Ono sto mislim kazem u oci!!!

Po mom zapazanju sve osobe koje se dice osobinom da sve kazu u oci, vade oci ako im se nesto kaze. Gde je tu vrlina ako nisi spreman da cujes tudje misljenje o sebi?
Da li je precesto "sasipanje u lice" vrlina ili losa socijalna vestina?
To je pokazatelj nedostatka socijalne inteligencije i agresivno i primitivno ponasanje.

Da, vecin tzv ljubitelja iskrenosti ne podnosi kad je neko na taj nacin iskren sa njima, ali cak i da oni nemaju nista protiv, normalan covek posmatra kome se obraca i postuje tu osobu vodeci racuna i o njegovoj licnosti i onome kako taj drugi zeli da komunicira.

Tzv iskrenost je precenjena i mnogi se hvale da su iskreni, a zapravo je to jedna od najcesce pogresno shvacenih osobina.

- - - - - - - - - -

lose da losije ne moze biti

to je arogancija i nepostovanje

- - - - - - - - - -



da tako je
bingo!
 
Po mom zapazanju sve osobe koje se dice osobinom da sve kazu u oci, vade oci ako im se nesto kaze. Gde je tu vrlina ako nisi spreman da cujes tudje misljenje o sebi?
Da li je precesto "sasipanje u lice" vrlina ili losa socijalna vestina?


Treba biti iskren ali i vest u komunikaciji. Zavisi od osobe, prilike, nacina ,kome ces i kako "sasuti" istinu u lice. Sa nekim ko ti je drag balansiras i biras reci. Neko ko je bezobrazan saseces ga da ne zna sta ga je snaslo. Govorim istinu ali biram reci, trenutak kako i kad cu reagovati. Biram onu varijantu gde se i ja necu lose osecati zbog izgovorene istine, jer je opste poznato da mnogi ne vole da je cuju. Sto se mene tice isto volim kad mi neko nesto iskreno kaze bez namere da me vredja, vec onako ljudski sto se kaze. Iskrenost jeste vrlina ali ta skrivena pozadina , namera, nacin, cilj zbog cega, zasto se saopstava, dobronamerno, zlonamerno dovode u pitanje samu istinu i iskrenost tog ko vam je saopstava , a i nas samih ukoliko svesno, sa namerom povredjujemo druge. Mislim na ono kad nam istina kao istina nije sama po sebi cilj , vec nacin da pored toga sto kazemo postoji i namera da vredjamo pa ide ono :" E , cekaj sad ! Nabicu ti i sta treba i sta ne treba u lice". Bitno je kako cemo se i sami posle toga osecati.
 
Poslednja izmena:

Back
Top