у реду да је југ Србије сиромашан треба да се осете прозваним.

Што се тиче података, ја сам овде изнео неке податке. Нисам ни ја овлашћен да дајем све податке. ато и кажем, прогуглај мало па нађи ако те интересује.
 
A evo sta ti je Srbija.
Srbija ti je zemlja puna ravnodusnog i melanholicnog naroda. Plus gomile olosa i bagre koja ebe taj narod vec godinama i koji su vrhunac seljastva i necega najgoreg sto moze da postoji.Evo ti primer Srbije u vezi ovih pozara.Bukvalno svakoga zabole ona stvar i nikome ne pada na pamet da ide i pomogne u gasenju pozara koji je na par kilometara od njih.
Primer sa Ade:
Kada se pre 20-ak dana udavio jedan decko i kada su ga izvukli na obalu.Decko lezi mrtav a ljudi okolo igraju karte,lizu sladoled,smeju se i kao da se nista nije desilo.Bukvalno nikoga nije bolelo uvo za to sto je momak od 15 -ak godina izgubio zivot.Samo sto ga ne isutiraju da im ne bi smetao da rasire peskir. E to ti je Srbija.I zato sto je takav narod zato tako i zivi.
Sloba i SPS i JUL su ga pljackali i doveli do gladi i niko se bunio nije ,dosao DOS i nastavio jos zesce da krade i tek se sada niko ne buni.Neverovatne stvari i kradje se desavaju ovde,donose zakoni koji su protiv obicnog gradjanina i niko nista.I onda kao pitamo se zasto ovako zivimo.
Pogledajte malo sta se recimo u Francuskoj desilo zbog nekog zakona koji je kao trebao da poboljsa zaposljenje mladih.Zapalili su pola drzave.Ovde mogu da seru po nama i niko ni rec nece reci.
 
no_problem:
Београд има 2.500.000 становника. Када би сваки становник Београда дао само 10 динара од својих примања, ја мислим да би становништво у другим крајевима Србије било задовољније. Међутим, шта се дешава? Београђани ће пре бацити тих 10 динара у фонтану жеља.

.

Nije problem da svako od nas da 10, ne 10 nego 100 dinara, ali to nije rešenje problema. Bili smo u periodu kad smo svi davali da bi IMT, Beobanka, Rekord i drugi propali primali svakog meseca svinjske polutke i plate, ali je problem u tome što se plate više ne dobijaju nego zaradjuju.

Tačno je da je u Beogradu čoveku lakše da nadje posao, ali je isto tako tačno da ni ljudi iz Beograda, ni ljudi iz unutrašnjosti ove godine nisu hteli da beru maline, nego su zapošljavali Bugare.
U Beogradu ima mnogo sirotinje, mnogo više nego što možete da zamislite, ali oni nemaju opravdanje da žive u nerazvijenim područjima i pljuju državu, nego se bore kako znaju i umeju.
 
no_problem:
Што се Црногораца тиче то си у праву. Што се тиче да има исто посла у београду као и у другим деловима Србије, бојим се да ниси у праву.

Pa ima ako uzmes broj stanovnika.Recimo znam podatak za jednu solidnu firmu gde mi dobar prijatelj radi.Za 5 radnih mesta konkurisalo je preko 3000 kandidata.U nekom mestu od recimo 40 000 stanovnika mozda bi konkurisalo 300. Ima ovde vise posla ali i daleko vise ljudi tako da se to bas i ne primeti.U BG imas nezaposlenih koliko hoces.Plus beogradjanin nema basticu i mogucnost da recimo uzgaji pilice,svinje i sl. a po tim manjim mestima vecina ima te mogucnosti.Sve ti zavisi od ugla gledanja ali daleko je od sjajnog zivota ovaj u BG.
 
no_problem:
Понета је у следећој ствари. Сви они који су овде рекли како је то у реду да је југ Србије сиромашан треба да се осете прозваним.
OK.
Moj lično stav je da onaj ko na uvodni članak kaže "ma, u redu je, to tako treba" prosto nije normalan.

Samo što je ovo što Torente kaže čista istina. I sad, da li je to ono "kakav narod-takva i vlast"?
 
BG11091:
Nije problem da svako od nas da 10, ne 10 nego 100 dinara, ali to nije rešenje problema. Bili smo u periodu kad smo svi davali da bi IMT, Beobanka, Rekord i drugi propali primali svakog meseca svinjske polutke i plate, ali je problem u tome što se plate više ne dobijaju nego zaradjuju.

Tačno je da je u Beogradu čoveku lakše da nadje posao, ali je isto tako tačno da ni ljudi iz Beograda, ni ljudi iz unutrašnjosti ove godine nisu hteli da beru maline, nego su zapošljavali Bugare.
U Beogradu ima mnogo sirotinje, mnogo više nego što možete da zamislite, ali oni nemaju opravdanje da žive u nerazvijenim područjima i pljuju državu, nego se bore kako znaju i umeju.

Mada kad bi svaki gradjanin srbije odvojio recimo 50 din(da se nadjemo na sredini) i to bilo uplaceno na moj ziro racun ja bi resio sve probleme ,hahaahaaaaa! :D
Nije to los plan :)
 
medved_bg:
Nemam ja dovoljno slobodnog vremena da toliko jurcam po internetu, i ovo što blesim na ovom forumu je dovoljno + ono što mi treba zbog posla=puna kapa. Ako hoćeš, podeli informacije, tome forum i služi.
QUOTE]

Bravo, a tebi i Registri svaka čast, dve pametne žene koje ne čekaju da ih neko izdržava, nego "grizu" i rade i normalno je da zaradjujete. Tako i treba. Samo napred.

Niko vam ništa nije poklonio i nemate čega da se stidite, a ostali nek se zapitaju. Nema potrebe da bilo ko kome pomaže - osim roditeljima i deci. Svi ostali, sposobni da rade mogu da rade, ako ništa drugo u Gradskoj čistoći, ali bi većina ovih naših nezaposlenih pre umrli gladni nego da ih neko vidi sa metlom na ulici.
 

Back
Top