Omiljena knjiga vam je...

Ako bolje razmislim sve se zasniva ili je antipod Biblije. Tako da se ona moze uzeti za osnov, inspiraciju brojnih knjiga koje u sebi sadrze bar neki biblijski motiv. Naravno, mislim na PRAVE knjige sa istinskom vrednoscu i smislom a ne na tzv. bestselere koje su samo bezivotna slova na papiru. Nemam omiljenu knjigu ali su mi jako drage one koje imaju jaku sadrzinu i koje su pretrpane smislom kao sto su npr. knjige ruskih pisaca -Dostojevskog, Tolstoja, Bulgakova; volim da citam dela Ljiljane Habjanovic Djurovic kao i Dobrice Cosica...Umalo da zaboravim Andrica.
Od poezije jedino Rabindranat Tagora a ostatak sluzi da reci samo blistaju kao klikeri i staklenca.:super:
 
Uh ,tako ih je mnogo....
Aj' one naj:

Dostojevski:"Braca Karamazovi", "Ponizeni i uvredjeni", "Zlocin i kazna"... (ma, volim sve njegove knjige! Obozava ga! <3)

Hese:"Narcis i Zlatousti", "Demijan", "Sidarta", "Igra staklenih perli", "Knulp", "Pod tockom"... (i sve njegove knjige obozavam...)

Dzubran:"Slomljena krila", "Pobunjeni duhovi", "Prorok; Prorokov vrt", "Plavi plamen" (mada, i sve njegove knjige cu sigurno voleti, cim ih procitam, fantastican je... kako nisam ranije cula za njega? Blenta ja...)

Selimovic:"Dervis i smrt"

Andric:"Prokleta avlija", "Znakovi pored puta", "Na Drini cuprija"

ima ih josh mnogo... ne mogu da se odluchim :(
 

Back
Top