Odnos prema sopstvenim emocijama ka drugima

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Mozda nije poznato ali najcesca varijanta zenskog razmisljanja kad su zaljubljene ili vole je da njihova emocija prema drugima TRAZI da bude reprocitetno vracena.
To nije problematicno koliko sledeca stvar.
TRAZE da razmisljanje bude istovetno, tj da njihovo razmisljanje o voljenom bude vraceno isto tako cestim razmisljanjem voljenog o njima.

Sa druge strane postoje osobe koji svoju emociju drze kao svoju i ne utice na ucestanost razmisljanja niti na ocekivanja ucestanosti razmisljanja drugog o njima.
Tj ocekuju da njihova emocija prema drugima bude propracena ODREDJENIM NACINOM "mislim o njemu/njoj" i stavom i postavljanjem , a ne reciprocitetom celokupnog nacina prisecanja.

Sta mislite o ova dva nacina ocekivanja razmisljanja ljubljenog prema zaljubljenom?
Prvi je neki idiom o sinhronicitetu, a drugi o idejnoj emotivnoj kompatibilnosti.
 
Sinhronicitet je u stvari strana rec za trgovinu.
Dobro, robnu razmenu.
Pri cemu su misli, iskazi i ponasanje "roba".
U trgovini nema nista nejasno. Koliko das, toliko ocekujes da dobijes.
Ne znam da veza sa ovim pravilima moze da potraje. Mada, ne bih se mnogo iznenadio. Veza i brak mogu biti interes.

Samo sto su 1.trgovina, 2.emocije i 3.ljubav tri stvari "medjusobno ni nalik".
 
A sto muzno "zensko" razmisljanje?
Ja sam persona zenskog roda, koliko znam :lol:,pa se ne uklapam u pomenutu sliku.
Emocije su jedno, manifestacija istih nesto drugo. Nije mnogo ni predvidljiva, ne moze se uopstavati (pogotovo intenzitet), i zavisi od momenta do momenta.
Licno ne trazim nista osim uzajamnog (tu da, reciprocitet) postovanja i iskrenosti odnosa. Kakav god on bio, dok god postoji dobrovoljni pristanak i sudjelovanje u pomenutom.
Sve sto iskace iz okvira iskrenosti i postovanja-ili distanca, ili jao, joj, jao-leti perje na sve strane, da li po zakonu reciprociteta, ne znam, ali leti... :mrgreen: Cist racun, duga ljubav.
 
Mozda nije poznato ali najcesca varijanta zenskog razmisljanja kad su zaljubljene ili vole je da njihova emocija prema drugima TRAZI da bude reprocitetno vracena.
To nije problematicno koliko sledeca stvar.
TRAZE da razmisljanje bude istovetno, tj da njihovo razmisljanje o voljenom bude vraceno isto tako cestim razmisljanjem voljenog o njima..

Ineresuje me, posto nisam muskarac a vidim da se ovde izricito potencira saznanje o zenskom razmisljanju i pored nedostupnosti (ili naprotiv), njima mracnog zenskog uma, da li je njima (muskarcima) svejedno kako ce im emocija biti uzvracena (kvantitativno i kvalitativno)? Moze li se smatrati izvitoperenim veca ucestalost razmisljanja o voljenom kao i ocekivanje istovetnog na drugoj strani?

Sa druge strane postoje osobe koji svoju emociju drze kao svoju i ne utice na ucestanost razmisljanja niti na ocekivanja ucestanosti razmisljanja drugog o njima.
Tj ocekuju da njihova emocija prema drugima bude propracena ODREDJENIM NACINOM "mislim o njemu/njoj" i stavom i postavljanjem , a ne reciprocitetom celokupnog nacina prisecanja..

Emotivno dat ne kalkulise, ne meri stopericom ucestalost sopstvenih emocija i ocekivanja naspram drugog...on daje i zeli datost, uz prilagodjavanje otvorenosti ili zatvorenosti ispoljavanja emocija od strane drugog...reci su nekada potpuno nepotrebne ali nekada nuzne kao dokaz jer je srce ljudsko nedokazano, trazi dodir izgovorenog.
 
