Obicaji na svadbi !?!

Da li bisreri koje mlada nosi na svom vencanju zaista donose losu srecu?
Da li mlada zaista treba da nosi nesto staro, pozajmljeno, novo, plavo?
Koliko ti i svi drugi obicaji zaista imaju veze sa istinom?
Napisite vasa iskustva, dajte vas komentar, savet...
Nema aman baš nikakve veze sa srećom, a ovo za pozajmljeno, plavo i fore da ne treba viedti mladu pre venčanja ioanko nije naš običaj.

Imali bi neku vrednost da nisu svi bazirani na ulogama koje će im narod od srca dodeliti, običaji generalno umeju da budu lepi ali, pošto je suština ovih u najvećem broju gore opisana, nastojaću da, ako ikad budem došla do venčanja, prvo izbegnem svadbu, ako to ne uspem (rodbina i insistiranje) svakako ću izbeći običaje koji mene (ili tog nekog njega) vređaju.
 
Ovo se omaklo jel? ;)
Prošle godine.. i celu proceduru kao što je Hellen napisala, sve sam uradila..
i da vidiš čuda, upalilo je..
Da se opet udajem, sve bih isto uradila :)
Omaklo se ! ! ! ;)
E pa neka ti je sa srecom udaDba :lol: JA sam to prije 15 godina ali tada su bili drugi obicaji :)
Mladozenja je tada morao da spava sa svakom zenskom koja bi se pojavila na svadbi...
i onda , zamisli kako su obicaji bili gadni
 
Da li bisreri koje mlada nosi na svom vencanju zaista donose losu srecu?
Da li mlada zaista treba da nosi nesto staro, pozajmljeno, novo, plavo?
Koliko ti i svi drugi obicaji zaista imaju veze sa istinom?
Napisite vasa iskustva, dajte vas komentar, savet...

mora da bude bar 300 svatova i sve da odradis po svojim i njegovim obicajima na kvadrat jer samo tako mozes da ostanes u braku do 20 meseci i nikako drugacije jer sve drugo vodi u brzu rastavu
 
Svaki dan cujem nesto novo, svi kazu nemoj slucajno ovo... nemoj slucajno ono...
SMara bre sve to..
Smara, ubacuje crve u glavu, stvara strah i nervozu...
Kad smo bili klinci tumačili smo onu retko lekovitu pričicu "Svetu se ne može ugoditi" (ako ti neko kaže da ne nosiš bisere..... za šta ovde prvi put čuijem..... drugi će te pitati što nisi, biseri donose sreću, ili je fleksibilan/na prema običajima pa će te bukvalno iznapušavati što im se potčinjavaš) u toliko životnih situacija primenljiva i veoma poučna.

Poenta je da na svom venčanju poštuješ želje samo dvoje ljudi, valjda znaš kojih dvoje.....
 
Pa pazi. Bilo je žena koje su to probale pa pile pobegne ili počne da se dere, zamisli onda blama :oops:

Bolje neka spremi unapred, ali ne znam kako da je sačuva da se ne zgruša. Možda ipak tempere?
 
Što veći svatovi, to brži razvod. Najbolji običaj je da mladenci sami isplaniraju kako oni hoće, a ako nisu u stanju da se odupru "željama slušalaca", pali su na prvom ispitu i brak neće valjati. Naravno, ima ko baš voli po običajima, to je onda druga priča.
 
pff,ja znam za neki obicaj gde mlada na dan vencanja sakrije petla a mladozenja mora, kada dolazi po mladu, da ga nadje(pojma nemam zasto)...i secam se ,bila sam na nekoj svadbi,mlada zivela u nekoj zgradi,visoko,neki npr 7 sprat i sada svi su ispred zgrade,samo mladozenja i par njih otisli po mladu i da nadju petla naravno a pametna mlada ili ko vec su ga sakrili na terasu i u nastojanju da daju sve od sebe da mladozenja ne nadje petla(i dalje ne znam zasto) njoj petao padne sa terase,sa tog sedmo sprata i ostane naravno na mestu mrtav...jeziva scena,dok u tom trenutku masa pocinje da klice odusevljenju sto je mlada uspela da zezne mladozenju..toliko o svdabarskim obicajima:|
 

Back
Top