Otvoren Konfucijev institut u Banjaluci

Ок је да ћаскамо али упала си са причом Миле узима кредите ово оно,ко ће то да враћа.Шта кинески кредит није добар као кредит од ЕУ или Турске?
Све је то исто,ми смо сиромашна земља,треба нам инвестиција па макар долазиле и од сјеверне Кореје.

Što bi se u nas reklo - Da Bog da šćeri da te beg uzme , cigani se oko kuće vrte ..
 
Можемо ли сада да се вратимо на филозофију.
Ево да почнемо од неких Конфучијевих мисли :

Где год да идеш, иди свим срцем.
Ако ти не волиш новац, дај га лоповима и они ти га неће узети.
Читање без размишљања ствара несрећан дух, а размишљање без читања чини човека неуравнотеженим.
Човекова је природа увек иста; људе раздвајају само навике.
Човеку стоје на располагању три пута да добро поступи: прво, размишљањем шта је најплеменитије; друго, подржавањем шта је најлакше и треће, искуством, што је најгорчије.
Хуман човек сигурно ће имати врлину јунаштва.
Има их што плачу јер руже имају трње. Ти се весели што трње има руже.
Још у младости требаш да одсечеш штап на који ћеш се ослањати у старости.
Како ће другима управљати онај који не зна да управља сам собом?
Ко настоји да задовољи све своје страсти, тај гаси ватру сламом.
Љубазност узврати љубазношћу, али зло узврати правдом.
Можете убити генерала једној војсци, али не можете убити амбицију у обичном човеку.
Мудар човек са подједнаком мирноћом прима похвале и подноси увреде.
Нас који смо једном пољем славе прошли, било је много, па шта је остало? Тек хумка земље, на којој се жари црвени коров сваког пролећа.

итд

Како можемо Конфучијеву политичку мисао да применимо на БиХ ?
 
To možda tvoja porodica.

Никада нисмо живели у тако примитивном окружењу да би имали потребе за таквим врстама трансформацијама,
стабилна породица, стабилан капитал, увек добра позиција, сви образовани....
Никада испољене аспирације за отимање и узурпирање туђег.
Што се за Вас не може рећи. Част изузетцима (промили).
 
Никада нисмо живели у тако примитивном окружењу да би имали потребе за таквим врстама трансформацијама,
стабилна породица, стабилан капитал, увек добра позиција, сви образовани....
Никада испољене аспирације за отимање и узурпирање туђег.
Што се за Вас не може рећи. Част изузетцима (промили).
Da evo sve ti vjerujem z:lol: Čim ti toliko pričaš o otimanju... Više puta sam pričao ko su mi bili preci. Nemam namjeru da se ponavljam. Tako da o primitivnom okruženju možeš da pričaš samo usvoje ime.
 
Da evo sve ti vjerujem z:lol: Čim ti toliko pričaš o otimanju... Više puta sam pričao ko su mi bili preci. Nemam namjeru da se ponavljam. Tako da o primitivnom okruženju možeš da pričaš samo usvoje ime.

То што ти причаш/пишеш ветар носи.....
Пишеш/причаш само по потреби тренутне ситуације.
То Вам је манир.
Ћао/Воздра.
 
То што ти причаш/пишеш ветар носи.....
Пишеш/причаш само по потреби тренутне ситуације.
То Вам је манир.
Ћао/Воздра.

Da da z:lol: Moj pradeda je bio prvoborac, solunac, nosilac spomenice. Nije želio čak ni penziju jer je smatrao da je normalno da brani svoju državu. Da mogu ustati ljudi kao on pojedini što se danas izjašnjavaju kao Srbi ne bi dobro prošli.
 
Poslednja izmena:
4642---base_image_5.1481225300.jpg
 
Niste nam vi nikada konkretno ni pomogli da opstanemo. Tražili su ljudi iz RSK i Vukovara vašu pomoć da opstanu, pa smo videli kako su završili.

nemoj i ti sada ici u jednu drugu krajnost, udjes u raspravu sa jednim gomnarom,koji mozda i nije srbin, on te isprovocira i ti tad cinis ono sto on od tebe hoce. mnogo je srpske krvi proliveno i sa jedne i sa druge strane drine, mnogo je srbija i srbski narod pomogao srbima u ovim ratovima
 
Да је отворен војни камп за обуку терориста или ти вехабија шта би онда рекли?
Коме смета улагање у било какав вид школства.Стварно вас не контам?
Мени је ова тема тотално бенигна а видим много мржње.О чему се ту ради?

- - - - - - - - - -

nemoj i ti sada ici u jednu drugu krajnost, udjes u raspravu sa jednim gomnarom,koji mozda i nije srbin, on te isprovocira i ti tad cinis ono sto on od tebe hoce. mnogo je srpske krvi proliveno i sa jedne i sa druge strane drine, mnogo je srbija i srbski narod pomogao srbima u ovim ratovima

Ма неупитно је да Република Српска највећа морална али и свака друга побједа Србије и српског народа у последњих 25 година.Треба то поштовати и одвојити од политике Слободана Милошевића.
Постоје неке друге ствари које су изнад свега а то је биолошки опстанак српског народа у Србији али и ван Србије.Сваки Србин је битан у овој причи,доста смо се кроз историју расипали на рачун других.
 
"Ovo je jedan od preko 500 instituta u svetu, ali se nadamo da će ovo postati najbolji institut", kazala je Liu Sin, rekor Tjenđin Univerziteta za tehnologiju i obrazovanje.
Milorad Dodik rekao je da je otvaranje Konfucijevog instituta dokaz prijateljstva i uspešne saradnje RS i Kine. Naglasio je da je pretpostavka dobre saradnje s Kinom poznavanje ove zemlje i učenje kineskog jezika.


Nemrem belivit šta čitam , sigurno novinar pogrešno prenio, čuj kineski jezik , kineski jezik ne postoji , , što nije novinar provjerio kako se piše u manjem bh entitetu , npr. "jezik bošnjačkog naroda" , znači radi se o jeziku kineskog naroda ..
 
Кад би мени дали да попуњавам асоцијације...
Срби - ПИИИИИП због цензуре, част изузецима...
Сви остали на Балкану - ПИИИИИИИИИИИП, част изуецима.
Шипоси и Хрватине - ТРИПЛ ПИИИП.
 
Иначе, јасно је због чега се србомрсци купе на овај теми.
У посљедње три године Кинези и Хебреји су ушли са кешом овдје у Српску.
Отворен је прво хебрејски културни центар Арие Ливне у Бањалуци...
Сада и кинески Институт...паметном доста.
 
Иначе, јасно је због чега се србомрсци купе на овај теми.
У посљедње три године Кинези и Хебреји су ушли са кешом овдје у Српску.
Отворен је прво хебрејски културни центар Арие Ливне у Бањалуци...
Сада и кинески Институт...паметном доста.

Au , još jedna Žuta transverzala :)

- - - - - - - - - -

Baja Mali Kindža :)
 

Back
Top