Odlazak u Australiju-opšta diskusija

Ako oni imaju firmu, radi kod njih i tako otplaćuj školarinu. Ne moraš da pohađaš nastavu. Kad uštediš, upiši ono što te zanima i završi to. Onda već imaš prođu... Sve o vizama imaš na http://www.immi.gov.au/, ali sa turističkom nećeš daleko dogurati. Sa studentskom vizom imaš pravo da legalno radiš (valjda) 20 sati nedeljno.

Na nastavu moras da ides jer te u protivnom skola prijavi imigraciji i "letis" iz drzave.
 
Meni je samo zao sto Australija nije vece djubre od Srbije. Rekao bih da Amerika zato jeste. Kao i da su obe vece djubre od necega sto se nekad zvalo Jugoslavija. I sad kad posedim i popricam s ljudima koji su ovde dosli tacno krajem osamdesetih, da rintaju na kraju sveta za platu koja tada nije bila ni duplo veca nego u Jugi (sada je 10 puta veca), svi imamo osecaj da su nekako osetili da ce biti tog rata...

Tako da se ljutnem bas nekad sto su ovi isti zapadnjaci rasturili tu Jugoslaviju, isprali nam mozak da mislimo da smo je sami rasturili jer smo djubrad, pokvareni i lopovi i da sto pre treba da prihvatimo njihove vrednosti i njihov sistem da bi mirne duse mogli krv da nam popiju... A o ispiranju mozga svedocanstvo je kad god neko vidi prosjaka i zgrozi se i kaze "ko ga **** nek ide da radi", kad za nekog ko se razboli i ne moze da radi kaze "folira se", kad za sve koje je bilo kakva nesreca snasla kaze "zive na moj racun, ja placam porez"... bez da pomisli kakav splet okolnosti je mogao ljude dovesti do te pozicije u zivotu, o koji su se stepenik sapleli u mrezi propisa i dopisa zakona i ukaza napisanih da smotaju mozak obicnim ljudima i dozvole sve onima koji su ih pisali, i najvaznije, bez pomisli da bi to moglo i njega da zadesi.
I nemoj da bi neko pokusao uopste da shvati o cemu ja pricam ovde.

Najveci broj belosvetskih emigranata prosao je kroz sivu zonu propisa, znaju to i ovi sto su propise pisali. Na taj nacin u vladavini demokratije i prava dobiju radnike koji moraju da rade, nemaju nikakva prava i mogu se optuziti i sutnuti napolje u svakom trenutku, obelezeni kao kriminalci. To vam je odmah iza Diznilenda, skrenes levo iza ograde.
 
@Tree

To sto ti kazes se desava posle svake komunisticko-fasisticke diktature i ni po cemu Srbija tu nije specijalna. Ona je i nastala kao drzava sa kojom niko vise nije hteo da bude ni u kakvom aranzmanu. Inace bi oni bili komunisti jos dugo, kao sto su i ostali po nacinu rada.

Zavere i to da je neko kriv za losu situaciju/raspad/nehigijenu/los ukus etc. jedino sam cuo jos od ovih po muslimanskim zemljama, koji vecito krive drugog za njihovu nesposobnost. Da vis' migriraj u Srbiju, da vidis prava i optuzbe i sutiranje :D Tamo rade ne kao kriminalci, nego kao logorasi oni pred streljanje, a kriminalci naravno komanduju preko svojih sefova i direktora, biznimena, bivsih predsednika omladine i tako dalje :D

Nego nista nikog ne interesuje, svi hoce da kradu i ubijaju i izigravaju serifa u gradu ili njegove sluge i posle im krivo sto nemaju drzavu. Neko drugi kriv :D
 
LOL :D Šta kao nije jedna od par najboljih zemalja na svetu ? Ispred Nemačke jeste po svemu, o tome nema šta ni da diskutujemo ... :D Nadam se da je bar to jasno :D

Pa, hajde na brzaka da nabrojim opste poznate stvari: 1. internet ( AUS je daaaleko iza EU i USA); 2. kultura i umjetnost......50 godina iza USA, 100 godina iza EU ( to je moje podrucje, pa ne bih na dugo i siroko); 3. obrazovanje; 4. automobilska industrija .......pa ovo je stvarno samo na brzaka, ono sto mi je prvo palo na pamet.

