Quantcast

Oduzet mi nož?!

Zavke

Početnik
Poruka
28
U kategoriju D spada hladno oružje, gasni sprejevi, uređaji za izazivanje elektrošokova, vazdušno oružje čija kinetička energija je manja od 10,5 J ili je brzina projektila manja od 200 m/s i kalibra 4,5 mm ili manjeg, kao i oružje sa tetivom ili oprugom čija je sila zatezanja tetive do 450 N, odnosno čija je natezna težina do 101 libre. Oružje iz kategorije D može se nabavljati i držati bez isprave i prijave nadležnom organu, u skladu sa Zakonom o oružju i municiji.
Fizička lica starija od 16 godina, pravna lica kao i privredni subjekti mogu, bez odobrenja i prijave nadležnom organu, nabavljati i držati oružje iz kategorije D.
Evo i ovo, ja imam 16 tako da bi trebalo da sam cist

ccaterpillar

Legenda
Poruka
51.932
Овако како си рекао да би га носио, ако ти нађу, одмах пишу пријаву. Можеш да носиш нож као алат, нигде није наведен у закону као хладно оружје, али битан је контекст, овде је јасно да је тај предмет код тебе намењенза напад.

Poruka
24.418
Msm ti nosi brt, ali zato ako te uhvati policija vise neces nikad moci da radis u drzavnoj sluzbi, da imas orujze, da budes zaposlen u policiji ili vojsci ili na nekom mestu gde se zahteva da imas cist dosije, a to bi ti bio tezak prekrsaj.
Sad ti kako hoces.

Poruka
16.091
Овако како си рекао да би га носио, ако ти нађу, одмах пишу пријаву. Можеш да носиш нож као алат, нигде није наведен у закону као хладно оружје, али битан је контекст, овде је јасно да је тај предмет код тебе намењенза напад.
A ako te neko izbode a ti ne možeš da se braniš, šta onda?

Poruka
16.091
Da mu ja sledeci put dam i kljuceve od stana pa da spava i tamo...
Zaboravio sam da napomenem. Kada mi je ukrao telefon ja sam prijavio policiji, oni su ga nasli ali mi telefon nisu vratili. Migrant je osudjen na 5 dana pritvora i sada je vec na slobodi....
Malu sekiru možeš da kupiš u bilo kojoj boljoj prodavnici.Možeš da nabaviš, recimo bokser ili lanac od motocikla. Kad je tvoj život u pitanju nikakav zakon ne vredi ništa.Ovi što ti daju loše savete žive u BG i niko ih ne ugrožava.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
51.932
Malu sekiru možeš da kupiš u bilo kojoj boljoj prodavnici.Možeš da nabaviš, recimo bokser ili lanac od motocikla. Kad je tvoj život u pitanju nikakav zakon ne vredi ništa.Ovi što ti daju loše savete žive u BG i niko ih ne ugrožava.
Боксер је децидно наведен као хладно оружје у Закону о оружју и муницији.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
51.932
Da mu ja sledeci put dam i kljuceve od stana pa da spava i tamo...
Zaboravio sam da napomenem. Kada mi je ukrao telefon ja sam prijavio policiji, oni su ga nasli ali mi telefon nisu vratili. Migrant je osudjen na 5 dana pritvora i sada je vec na slobodi....
Што не одеш да питаш шта је с телефоном, немој да буде да га је неки пандур присвојио.

Zavke

Početnik
Poruka
28
Msm ti nosi brt, ali zato ako te uhvati policija vise neces nikad moci da radis u drzavnoj sluzbi, da imas orujze, da budes zaposlen u policiji ili vojsci ili na nekom mestu gde se zahteva da imas cist dosije, a to bi ti bio tezak prekrsaj.
Sad ti kako hoces.
A ima li nesto legalno u zakonu da se covek moze odbraniti a da nije biber sprej?
Neki teleskop ili nesto?

ccaterpillar

Legenda
Poruka
51.932
A ima li nesto legalno u zakonu da se covek moze odbraniti a da nije biber sprej?
Neki teleskop ili nesto?
То ти се води под "и други предмети којима је основна намена напад". Једино да почнеш да се бавиш бејзболом, и да увек имаш уза се палицу, лоптицу и ону рукавицу за хватање

Zavke

Početnik
Poruka
28
То ти се води под "и други предмети којима је основна намена напад". Једино да почнеш да се бавиш бејзболом, и да увек имаш уза се палицу, лоптицу и ону рукавицу за хватање
Ili da strpam mesarski noz pod jaknu pa da kazem da idem u srenju za mesara i kobasicara pa da sam posao na praksu :hahaha:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.