Odnosi....

Ovde se nepriča o "kopanju po mobitelima" nego o svesti da mobitel mojem partneru nije zabranjeno područje.....ja ne kopam po njegovom mobitelu jer su u njemu samo dosadne poruke njegovih prijateljica..i prijatelja..ali ako poželim mogu to napraviti, dok tvoj dragi to nemože!!
Pr.je samo ne skacite odmah...z:)

Meni zapravo nije jasno zašto on/ona to ne sme?....zar niste toliko bilski?..u čemu je štos?
Jedna bitna komponenta koja je ovde prigodno zaboravljena je i POVERENJE
dakle , ja ne kopam po mobu mog decka i ne pratim ga kad ide na kafu - zato jer mu verujem !!

Mislim da je ta potreba za "imanjem svoje privatnosti" jedna zla bakterija iz koje raste otrovna biljka međusobnog nepovjerenje i udaljavanja.

Na duge staze, nije moguće izbjeći periode kriza i zategnutih odnosa, a tada područje privatnosti počinje bujati kao neki zloćudni tumor na tkivu veze. I obično sve završi smrću bolesnika - veze ili braka.
E, sad se naglo postavilo pitanje : kakvi su to odnosi gde ljudi jedni drugima ne veruju nakon godina provedenih zajedno ???
 
Ovde se nepriča o "kopanju po mobitelima" nego o svesti da mobitel mojem partneru nije zabranjeno područje.....ja ne kopam po njegovom mobitelu jer su u njemu samo dosadne poruke njegovih prijateljica..i prijatelja..ali ako poželim mogu to napraviti, dok tvoj dragi to nemože!!
Pr.je samo ne skacite odmah...z:)

Meni zapravo nije jasno zašto on/ona to ne sme?....zar niste toliko bilski?..u čemu je štos?
Jedna bitna komponenta koja je ovde prigodno zaboravljena je i POVERENJE
dakle , ja ne kopam po mobu mog decka i ne pratim ga kad ide na kafu - zato jer mu verujem !!

Mislim da je ta potreba za "imanjem svoje privatnosti" jedna zla bakterija iz koje raste otrovna biljka međusobnog nepovjerenje i udaljavanja.

Na duge staze, nije moguće izbjeći periode kriza i zategnutih odnosa, a tada područje privatnosti počinje bujati kao neki zloćudni tumor na tkivu veze. I obično sve završi smrću bolesnika - veze ili braka.
E, sad se naglo postavilo pitanje : kakvi su to odnosi gde ljudi jedni drugima ne veruju nakon godina provedenih zajedno ???

Previše prošlosti, ispričane. Pa se neke sitne stvari naduvavaju. Ali i dalje mislim da je kopnje po mobu, kao pranje zuba tuđom četkicom. Kao otvaranje tuđe pošte. Čitanje tuđih pisama i dnevnika. Tužno i neukusno. Ne poričem korisnu stranu, ali to se odradi elegantnije. Ako ne umeš, onda je sve to na tvoju štetu. Sramota
 
Previše prošlosti, ispričane. Pa se neke sitne stvari naduvavaju. Ali i dalje mislim da je kopnje po mobu, kao pranje zuba tuđom četkicom. Kao otvaranje tuđe pošte. Čitanje tuđih pisama i dnevnika. Tužno i neukusno. Ne poričem korisnu stranu, ali to se odradi elegantnije. Ako ne umeš, onda je sve to na tvoju štetu. Sramota

Pa ja ne kopam po mobitelu nit pa je tema o kopanju po mobitelu već o nečemu važnijem :bye:
 
Za mene svejedno, on je imao -imaće uvid u svaki segment mog života, počevši od najbanalnijih stvari kao što je mobitel pa do mog stanja na računu, do mojih životnih planova, strahova.....

Kako uspevate uopće živeti s nekim tko vam je toliko stran da od njega skrivate bilo što...
sve što je moje i njegovo i sve što je njegovo i moje,zar ne?

Kako uspevate biti u vezi sa nekom osobom 5-6 godina i još uvek pričati o "privatnosti", " i sličnome?

Dakle, u čemu je štos?
Kako ti PAROVI funkcioniraju? Što ih veže jedno za drugo...očito ne bliskost i poverenje jedno u drugoga!
Полако са том отвореношћу. Има времена.
Када веза постане озбиљна ионако све дође на своје место.
У дугим везама или браку и нема потребе за тим. Знате се одлично, једно другом завршавате реченице, знате све снове и жеље. Разумете се и кад ћутите.
И то је најлепше.
Поверење се стиче временом, као и блискост.
Зашто њушкати, тражити, објашњавати? Па све се види из покрета, уздаха, осмеха, погледа.
Теби се само чини да странци живе једно поред другог.
Све се зна. Ништа се не може сакрити (бар не задуго).
А људи живе у илузији да су сачували неки део само за себе. То је немогуће кад си са неким дуго.
Једноставно, временом, престане та потреба за непрекидним отварањем. Постаје бесмислено.
 