A sto ne bi porazmislila o celokupnom ponasanju zena pa bi ti odgovor bio jasniji.Ne bi ni postavila pitanje.
Sklonost ka usmerenosti i unifikaciji , a zbog ovoga i ovoga , i tako dalje ......

Poslednja recenica je sta?

Moze li prakticno orjentisana zena, koja uvek misli o imidzu i slici koju ostavlja , tj utisku koji ostavlja da objektivno protumaci sebe i svoj stav kad je ljubav u pitanju i npr pitanje u temi u pitanju?
Ja nisam naglasio statistiku raspodele druge polovine osobenosti , a naglasio jesam prvu grupu , tj da su tu vecinske zene.To je uradjeno da se prepoznaju manifestacije u ovom placebo jednakom drustvu, a ja mislim da se muski i zenski razlikuju.
Naravno prakticari ce odmah okrenuti kube i postaviti sebi pitanje o utisku i slici izgovorenog i pitanog, pa ce pitanje ispasti "Zasto zene traze reciprocitet trenutaka razmisljanja o partneru" a ipak vidite da moje pitanje i tema nije to.Naravno da sam mogao da artikulisem i ovakvu temu,ali nisam a to nije slucajno.
Takvu temu bih stavio na muski kutak verovatno, jer onda bi akcent bio na odnosu M i Z .Ova tema bar sa moje strane nije o tim odnosima vec o emocijama, sa svim razlikama koje nude M i Z ..

To govori o osetljivosti prema bilo kakvom razgovoru o M i Z odnosima ili necemu sto moze da bude uvezi sa M i Z odnosima.
Osetljivost je eufemizam.
Pretvara se sve odmah u sukob mi i vi , ja i oni , za i protiv.Pozicioniranje i hijararhijske borbe prestiza i podobnosti i "cistoce srca"
Na kraju da objasnim, ovaj termin "cistoca srca","cistog srca" je termin koji se cesto upotrebljavao u survivoru kao alat mere podobnosti tudjih i svojih reakcija, posto moral vise nije u upotrebi.
Emotivna purifikacija, cistoca je sad novi merni etalon za emotivno potenciranu srbiju , posto se intelektualno gusi, iz razumljivih razloga opste gluposti a sveopste pameti.

Kod izgovorenog kod mase devojaka , veliki procenat , uvek imate tu reakciju, unosenja male demagoske promene u izreceno ili pitano , kao ne primecuje se taj manevar koji ta zenska osoba cini, a za cilj ima menjanje ili sustine ili koncepta pitanja u povoljno prezentovanu sliku i utisak, igra "cistog srca"...

Moja tema je krenula bez kvalifikacija veca i manja ljubav, a cilj joj je odnosi u ljubavi i zaljubljenosti, doduse krenula je sa kvalifikacijom da zene zahtevaju reciprocitet prilicno cesto, bar kad su misli u pitanju.Da li je namerna ili slucajna , egomanijakalna glupost i manipulacija , to sto neke zene ne mogu da razdvoje sta je tema od onog sto nije.
Primer.....Pera unisti ulicu svojim kamionom od 10 tona.....Perazena bi odmah rekao, covece lupas gluposti, moj kamion je 7,5 tona...A ima li to veze sa sustinom izgovorenog ili pitanog?
I ocekivani tok bi bio rasprava koji su sve kamioni 10 tona a koji 7,5 i na kraju celokupno znanje svih gradjevinskih masina....(subverzija bar ja tako vidim)
 
Kako je tema definisana, kako je krenula, na sta je ciljala i u sta se izrodila sada vise ni ja nisam sigurna (glupost ili manipulativna sklonost kao razlog, ko zna). Takvom osecanju doprineo je poslednji post uvek konfuznog, preopsirnog a da nista ne kaze, a uz to i poprilicno sujetnog, mizogino nastrojenog (valjda zlostavljan od zenskog roda) i plasljivog postavljaca teme.koji ne moze da podnese da mu se ne javno vec putem pp ukaze da je tupio ili promasio temu, Odmah i sad - tema je mogla da bude izvanredna, ali TP - Vi ne umete ili ne znate da je vodite a ponajmanje da obrazlozite sta zelite....promasaj je velicanstven i potpun!
 
