Operacija vena laserom

Mozda nije prava tema ali vidim da ste raspravljali i o trombozi i lecenju a vidim da su mnogi upoznali dr Srdjana Babica?
Da li on radi privatno ili u Dragisi Misovic?
Ako neko ima odgovor ili predlog da me uputi bila bi mu zahvalna.
Moj suprug je imao Covid 19, lecen, na svu srecu i napore lekara je preziveo. Dali su mu terapiju protiv tromboze, ima i prosirene vene, ali je po otpusnoj listi prestao da pije. Slabo se krece, nema bas snage. Bojim se da ne dobije trombozu sada. Citala sam tekst dr Babica o povecanom riziku za trombozu u slucaju da neko ima koronu.
Da li je neko bio kod njega tim povodom?
Suprug mora da se natera da šeta.
Previše ležanja- pad energije.
Za proširene vene, šetnja je veoma važna.
 
Suprug mora da se natera da šeta.
Previše ležanja- pad energije.
Za proširene vene, šetnja je veoma važna.
Da, u pravu ste. Suprugu se snaga polako vracala, i polako je poceo sve vise da seta. Doktor ga je vodio, isli smo na ultrazvucne kontrole i vadio je krv za D dimer koji je bio povisen skoro 4 meseca. Bili smo u januaru na kontroli, vena se skroz otvorila, trombovi su se istopilo. Pio je lek xarelto i nije imao problema. Ako posumnjate da postoji tromboza, jeftinije je da odete na pregled i da skinete brigu.
Sad nam je ostala jos operacija vena koju smo zakazali u martu. Dr Babic nam je mnogo pomogao.
 
dobar dan svima

novi sam i ne zamjerite mi na pitanju (procitao sam sve postove na ovoj temi).

hocu da radim lasersku operaciju i pitanje je dr Dragić ili dr Jocić.

vidio sam uglavnom pozitivna iskustva za obojicu ali ako ima nešto na čem bi mi neko skrenuo pažnju, molim vas neka iznese.

možda neću pogriješiti koga god da izaberem od njih dvojice.

Hvala
 
Ako si procitao sve postove, mogao si i da odes na pregled. Da li ti je neko predlozio operaciju? Nije mi jasno kako mozes da kazes: ja hocu lasersku operaciju??? Ocigledno nisi sve procitao. Pa lekar ti procenjuje sta je najbolje za tebe I jedan i drugi su dobri lekari, ali moj izbor je dr Srdjan Babic, on je broj 1.
Ali da bi bio siguran i ne bi se neckao ides na razgovor kod jednog drugog ili treceg pa ko ti ulije najvise poverenja i operisi sto pre kod prvog koji te primi.
Sretno
 
Ako si procitao sve postove, mogao si i da odes na pregled. Da li ti je neko predlozio operaciju? Nije mi jasno kako mozes da kazes: ja hocu lasersku operaciju??? Ocigledno nisi sve procitao. Pa lekar ti procenjuje sta je najbolje za tebe I jedan i drugi su dobri lekari, ali moj izbor je dr Srdjan Babic, on je broj 1.
Ali da bi bio siguran i ne bi se neckao ides na razgovor kod jednog drugog ili treceg pa ko ti ulije najvise poverenja i operisi sto pre kod prvog koji te primi.
Sretno
Bio sam na pregled i predlozena mi je laserska operacija.
Hvala na savjetima, ipak nije toliko hitno da trčim kod prvog koji me primi.
 
Ocigledno nisi razumeo. Ako si stigao i da se pregledas i procitas sve postove idi kod bilo kog od njih trojice koji te prime. Ja sam ti dala preporuku.
Sad naravno ne moras da trcis, ali ces morati kad bude hitno. Vreme je epidemije, do lekara je tesko doci, ako fasujes koronu a imas vene mozes lako da dobijes trombozu.
 
Svaka cast svima, ali dr. Srdjan Babic na prvom mestu. Covek je genije sto se tice vena, krvnih sudova i tromboze.
Ko god hoce moze da proveri da je prvi objavio clanak o trombozi i koroni.
A sto se tice operacija i intervencija, odavno je prevazisao sve navedene. Bez uvrede fanovima, svako ima prevo na misljenje pogotovo potkovano i losim i dobrim iskustvom.
I ono sto sam kod njega jedino sreo od svih doktora je da hoce da pomogne za stvari van njegovog domena.
 
