Obelezite sa nama nedelju dojenja!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa o tome i pričam. Ovo me malo podseća na onu čuvenu "Gej paradu". Rešili ljudi da paradiraju ulicama, da svi vide ko su i šta su. I to je kao normalno? Pa nek rade šta hoće kod kuće, ali ovako agresivno nametanje svojih stavova svakako ima korene u intrapsihičkim konfliktima same osobe.
 
A jel treba da trcis kuci kad beba pocne da se dere kad ogladni? Moje dete, dok se nije uobrocilo, sisalo je na svaka 2 sata. I taman se spremim, izadjem da setam po keju, kad on pocne da se dere. I sta onda, malo me bilo blam, ali sam sela i podojila ga. A nisam mogla da se izmuzam, jer mi je bilo uzasno bolno, tako da je ovo bilo najlakse resenje. I dojenje uopste nije mucenje, najlakse je na taj nacin hraniti bebu. Ne razmisljas da li je pretoplo/prehladno/pregusto/preretko, ne muckas nista, ne kupujes nista. I majcino mleko je ziva tvar, koja sadrzi preko 200 razlicitih antitela, a kravlje mleko je za telice, a ne za decu i mrtvo je, znaci nista ne sadrzi osim praznih kalorija (i dodatog gvozdja, koje ne moze da se iskoristi kao ono iz majcinog mleka).
 
Mirka i Comi:
Citam ove redove, pa proradi u meni bundzija. Imam i ja sta da dodam na temu dojenja u javnosti.
Moj stav je da je to dojenje na javnom mestu [UZAS JEDAN!!!!

Ne da nevolim to da vidim nego bi sve te sto moraju da podoje bas tu pred nasim ocima lepo kaznila zatvorom.
Da se razumemo i ja sam majka , i dojila sam i znam sta je to, tj kakva tantalova muka, ali sve se to fino obavi kod kuce pa onda sa svojom bebom seta koliko ti volja.

Ako nisi u stanju da se organizujes da podoj zavrsis van javnog mesta , a ti lepo nemoj nigde ni da ides. Sedi kuci i doji, bice dana za setnju kad prestane dojenje, jer ni to ne traje vecno.
Podrzavam dojenje, ko moze - treba da doji , ALI NE PRED NASIM OCIMA .

Pa pobogu ljudi ovo je 21 vek.... ima pumpica , pa se sve moze i drugacije resiti...

Eto izduvala sam se ... to sam htela da kazem ....

Pozdrav svima koji doje i koji ne doje ... :D

pozdrav svima,
morala sam da se ukljucim u ovu diksusiju :-P

kao prvo zaista je nepotrebno da se koriste slova razlicite velicine, debljine i boje,
a i nije po internet bontonu :lol:

mene draga mirka zanima da li ti imas dete i da li si ga dojila?
 
shaddow:
Ma niko ne kaže da je dojenje loše. Treba dojiti bebu ukoliko za to postoje mogućnosti. Ali, aman zaman, pa odkud tolika potreba da se to radi baš na javnom mestu. Mislim, OK je ako se negde zadesiš pa baš moraš, mada i tada može da se nađe neki ćošak, neko manje prometno mesto. Ne moraš da izađeš baš na sred Terazija i da dojiš kako bi svi videli kako ti dojiš ili kako bi ti videli sise!

Meni ovo, ali najiskrenije, liči na egzibicionizam, koji se racionalizacijom opravdava.

ne mogu da verujem! da li zaista, ali zaista, veruješ da se u toku dojenja vide sise!!!!
meni tvoj način razmišljanja liči na nerazmišljanje!
 
Uhhhh, ljudi, polakooo.Sto se samog dojenja tice, mislim da je to odluka majke.I svaka odluka mi je ok jer svako ima svoje razloge za i protiv.Licno sam protiv akcija ovog tipa jer mislim da to moze i drugacije da se kaze tj. objasni zenama zasto, kako i gde treba da doje (edukacija preko raznih medija).Ako se zena dobro organizuje, zasto bebu ne bi podojila u svom stanu? Jedino u extremnim slucajevima kada bas mora na javnom mestu (duga putovanja i sl.) - ok - ali stvarno bi trebalo da to uradi diskretno sa majicom ili mekom maramicom preko grudi da se ne vide.Licno mi je nekako vulgarno kada zena doji na javnom mestu, a vidi joj se grud :?
 
