Одрицањем од прошлости себи смо ноге исекли

dobra predskazanja

Ма, то они хоће да уклоне ове поделе у друштву...:lol:

Све.
Ко не верује, он је сендвичааааар!


Теоретски- да; у пракси- само у филмовима...
Проблем са многим републикама данас је што се "изабрани" врло често понашају као монарси, па ту сад траже своју шансу ови љубитељи подаништва и хијерархије засноване на "плавој" крви. Тумарање, које продају као политичку опцију која има неке "предности". Страх од преузимања одговорности и очајничка жеља за сређеним поретком.

- - - - - - - - - -


За то га не треба кривити. То је била грешка на коју су га натерали да је направи, а стицај околности тада му баш и није давао много опција.
Но, због даљег понашања и развоја догађаја- изгубио је свако право на круну и било какву власт.

desava se i u praksi, u republikama, da ljudi uspeju od nule. nije cesto, ali ima primera. nekada je to kroz sport, nekada su u pitanju nelegalna sredstva, nekada jednostavno dovoljno socijalne inteligencije. zavisi i od republike, ali uvek postoji nada i nekada se ukaze mogucnost. monarhija koju opisuje sw ne dozvoljava to, vec priznaje samo pravo rodjenja, pri cemu mi cak i ne znamo sta moze da se rodi i sa kakvom genetikom.

da je imao cvrstu ruku i sposobnost niko ga ne bi naterao. :mrgreen: nego je on celu mladost vatao zjale, umesto da se obucavao za drzavnika.

- - - - - - - - - -

Не пада снег да прекрије брег...

Ово је добро, потребни су овакви лакмуси, да се види ко је ко, и на чијој страни, кога на даље игнорисати као недостојног чак и за пример...

Само ти, дијете, ради свој посао...

И, најзад, опрости им, Боже, јер не знају шта чине...

- - - - - - - - - -

bog i monarh nemaju veze jedan sa drugim...a to sto vi monarhisti radite je iskoriscavanje religije za svoje licne potrebe. niko nije bogom dan...sto bi se reklo.
 
pa pazi....i mladji su od ''naseg'' kralja isli u ratove i vodili vojske, a konjina od skoro 18 je zbrisala iz zemlje i time dokazala da nije sposbna da bude kralj. da je on bio sposoban ostao bi u zemlji, jer kada je zemlja u problemu kralj ne bezi iz zemlje...onaj ko pobegne gubi krunu, a u proslosti je uz krunu isla i glava.

isli su i mladji ali ipak nije normalno da dete vodi drzavu , zar jeto posao za decu da upravlja sudbinama miliona ljudi ???
budimo realni on je svojim bekstvom omogucio titu da se nametne za vodju on nam je ustvari doveo komunizam
 
Poslednja izmena:
u stvari...nekadasnje monarhije nisu nista bolje bile od dananjih republika.....borba za vlast je postojala u mnogim monarhijama. pa samo kad covek pogleda istoriju britanse krune kojoj se sw divi, pa tu cas dolazilo do smene...jedan ne valja, nije spsoban, iskoci drugi i uzme krunu. :lol: a ovde monarhisti zamisljaju da ce da se uvale u svilu i kadifu i piju od ptice mleko dok ih lade dva crnca bez ikakve borbe i ikakvih sposobnosti.

a zaboravljamo da su nekada postojali dvoboji, pa bi muski monarhisti morali da izadju na dvoboj, ako bi bili izazvani. nema tu oce - nece...ima da ide na dvoboj. :zper:
 
Не пада снег да прекрије брег...

Ово је добро, потребни су овакви лакмуси, да се види ко је ко, и на чијој страни, кога на даље игнорисати као недостојног чак и за пример...

Само ти, дијете, ради свој посао...

И, најзад, опрости им, Боже, јер не знају шта чине...

