Quantcast

Omiljena knjiga vam je...

Arijadna

Aktivan član
Poruka
1.033
Ako bolje razmislim sve se zasniva ili je antipod Biblije. Tako da se ona moze uzeti za osnov, inspiraciju brojnih knjiga koje u sebi sadrze bar neki biblijski motiv. Naravno, mislim na PRAVE knjige sa istinskom vrednoscu i smislom a ne na tzv. bestselere koje su samo bezivotna slova na papiru. Nemam omiljenu knjigu ali su mi jako drage one koje imaju jaku sadrzinu i koje su pretrpane smislom kao sto su npr. knjige ruskih pisaca -Dostojevskog, Tolstoja, Bulgakova; volim da citam dela Ljiljane Habjanovic Djurovic kao i Dobrice Cosica...Umalo da zaboravim Andrica.
Od poezije jedino Rabindranat Tagora a ostatak sluzi da reci samo blistaju kao klikeri i staklenca.:super:

Warden_Assasin

Ističe se
Poruka
2.381
Uh ,tako ih je mnogo....
Aj' one naj:

Dostojevski:"Braca Karamazovi", "Ponizeni i uvredjeni", "Zlocin i kazna"... (ma, volim sve njegove knjige! Obozava ga! <3)

Hese:"Narcis i Zlatousti", "Demijan", "Sidarta", "Igra staklenih perli", "Knulp", "Pod tockom"... (i sve njegove knjige obozavam...)

Dzubran:"Slomljena krila", "Pobunjeni duhovi", "Prorok; Prorokov vrt", "Plavi plamen" (mada, i sve njegove knjige cu sigurno voleti, cim ih procitam, fantastican je... kako nisam ranije cula za njega? Blenta ja...)

Selimovic:"Dervis i smrt"

Andric:"Prokleta avlija", "Znakovi pored puta", "Na Drini cuprija"

ima ih josh mnogo... ne mogu da se odluchim :(

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.