Oluja i Vukovar

Guede

Buraz
Poruka
11.277
Dok prvaci u Hrvatskoj gledaju u skoli film Vukovar, u RS parnjaci im idu u kino da gledaju film Oluja. Koliko je taj sadržaj primjeren za djecu, i koju oni poruku mogu da izvuku iz organizovanog gledanja takvih filmova.

Skandiranje djecaka iz Splita u Sarajevu i te kako ima smisla ako se uzme u obzir sta im pustaju na nastavi. Ocekuje se u skorije vrijeme slicna reakcija ove malodobne publike iz RS.

Mene zanima da li odgovorni za ovu vannastavnu aktivnost mogu biti tuzeni na nekom medjunarodnom sudu?
 
...
Mene zanima da li odgovorni za ovu vannastavnu aktivnost mogu biti tuzeni na nekom medjunarodnom sudu?

Знаш шта може ?

Сад скоро купујем на поклон малолетној рођаци ел тротинет.
Свиди ми се неки МС ЕЛЕКТРИК 450 Вати за 50 000 динара.

Док сам ја отишао по чекове,
успут погледам на нету мало о дотичном тротинету.

Шта мислиш да ли сам га купио кад схватих да је хрватијански ?
 
Dok prvaci u Hrvatskoj gledaju u skoli film Vukovar, u RS parnjaci im idu u kino da gledaju film Oluja. Koliko je taj sadržaj primjeren za djecu, i koju oni poruku mogu da izvuku iz organizovanog gledanja takvih filmova.

Skandiranje djecaka iz Splita u Sarajevu i te kako ima smisla ako se uzme u obzir sta im pustaju na nastavi. Ocekuje se u skorije vrijeme slicna reakcija ove malodobne publike iz RS.

Mene zanima da li odgovorni za ovu vannastavnu aktivnost mogu biti tuzeni na nekom medjunarodnom sudu?

Pokušavaš da izjednačiš ustaške zločine sa srbskom borbom protivu zla ili šta?
kao svi ste isti, dosta ratova ovo ono?
pa srbi su poslednji saznali da se sprema rat, uveliko posle svih, kada su se i balije i ustaše već spremile.

IZJEDNAČAVANJE ŽRTVI I ZLOČINACA JE ZLOČIN!
a to upravo ti radiš, čini mi se i svesno vrlo.

Srbi rat nisu hteli, Srbi su napadnuti, šta tu ima nejasno?
Krivo vam je što smo se branili? I TEK ĆEMO!

 
Ako ste na ptf Obrazovanje, pokušajte da temu gledate iz ugla obrazovnog pocesa. Nema mesta veličanju nacionalizma ni sa jedne strane. Komentari o tome kako decu vaspitati i obrazovati da ne postanu mali nacionalisti, su dobrodošli. Hvala na razumevanju .
 
Poslednja izmena:
Ako ste na temi Obrazovanje, pokušajte da temu gledate iz ugla obrazovnog pocesa. Nema mesta veličanju nacionalizma ni sa jedne strane. Komentari o tome kako decu vaspitati i obrazovati da ne postanu mali nacionalisti, su dobrodošle. Hvala na razumevanju .
Hvala, kad bi se covjek obazirao sta ce drugi reci, nikad nista ne bi rekao
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako ste na temi Obrazovanje, pokušajte da temu gledate iz ugla obrazovnog pocesa. Nema mesta veličanju nacionalizma ni sa jedne strane. Komentari o tome kako decu vaspitati i obrazovati da ne postanu mali nacionalisti, su dobrodošle. Hvala na razumevanju .
Racunam da deca prvo treba da nauce sta je nacionalizam, a sta patriotizam, (i jos poneki 'izam na primer fundamentalizam) a potom, u sta sve to moze da se izmetne i jedno i drugo, trece i cetvrto, pa odatle na dalje. Sta ce na kraju izabrati da budu je ipak na kraju krajeva licna stvar, a i neizbezna.
 
Ako ste na ptf Obrazovanje, pokušajte da temu gledate iz ugla obrazovnog pocesa. Nema mesta veličanju nacionalizma ni sa jedne strane. Komentari o tome kako decu vaspitati i obrazovati da ne postanu mali nacionalisti, su dobrodošli. Hvala na razumevanju .
A sta ti mislis kako smo mi odgajani i vaspitani u BiH kada je onolika krv pala i mrznja buknula izmedju naroda.
Kada se ratne igre pokrenu nema veze kako si odgajan i obrazovan.Puska ti iz nekog razloga ne gine.
 
Racunam da deca prvo treba da nauce sta je nacionalizam, a sta patriotizam, (i jos poneki 'izam na primer fundamentalizam) a potom, u sta sve to moze da se izmetne i jedno i drugo, trece i cetvrto, pa odatle na dalje. Sta ce na kraju izabrati da budu je ipak na kraju krajeva licna stvar, a i neizbezna.
Nije vazan termin koji ne mogu da pojme, vazan je animozitet i sto ce se igrati ustasa, cetnika i balija.

Ako vec ide neprimjeran sadrzaj, bolje da su im pustili Rekvijum za snove, ili Trejnspoting. Kad vec pravis traumu, uradi da moze imati neke koristi
 
A sta ti mislis kako smo mi odgajani i vaspitani u BiH kada je onolika krv pala i mrznja buknula izmedju naroda.
Kada se ratne igre pokrenu nema veze kako si odgajan i obrazovan.Puska ti iz nekog razloga ne gine.
Baš zato da nam se to ne bi desilo ponovo, mada se slažem sa nekim postovima, da mnogo toga polazi iz porodice, okruženja, škole mogu uticati, ali se iz nekih raznih razloga ,nacinalizam forsira i gde treba i gde ne treba. Normalno je učiti o istoriji svog naroda, normalno je učiti decu da vole svoju domovinu i svoj narod ali nije normalno veličati i preuveličavati čak i ono što se smatra zločinima.
 
Nije vazan termin koji ne mogu da pojme, vazan je animozitet i sto ce se igrati ustasa, cetnika i balija.

Ako vec ide neprimjeran sadrzaj, bolje da su im pustili Rekvijum za snove, ili Trejnspoting. Kad vec pravis traumu, uradi da moze imati neke koristi
Ja se i dan danas cudim da nas je skola vodila da gledamo film Djeca sa kolodvora Zoo.
Film je prepun drogiranja i prostitucije,ali mislim da je dobro da djete pogleda i nauci nesta iz filma,nego da zivi pod staklenim zvonom.
 
Naše škole retko organizuju odlaske u bioskop, možda kada su neke dečje pretstave ,nemam informaciju da je bilo koja škola ovde vodila decu organizovano da gledaju taj film.Na časovima ne stižemo ni planirano da uradimo tako da od gledanja filmova nema ništa.
Насела си. У питању је замка. Јасно је да образовање у Србији и Хрватској није исто и да децу у Србији нико не води организовано да гледају "Дару из Јасеновца" или "Олују". У школама се не учи о овоме, нити се омладина системски или институционално излаже таквом садржају.
 

Back
Top