Oduzet mi nož?!

Pozdrav svima.
Kao sto je vecina vas upucena, stanje migranata u Srbiji je katastrofalna... Ja sam iz Subotice i desilo mi se da su me dva puta napali migranti, jednom su mi uzeli telefon a drugi put pare...
Zanima me da li ce mi policija praviti probleme ako budem nosio noz kod sebe, prvenstveno skakavac. Vec mi je dojadilo da me pljackaju a da ne mogu da pobegnem jer mi pridju sa ledja....
Naravno, noz bih koristio samo da ih zaplasim i oteram, u krajnjoj meri bih ga i upotrebio...
Ja razmisljam da, ako bih naleteo na razumnog policajca da bi me razumeo i popustio, ali ako bih naleteo na nekog nadrkanog pa da mi ispise sudsku prijavu i da ga duvam onda...
Ako neko zna nesto o zakonu ili je imao iskustva, neka napise.
Hvala :D
naslovna-464.jpg

za rad


Tools
  1. large blade with wavy edge
  2. seatbelt cutter
  3. reamer, punch
  4. disc saw for shatterproof glass
  5. bottle opener
  6. screwdriver 5 mm, lockable
  1. wire stripper
  2. Phillips screwdriver 1/2
  3. window breaker
  4. key ring
  5. toothpick
  6. tweezer
 
Pozdrav svima.
Kao sto je vecina vas upucena, stanje migranata u Srbiji je katastrofalna... Ja sam iz Subotice i desilo mi se da su me dva puta napali migranti, jednom su mi uzeli telefon a drugi put pare...
Zanima me da li ce mi policija praviti probleme ako budem nosio noz kod sebe, prvenstveno skakavac. Vec mi je dojadilo da me pljackaju a da ne mogu da pobegnem jer mi pridju sa ledja....
Naravno, noz bih koristio samo da ih zaplasim i oteram, u krajnjoj meri bih ga i upotrebio...
Ja razmisljam da, ako bih naleteo na razumnog policajca da bi me razumeo i popustio, ali ako bih naleteo na nekog nadrkanog pa da mi ispise sudsku prijavu i da ga duvam onda...
Ako neko zna nesto o zakonu ili je imao iskustva, neka napise.
Hvala :D
Ma brate nosi sekiru kazi ides da cepas drva komsiji
 
To sto ti je opravdanje mrznja prema migrantima, nije opravdanje za nepostovanje zakona. Kao i svuda u svetu, ako volis lepe i skupe stvari zivis u getu bogatih gde te cuva drzava.
Kada si pitao za nosenje noza zakon kaze da seciva do 9 cm ne predstavljaju hladno oruzje, ali ni odvrtac ni bilo koji alat.
Sa druge strane, vaspitavanje ljudi da ne nose oruzje i da kontrolisu agresivnost je cilj zakona koji je deo civilizacije zapada. Dakle, ili si civilizovan i postujes zakon ili si gori od napadaca, jer svesno krsis zakon.
Izmisljena prica o tome da su te migranti dva puta napali govori o tvojoj devijantnosti, tacnije o svesti da moras da opravdas upotrebu oruzja.
 
To sto ti je opravdanje mrznja prema migrantima, nije opravdanje za nepostovanje zakona. Kao i svuda u svetu, ako volis lepe i skupe stvari zivis u getu bogatih gde te cuva drzava.
Kada si pitao za nosenje noza zakon kaze da seciva do 9 cm ne predstavljaju hladno oruzje, ali ni odvrtac ni bilo koji alat.
Sa druge strane, vaspitavanje ljudi da ne nose oruzje i da kontrolisu agresivnost je cilj zakona koji je deo civilizacije zapada. Dakle, ili si civilizovan i postujes zakon ili si gori od napadaca, jer svesno krsis zakon.
Izmisljena prica o tome da su te migranti dva puta napali govori o tvojoj devijantnosti, tacnije o svesti da moras da opravdas upotrebu oruzja.