Potpuno se slažem sa vama Nikola i dodaću još da je dr Srđan Babić zaista jedan od naših retkih stručnjaka koji se usavršava neprekidno i to ne samo teoretski već i praksom.Da,jeste, Nikola,prvi je objavio članak o uticaju korone na krvne sudove ,što pokazuje da se latio posla u svojoj struci.I ne samo teoretski,već i lečeći obolele.Njegovo iskustvo je dragoceno,zato i jeste kadar da pomogne svakom pacijentu.Jednostavno,čovek svoju stručnost stiče ličnim iskustvom,suočavajući se svakodnevno sa raznim oblicima oboljenja vena,krvnih sudova,uključujući i kovid pacijente.Prosto,aparat može da pogreši,da ne bude isparavan,snimak može biti nejasan,loš,ali ako doktor pogreši u tumačenju ili dijagnostikovanju tu imamo veliki problem.A veoma nam znači i prava dijagnoza i adekvatan način lečenja.Pre svega pristup doktora.Zato je i moja preporuka,prvenstveno dr Babić,bez imalo omalovažavanja ijednog drugog doktora.
 
dobar dan svima

novi sam i ne zamjerite mi na pitanju (procitao sam sve postove na ovoj temi).

hocu da radim lasersku operaciju i pitanje je dr Dragić ili dr Jocić.

vidio sam uglavnom pozitivna iskustva za obojicu ali ako ima nešto na čem bi mi neko skrenuo pažnju, molim vas neka iznese.

možda neću pogriješiti koga god da izaberem od njih dvojice.

Hvala


Javi kad uradis. Dragic je mnogo poznatiji, a Jocic ima dobre savete na fejsu. Kupimo od svakog ponesto.
 
Vidim da ste razmenili svakakva iskustva, od opremljenosti klinike do kako i gde se uce hirurzi.
Ali retko ko pominje kako je godinama posle intervencije. Dr Srđan Babic mi je radio intervenciju pre skoro 4 godine. Noge su mi divne, sve tackice su nestale, nema novih vena.
Da vam dam nekoliko saveta iz mog iskustva
1. Posle intervencije sam nasla vreme da skoro svaki dan prosetam
2. Tokom tusiranja promenim toplu hladnu vodu povremeno
3. Povremeno namazem Cedralex
4. Ne jedem slano
5. Popijem svaki drugi dan Vitamin C ili neko voce koje ima vitamina C
Nadam se da ce nekom pomoci
Volim vas puno
 
Ima nas i ovde sa imenom i prezimenom i pišemo javno ono što zaista jeste. Za one koji se dvoume ili još uvek razmišljaju o operaciji,ispisala sam svoja iskustva mnogo puta i stojim iza svih pisanih reči. Dr Srđan Babic me je operisao pre četiri godine i kao i Maja Velickovic sam prezadovoljna što je baš on radio operacije.Imala sam i kontrolni pregled nedavno iz drugih zdravstvenih razloga.Dodatna potvrda da je sve u redu i posle toliko vremena. Moja preporuka je, uvek, dr Srđan Babić,bez omalovažavanja bilo kog drugog lekara,jer ,čovek koji radi na sebi,svom unapređivanju svakodnevno da bi drugima omogućio adekvatnu brigu i ozdravljenje i jeste vredan hvale i svake preporuke.
 
Ima ovde zena koje su operisale vene kod dr Dragica pre 10 g. Mene mrzi da izdvajam, kome treba naci ce, evo linka pa ih mozete kontaktirati ponaosob. Msm ovde moze napisati ko sta hoce, ali zene koje su operisane iznose svoja iskustva javno pod imenom i prezimenom na fejsbuku. Za svaki respekt.
https://www.facebook.com/Centar-za-...c--444201985666184/reviews/?ref=page_internal
Dr.Babic je jako poznat hirurg, nema potrebe da neko javno iznosi
svoj identitet da bi mu pa neko drugi poverovao.
Sigurno je da je i doktor Dragic izvrstan, garanciju od deset ili
dvadeset godina ne daje niko, ni za auto, ni za zube, ni za vene;)
 
Slazem se da niko ne moze dati garanciju. Ja sam se dva puta operisala, ponovo su se javile vene dok Dr. Srđan Babić nije resio problem. Od tada do danas nemam problema. Mozda se slucajno pogodilo sve ali meni je problem resen. Druga stvar je da me je spasio od tromboze dubinskih vena koje sam dobila posle korone. Nisam osecala nista, samo zatezanje ispod kolena. I to 4 meseca posle korone. I ponovo sam otisla kod njega, odlicno je upucen u sve probleme, dao mi lekove i sad uzivam na letovanju.
Odes odmah kod pravog i resis problem. Svi ti nasminkani i slatkorecivi su vam kao i ostali muskarci, kad dobiju nema ih vise. Pamet u glavu
 
Slazem se da niko ne moze dati garanciju. Ja sam se dva puta operisala, ponovo su se javile vene dok Dr. Srđan Babić nije resio problem. Od tada do danas nemam problema. Mozda se slucajno pogodilo sve ali meni je problem resen. Druga stvar je da me je spasio od tromboze dubinskih vena koje sam dobila posle korone. Nisam osecala nista, samo zatezanje ispod kolena. I to 4 meseca posle korone. I ponovo sam otisla kod njega, odlicno je upucen u sve probleme, dao mi lekove i sad uzivam na letovanju.
Odes odmah kod pravog i resis problem. Svi ti nasminkani i slatkorecivi su vam kao i ostali muskarci, kad dobiju nema ih vise. Pamet u glavu
U Srbiji bas i nema na hiljade hirurga takve vrste :D
A ako si samo kod njega bila od kud znas kakvi su ovi ostali?
 
