Odlazak u Australiju-opšta diskusija

Konsultacije ce svi naplatiti. Biznis….
Banka u Srbiji nema pojma ni gde sam ni sta sam. Dok se god kredit izmiruje na vreme briga njih.
E sada sto se tice Australije to ne znam jer ja nisam aplicirala za tu vizu za koju vi aplicirate. Mislim da njih ne zanima kako cete vi vratiti dugove u Srbiji. Vi ste vlasnik stana koji ce banka u Srbiji uzeti ako ne platite kredit.
 
Hvala puno na odgovoru :)
Da li mi mozete ukratko objasniti da li su u AU pravili problem pri prikazu izvoda vaseg racuna na kom imate stambeni kredit, jer to je prakticno dug?
I da li je banka u Srbiji imala neke izricite zahteve?
U medjuvremenu smo pronasli, da nama najvise odgovara 189 Visa, ali smo dobili odgovor od jedne konsultantske agencije (koja nam btw trazi 150 USD za pola sata konsultacija :neutral:) da se ta viza jako tesko dobija, da je rezervisana uglavnom za ljude koji su vec u AU. Da li je to stvarno tako?

Hvala :)
Nije tako. Ako imate uslove za 189, samo napred. Kredit je nebitan.
 
189 je najbolja opcija, pa onda 190, pa tek onda 489. Agent će vam uzeti par hiljada za nešto što imate sve na internetu.
Pogledajte listu zanimanja, vidite koja su tražena za 189 a koja za 190 vizu, vidite za koja zanimanja možete dobiti nostrifikaciju. Tek tada se odlučujete za koju vizu, malo ste obrnuli proces. Podnosite papire na procenu, dobije pozitivnu potvrdu da ste zaista inženjer, ili nastavnik ili šta god. Onda polažete engleski, i tek tada aplicirate za poziv da aplicirate za vizu. Potrebno je da vas Vlada pozove da aplicirate, ne možete vi to tek tako.
Zdravo ne znam koliko je ova tema aktivna ali interesuje me da li ste upoznati sa procedurom dobijanja vize? Ja sam hemijski inženjer i ne znam koji su nam koraci prilikom apliciranja. Naravno posao nisam dobila jer me svi odbijaju zato sto nemam papire. Hvala puno
 
Pozdrav ljudi. Ne znam koliko je tema aktuelna ali pokušaću. Naime suprug i ja imamo želju za odlaskom u Australiju (bez želje za povratkom u Srbiju). Imamo jednog sina od tri godine i na putu je druga beba, a s obzirom da nam je sin dete sa PP u potrazi smo za boljim životom ali ukoliko je moguće bez razdvajanja. Suprug ima diplomu master inženjera informatike ( radi kao profesor informatike u srednjoj školi -14 godina radnog iskustva ), a ja sam medicinska sestra tehničar (završena srednja škola, sa za sada dve godine radnog iskustva). Imamo poprilično dobro znanje engleskog jezika (nemamo sertifikate), učimo i nemacki jezik. Ja imam rodbinu u Australiji koja bi pomogla onoliko koliko je do njih.Imate li neke savete odakle krenuti, šta prvo uraditi, kome se obratiti, jer mi stvarno ne znamo ništa. Hvala vam unapred svima na odgovorima
 
Teodora, na žalost Australija gleda koliko će je budući emigranti koštati. Na vašem mestu bih prvo kontaktorala IOM doktore i pitala da li je stanje vašeg sina prepreka za pozitivni lekarski pregled. Ako je dete sa pp, velika je verovatnoća da će vam odbiti vizu. Možete izguglati tu temu i videćete porodice koje su godinama u Australiji i prinuđene su da se vrate jer Australija ne želi da snosi teret njihove nege (čak i kada nee koštaju državu, neće rizik).
 
Teodora, na žalost Australija gleda koliko će je budući emigranti koštati. Na vašem mestu bih prvo kontaktorala IOM doktore i pitala da li je stanje vašeg sina prepreka za pozitivni lekarski pregled. Ako je dete sa pp, velika je verovatnoća da će vam odbiti vizu. Možete izguglati tu temu i videćete porodice koje su godinama u Australiji i prinuđene su da se vrate jer Australija ne želi da snosi teret njihove nege (čak i kada nee koštaju državu, neće rizik).
Hvala Vam puno na odgovoru. Pokušacu da ih kontaktiram
 
Ja imam sestru u Australiji. Bas je Australijanka. Od moje pokojne bake sestra,koja je madjarica,se rano odselila u Australiju,tamo se udala za lokalnog muskarca,i sa njim dobila decu.Njena kcerka je rodila bas Australijsku decu,moja sestra se zove Jessica,i iz Swan Hill-a je.Ja sam odrasla u madjarskom gradicu tj varosici,i od malena sam komunicirala sa sestrom,tako sam naucila engleski iako nemam australijski naglasak. Ona je imala dve kcerke. Sto se tice odlaska tamo,odlazila sam dok sam bila devojcica,nije bilo problema,sa roditeljem koji je znao engleski.
 