- - - - - - - - - -


naravno treba ignorisati svakog ko nemisli kao vi jednostavno ako nemisli kao vi ,prosto nije dostojan vase paznje.
 
isli su i mladji ali ipak nije normalno da dete vodi drzavu , zar jeto posao za decu da upravlja sudbinama miliona ljudi ???
budimo realni on je svojim bekstvom omogucio titu da se nametne za vodju on nam je ustvari doveo komunizam

danas nije...zato sto ih mi tretiramo kao decu, ali nekada sa 16, 17, 18 godina oni nisu tretirani kao deca....oni su morali da se dokazuju kao muskarci. nisu im titrali do 30 godine i smatrali ih decom...
naravno, bilo je slucajeva da vladaju neki drugi iz senke, ali to se obicno nije dobro zavrsavalo po monarha.
 
danas nije...zato sto ih mi tretiramo kao decu, ali nekada sa 16, 17, 18 godina oni nisu tretirani kao deca....oni su morali da se dokazuju kao muskarci. nisu im titrali do 30 godine i smatrali ih decom...
naravno, bilo je slucajeva da vladaju neki drugi iz senke, ali to se obicno nije dobro zavrsavalo po monarha.

u svakom slucaju nebih voleo da zivim u drzavi koju vode deca !!!
 
ne bih ni ja, niti u drzavi u kojoj je vladavina nasledna, a da mi ne znamo sta moze da se rodi i dal ce biti zdravo.

dali ce biti zdravo i patriotski nastrojeno sta ako se opet izrodi neki aleksandar I sa svojom gramzivoscu i sklonoscu ka diktaturi, ili neko popud petra II pa da ponovo pobegne kad drzavi zagusti i nama svojim bekstvom na vlast dovede nekog novog tita neki novi komunizam , ili bi mogao ponovo da se izrodi neki aleksandar popud ovog sto sada gomila dugove za struju ( milionske) , koji je patriota u toj meri da od mladosti nije izrazio interes ni jezik svojih predaka da nauci uzas bilo sta da se izrodi bilo bi nesmenjivo i dozivotno na vlasti
 
dali ce biti zdravo i patriotski nastrojeno sta ako se opet izrodi neki aleksandar I sa svojom gramzivoscu i sklonoscu ka diktaturi, ili neko popud petra II pa da ponovo pobegne kad drzavi zagusti i nama svojim bekstvom na vlast dovede nekog novog tita neki novi komunizam , ili bi mogao ponovo da se izrodi neki aleksandar popud ovog sto sada gomila dugove za struju ( milionske) , koji je patriota u toj meri da od mladosti nije izrazio interes ni jezik svojih predaka da nauci uzas bilo sta da se izrodi bilo bi nesmenjivo i dozivotno na vlasti

ja tog prvog najvise krivim sto mi evo vec skoro 100 godina ne mozemo da se oporavimo od njegove odluke da uzme srbiji drzavnost stvaranjem jugoslavije. ovaj drugi da je ostao i casno poginuo (uz pravo, ide i obaveza) pitanje je dal bismo mi uopste imali komunizam, a za ovog treceg nemam komentar...pa samim tim sto nije uspeo da nauci jezik pokazuje koliko sposobnosti nema.
 
ja tog prvog najvise krivim sto mi evo vec skoro 100 godina ne mozemo da se oporavimo od njegove odluke da uzme srbiji drzavnost stvaranjem jugoslavije. ovaj drugi da je ostao i casno poginuo (uz pravo, ide i obaveza) pitanje je dal bismo mi uopste imali komunizam, a za ovog treceg nemam komentar...pa samim tim sto nije uspeo da nauci jezik pokazuje koliko sposobnosti nema.

stvaranje jugoslavije je bio dobar potez velika sansa da svi srbi zive u jednoj drzavi , u toj jugoslaviji srvi su cinili dvotrecinsku vecinu defakto juga je bila srpska drzava ali karadjordjevici jednostavno nisu bili dorasli da vode veliku drzavu , podseticu vas da su austrijski carevi 600 godina vodili drzavu u kojoj su nemci bili tek oko jedne trecine stanovnika, i da nebi svetskog rata koji im je srusio imperiju jos bi im carstvo opstajalo danasnji slovenci bi s ponosom dokazivali svoje GERMANSKO t.j. nemacko poreklo , austrijski carevi su vesto sprovodili germanizaciju svoga carstva vidite koliko samo nemackih reci koristimo mi u vojvodini da nespominjem koliko je nemaca bilo kolonizovano po vojvodini do sada da nije bilo svedskog rata i u vojvodini bi bilo barem polovina stanovnistva koje bi se deklarisalo kao nemacki zivalj , sve to bilo je nepoznato karadjordjevicima a trebali su samo iskopirati svapski sistem u jugoslaviji ali oni su bili zauzeti licnim bogacenjem trosili su svoju energiju iskljucivo u cilju licnog bogacenja
 
