Obesmišljavanje života

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.939
hajde tako da nazovem ovaj sindrom
nije reč o klasičnoj depresiji
više nekoj vrsti melanholije
koja se manifestuje kroz odustvo volje za bilo kakav rad, napredak, socijalne i emotivne odnose, odsustvomotivacije i prepuštanje dokolici ili (kad je moguće) pasivnim zadovoljstvima
kako povratiti volju, pronaći motivaciju i biti konstruktivan?

Nikolass

Aktivan član
Poruka
1.490
hajde tako da nazovem ovaj sindrom
nije reč o klasičnoj depresiji
više nekoj vrsti melanholije
koja se manifestuje kroz odustvo volje za bilo kakav rad, napredak, socijalne i emotivne odnose, odsustvomotivacije i prepuštanje dokolici ili (kad je moguće) pasivnim zadovoljstvima
kako povratiti volju, pronaći motivaciju i biti konstruktivan?

Mozda je na izgled tesko, ali ce biti bolje ako postoji volja, i ako je volja da bude bolje jaca od melanholije, treba samo da ipak nadjes nesto sta ce okupirati tvoje misli i tako ces se bolje osecati, mozda u pocetku ne, ali ce ti sigurno pomoci da ti brze i lakse prodje taj period, koji je sigurno kratkotrajan.....:)

Sally_Solomon

Poznat
Poruka
9.519
Meni bas juce bio takav dan. Totalni besmisao postojanja.
Al evo danas se vec vratih u normalu..mislim da je to najnormalnija stvar, da se covek ponekad tako oseca.
Ako traje kratko, recimo jedan dan ili dva, ne moras nista posebno da radis, prodje te samo od sebe.
Ako traje duze, onda naci neki smisao, preispitati se, napraviti neku vecu promenu u zivotu, jer uglavnom se ne osecamo tako bez razloga...

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.533
Pomaze ako se ima hobi. Nesto osim skole (studija) ili posla, cime neko voli da se bavi bez namera da zaradjuje od toga. Povoljno je ako to ne iziskuje ne znam koje pare. Ljudi mogu barem da igraju ove razne drustvene igre - niko nije rekao da to moraju da igraju samo deca... npr. za jamb znam da igraju i dosta stariji ljudi. Ili vec neki drugi 'sitan' hobi.
Ili ako znas neki jezik, mozes o svemu i svacemu da citas, a i da vezbas jezik u isto vreme. Ako si dosao dovde, sigurno imas stalan pristup netu, pa ako si cuo za wikipediju... ima tamo svasta.
Ja imam problem da ne mogu da postignem sve sta hocu. Ima toliko ljudi i informacija da moram da ogranicim potragu, inace cu da se izgubim u detaljima.

hakim bej

Elita
Poruka
16.480
"FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime. Učestala je greška zamijeniti fjaku sa lijenošću. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, vi........" (dopisati po zelji)

Egreta27

Ističe se
Poruka
2.264
A koliko to stanje traje?
Oket je privremeno...kad postane ucestalo i uze daha, e onda...

Meni je zivot, iskreno-ne bih pozeljela nikome...ciklicno, pasivnost, pa aktivacija...dam sebi oduska, kad mi nesto bas ne ide, ali i to vrijeme pasivnosti koristim da "raspetljavam"...niko te nece pokrenuti nego ti sam sebe. Npr. ja sebi kazem-S., ajmo sad na noge lagane :lol: A ono u tom momentu teska sam kao tuc...nista mi se ne da...pa krenem malim koracima, naizgled besmislenim...(I putovanje od 1000km pocinje 1 korakom ;) )
Ali, nismo svi isti, ti najbolje znas sta te pokrece/usporava...
Ako imas osjecaja/strpljenja/posvecenosti za zivotinje-nabavi psa. Hoces/neces, moras se pokrenuti...bacis teziste na nesto sto podrazumijeva "akciju", kretanje...
Sport, npr...
Volontiranje, ako imas entuzijazma...kad vidis "velike" probleme, mozda se trgnes... (svakom su svoji najveci, ali...)
Mislim, def. nismo svi isti...svako ima drugaciji "klik"... ;)