Ima i AUS svojih dobrih strana, ali po meni licno mix EU i AUS bi bio cool.
 
Pa, hajde na brzaka da nabrojim opste poznate stvari: 1. internet ( AUS je daaaleko iza EU i USA); 2. kultura i umjetnost......50 godina iza USA, 100 godina iza EU ( to je moje podrucje, pa ne bih na dugo i siroko); 3. obrazovanje; 4. automobilska industrija .......pa ovo je stvarno samo na brzaka, ono sto mi je prvo palo na pamet.

Ima i AUS svojih dobrih strana, ali po meni licno mix EU i AUS bi bio cool.

Kultura je mnogo razvijenija u AU nego u Evropi i pogotovu Nemačkoj. Klasična Birtanska ona komotna, za razliku od ovih koji se malo seljački ponašaju čak spram ovih. Jednostavno nastavak Britanske koja je uvek bila u vrhu Evrope. Ako govorimo o istoriji i piscima, slikarima itd. naravno da ih ima više iz Evrope, ali Australija kao mlada zemlja upravo i potiče od toga i kao nastavak svega toga i na kraju krajeva kao deo toga. Obazovanje je ipak odlično koliko sam ja uspeo da vidim po školama igrom slučajeva, opet u vrhu modernih standarda.

Što se tiče industrije i prihoda tu ima svašta. Sad ne isplati se da bezveze ulazimo u to. Kad sve saberes i oduzmes generalno je jedna od najboljih uz Dansku, Svajcarsku, Norvesku i to je stanje stvari... To čak i istraživanja onih organizacija za prava i životni standard ljudi potvrdjuju.
 
Kultura je mnogo razvijenija u AU nego u Evropi i pogotovu Nemačkoj. Klasična Birtanska ona komotna, za razliku od ovih koji se malo seljački ponašaju čak spram ovih. Jednostavno nastavak Britanske koja je uvek bila u vrhu Evrope. Ako govorimo o istoriji i piscima, slikarima itd. naravno da ih ima više iz Evrope, ali Australija kao mlada zemlja upravo i potiče od toga i kao nastavak svega toga i na kraju krajeva kao deo toga. Obazovanje je ipak odlično koliko sam ja uspeo da vidim po školama igrom slučajeva, opet u vrhu modernih standarda.

Što se tiče industrije i prihoda tu ima svašta. Sad ne isplati se da bezveze ulazimo u to. Kad sve saberes i oduzmes generalno je jedna od najboljih uz Dansku, Svajcarsku, Norvesku i to je stanje stvari... To čak i istraživanja onih organizacija za prava i životni standard ljudi potvrdjuju.

OK, ocito se ne razumijemo i bezveze da diskutujemo. Uzivaj i svako dobro! :D
 
:lol: Bem ti sunce, ti si pravi amnglo Ozi Betlket, pun si samopostovanja i prezira prema drugima :) Ua Englezoljubac!
Hihihi Australija i kultura, razveselih se, bas sam se danas drndao po melburnskim unutrasnje-istocno-severnim predgradjima, koji odisu kulturom i lepotom, da bih zavrsio posao koji se bas zove kulturom i umetnoscu i posle ovakvog vetrovitog dana prezasicenog kulturom, ovi postovi mi dodju ko melem na ranu :hahaha: Kulturo, eve me

A to komunizam fasizam i diktatura, dok ti imas slobodnu volju i misljenje, o tome mora puno da se uci, ne moze na precac, misljenje mora da se razvija, pa po potrebi koriguje sa novim saznanjima, ne moze da se prepricava samo, Metakorteks je vac preporucio neke stvari za citanje i gledanje pre nego se o tome raspravlja, pa da razmislis ko su serifi, muslimani ili merikanci, ko su diktatori a ko psihoanaliticari...
 