stvaranje jugoslavije je bio dobar potez velika sansa da svi srbi zive u jednoj drzavi , u toj jugoslaviji srvi su cinili dvotrecinsku vecinu defakto juga je bila srpska drzava ali karadjordjevici jednostavno nisu bili dorasli da vode veliku drzavu , podseticu vas da su austrijski carevi 600 godina vodili drzavu u kojoj su nemci bili tek oko jedne trecine stanovnika, i da nebi svetskog rata koji im je srusio imperiju jos bi im carstvo opstajalo danasnji slovenci bi s ponosom dokazivali svoje GERMANSKO t.j. nemacko poreklo , austrijski carevi su vesto sprovodili germanizaciju svoga carstva vidite koliko samo nemackih reci koristimo mi u vojvodini da nespominjem koliko je nemaca bilo kolonizovano po vojvodini do sada da nije bilo svedskog rata i u vojvodini bi bilo barem polovina stanovnistva koje bi se deklarisalo kao nemacki zivalj , sve to bilo je nepoznato karadjordjevicima a trebali su samo iskopirati svapski sistem u jugoslaviji ali oni su bili zauzeti licnim bogacenjem trosili su svoju energiju iskljucivo u cilju licnog bogacenja

stvaranje jugoslavije nije bila dobra ideja, jer su u tu jugoslaviju usli i oni koji se nisu osecali kao srbi, a ta zemlja se nije zvala srbija, nego jugoslavija. ta forma, vezana za naziv kraljevine, je u slucaju jugoslavije bila jako bitna.

- - - - - - - - - -

prvi naziv je bio kraljevina srba, hrvata i slovenaca....ja ne znam sta ce u nazivu kraljevine srbije hrvati i slovenci.
 
stvaranje jugoslavije je bio dobar potez velika sansa da svi srbi zive u jednoj drzavi , u toj jugoslaviji srvi su cinili dvotrecinsku vecinu defakto juga je bila srpska drzava ali karadjordjevici jednostavno nisu bili dorasli da vode veliku drzavu , podseticu vas da su austrijski carevi 600 godina vodili drzavu u kojoj su nemci bili tek oko jedne trecine stanovnika, i da nebi svetskog rata koji im je srusio imperiju jos bi im carstvo opstajalo danasnji slovenci bi s ponosom dokazivali svoje GERMANSKO t.j. nemacko poreklo , austrijski carevi su vesto sprovodili germanizaciju svoga carstva vidite koliko samo nemackih reci koristimo mi u vojvodini da nespominjem koliko je nemaca bilo kolonizovano po vojvodini do sada da nije bilo svedskog rata i u vojvodini bi bilo barem polovina stanovnistva koje bi se deklarisalo kao nemacki zivalj , sve to bilo je nepoznato karadjordjevicima a trebali su samo iskopirati svapski sistem u jugoslaviji ali oni su bili zauzeti licnim bogacenjem trosili su svoju energiju iskljucivo u cilju licnog bogacenja

Teško da bi Slovenci dokazivali svoje nemačko poreklo u pomenutom slučaju, kad su već pre toga vekovima opstajali u tom okruženju sa sopstvenim jezikom i kulturom. Pola Austrije je slovenskog porekla, drugi najveći grad tamo Grac nosi ime koje je germanizovana verzija imena Gradec, o pograničnim područjima i da ne pričamo...
 
stvaranje jugoslavije nije bila dobra ideja, jer su u tu jugoslaviju usli i oni koji se nisu osecali kao srbi, a ta zemlja se nije zvala srbija, nego jugoslavija. ta forma, vezana za naziv kraljevine, je u slucaju jugoslavije bila jako bitna.