Isobel:
A jel treba da trcis kuci kad beba pocne da se dere kad ogladni? Moje dete, dok se nije uobrocilo, sisalo je na svaka 2 sata. I taman se spremim, izadjem da setam po keju, kad on pocne da se dere. I sta onda, malo me bilo blam, ali sam sela i podojila ga. A nisam mogla da se izmuzam, jer mi je bilo uzasno bolno, tako da je ovo bilo najlakse resenje. I dojenje uopste nije mucenje, najlakse je na taj nacin hraniti bebu. Ne razmisljas da li je pretoplo/prehladno/pregusto/preretko, ne muckas nista, ne kupujes nista. I majcino mleko je ziva tvar, koja sadrzi preko 200 razlicitih antitela, a kravlje mleko je za telice, a ne za decu i mrtvo je, znaci nista ne sadrzi osim praznih kalorija (i dodatog gvozdja, koje ne moze da se iskoristi kao ono iz majcinog mleka).

razumemo se :wink:
 
puela:
pozdrav svima,
morala sam da se ukljucim u ovu diksusiju :-P

kao prvo zaista je nepotrebno da se koriste slova razlicite velicine, debljine i boje,
a i nije po internet bontonu :lol:

mene draga mirka zanima da li ti imas dete i da li si ga dojila?


Nisi procitala. Imam klinku od tri godine i dojila sam je 6 meseci , dok je bilo mleka. Ali imam stav koji si gore procitala i kruta sam po tom pitanju. Sto mislis da je to bitno?

A za bon ton foruma ne znam , gde da se uputim u njega ?
 
Goscica:
Uhhhh, ljudi, polakooo.Sto se samog dojenja tice, mislim da je to odluka majke.I svaka odluka mi je ok jer svako ima svoje razloge za i protiv.Licno sam protiv akcija ovog tipa jer mislim da to moze i drugacije da se kaze tj. objasni zenama zasto, kako i gde treba da doje (edukacija preko raznih medija).Ako se zena dobro organizuje, zasto bebu ne bi podojila u svom stanu? Jedino u extremnim slucajevima kada bas mora na javnom mestu (duga putovanja i sl.) - ok - ali stvarno bi trebalo da to uradi diskretno sa majicom ili mekom maramicom preko grudi da se ne vide.Licno mi je nekako vulgarno kada zena doji na javnom mestu, a vidi joj se grud :?
da li se ovim mamama vide "grud" ?
breastfeed_img_1.jpg


961c2a04fd0d3e21f4db.jpeg


_41116319_feed_close203.jpg


uk2303s.jpg
 
puela:
vidim da imas dete u drugom postu?
da li si ga dojila na zahtev?
da li je iskljucivo sisalo prvih 6 meseci?
i koliko dugo si dojila?

Ajd da dodam ono sto nisam rekla. Sisala je 6 meseci na svaka 3 h. Imala sam mleka ko manja krava , izmuzavala se na sat ipo, imala dva mastitisa , i nakon 6 meseci je sve to prestalo.Onda je pila dohranu jer nije htela da vidi ....A uporedo sa tim sam i ja ostala bez mleka tako da smo obe bile srecne. :lol:
 
Mirka i Comi:
Ajd da dodam ono sto nisam rekla. Sisala je 6 meseci na svaka 3 h. Imala sam mleka ko manja krava , izmuzavala se na sat ipo, imala dva mastitisa , i nakon 6 meseci je sve to prestalo.Onda je pila dohranu jer nije htela da vidi ....A uporedo sa tim sam i ja ostala bez mleka tako da smo obe bile srecne. :lol:
malo mi je nejasno.
kada si imala mastitis?
i mleko je preko noci prestalo?
 