:lol: Bem ti sunce, ti si pravi amnglo Ozi Betlket, pun si samopostovanja i prezira prema drugima :) Ua Englezoljubac!
Hihihi Australija i kultura, razveselih se, bas sam se danas drndao po melburnskim unutrasnje-istocno-severnim predgradjima, koji odisu kulturom i lepotom, da bih zavrsio posao koji se bas zove kulturom i umetnoscu i posle ovakvog vetrovitog dana prezasicenog kulturom, ovi postovi mi dodju ko melem na ranu :hahaha: Kulturo, eve me
:worth:
A to komunizam fasizam i diktatura, dok ti imas slobodnu volju i misljenje, o tome mora puno da se uci, ne moze na precac, misljenje mora da se razvija, pa po potrebi koriguje sa novim saznanjima, ne moze da se prepricava samo, Metakorteks je vac preporucio neke stvari za citanje i gledanje pre nego se o tome raspravlja, pa da razmislis ko su serifi, muslimani ili merikanci, ko su diktatori a ko psihoanaliticari...


:zcepanje::
Svaka cast, pravo u "sridu"........meni se vise ne da diskutovati ni cinicno, ni za zajebanciju ..,.baterije se istrosile :).
 
Pozdrav svima :) treba mi pomoc. Imam tetku u Melburnu(tatinu rodjenu sestru) koja pokusava da me dovede tamo ali za stalno. Imam garanciju za stalan posao tamo i izdrzavanje od strane tetke do punoletstva. Zavrsio sam srednju Ekonomsku skolu i nemam radno iskustvo. Kakve su moje sanse da uspem i dobijem vizu?? Svaka informacija je dobrodosla i hvala unapred!! :))
 
Ma neee :zarja:! To je letjelo na moju adresu, ukratko ne da mi se diskutirati u nedogled kad naletim na .....kulturu:zcepanje:

E pa ja kao izrazito nekulturan primerak bas bih voleo da pricam malo o kulturi... cak cu koristiti i knjizevni jezik, pravopis, ako treba i kvacice na slovima (ovo sam sve malo ukinuo da se uklopim u sredinu) :) Pa da pocnemo s tim gde zivis, cime se bavis i kako se osecas?
 
E pa ja kao izrazito nekulturan primerak bas bih voleo da pricam malo o kulturi... cak cu koristiti i knjizevni jezik, pravopis, ako treba i kvacice na slovima (ovo sam sve malo ukinuo da se uklopim u sredinu) :) Pa da pocnemo s tim gde zivis, cime se bavis i kako se osecas?

Ne moras da koristis knjizevni jezik, pa Bogme ni pravopis, moje omiljene knjige su napisane tzv. "slobodnim" stilom:cool:. Btw, dopada mi se tvoj stil pisanja!:super:

Pa evo za pocetak: Brisbane, prof. muzike i prevodilac sa-iz ruskog ( profitabilne profesije, nema sta :). Kako se osjecam....uf, vrlo kompleksno pitanje za "javnu" upotrebu:D. U sustini razocarano, jer sam ja bila inicijator dolazenja u AUS ( moj muz nije sa nasih ex-yu prostora), pa sad moram da se "poklopim usima", hahaha. Glupava zenska "kao" intuicija, EU u krizi, mozda bi za klince bilo bolje u nekoj vise multi-etno sredini. Bla, bla i zajeeee......:). Mada razmisljam aktivno kako i kuda dalje;).
A ti? Cime se bavis? Ostajes u MEL ili.....

evo utiska tipa kojeg sam "prekasno" upoznala :)

http://www.tipura.com/nasenovine/clanci/almir_suljic.htm
 
:D Zajebavaš nezaposlenog elektrotehničara i kompjuter inženjera sram te bilo. Bolje mi objasni kako da se zaposlim u ajtiju bez radnog iskustva. Ovaj skeč me podsetio i na dva prošlonedeljna razgovora za posao, trebalo bi da prepričam ovde ako se setim, poučno je.

Profesorka, svojevremeno sam pročitao
Izvijesce sa koncerta Djordja Balasevica u Aucklandu
i puno toga mi je iz toga bilo zanimljivo, neobično i jasno.

