Oluja i Vukovar

Не може да се расправља, јер свако има свој поглед на свет и те догађаје. Не знам зашто би ико апеловао, нити се бавио тиме. Друго, питао сам те да ли си гледао те филмове чије приказивање осуђујеш, рекао си да ниси. Нисам ни ја, признајем.

Да, изазива раздор међу људима и оштре реакције. Сад, као што сам ти већ рекао, али ми је обрисано, постоји техника која се зове "ако ти не одговара, прави се да не разумеш", што су уредно применио. Прочитај како људи реагују на ово што си почео да причаш и да гура, ако не једном , онда више пута и видећеш да изазива одређене реакције.

Треће, људи који нису одговорни и који нису криви, почели су или да се извињавају и да се осећају нелагодно или да као покушавају да нешто објасне, поправе итд. То је замка о којој говорим, а коју други не виде, јер немају искуства са овим нити имају додира са оним тамо и упадају у клопку.

...
 
S obzirom da živimo u neprijateljskom okruženju mislim da deca od najranijeg uzrasta moraju da budu upoznata sa svim što se dešavalo, ne vidim razlog da se te stvari zataškavaju. Ne treba ih učiti da mrze, ali da budu oprezni, da. Najgore što može da se desi je da baš ništa ne znaju pa da se ponovi Jasenovac.
 
Ako počneš post rečenicom , okruženi smo neprijateljima, i tako učiš decu, šta očekivati osim mržnje ? I budućih sukoba . Ne moramo biti prijatelji , al ajd da probamo da naučimo decu da su oni komšije. Mislite li da se Englezi i Francuzi vole ? Ali ne videh nigde u njihovom obrazovnom sistemu lekcije koje ih uče da mrze jedni druge .Poljska ima Aušvic, ali da li to znači da su sada spremni da pobiju Nemce ?
 
Ako počneš post rečenicom , okruženi smo neprijateljima, i tako učiš decu, šta očekivati osim mržnje ? I budućih sukoba . Ne moramo biti prijatelji , al ajd da probamo da naučimo decu da su oni komšije. Mislite li da se Englezi i Francuzi vole ? Ali ne videh nigde u njihovom obrazovnom sistemu lekcije koje ih uče da mrze jedni druge .Poljska ima Aušvic, ali da li to znači da su sada spremni da pobiju Nemce ?
Лагерта, ако неко жели да нормално живи и нормално да разговара, онда не потенцира ове ствари. Постоји више начина да се започне нека расправа, која иде у погрешном смеру, а отворене увреде, позивање на насиље и обрачун, нису једини пут ка томе.

Постоји прегршт тема и начина да неко направи добар однос или нормалан однос између људи. Олуја и Вуковар тешко да могу да се искористе за то.
 
Ne mogu nikako, sloboda govora na prvom mestu. Drugo, ovom zagovaraš ponovo ono što je rađeno u doba Broza, i što dokazano ne daje rezultate. Izrazito sam protiv etničkih tenzija, ali nisam siguaran da postoji nekakav magični recept protiv njih - ovde gde živim gledam rasne tenzije svakog dana, i ne vidim da metoda kojom se problem “rešava”‘nešto postiže - samo konstantno tera jednu grupu u defanzivu, a drugu radikalizuje da traži od odmazde za ono od pre vek i po - ropstvo, što je uzgred budi rečeno i ukinuto od belaca, uprkos željama i interesima druge grupe belaca.

Dalje, dai si svestan koliko takvi “apeli” na neke “internacionalne sile” imaju potencijala da izazovu iritaciju i osećaj ugroženosti, s tim da definitivno ne mogu baš ništa da reše - da ima formule valjda bi ti omiljeni “stranci” prvo tešili takve iste probleme kod sebe.
Sicusna opaska

ropstvo nije ukinuto, zamenjeno je savrsenijim oblikom, koji se, stavise, jos uvek razvija dok se ne sakupi kriticna kolicina svesti prosvetljenja.

Na drugu temu: Verovatno da je rasni animozitet u ameriki na istom nivou kao sto je etnicki kod nas. Dakle nismo izuzetak. Resenje je svest, a taj deo ide najteze na autoputu mudrosti od 1 metra. Ima naravno i drugih nacina gledanja. Najlakse je biti deo etnicke zajednice, nista drugo nije potrebno. Kad bi se zajednica zasnivala na nekoj drugoj vrednosti mozda bi bilo manje gledanja samo iz etnickog ugla.