Ej a sta ti radis Puela?
Cini mi se da si se bas zalozila za ovu temu.
Licno smatram da o ovome nema diskusije, ja sam rekla svoj stav ( mislice o njemu mnogi dobro , a mnogi lose) - cula sam tj procitala Vase stavove i to je to.
Nisam dobila nikakve korisne informacije , a mozda je to pametnije od rasprava sta ko misli o dojenju na javnom mestu.

Mnoge zene ne znaju ni da doje , nema ko da im objasni , u porodilistu ti gurnu bebu pa se snadji... Mozda bi o tome trebalo pricati...

Ej a odkud ti znas sve o bontonu foruma a danas si se prikljucila?
:lol:
 
Mirka i Comi:
Ej a sta ti radis Puela?
Cini mi se da si se bas zalozila za ovu temu.
Licno smatram da o ovome nema diskusije, ja sam rekla svoj stav ( mislice o njemu mnogi dobro , a mnogi lose) - cula sam tj procitala Vase stavove i to je to.
Nisam dobila nikakve korisne informacije , a mozda je to pametnije od rasprava sta ko misli o dojenju na javnom mestu.

Mnoge zene ne znaju ni da doje , nema ko da im objasni , u porodilistu ti gurnu bebu pa se snadji... Mozda bi o tome trebalo pricati...

Ej a odkud ti znas sve o bontonu foruma a danas si se prikljucila?
:lol:

naravno da sma se zalozila :p
ne znam kakve informacije ti trebaju :?:

ono drugo si lepo rekla,
a radicemo i na tome :wink:

imam ja staz na drugim forumima :wink:
 
Pa treba objasniti mladim majkama npr kako da ne dobiju mastitis , kako da decu pravilno postave na grudi, kad doje - koliko da doje i kako, ono sve o menjanju .... i tako to.. To su prakticne stvari a ne ovo kome smeta dojenje na javnom mestu a kome ne ...

Ali kad malo bolje razmislim te teme i nisu za forum vec za dom zdravlja , gde te takodje nista ne uce , porodilista i slicne ustanove...
Ali to je vec problem zdravstva ... :(
 
Mirka i Comi:
Pocelo dete sve cesce da sisa , polako pocelo da sizi , mi kod doktora kazu mleko sve slabije tj manje hranljivo ,probajte dohranu...I tako polako prestade dojenje.

A mastitis - posle porodjaja 20-tak dana i oko 3 meseca.Iskustvo - neponovilo se!!!! :-(


e sada ja da ti kazem nesto, slabo mleko ne postoji :wink:
nasi doktori su slaba vajda kada je u pitanju dojenje.
a i za ostalo su ...
a razlog zbog kojeg nisi vise imala mleko je dohrana!
a mala je verovatno imala skok u razvoju i povecane potrebe za hranom ;)

no dobro je da si dojila, koliko zena nece jer ce im visiti sise, ili pa to boli :roll:
nece da budu vezane za kucu.... i milion drugih izgovora.

mene je prva dva meseca bolelo ko vrag :-?
tri mastitisa, ragade ko krateri,
uvela privremeno dohranu jer od bolova nisam mogla da je dojim,
ali se vratila iskljucivom dojenju pre puna tri meseca.
i evo dojim sa zadovoljstvom vec 17 meseci ;-)
 
Mirka i Comi:
Pa treba objasniti mladim majkama npr kako da ne dobiju mastitis , kako da decu pravilno postave na grudi, kad doje - koliko da doje i kako, ono sve o menjanju .... i tako to.. To su prakticne stvari a ne ovo kome smeta dojenje na javnom mestu a kome ne ...

Ali kad malo bolje razmislim te teme i nisu za forum vec za dom zdravlja , gde te takodje nista ne uce , porodilista i slicne ustanove...
Ali to je vec problem zdravstva ... :(

ma razumele smo se ;)
meni je internet bio izvor jedini izvor informacija i ostao !!

a udruzenje je i nastalo zbog mnogobrojnih razloga medju kojima je i ovo sto ti navodis,
bice i to :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top