Obelezite sa nama nedelju dojenja!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
puela:
e sada ja da ti kazem nesto, slabo mleko ne postoji :wink:
zabluda


puela:
a razlog zbog kojeg nisi vise imala mleko je dohrana!
kakve veze ima dohrana sa nestankom mleka?
nikakve...
puela:
no dobro je da si dojila, koliko zena nece jer ce im visiti sise, ili pa to boli :roll:
nece da budu vezane za kucu.... i milion drugih izgovora.
a šta ako neko bude na samrti, pa mu se desi da nema ni kap vode u organizmu? št aako se neko hrani infuzijom 2 nedelje? i ima sondu u nosu da bi mu radila creva? jel bi ionda rekla kako je ta majka razmažena? i da posle svega toga zaradi ragade i mastitis?
pa meni je dojenje najodvratnija stvar na svetu, koju sam radila za ljubav svog deteta!!!
a sise mi nisu propale, a i da jesu...jaka stvar...

puela:
mene je prva dva meseca bolelo ko vrag :-?
tri mastitisa, ragade ko krateri,
uvela privremeno dohranu jer od bolova nisam mogla da je dojim,
ali se vratila iskljucivom dojenju pre puna tri meseca.
i evo dojim sa zadovoljstvom vec 17 meseci ;-)
jbt paelja pa ti si mazohista:lol:
ja zaista ne razumem čemu ubeđivanje?
ko hoće (i hvala bogu može) nek doji,
ali je jako ružno napadati nekog ako ne misli kao vi.
i to dojenje na javnom mestu...
iskreno, ja sam volela mir i tišinu,
lepo se namestimo, izmazimo i sisa beba..
kažete da se deca derendzaju?
pa neće ako vi vodite računa o njihovim potrebama, na vreme!!!
te fore možete da prodajete nekim početnicama,
koje ko sunđeri upijaju sve,
ali ne i nekome ko ima decu!
lepo se provedite,
ko šo neko reče...gay parada:lol:
ludo poređenje...
ja u stavri ne shvatam čemu takvi skupovi?
šta jel vas tuku ako hranite na decu na javnim mestima?
jel vas vaćare?
samo se diže prašina ni oko čega!
a u ovoj zemlji skoro sve bebe sisaju, zbog materijalne situacije neke bebe i predugo!
 
pa...kada me je to zanimalo..ja sam se bavila...čitala sam i ja amerikance, a boga mi i ruse...
ne želim da se raspravljam, jer je utopija.
ne mislim da su naši pedijatri baš tako loši.
i što ste svađalice?
jel ima još neko da me očerupa:lol:
 
5.gif

i ja tebe, i ove nervozne dojilje...:lol: mojne ste drki, biće vam i bebe nevrozne
 
Stitonama hiljada godina sisali smo 5-6 godina, jer toliko treba čoveku da razvioje sopstveni imuni sistem. A m.mleko ima to svojstvo - daje bebi praktično mamin imuni sistem. Inače bi bilo: Ćao homo sapiens!
Do skoro se kod nas i a drugde dojilo 2-3 godine. Vuk Karadžić piše: Srbija 2-3, CG 5-6 godina. Dan danas se u pola sveta doji 2-3 godine. Ne samo u bedama već npr i u Japanu. Unicef i WHO preporučuju minimum 2 godine - konačna reč savremene nauke. Jer sada nauka zna koliko čudo pripode je m.mleko. Pretpostavlja se da su agresivne mark. aktivnosti kompanije NESTLE u Africi izazvale smrt više od 10 miliona beba, jer nisu sisale (potražite Nestle boycott). Po podacima Unicefa iz 2000, kod nas premalo beba sisa - jedva više od 10 odsto.
ZBOG TOGA se u preko 100 zemalja sveta, među njima i najrazvijenijih, stalno odigravaju ovakve stvari i promocije javnog dojenja.
beba ne kaže: izvadi mama sisu da je svi vide! beba kaže: gladan sam! Dok doji, u sisi nema ništa seksualno. A i da ima, ne vidi se. Ako je to sramota, onda ni trudnice ne bi trebalo da izlaze napolje, jer će po stomaku svi da vide da se......
Ko ne veruje u neku od informacija, nek traži sam - zabole me.
POenta je: biti informisan da bi dojenje postalo zadovoljstvo i bebi mami, a ne noćna mora i tantalove muke. Uptravo biti informisan o tome kako početi dojenje, o tzv kvalitetu mleka, kako izbeći/preboleti mastitis i nastaviti sa dojenjem, povećati količinu mleka... i sve ostalo.
Zato ove akcije. Zbog svega toga. Zbog zatucanih manje, ali i zbog njih. Više zbog onih koji informacije traže.
Mame, dojite svoje bebe kad god traže i gde god. Oni koji se zgražavaju nek promene kafanu ili park. NJihovo ispijanje piva ili žvakanje pljeskavica je ionako nekulturnije, manje prirodno, a kamoli uzvišen čin.
I tačka.
 