Svaki sistem na nasem terenu je inherentno represivan. Mi smo malo, kako da kazem - obesni.
Pučina je stoka jedna grdna - dobre duše, kad joj rebra puču.
 
Filmovi nisu sami upitni za sebe, vec kome se oni organizovano prikazuju. A inspiracija za temu dolazi od interakcije sa zabrinutim rodtiljeima povodom istih

Vidjeti u samoj temi nesto vise od toga nije zabranjeno, ali istrajavati u tome kako je ona samo to u najmanju ruku nije korektno.
 
Лагерта, ако неко жели да нормално живи и нормално да разговара, онда не потенцира ове ствари. Постоји више начина да се започне нека расправа, која иде у погрешном смеру, а отворене увреде, позивање на насиље и обрачун, нису једини пут ка томе.

Постоји прегршт тема и начина да неко направи добар однос или нормалан однос између људи. Олуја и Вуковар тешко да могу да се искористе за то.
Nisam ja iz čista mira ovde banula i krenula da širim ljubav i toleranciju, odgovorila sam na post i iznela svoje mišljenje. Postoji pregršt tema, ali prednjače oni koji tvrdo zastupaju stav da su uvrede i prozivanje jedini način komunikacije. Mislim da mogu pokazati da nisu. Ni Vukovar ni Oluja nisu filmovi za decu, niti su tema za diskutovanje da li ih deca trebaju gledati.
 
Filmovi nisu sami upitni za sebe, vec kome se oni organizovano prikazuju. A inspiracija za temu dolazi od interakcije sa zabrinutim rodtiljeima povodom istih

Vidjeti u samoj temi nesto vise od toga nije zabranjeno, ali istrajavati u tome kako je ona samo to u najmanju ruku nije korektno.
Сасвим је коректно јер доводи до раздора. Знаш ти и сам о чему ја говорим. Поред оштрих реакција имамо и тенденцију изједначавања и сваљивања кривице. Само треба погледати постове.
 
Сасвим је коректно јер доводи до раздора. Знаш ти и сам о чему ја говорим. Поред оштрих реакција имамо и тенденцију изједначавања и сваљивања кривице. Само треба погледати постове.
Ne, izjednačavanje krivice mi vuče na brojanje žrtava , a to nikako ne mogu prihvatiti kao razlog da nekoga izbaciš iz diskusije. Zar je moguće da se jednom prihvati da žrtve postoje sa obe strane? Da je Jasenovac stratište , ali da možda, ipak, negde postoje ljudi u Hrvatskoj koji takođe prihvataju tu činjenicu ili moramo da mislimo da svi Hrvati smatraju Jasenovac blagom varijantom zatvora ? I ovo počinje da bude spamovanje teme, a to mi nije namera.
 
Nisam ja iz čista mira ovde banula i krenula da širim ljubav i toleranciju, odgovorila sam na post i iznela svoje mišljenje. Postoji pregršt tema, ali prednjače oni koji tvrdo zastupaju stav da su uvrede i prozivanje jedini način komunikacije. Mislim da mogu pokazati da nisu. Ni Vukovar ni Oluja nisu filmovi za decu, niti su tema za diskutovanje da li ih deca trebaju gledati.
Суштина је да нема разговора. Нико никада неће променити свој став нити свој поглед на те ствари. Свако ће да прича оно што њему највише одговара и неће кренути против својих.

Што се деце тиче, шта ја и ти можемо да урадимо поводом деце у Хрватској или Босни? Ево, раније нико није у школи учио да мрзи, али су се онда ипак побили, је л да? Нису учили да треба да се деле, нису ово што данас уче, али су учили предвојничку обуку и учили су да рукују ватреним оружјем у школама, односно у саставу предмета ОНО и ДСЗ. Не идеш на стадион, идеш на стрелиште и полигон. Немаш бакљу, имаш М48.

...

Видела си пост у коме се људи са једне и друге стране изједначавају... Ја нећу да мене нико изједначава и да ме ставља у исту раван. Видела си да су људи почели или да се извињавају (за нешто што нису починили) или да се осећају непријатно (због нечега за шта не могу да одговарају)?

Мислим да ти је сада јасно.
 
Сасвим је коректно јер доводи до раздора. Знаш ти и сам о чему ја говорим. Поред оштрих реакција имамо и тенденцију изједначавања и сваљивања кривице. Само треба погледати постове.
Gledajuci kako ce neki priprosti duh reagovati na nesto ne treba biti vodilja ni na jednoj temi, u suprotnom forum ne bi imao smisla .
 