Kako je tema definisana, kako je krenula, na sta je ciljala i u sta se izrodila sada vise ni ja nisam sigurna (glupost ili manipulativna sklonost kao razlog, ko zna). Takvom osecanju doprineo je poslednji post uvek konfuznog, preopsirnog a da nista ne kaze, a uz to i poprilicno sujetnog, mizogino nastrojenog (valjda zlostavljan od zenskog roda) i plasljivog postavljaca teme.koji ne moze da podnese da mu se ne javno vec putem pp ukaze da je tupio ili promasio temu, Odmah i sad - tema je mogla da bude izvanredna, ali TP - Vi ne umete ili ne znate da je vodite a ponajmanje da obrazlozite sta zelite....promasaj je velicanstven i potpun!

Ali stvarno me ne interesuje sta bi ti da gledas u temi.
Ima toliko tema o M i Z odnosima na muskom a pogotovu u tvom smislu razmisljanja na zenskom kutku....
Ne osecam potrebu da ti snishodim da i ovde od ove teme napravis jednu takvu.
Dovoljno je stete sto sam pokusao da ti pojasnim razliku izmedju tvog htenja da okrenes temu i moje postavke teme.
Sto se tice obrazlaganja vama tu je pravilo jednostavno, ko je blizu mozes mu doviknuti,ko nije ili lupa u bubnjeve (buka oko njega i u usima), ne treba ni pokusavati.
 
ovo neka musko zenska generalizacija - zene rade ovo, a postoje osobe ( dakle ne zene ) koje rade ono... bla bla truc. dobra stvar sa generalizacijama je sto su uglavnom netacne, te tako i izneta teza o ovakvom ili onakvom ponasanju zena u ljubavi. da je naglasen uticaj estrogena, odnosno njegovih oscilacija u odredjenim ciklusima i u odredjenom dobu, mozda bih i umela da odgovorim. ovako... zbunjena ( nadam se da ovde nema ludaka (: )
 
Dakle za sve ostale da ponovim sta je tema:
Sta mislite o ova dva nacina ocekivanja razmisljanja ljubljenog prema zaljubljenom?
1) TRAZE da razmisljanje bude istovetno, tj da njihovo razmisljanje o voljenom bude vraceno isto tako cestim razmisljanjem voljenog o njima.
2) ocekuju da njihova emocija prema drugima bude propracena ODREDJENIM NACINOM "mislim o njemu/njoj" i stavom i postavljanjem , a ne reciprocitetom celokupnog nacina i broja prisecanja.


Tema se moze prosiriti i na slaganje misljenja dvoje u vezi,ali je jos prerano za to.
 
Generalizacija je ovde pravilo, tako da zbunjenosti mesta nema. Samo treba zapusiti usi...zbog bubnjeva (oko njega).
Hajde kad ti je raspolozenje takvo, i hoces da kvaris.
Isprazni se, popljuj, nije ni to lose....videce se opste, ovog puta i generalizovano razmisljanje tvoje....
Mislim da ne prepoznajes razliku izmedju tipizacije i generalizacije....usput da ti skresem u brk...
Ali bi to trebao da bude tvoj problem, a bubnjevi koje cujes kod mene su ustvari lupanje tvog srca zato sto ti je krv jurnula u glavu...
Ali stvarno mislim da je moglo i bez prodiranja u temu ,vec si mogla to sto te interesuje, a ocigledno je MZ odnos, da postavis kao sporedno pitanje, pitanje digresije...
Ovo za generalizaciju i tipizaciju , to ti ne mogu pomoci , bas kao ni vecini u srbiji , ali mislim i da ne zele da znaju...jer super je postapalica svaku tipizaciju pretvoriti u generalizaciju...
 
1) TRAZE da razmisljanje bude istovetno, tj da njihovo razmisljanje o voljenom bude vraceno isto tako cestim razmisljanjem voljenog o njima.
2) ocekuju da njihova emocija prema drugima bude propracena ODREDJENIM NACINOM "mislim o njemu/njoj" i stavom i postavljanjem , a ne reciprocitetom celokupnog nacina i broja prisecanja.