tulipf..
nije tebi namenjeno...
ali ispade ko nije kome je namenjeno...neg kome je ....
šalaaaaaa
slažem se sa 90% onoga što si napisala.
(u onih 10% turi park i kafanu i dojenje do fakulteta:lol: )
a jes...jedu na ulici, puše na ulici..i to je kao ok.
nije. slažem se.
laku noć!
da bog da imale mleka:p
 
tulipifera:
Stitonama hiljada godina sisali smo 5-6 godina, jer toliko treba čoveku da razvioje sopstveni imuni sistem. A m.mleko ima to svojstvo - daje bebi praktično mamin imuni sistem. Inače bi bilo: Ćao homo sapiens!
Do skoro se kod nas i a drugde dojilo 2-3 godine. Vuk Karadžić piše: Srbija 2-3, CG 5-6 godina. Dan danas se u pola sveta doji 2-3 godine. Ne samo u bedama već npr i u Japanu. Unicef i WHO preporučuju minimum 2 godine - konačna reč savremene nauke. Jer sada nauka zna koliko čudo pripode je m.mleko. Pretpostavlja se da su agresivne mark. aktivnosti kompanije NESTLE u Africi izazvale smrt više od 10 miliona beba, jer nisu sisale (potražite Nestle boycott). Po podacima Unicefa iz 2000, kod nas premalo beba sisa - jedva više od 10 odsto.
ZBOG TOGA se u preko 100 zemalja sveta, među njima i najrazvijenijih, stalno odigravaju ovakve stvari i promocije javnog dojenja.
beba ne kaže: izvadi mama sisu da je svi vide! beba kaže: gladan sam! Dok doji, u sisi nema ništa seksualno. A i da ima, ne vidi se. Ako je to sramota, onda ni trudnice ne bi trebalo da izlaze napolje, jer će po stomaku svi da vide da se......
Ko ne veruje u neku od informacija, nek traži sam - zabole me.
POenta je: biti informisan da bi dojenje postalo zadovoljstvo i bebi mami, a ne noćna mora i tantalove muke. Uptravo biti informisan o tome kako početi dojenje, o tzv kvalitetu mleka, kako izbeći/preboleti mastitis i nastaviti sa dojenjem, povećati količinu mleka... i sve ostalo.
Zato ove akcije. Zbog svega toga. Zbog zatucanih manje, ali i zbog njih. Više zbog onih koji informacije traže.
Mame, dojite svoje bebe kad god traže i gde god. Oni koji se zgražavaju nek promene kafanu ili park. NJihovo ispijanje piva ili žvakanje pljeskavica je ionako nekulturnije, manje prirodno, a kamoli uzvišen čin.
I tačka.

Evo ja se sad prijavljujem da necu doci.
Biram da ostanem neinformisana i zatucana do kraja .
I tacka!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top