Da li moze samostalno da se aplicira
Samostalno traži dobro razumevanje procesa kao i njihova očekivanja. U suštini princip da nikada se ne može imati previše dokaza za bilo šta pomaže najviše.

Možda je lakše otići kod agenta i predložiti ceo slučaj. Ako se slomi da vam proda svoje usluge a pri tome nije baš uzaludan, šanse su da vam neće ni trebati agent.

Dobrodošli u Australiju, kazne su neminovne.
 
Samostalno traži dobro razumevanje procesa kao i njihova očekivanja. U suštini princip da nikada se ne može imati previše dokaza za bilo šta pomaže najviše.

Možda je lakše otići kod agenta i predložiti ceo slučaj. Ako se slomi da vam proda svoje usluge a pri tome nije baš uzaludan, šanse su da vam neće ni trebati agent.

Dobrodošli u Australiju, kazne su neminovne.
Kakve kazne?
 
Koliko zvuči strašno mislim da je ozbiljno i da samo po sebi govori o ozbiljnosti jedne države.
Naprotiv. Ozbiljnost je samo u predanosti sistemu kažnjavanja.
Zamisli da ti napišu kaznu jer si parkirao ispred kuće ili da dobiješ kaznu za 112kmč brzinu a ograničenje je 110?
"Mislim, dakle kazniće me za nešto"
Da li si gledao film Steford Wifes?
 
Naprotiv. Ozbiljnost je samo u predanosti sistemu kažnjavanja.
Zamisli da ti napišu kaznu jer si parkirao ispred kuće ili da dobiješ kaznu za 112kmč brzinu a ograničenje je 110?
"Mislim, dakle kazniće me za nešto"
Da li si gledao film Steford Wifes?
Nisam gledao film. Hoću da kažem o kaznama da ipak ne moze pojedinac da zeza ceo sistem i da neko moze sve, a neko ne moze nista.
 
Nisam gledao film. Hoću da kažem o kaznama da ipak ne moze pojedinac da zeza ceo sistem i da neko moze sve, a neko ne moze nista.
то стоји.
овде систем гузи све осим оних који су део система, раде за систем или шурују са системом. Корупција је грђа него да је нпр Лека Волфовиц на власти само на вишем нивоу и за много веће паре. На нивоу обичног човека изгледа сасвим уређено и праведно, све док ти се путеви не укрсте са државом. Онда ти ни канта вазелина ни ледене облоге не могу да спасе буду.

добродошли у Аустралију, казне су неминовне.
 
Kako izgleda zima u ovoj zemlji?
Pre nego sto sam dosla u Melburn smejala sam se kada bi mi rekli da smrzavaju na 15 stepeni. E onda osetih i na svojoj kozi. Vreme u Melburnu je uzasno. Ovog leta (ovde je leto) nismo imali 5 pravih letnjih dana. U more usla nisam ( mada se neki kupaju :sad2: ). A onih 15 stepeni , eeee kada zaduva vetar sa Antarktika….kosti mi se smrznu. Upoznah jeenog naseg iz Leskovca…stoji ispred radnje, pusi i kaze “ovako se u Srbiji nisam smezao na -25 “
Tako da, ako razmisljate o onoj Australiji sa razgleenica…more, sunce….Zaboravite na Melburn. Sidnej pa navise 😃
 
Pre nego sto sam dosla u Melburn smejala sam se kada bi mi rekli da smrzavaju na 15 stepeni. E onda osetih i na svojoj kozi. Vreme u Melburnu je uzasno. Ovog leta (ovde je leto) nismo imali 5 pravih letnjih dana. U more usla nisam ( mada se neki kupaju :sad2: ). A onih 15 stepeni , eeee kada zaduva vetar sa Antarktika….kosti mi se smrznu. Upoznah jeenog naseg iz Leskovca…stoji ispred radnje, pusi i kaze “ovako se u Srbiji nisam smezao na -25 “
Tako da, ako razmisljate o onoj Australiji sa razgleenica…more, sunce….Zaboravite na Melburn. Sidnej pa navise 😃
зато сам о ја отишао на "север у топлије крајеве".
Аделајд је хладан, Кењбера је хладнија, слично као код нас. Мелбурн је ледено врео или паклено хладан, некад оба од једном.
 
Pert, Brizbejn?
Сви градови имају стабилну климу осим Hellbourne и околина.
Нисам био у Перту, мислим да је топлији и сувог ваздуха. Бризбајн је влажне климе али то је проблем око 2-3 седмице и после се навикнеш оси ако ниси астмаш или слично.
Клима у Аде и Кењ је хладна али само у поређењу са остатком. Пре бих живео у Кењ него на обали Мел јер ми драстичне промене климе у Мел сваких 3-4 часова сметају.

Ван великих градова је пустара за наше појмове живота.
 

Back
Top