Slazem se da niko ne moze dati garanciju. Ja sam se dva puta operisala, ponovo su se javile vene dok Dr. Srđan Babić nije resio problem. Od tada do danas nemam problema. Mozda se slucajno pogodilo sve ali meni je problem resen. Druga stvar je da me je spasio od tromboze dubinskih vena koje sam dobila posle korone. Nisam osecala nista, samo zatezanje ispod kolena. I to 4 meseca posle korone. I ponovo sam otisla kod njega, odlicno je upucen u sve probleme, dao mi lekove i sad uzivam na letovanju.
Odes odmah kod pravog i resis problem. Svi ti nasminkani i slatkorecivi su vam kao i ostali muskarci, kad dobiju nema ih vise. Pamet u glavu
Slažem se samo treba imati para za njega. Većina nas nema pa tako da odlazak kod njega može biti samo pusta želja.
 
U Srbiji bas i nema na hiljade hirurga takve vrste :D
A ako si samo kod njega bila od kud znas kakvi su ovi ostali?
Ranije nije bilo lako naci pravog doktora. Obicno cujes za njih pre nego sto odu u penziju kada im postane svejedno a ti mislis ovaj je iskusan. Ja sam se pre operisala dva puta, prvo kod jednog a drugu nogu kod drugog hirurga, pa nije valjalo pa kontrole kod ovog onog, svi samo nosi carape. Onda sam nasla dr Babica i problem je resen. Ostalima necu da pominjem imena. Sad ne znam koliko ima hirurga ali su isplivali oni koji su dobri. A slazete se drage dame da ih je toliko dovoljno za iskustvo 😀
 
Da i ja sam pre doktora Babića bila kod vrsnog hirurga,pred penzijom.Šest meseci je terapija bila - nosite čarape. I to koliko izdržim.Ja sva srećna,ko će nositi čarape čitav dan?! Elem posle šest meseci me je poslao na ultrazvuk vena,koji sam privatno uradila.Doktorka je bila šokirana čuvši da mi niko nije predložio operaciju,pre samog pregleda.Od nje sam čula za dr Babića.Žena me je bukvalno molila da odem makar na konsultaciju kod dr Babića,uz svo poštovanje hirurgu koji me je poslao kod nje.Nalaz sam ipak odnela doktoru da pogleda i tada mi je rekao da će me prebaciti kod kolege,jer on ide u penziju.Možda je upravo ta priča koju pomenuste,u pitanju bila,ide u penziju zašto da se trudi više.Nelogično,ali moguće. Tada sam ,srećom,stigla do doktora Babića.U samom startu,na prvom pregledu (okom,a potom i ultrazvukom) mi je predočio operaciju,dao terapiju do tada i rekao da su čarape obavezne od ujutru do uveče. Toliko o stručnosti, zainteresovanosti i predanosti u poslu. Predlog ( ili savet) za one koji imaju problem sa venama - ako već treba da uradite pregled,operaciju,konsultaciju idite kod dobrog doktora,a potom razmišljajte dalje,da ne gubite vreme uljuljkujući se u ono "nije to strašno". Jedan od njih je svakako dr Srdjan Babić.
I da,to što mi zovemo "rutinska operacija" je precizno odstranjivanje ili premošćavanje zakrčenih krvnih sudova i uspostavljanje dobrog protoka krvi kroz naš organizam.I to tako da možemo da živimo sasvim normalno i potpuno.U tu rutinu su ovakvi stručnjaci uložili veliki deo svog života,rada,truda i posvetili se svojoj struci.I uz to ostali ljudi pre svega.Na tome im svaka čast!
 
Poslednja izmena:
Zdravo, treba mi par informacija. Ja sam iz Jagodine i imam 27 godina. Imam prosirene vene na levoj nozi. Pojavile su mi se u prvoj trudnoci a u drugoj su se samo pogorsale. Da stvar bude jos gora posle drugog carskog reza pojavio mi se povrsinski tromb ispod kolena. Treba mi preporuka dobrog vaskularnog hirurga i cena operacije laserom jedne noge jer bih isla uskoro da resim taj problem. Prvo mi je bilo estetski sada se i brinem zbog ovog povrsinskog tromba koji imam. Vaskularni hirurg iz Jagodine mi je dao aspirin da pijem svakog dana i da nosim carape kao terapiju. I savetovao lasersku operaciju. Ali ja posto zivim u Jagodini nemam bas gde ovde da se informisem o ceni i o tome ko je dobar doktor za tu intervencije. Hvala unapred na odgovoru😊
 

Back
Top