i u austrijskom carstvu barem dve trecine zitelja nije zelelo da tamo zivi!! ( dok je u jug. tek nesto oko jedne trecine( hrvati i slovenci) bilo protiv drzave !!! duplo manje nego u austrijskom carstvu , dalje i austrijsko carstvo nije nosilo ime po nemackom narodu ali se ipak znalo ko kosi a ko vodu nosi u carstvu svima je bilo jasno da je to nemacko carstvo, kazem vam samo su trebali prekopirati nemacki sistem i odmah poceti sa srbizacijom kraljevine , katolicki elemet podeliti oko necega zavaditi ih po bilo kojem osnovu recimo suprotstaviti hrvate protiv slovenaca i podrzati obavezno manjinsku struju u katolickom sporu . to je oproban sistem koji su rimljani nazvali zavadi pa vladaj po tom osnovu je razbijena i jugoslavija , da su tako uradili eto otvorila se sansa da se vlada i hrvatima i slovencima narednih 600 god bas kao sto su to radili austrijski carevi

- - - - - - - - - -

Teško da bi Slovenci dokazivali svoje nemačko poreklo u pomenutom slučaju, kad su već pre toga vekovima opstajali u tom okruženju sa sopstvenim jezikom i kulturom. Pola Austrije je slovenskog porekla, drugi najveći grad tamo Grac nosi ime koje je germanizovana verzija imena Gradec, o pograničnim područjima i da ne pričamo...

hteo sam time reci da bi do danas slovenci bili germanizovani otprilike trecina danasnje austrije je bila naseljena slovencima koji su za vekove provedeni u austrijskpm carstvu pretopljeni u nemce. to bi se dogodilo i sa ostatkom slovenacke nacije kod njih je proces germanizacije bio uzeo maha !!!
 
hteo sam time reci da bi do danas slovenci bili germanizovani otprilike trecina danasnje austrije je bila naseljena slovencima koji su za vekove provedeni u austrijskpm carstvu pretopljeni u nemce. to bi se dogodilo i sa ostatkom slovenacke nacije kod njih je proces germanizacije bio uzeo maha !!!

Razumem, ali zašto misliš da bi se situacija sa Slovencima u Sloveniji promenila da je opstala AU, kad se to već nije desilo tokom nekoliko prethodnih vekova?
 
i u austrijskom carstvu barem dve trecine zitelja nije zelelo da tamo zivi!! ( dok je u jug. tek nesto oko jedne trecine( hrvati i slovenci) bilo protiv drzave !!! duplo manje nego u austrijskom carstvu , dalje i austrijsko carstvo nije nosilo ime po nemackom narodu ali se ipak znalo ko kosi a ko vodu nosi u carstvu svima je bilo jasno da je to nemacko carstvo, kazem vam samo su trebali prekopirati nemacki sistem i odmah poceti sa srbizacijom kraljevine , katolicki elemet podeliti oko necega zavaditi ih po bilo kojem osnovu recimo suprotstaviti hrvate protiv slovenaca i podrzati obavezno manjinsku struju u katolickom sporu . to je oproban sistem koji su rimljani nazvali zavadi pa vladaj po tom osnovu je razbijena i jugoslavija , da su tako uradili eto otvorila se sansa da se vlada i hrvatima i slovencima narednih 600 god bas kao sto su to radili austrijski carevi

oba pomenuta carstva su propala. pregazilo ih je vreme. moje misljenje je da je kralj trebalo da ucvrsti granice kraljevine srbije i da slovence i hrvate prepusti drugima, i da sprovede etnicko ciscenje na prostorima koji bi usli u sastav kraljevine srbije, a tu mislim na muslimane, koji iako su mahom poreklom srbi, izjasnjavali su se da to nisu...ako nisu, nemaju sta da rade u zemlji srbiji, imaju tursku. to sto je radjeno nekada, nije moglo da funkcionise u 20 veku, zato sto se svet bas tada ubrzano menjao.

- - - - - - - - - -

trebalo je jednostavno slovence i hrvate prepustiti italijanima i austrijancima, pa bi oni mozda u 20 veku imali rat na svojim prostorima, kada bi ovi zatrazili svoju drzavu.
 
