Opet podela na Beograd i bedni ostatak Srbije

Мислим да имате погрешан закључак.

Ријалити програм је дошао са запада. Тамо је настао прво, па се тек онда појавио у Србији. Поједини страни канали су се са музике преоријентисали само на ријалити програме. То је тамо постало свеприсутно.

Ако већ говоримо о "Гранду", мораћу и ту да вас подсетим да су највеће тираже у СФРЈ управо имали народњаци и да већина никада није слушала "Рибљу чорбу", "Прљаво казалиште", "Црвену јабуку" или неки други рок бенд, како то данас покушавају да нам представе и да лажу људе како су некад сви били рокери или панкери итд.

Као што сам већ рекао, погледајте шта људи претражују на интернету. Њима данас нико не брани да гледају или траже оперу.
У тој држави касете Зорице Брунцлик и осталих су биле жестоко опорезоване као шунд. Да, слушало се и то, слушао се и рок, слушале су се и староградске и севдалинке. Имали смо избор. Данас млади масовно слушају Расту, Карлеушу, бресквице...једино што ме теши јесте да у ћеркиној генерацији нисам приметила да гледају Задругу, али их и музичари довољно одређују.
Сада им је преко интернета доступно све, а опет се ухвате те музике...и музика као таква не би била проблем да не релативизује употребу дроге и алкохола, да лоши момци са пиштољима нису романтизовани и да спонзоруше нису нормална појава.
 
и музика као таква не би била проблем да не релативизује употребу дроге и алкохола, да лоши момци са пиштољима нису романтизовани и да спонзоруше нису нормална појава.
Јесте ли слушали некада западну музику?
 
Та музика је имала највећи тираж. Не заборавите да је Лепа Брена доживела свој врхунац славе и каријере током постојања СФРЈ, а не током 90-тих и касније на "Пинку".
Са ове историјске дистанце, Брена се појавила баш кад је држава почела да тоне, као да је државни пројекат осмишљен да скрене пажњу народа са стварних дешавања. Њена Југословенка и кратке сукњице само што из фрижидера нису искакале. Њене турнеје су наставиле да пружају лажну слику братства и јединства, док је у позадини све кључало.
 
Не. Ја живим у бурету.
Какво је то питање?
То је питање које треба да вас усмери ка закључку да лоши момци са пиштољима и спонзоруше нису изум "Пинка" и "Гранда", већ да се о њима певало и писало много раније, на неком другом језику.

Нисмо ми изумитељи свега тога. Ми смо га само прилагодили нашим условима. Све те идеје долазе са стране.
 
Са ове историјске дистанце, Брена се појавила баш кад је држава почела да тоне, као да је државни пројекат осмишљен да скрене пажњу народа са стварних дешавања. Њена Југословенка и кратке сукњице само што из фрижидера нису искакале. Њене турнеје су наставиле да пружају лажну слику братства и јединства, док је у позадини све кључало.
Пре Брене су постојали и други народњаци, који су имали више плоча од "Забрањеног пушења" или "Дивљих јагода". Чак и та рок музика је имала исти циљ, као и ова друга о којој ви говорите. Свако је конзумирао шта му је одговарало.
 
Морам да вас исправим и да кажем из личног искуства да су цене у кафанама у НС и БГ изједначене, као и да тај ценовни ранг постоји на Златибору и Тари, док остала места у Србији имају ниже цене у угоститељским објектима.

Квалитет је исто упитан и мислим да храна у Београду у кафани није квалитетнија.

У Београду има већи избор, али нема више пара, а трошкови живота су му виши. Шта њему вреди то што има "Галерију", "Ушће", "Делта сити" или "Меркатор", када он нема паре? Може да иде на бувљак или код Кинеза и да тамо покуша да плати нешто мање. Све остало му је скупо.
Ako ima više izbora, to povlači da može naći po nižoj ceni a to opet povlači da će imati više novca da mu ostane. Troškovi života su visoki i nama, i mi imamo prevoz ili plaćamo gorivo, ne radimo svi u zgradi pored stana. Plaćamo komunalije, takođe,račune. Ne znam koji su to dodatni troškovi koje imaju u BG a da ih mi nemamo...
 
То је питање које треба да вас усмери ка закључку да лоши момци са пиштољима и спонзоруше нису изум "Пинка" и "Гранда", већ да се о њима певало и писало много раније, на неком другом језику.

Нисмо ми изумитељи свега тога. Ми смо га само прилагодили нашим условима. Све те идеје долазе са стране.
Нисам рекла да смо изумитељи, само се фино прихватило у недостатку понуде бољег и пристојнијег.
 
Нисам рекла да смо изумитељи, само се фино прихватило у недостатку понуде бољег и пристојнијег.
Прихватило се јер се прихватило свуда у свету, а ово је само наша верзија. Песме о пиштољима, дроги, брзим колима, лакој забави и старлетама су настале у иностранству. Наши аутори су то прилагодили нашим условима и сада то пуштају деци и омладини. Ми нисмо створили ништа од наведеног.

MTV је некада био сматран дном понуде и родитељи су бранили својој деци да гледају тај канал. Данас је то сасвим другачије, а MTV скоро и да не приказује музичке спотове, већ се преоиријентисао на ријалити програм и садржај.
 
У тој држави касете Зорице Брунцлик и осталих су биле жестоко опорезоване као шунд. Да, слушало се и то, слушао се и рок, слушале су се и староградске и севдалинке. Имали смо избор. Данас млади масовно слушају Расту, Карлеушу, бресквице...једино што ме теши јесте да у ћеркиној генерацији нисам приметила да гледају Задругу, али их и музичари довољно одређују.
Сада им је преко интернета доступно све, а опет се ухвате те музике...и музика као таква не би била проблем да не релативизује употребу дроге и алкохола, да лоши момци са пиштољима нису романтизовани и да спонзоруше нису нормална појава.
A onda su otrkili tik tok, a tu tek imas uvid koliko ljudi sa kilo mozga nemaju 2 grama mozga...
 
У тој држави касете Зорице Брунцлик и осталих су биле жестоко опорезоване као шунд.
Ако мислиш на СФРЈ, краљица шунда Лепа Брена није баш била карактерисана као шунд и продавала је енормно велике тираже.
Јесте да је било разноврсне музике али је шунда и те како било. Чак су и неке албуме без неког битног разлога ставили као шунд, што се додатно опорезовало и чинило да се умањи продаја тих албума.

Пре Брене су постојали и други народњаци, који су имали више плоча од "Забрањеног пушења" или "Дивљих јагода". Чак и та рок музика је имала исти циљ, као и ова друга о којој ви говорите. Свако је конзумирао шта му је одговарало.
Брена је кренула на велико да пева своје шунд песме. Све је то било контролисано од стране оних којих треба. Забрањено пушење су били политички бенд, први албум је друштвено ангажован, али после афере "црко маршал" отишли су у шалу, шегу и зафрканцију.
Сами су причали како је Топ листу надреалиста (прву) било тешко снимати због свеопште цензуре и притисака.
Са друге стране, у рокере посебно ПГП није хтео да улаже жуте банке, или им је цензурисао текстове, па су бендови попут ЕКВ, Кербера, Забрањеног пушења, Оргазма издавали албуме за словенце и Југотон. Тек касније ПГП креће у рок музику, али то је већ у другој половини осамдесетих година.
Чувени албуми као "Пакет аранжман" су реално имали бедне тираже кад се упореди са другим рок и осталим издањима.
 
Poslednja izmena:

Back
Top