E, ali, moram da se nadovezem, koliko je zapravo smesno sto zene potvrdjujuci pretpostavke svojim ponasanjem, vise nego ocigledno pokusavaju da ih opovrgnu recima. :lol:
Klasicno pitanje: je l' verujes ti mojim recima, ili me ne volis (iako si niko bitan, ali nisi kavaljer i zenomrzac si ako ne potvrdis :mrgreen: )? (Ovde bih da pohvalim primer sa likom koji kao likzena kao argument koristi da kamion nije 10t, nego 7.5t :ok: )
 
Mogao sam ja da pravim takvu temu o MZ odnosima, ali mene u ovoj interesuje samo odnos osobe prema svojim ocekivanjima i generisanje tih ocekivanja.
Naravno ocekivanja se razlikuju od oblasti, ito je nastavak ove teme....to su one stvari, zasto on ocekuje da svi razmisljaju na njegovnacin, zasto misli da ce svi biti korektni ili posteni, zasto misli da drugom koristi ili je interesantno tako seponasati,akd nije svima do .........(zabave,lake ribe, lake pare, slave....)

Mogao sam da okrenem na drugu stranu pa da temu povezujem sa mz odnosima i da ubacim najnoviju anketu , tj analizu, gde je ispalo da po beogradskim klubovima uglavnom obitavaju devojke koje traze siguricu pa makar i totalno glupog (apropo one da mora da bude inteligentan,sto muskarci tumace doslovno a ustvari znaci da bude drustveno uspesan,cenjen) gde cak vrse selekciju ako se desi inteligentna reakcija (zakljucivanje, argumentovanje) na njihovo neprimereno ponasanje (provereno preko drugih subjekata,koji su stvarno orginal totalno plitki) dok npr dozvoljavaju i uzivaju u zahtevimai cak i svadjama gde je uzrok nepokazivanje paznje, posesivnost,mozda cak i pomalo i ljubomora, mada redje,ili muzjacka libido glupost.Teritorijalnost i uvredjenost ako izgleda glup javno (ako primeti).

Ali to su druge teme, kao i razlozi zasto to nastaje....od kompleksa do prakticnog...ili dobre taktike trazenja papucara...i taktike mentalnog slamanja papucara koji i nema pojma sta hoce i gde mu je dupe...a gde glava...

Sve to ima veze sa nasim zahtevom prema animi i animusu ili naprotiv zahteve prema realnom izboru, dok u sebi vrsimo projekcije da imamo zeljenog animu i animusa....

Ipak tema je naizgled plitka,tj zelim samo izjasnjavanje i razmisljanje o sopstvenom dozivljaju vasih odnosa i ocekivanja prema ljubljenom....(ali primer je pecnuo frustriranu sujetu a da pre toga nije postojala atmosfera grupne osude ,a da jeste, razumeo bih bunjenje...jer stvarno onda se spajaju konteksti)
 
Put ka dubini krece od grebanja povrsine.
Nezgodno je, zaista, ako si sam vec na nekom delu puta i pozoves ostale da se prikljuce.
U svakom slucaju mislim da bi daleko bolje bio shvacen da i sam kazes nesto o sopstvenim emocijama o ovoj temi ako zelis da cujes ikakav validan odgovor.
A slazem se da je vrlo lako vagati svoje emocije po meri odnosa drugog prema bilo kom od nas, dok je introspekcija obicno onaj deo gde vecina odustane posto je vrlo zeznuto kopati po sebi bez ulepsavanja sebe, jer, jelte, svi smo mi dobri sebi, gistro.
 
TP, poklon samo Vama, uz zelje da u narednoj godini postavljate sto bolje i posecenije teme....i bez bubnjeva naravno:

344temc.jpg
 
Mozda je u pravu.....samo sto ispada da 18 godina nije granica izmedju maloletno maloumnih i onih drugih...
Sad me je dovela u vrlo neprijatnu situaciju....
Jer Ili je mnogo brojna populacija "maloumnih" zena u Srbiji, ili ja imam pogresno misljenje pa ono sto ona smatra maloumnima ne tretiram i ne ubrajam u maloumne...