Каква надменост...:lol:

Kad si uz "vlast" sve je lakše bila to ds, sns il prosto ova zelena z:D

Ovo me podseti na situaciju od pre desetak godina kad sam još reagovala na nepravdu i isterivala krive drine, a istine radi imala sam kome da se žalim, situacija bila drugačija, a korisnici nisu marsirani s "ko te zvao, idi docice drugi" il još skarednije "pazi kako se ponašaš", za neverovati :D

Elem, jedan iz protivnickog tabora namesti doticnoj koja je tada bila mod da mi tresne c 1 zbog nepostojeceg prekršaja, tada se još pravilnik tumačio ni po babu ni po stricevima i ja soknuta presavijem tastaturu i pravac superu, sećam se bila banshi s kojom sam isto vodila rat ali devojka bila normalna ovako, razumna što bi se reklo.

I zamisli kako imam dobar šmek da ocenim ljude i preko ekrana : za tili čas superka skoknula gore na obaveštenja i javno ponistila nepravedni c i opomenula doticnu da to ne može tako.
Kasnije smo nastavile rat al važan je princip.

Odavno više nit prijavljujem nit imam kome, a jasna mi i poruka šta tražim ovde kad znam de je odjava.

Ko ume da čita shvatiće da sam u potpunosti odgovorila na temu :D
 
Odavno više nit prijavljujem nit imam kome, a jasna mi i poruka šta tražim ovde kad znam de je odjava.
Ма, све је то спорт...
Као Ноле, док је драо федерера и Надала у своје време, и нервирао цео стадион...:roll:
Будеш толико бољи да ти ни судије не могу ништа...:lol:
 
Ма, све је то спорт...
Као Ноле, док је драо федерера и Надала у своје време, и нервирао цео стадион...:roll:
Будеш толико бољи да ти ни судије не могу ништа...:lol:

E, sad, zavisi i od sudije ako se nameraci popiješ crveni i za smajli podrške z:D

Čudna neka vremena il su ipak ljudi u pitanju, khm?!
 
E, sad, zavisi i od sudije ako se nameraci popiješ crveni i za smajli podrške z:D

Čudna neka vremena il su ipak ljudi u pitanju, khm?!
Ја сам фокусиран на публику и своју игру;:lol: не крљам, волим да протерам лопту кроз ноге и фелширам ; а судија, ако има кохонес- нека муља. Публика то гледа, а са публиком све и почиње и завршава...
Врема су увек иста- људи су проблем. Кад смо ми били бољи, и било је боље...
 
Ја сам фокусиран на публику и своју игру;:lol: не крљам, волим да протерам лопту кроз ноге и фелширам ; а судија, ако има кохонес- нека муља. Публика то гледа, а са публиком све и почиње и завршава...
Врема су увек иста- људи су проблем. Кад смо ми били бољи, и било је боље...

Da, da, isto k'o sa francuskim spomenikom koji jadan ispade kriv što je neki tamo sudija odsvirao kraj siptarskoj zveri kao da bi ovdašnji i znali šta bi s njim i da smo ga dobili :roll:
 
Није довољно изрећи тврдњу; потребан је јасан и непобитан доказ

Рецимо, ти возиш Југо, а твој комшија Мерцедс. Да ли ћеш тражити доказ да је Мерџа бољи аутомобил?

Наравно да нећеш јер, најпростије речено, знаш да је Мерцедес квалитетнији. Елем, то знаш је кључно. Ти (не у дословном смислу ти) не знаш ништа о монархији и зато ти је потребан доказ. Иначе не би тражио доказ, као што не тражиш по питању ко има бољи аутомобил.
 
Рецимо, ти возиш Југо, а твој комшија Мерцедс. Да ли ћеш тражити доказ да је Мерџа бољи аутомобил?

Наравно да нећеш јер, најпростије речено, знаш да је Мерцедес квалитетнији. Елем, то знаш је кључно. Ти (не у дословном смислу ти) не знаш ништа о монархији и зато ти је потребан доказ. Иначе не би тражио доказ, као што не тражиш по питању ко има бољи аутомобил.

to što pričaš su same trice i kučine...
 

Back
Top