Probao sam i naše novine da čitam, ima jedne nove koje se baš zovu kultura ili bar slično, i mogu reći da sam se naježio i od pismenosti i od stila :). Inace nisam ni znao da i ja imam nekog stila, bas ti hvala, konacno neko da me pohvali za nesto :worth:.
Ljudi kažu da je Melburn najkulturniji u Australiji, (ne mogu da nastavim sa nasim slovima, sve sam izgresio, tastatura na laptopu mi je anti-nasa) sto me izuzetno zabrinjava kad pomislim da se selim u neki drugi kraj.
Sad da sam zubar kao ovaj tvoj sa linka, isto bih to i uradio, ustedeo bih novce i otvorio ordinaciju sa smestajem za inostrane pacijente kod nas. :)
 
Brisbane, prof. muzike i prevodilac sa-iz ruskog ( profitabilne profesije, nema sta :). Kako se osjecam....uf, vrlo kompleksno pitanje za "javnu" upotrebu:D. U sustini razocarano, jer sam ja bila inicijator dolazenja u AUS ( moj muz nije sa nasih ex-yu prostora), pa sad moram da se "poklopim usima", hahaha. Glupava zenska "kao" intuicija, EU u krizi, mozda bi za klince bilo bolje u nekoj vise multi-etno sredini. Bla, bla i zajeeee......:). Mada razmisljam aktivno kako i kuda dalje;).

A šta ti konkretno smeta?

I šta je smetalo onom zubaru, sem što nije mogao da bude Bosanac u Australiji (!?) ?
 
Pozdrav svima :) treba mi pomoc. Imam tetku u Melburnu(tatinu rodjenu sestru) koja pokusava da me dovede tamo ali za stalno. Imam garanciju za stalan posao tamo i izdrzavanje od strane tetke do punoletstva. Zavrsio sam srednju Ekonomsku skolu i nemam radno iskustvo. Kakve su moje sanse da uspem i dobijem vizu?? Svaka informacija je dobrodosla i hvala unapred!! :))

Pogledaj prethodnu stranu, imaš odgovore na isto pitanje.
 
Ma, da takav ton cinizma i gluposti je baš kulturan .... :D Australija je u vrhu svetskih zemalja, vi kako hoćete ... :D Žao mi je ako neko živi negde gde mu se ne svidja, to je teška bolest :D


E, pa sad si malo pretjerao. Mislim, da sam bila kulturna i da se nisam spustala u raspravu tamo gdje vidim da govorimo razlicitim jezicima. Drugo, ja govorim o kulturi kao profesiji od koje ja pokusavam ovdje da zivim, a ti meni govoris o ponasanju, govoru i itd. U mojoj profesiji sam ja vezana i upucena uglavnom samo na australce i i oni se zale i bore se da sa umjetnoscu ovdje prezive. Btw, dosta njih se u zadnje vrijeme odlucuje za selidbu u USA, UK. Ja ne govorim o IT, miningu, ostaloj industriji, jer nisam u tom sektoru i ne znam kako stvari funkcionisu na tim podrucjima, zato molim te ne mjesaj ni ti "babe i zabe". Tebi je Australija super, najbolja, sve je super, ljudi extra i itd. Odlicno, hvala Bogu i treba da je tako ako je to moguce i to ozbiljno mislim i pisem!!!! Ono sto ne mogu da podnesem je to, da ljudi ne mogu da prihvate razlicita misljenja i da o tome konstruktivno rapsravljaju. Ne svidja ti se moj komentar, preskoci ga, ne komentarisi, misli si svoje, ali ne nazivaj me bolesnikom.

- - - - - - - - - -

A šta ti konkretno smeta?

I šta je smetalo onom zubaru, sem što nije mogao da bude Bosanac u Australiji (!?) ?

Miroslave, ocito da moji komentari nisu za javnu raspravu, pa cu ti poslati pp :).
 
Do cijeg punoletstva, tvog ili tetkinog? :cool: Sve su ti sanse da budes fin australijski deckic markic, ali da ucis ovde ekonomiju i budes pravi; ili te tetka sprema na building, jer je tamo lova?

Hahah da, mog punoletstva. :) Pa da, sprema me za building, bas mi i nije bitno kolika je lova, bitno mi je da odem tamo... Tetka hoce da pokusa sa stalnom vizom, jer misli da je tako najbolje, ali ja ne verujem da su mi sanse velike. Novac koji mi je potreban da bih ovde ucio ekonomiju - nemam! U tome je problem!! Zanima me tvoje misljenje? Da li da pokusam sa ovom vizom ili nekom drugom, ili da uopste
ne pokusavam? Hvala ti :))
 

Back
Top