Ај нађи ми тај закон, тј постави овде. :roll: :
 
Kada mi bude potrebno ja cu da nadjem necu traziti od tebe da se bavis zakonima...pomoci cu ti toliko da mozes sam da se bavis trazenjem....biblioteka advokatske komore beograda....
Дај не млати глупости, свако може да нађе на нету Закон о оружју и муницији, тамо све пише, а нигде не пишу никакви сантиметри.
 
zakon kaze da seciva do 9 cm ne predstavljaju hladno oruzje

Јеси ово ти написао?
Probaj sa krivicnim zakonom i uputstvom za tumacenje koji je sastavni deo krivicnog zakonika....
Uostalom stavi noz sa secivom od 16 cm ispred sofersajbne, koje se ne racuna u oruzje za napad, pa ce ti objasniti policija gde da nadjes sta si pogresio....
 
Nasmejaste me 🤣
Znaju oni- to jest konkretno ON- da ja neću dizati toliku galamu zbog dzepnog noža.

A ovde i vama iskrena da budem, taj nož nije baš "nožić za kobasice", naručeno je dostavljen i izuzetno oštar, na primer prolazi glat kroz obraz a što se dužine tiče stvarno je bilo da po nekom zakonu možeš nositi sa sobom nož do 6 cm.

Platih ga svojevremeno da ne biste verovali koliko.
Treba da budes srecna sto ti je takav noz samo oduzet i da nisi privedena
 
Pozdrav svima.
Kao sto je vecina vas upucena, stanje migranata u Srbiji je katastrofalna... Ja sam iz Subotice i desilo mi se da su me dva puta napali migranti, jednom su mi uzeli telefon a drugi put pare...
Zanima me da li ce mi policija praviti probleme ako budem nosio noz kod sebe, prvenstveno skakavac. Vec mi je dojadilo da me pljackaju a da ne mogu da pobegnem jer mi pridju sa ledja....
Naravno, noz bih koristio samo da ih zaplasim i oteram, u krajnjoj meri bih ga i upotrebio...
Ja razmisljam da, ako bih naleteo na razumnog policajca da bi me razumeo i popustio, ali ako bih naleteo na nekog nadrkanog pa da mi ispise sudsku prijavu i da ga duvam onda...
Ako neko zna nesto o zakonu ili je imao iskustva, neka napise.
Hvala :D
Ne bi te policajac razumeo i ne treba..noz je hladno oruzje , a ti plus imas nameru sa tim nozem
 
Treba da budes srecna sto ti je takav noz samo oduzet i da nisi privedena
Ti mene nešto ne gotiviš mnogo.
E pa nisam privedena jer nisam prekršila nikakav zakon. Čak štaviše oštećena sam, zloupotrebom službenog položaja mi je uzeo nož bukvalno ucenom "Daj ili ću da te privedem i naći ćemo mi već da ti napakujemo"
Ali veruj u šta hoćeš, ja sam ti lepo rekla (imala sam vremena da se dobro obavestim)
 
Ti mene nešto ne gotiviš mnogo.
E pa nisam privedena jer nisam prekršila nikakav zakon. Čak štaviše oštećena sam, zloupotrebom službenog položaja mi je uzeo nož bukvalno ucenom "Daj ili ću da te privedem i naći ćemo mi već da ti napakujemo"
Ali veruj u šta hoćeš, ja sam ti lepo rekla (imala sam vremena da se dobro obavestim)
Dobro si uradila sto si predala noz, ali da bi ga povratila morala bi da nadjes racun za njega ili neki dokaz da je tvoj u smislu nadji neki racun pre datuma oduzimanja i pojavi se tamo gde drze zaplenjene ili ukradene stvari i objasni nesto sto moze da se svari. Noz verovatno nije tamo, ali uzmi neki koji bi mogao da prodje kao taj.
Za ovo postoji i procedura, ali je mnogo teze dokazivanje....
Naravno izbegavaj da optuzis policajce, ako mozes...
 
  • Podržavam
Reactions: DUH

Back
Top