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.939
ma nije to
to je više kao neka ideja i svest o generalnom besmislu života
prepuštanje nekom haosu, čulnim sladostaršćima i životu koji ti u globalu prija ali ag efektivno nije moguće baš relizovati
i uvek su tu pitanja zašto. zbog čega, kuda vodi? ne uvek u smilu opsesije ali u praznom hodu i dokololici ponovo iskrsavanja
90 posto ono što ti govore sa svih strana da treba i što svi rade tebi je besmisleno i prepustio bi se nečemu sasvim drugačijem
borba sa vetrenjačama... nije ni borba nego... ma ništa
palamudim. zapravo tu postoji samo jedan problem čisto amterijalne prirode. al rešiće se.
e kul, ništa.

Denesis

Domaćin
Poruka
3.165
ma nije to
prepuštanje nekom haosu, čulnim sladostaršćima i životu koji ti u globalu prija ali ag efektivno nije moguće baš relizovati
i uvek su tu pitanja zašto. zbog čega, kuda vodi? ne uvek u smilu opsesije ali u praznom hodu i dokololici ponovo iskrsavanja
90 posto ono što ti govore sa svih strana da treba i što svi rade tebi je besmisleno i prepustio bi se nečemu sasvim drugačijem
palamudim. zapravo tu postoji samo jedan problem čisto amterijalne prirode. al rešiće se.
e kul, ništa.

Meni recimo da nema Boga tesko bi bilo pronaci ikakav smisao u ovom zivotu. Uvijek se pitam cemu sve ovo, kuda ide sve, zasto ide, zasto to, a ne ovo....
Bez Boga zivot je apsurd.
Tesko mi je povjerovati da iko ko ne vjeruje u Boga ima smisao u zivotu. To su uglavnom neki niski ciljevi ili cisto zamajavanje....

Poruka
24.971
"FJAKA = psihofizičko stanje prilikom težnje ni za čime. Učestala je greška zamijeniti fjaku sa lijenošću. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzvišeno stanje uma i tijela kojem teži cijelo čovječanstvo.
Dok u Indiji i drugdje fjaku postižu dugogodišnjim izgladnjivanjem i meditacijom, vi........" (dopisati po zelji)

:hahaha: kao da si me opisao keve mi. Bukvalno nista ne radim,sedim po ceo dan ili blenem u zid i razmisljam i osecam se super,jednostavno me nista ne interesuje sto druge zanima,ravnodusnost prema svemu,ponavljanje dana iz dan u dan i super se osecam. Kad nemam vremena da ne radim nista,onda popizdim. Ja ovo nazivam Zenom ili Nirvanom.z:lol:

Sally_Solomon

Poznat
Poruka
9.519
ma nije to
e kul, ništa.

Nije poenta u smislu zivota, nego u tom osecaju da si ziv..
Uradi nesto (fizicki) sto ce ti dici adrenalin, i podsetiti te da je zivot, zapravo, sam po sebi cudesan.
Mi smo ti sto mu dajemo ili oduzimamo smisao.

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.939
Meni recimo da nema Boga tesko bi bilo pronaci ikakav smisao u ovom zivotu. Uvijek se pitam cemu sve ovo, kuda ide sve, zasto ide, zasto to, a ne ovo....
Bez Boga zivot je apsurd.
Tesko mi je povjerovati da iko ko ne vjeruje u Boga ima smisao u zivotu. To su uglavnom neki niski ciljevi ili cisto zamajavanje....

i to je iluzija za koju se ljudi hvataju
kome je jedini smisao u Bogu
taj TEK nema smisao

ko što rekoh ulazim u neke dubioze
odnosno filozofiranje često
no sve se više privikavam i uživam u nirvani
osećaja odsustva bilo kakve obaveze, forme, verovanja i definisanja
sa širokim poljem i slobodom da bukvalno radiš šta hoćeš

gost 223698

Domaćin
Poruka
4.747
ma nije to
e kul, ništa.

Sad sam bolje shvatio.

Možeš li mi opisati koje su čulnosti i sladostrašća u pitanju? Jako je bitno.

I čemu drugačijem bi se prepustio, to me zanima? Šta su tvoje vetrenjače? Pošto se i ja ponekad osećam tako-

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.