Ne, izjednačavanje krivice mi vuče na brojanje žrtava , a to nikako ne mogu prihvatiti kao razlog da nekoga izbaciš iz diskusije. Zar je moguće da se jednom prihvati da žrtve postoje sa obe strane? Da je Jasenovac stratište , ali da možda, ipak, negde postoje ljudi u Hrvatskoj koji takođe prihvataju tu činjenicu ili moramo da mislimo da svi Hrvati smatraju Jasenovac blagom varijantom zatvora ? I ovo počinje da bude spamovanje teme, a to mi nije namera.
О овоме можемо да разговарамо можда ја и ти... Разумеш?
 
Gledajuci kako ce neki priprosti duh reagovati na nesto ne treba biti vodilja ni na jednoj temi, u suprotnom forum ne bi imao smisla .
Свако сноси одговорност за то када крене да прича о тим стварима. Ја бих исто могао да покренем разне теме из ове области, али не желим, јер једноставно нема сврхе и смисла. Не зато што се ја бојим некога или нечије реакције, већ зато што то не води никуда.
 
Свако сноси одговорност за то када крене да прича о тим стварима. Ја бих исто могао да покренем разне теме из ове области, али не желим, јер једноставно нема сврхе и смисла. Не зато што се ја бојим некога или нечије реакције, већ зато што то не води никуда.
Otkud znas, mozda neko ko im pristup siroj publici, a vidi temu, nesto i kaze o tome Ne mozes tvrditi suprotno 100 %.

Nepravdu, a narocito ako je okrenuta prema najmladjim, uvijek i svugdje treba isticati. Neka ode u etar, univerzum, gdje god ...
 
Неко ко није погледао филм који критикује...

Шта мислиш. да ли су "Олуја" и "Вуковар" најгора ствар којом су деца изложена?
Da li citas sta pisem, odgovori mi, ako nije problem.
Prestravljeno dijete i zabrinuti roditelji su dovoljan razlog za kritiku, i sasvim jasan pokazatelj, pored samih naziva i tematike, o kakvim filmovima je rijec.

Sto se tice obrazovanja, i djece u tim godinama, vjerovatno da.
 
Да, читам шта пишеш. Наводиш како ти се људи жале да су престрављени.

Шта тражиш од нас/мене?
Da na sva usta svima oko sebe pricate o toj gnusnosti ... Ne bi li od tih neki sto cuju, isto to uradili. Sigurno ne trazim ovaj vid filozofije koju ti nudis.
Posto je tema otvorena za sve, slobodni su na njoj da pisu svi sta hoce, ali o njoj

Msm kakva ti pitanja postavljas, tipa, Ko si ti? Sta trazis u zivotu? Sta je zivot? Imali on smisla, sta je zapravo smisao ....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da na sva usta svima oko sebe pricate o toj gnusnosti ... Ne bi li od tih neki sto cuju, isto to uradili. Sigurno ne trazim ovaj vid filozofije koju ti nudis.
Posto je tema otvorena za sve, slobodni su na njoj da pisu svi sta hoce, ali o njoj

Msm kakva ti pitanja postavljas, tipa, Ko si ti? Sta trazis u zivotu? Sta je zivot? Imali on smisla, sta je zapravo smisao ....
Не желим да на сва уста причам о нечему о чему не знам ништа. Не желим да будем нечији гласноговорник или агитатор.

Што се самих гнусности као гнусности тиче, ја могу да причам о неким другим поуздано утврђеним гнусностима, али не желим то да радим овде, јер мислим да ово место не служи за то, већ за неке друге ствари.
 
Не желим да на сва уста причам о нечему о чему не знам ништа. Не желим да будем нечији гласноговорник или агитатор.

Што се самих гнусности као гнусности тиче, ја могу да причам о неким другим поуздано утврђеним гнусностима, али не желим то да радим овде, јер мислим да ово место не служи за то, већ за неке друге ствари.
Tvoj izbor, na koji imas pravo, kao i ja na svoj, stoga toliko o tome ... Sretno ti sa otvaranjem tema ti po volji
 
Колико су филмова Јевреји направили о свом страдању у Другом рату?
Видим да се и даље активно праве и нико не агитује да се не приказују.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Holocaust_films
Наравно. Свако снима филмове који му одговарају и јавно их приказује са одређеним циљем.
 

Back
Top