Полако са том отвореношћу. Има времена.
Када веза постане озбиљна ионако све дође на своје место.
У дугим везама или браку и нема потребе за тим. Знате се одлично, једно другом завршавате реченице, знате све снове и жеље. Разумете се и кад ћутите.
И то је најлепше.
Поверење се стиче временом, као и блискост.
Зашто њушкати, тражити, објашњавати? Па све се види из покрета, уздаха, осмеха, погледа.
Теби се само чини да странци живе једно поред другог.
Све се зна. Ништа се не може сакрити (бар не задуго).
А људи живе у илузији да су сачували неки део само за себе. То је немогуће кад си са неким дуго.
Једноставно, временом, престане та потреба за непрекидним отварањем. Постаје бесмислено.

Besmisleno i bespotrebno.
 
Полако са том отвореношћу. Има времена.
Када веза постане озбиљна ионако све дође на своје место.
У дугим везама или браку и нема потребе за тим. Знате се одлично, једно другом завршавате реченице, знате све снове и жеље. Разумете се и кад ћутите.
И то је најлепше.
Поверење се стиче временом, као и блискост.
Зашто њушкати, тражити, објашњавати? Па све се види из покрета, уздаха, осмеха, погледа.
Теби се само чини да странци живе једно поред другог.
Све се зна. Ништа се не може сакрити (бар не задуго).
А људи живе у илузији да су сачували неки део само за себе. То је немогуће кад си са неким дуго. Једноставно, временом, престане та потреба за непрекидним отварањем. Постаје бесмислено.
E o tome pričam:worth:

Za ostalo znam iz iskustva kako to izgleda....
 

Kopanje. Saznajući sve tajne onog drugog, stavljaš sebe u situaciju, da se svakaog dana za neku sitnicu pitaš, da li je to to, da li te vređa, odlazi, čačka mečku, samo da bi izazvao/la situaciju ljubomore, jer se puni time.Nema potrebe. Prava je stvar kada se prepustiš. Košta koliko košta, ali barem nisi u grču
 
Kopanje. Saznajući sve tajne onog drugog, stavljaš sebe u situaciju, da se svakaog dana za neku sitnicu pitaš, da li je to to, da li te vređa, odlazi, čačka mečku, samo da bi izazvao/la situaciju ljubomore, jer se puni time.Nema potrebe. Prava je stvar kada se prepustiš. Košta koliko košta, ali barem nisi u grču

Не мора да кошта.
А ако кошта, на неком евентуалном крају, значи да није ни било то то.
 
Meni nitko nije ništa prekapao, niti ja drugima prekapam po stvarima.

Ali, ne smatram da imam nekakvu svoju privatnost koja ne bi pripadala i mom mužu.
Niti bi mi bilo drago da on ističe nekakvu svoju privatnost koja se mene (kao) ne bi trebala ticati.
A Zapravo onaj tko drzi do "privatnosti"onda je taj koji postavlja barijere, koja stavlja znakove stop, semafore i slično: ograničavaš "kretanje" i gušiš!!

Onaj koji nista ne kriju su slobodni,oni plove po oceanu i nemaju nikakvih prepreka u svojim odnosima....čisti osjećaj slobode!!
 
Moj tel je moj i ne mora da neko zaviruje po njemu, ne samo partner nego svako, to je nesto moje, kao i neke druge stvari. Partner je tu da ga volim i da me voli i razume, i da odrzavamo ok odnos izmedju nas, a njegova je stvar kao i moja, kakve cemo odnose imati sa drugim ljudima i bezveze je kad znas sve o partneru, ali nikad ne mozes da znas sve o partneru ma koliko da mislis da znas:D:D:D
 
Meni nitko nije ništa prekapao, niti ja drugima prekapam po stvarima.

Ali, ne smatram da imam nekakvu svoju privatnost koja ne bi pripadala i mom mužu.
Niti bi mi bilo drago da on ističe nekakvu svoju privatnost koja se mene (kao) ne bi trebala ticati.
A Zapravo onaj tko drzi do "privatnosti"onda je taj koji postavlja barijere, koja stavlja znakove stop, semafore i slično: ograničavaš "kretanje" i gušiš!!

Onaj koji nista ne kriju su slobodni,oni plove po oceanu i nemaju nikakvih prepreka u svojim odnosima....čisti osjećaj slobode
!!

To mi se dopada:ok:
 

Back
Top