Kombinacija da su maloumne a da ne primecuju je pokrivena drugom varijantom iz njenog ugla i prvom varijantom iz mog ugla...


Pazi vrlo su moguce obe varijante....
Jer i muskarci koji su sad i rastu u mladice su prilicno mentalno pomereni.....
Ustvari zbog nedostatka bilo kog sistema vrednosti,vecini je dupe pomereno...
 
"Mozda nije poznato ali najcesca varijanta zenskog razmisljanja kad su zaljubljene ili vole je da njihova emocija prema drugima TRAZI da bude reprocitetno vracena."

meni nije poznato...pretpostavljam da su u pitanju rezultati nekog ozbiljnog istrazivanja i bilo bi lijepo a i znacajno za ljude koji se ukljuce u pricu o ovoj temi da si naveo o kakvom i cijem istrazivanju se radi (a i procenat je znacajan podatak).

zenskog sam roda i mogu se slobodno pripisati toj manjini koja zauzvrat ne trazi ama bas nista a kamo li reciprocitetno uzvracanje emocije...lijepo je kad je ljubav uzvracena (duboko vjerujem da uvijek i jeste, doduse ne mozda od iste osobe, ali sve ono sto odasiljemo to nam se i vraca...what goes around comes around!) ali tesko onom ko mjeri sta mu je i koliko vraceno...da bi znao sta i kome da da...
to su problemi ega i racia obicno (a ne pola!!!!!)....koji i nemaju mnogo veze sa ljubavlju ...srce ne umije da mjeri, za njegovu trpezu svi su pozvani! i oni koji njega nikad pozvati nece! ono nema kantare da mjeri sta je kome i koliko dalo...a to mu nije ni svrha
 
Iz celog teksta se vidi puritanizam.Srce ne ume da meri....samo prihvati sta mu drugi izmere, ukljucujuci mozak ili ego ili drugarica....???
A cudna je ta opsta osobina , na koju stvarno cesto nalecem...narocito u BG.
To su mnogobrojne beogradske zene, srednjih godina,neke i starije,neke i mladje,koje su apsolutno svesne,zrele,emancipovane,razumne, premazane...
I uvek su pune prica da su one racionalne, one objektivno gledaju i objektivno objasnjavaju i objektivno razumeju...
I cudno je to sto tovazi samo dok tumace, gledaju i razumevaju u granicama svog sistema, kuce, posao , okucnica....onde gde su ispeglale floskule i reci i objasnjenja...a cim se krene dalje, ispadaju jedan po jedan svi tockovi iz masinerije...

Stvarno jesu premazane,jesu pametne, jesu zrele, jesu svesne svega,ali niti objektivno objasnjavaju (objasnjavaju onako kako im vise srcu i praksi godi) niti objektivno razumeju (razumevanje svode na makijavelisticku upotrebljivost ili demagosku korektnost)...

A i ebe im se....Imaju sve sto su pozelele , imaju stabilnu poziciju , mogu da pricaju sta god hoce, zato i pricaju tako...
Njihov cilj njihove price je da pokazu da imaju razum da rese situacije u svom okruzenju , a ne da spoznaju svet.
Mozda se moze reci i da budu uvazeni kafenijski drug i bas zbog toga sto umeju da "razumeju" sve....
A cik da im drustveni odnosi nisu po principu reciprociteta?
Npr sunasce se uhvatilo za rec reciprocitet, to ju je pogodilo, ne smisao, a pitanje je da li je i shvatila smisao reci reciprocitet, jer u odgovoru navodi nesto sto je bas kontra argument...
I vecito tako trosenje reci i logike za neke povrsno nedocitane ili totalno logicki suplje odgovore...jer je autora bolelo briga da procita ceo post, nego eto ufatio se jedne reci i tu jednu pogresno razumeo...

Sve se nadam da nije, ali cim ne vidim diferencijaciju izmedju reciprocitetnog i idejnog sve mi se cini da je trla baba lan...
 

Back
Top