O svemu po malo...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
vilus kako se snalazi posto je slepa?

Sad sam bas bila kod kuce,ne snalazi se nikako. Ako joj pod nos ne stavis vodu ili hranu nece je ni okusiti. Ne pomera se sa mesta gde je,osim kad hoce da kaki ili piski a i tad samo ustane i obavi. Jadnicak non stop place.:sad2:
Ja ne spavam vec nocima,stalno mislim na njega,ali ja stvarno ne mogu da ga uzmem:sad2:
 
jao boze nju je sto posto neko izbacio... mozda je izgubljena, ali ne verujem... reci mi jel' slepa od katarakte ili ? ne znam sta moze da se uradi. neko udruzenje da kontaktiras da vidis da li oni mogu nesto, ovo je ipak ekstremna situacija.

inace katarakta se kod pasa operise samo na jednom oku i to ako se pokaze da nije izgubljen vid skroz vec...

nema sta ona treba kod veta pa na udomljavanje, na ulici nece opstati... vilus javi sta se desava.

dobro je da joj donosis hranu i vodu, mozda ce se malo privici i smiriti, mora da je od skoro izbacena.
 
kafilerija...broj znam vec napamet :dash:
3322291
nista im ne veruj,nego kada budesh zvala ujutru sta god ti rekli idi isti dan ili sutradan tamo i zahtevaj da udjesh....ako te ne budu pustili zovi dejana na 064/3970066 i zamoli ga da kontaktira direktora ovche da kaze mentolima da te puste unutra
 
Evo samo što smo stigli iz šetnje. Umalo da mi presedne. Alfa i ja pored reke šetamo Donu i Sina Baju naravno bez povoca da bi se što više istrčali kad na nas nalete majka i ćerka haski, od kojih je majka krajnje agresivna. Obe su isto bile bez povoca a tip koji ih je šetao vozio je biciklu iznad reke tako da u prvom trenutku i nije video šta se dešava. One su naletele na prednodnicu, 10 m unapred istrčalog Sina Baju koji je veselo mahao repom (kreten) i hteo da se igra, pa su ga ladno preskočile i pojurile ka Doni koja je išla pored nas i skočile na nju. Nastalo je jedno preplitanje kao krokodili kad hvataju plen, obe su napale Donu Sin Baja pratio razvoj događaja u šriličnom čudu i nešto ne vido da se mešao, ja se drala da prekinu, a mama Dona ih je razbucala kao panta pitu. Čovek je video šta se dešava i počeo da ih zove, moj alfa je damo pozvao Donu prilično mirnim glasom i ona mu je prišla (a to što ja izgubi dobar glas i što maha ko budala sa povocem u cilju prekida tuče nema veze) njih dve su takođe poslušale gazdu, mada ne tako voljno kao Dona i time je tuča što se nas tiče završena bez težih posledica ustvari bez ikakvih ali nisam sigurna za one dve. Tako je prošla nemila situacija u kojoj sam jasno videla koliko se (ne) vrednujem u Doninim očima.
 
Evo samo što smo stigli iz šetnje. Umalo da mi presedne. Alfa i ja pored reke šetamo Donu i Sina Baju naravno bez povoca da bi se što više istrčali kad na nas nalete majka i ćerka haski, od kojih je majka krajnje agresivna. Obe su isto bile bez povoca a tip koji ih je šetao vozio je biciklu iznad reke tako da u prvom trenutku i nije video šta se dešava. One su naletele na prednodnicu, 10 m unapred istrčalog Sina Baju koji je veselo mahao repom (kreten) i hteo da se igra, pa su ga ladno preskočile i pojurile ka Doni koja je išla pored nas i skočile na nju. Nastalo je jedno preplitanje kao krokodili kad hvataju plen, obe su napale Donu Sin Baja pratio razvoj događaja u šriličnom čudu i nešto ne vido da se mešao, ja se drala da prekinu, a mama Dona ih je razbucala kao panta pitu. Čovek je video šta se dešava i počeo da ih zove, moj alfa je damo pozvao Donu prilično mirnim glasom i ona mu je prišla (a to što ja izgubi dobar glas i što maha ko budala sa povocem u cilju prekida tuče nema veze) njih dve su takođe poslušale gazdu, mada ne tako voljno kao Dona i time je tuča što se nas tiče završena bez težih posledica ustvari bez ikakvih ali nisam sigurna za one dve. Tako je prošla nemila situacija u kojoj sam jasno videla koliko se (ne) vrednujem u Doninim očima.

Ma nije pas za svakoga. Interesantno, veliki broj tih upropašćenih pasa su rase koja je u jednom trenutku bila u trendu a haskiji su to svakako bili. Najbitnije je da su Dona i Baja ostali nepovređeni.
 
ma Baja je ispao prolicno napedericav tj nije uleteo u tucu, mada neko ko je odrastao u rukama sto mojim sto decijim i ko zna sam za ljubav i nizasta drugo tesko da moze i da shvati tako nesto. Mada kad se prisetim Baja se dva puta onako ko potukao vise zarezao na pse kada su hteli da mu uzmu hranu i to je to. A Dona je strasna, samo se razmisljam da smo je pustili ko zna sta bi od one dve ostalo. Verovatno bi tako prosao i svako drugi, mislim covek koji bi probao da nas povredi. najvise mi je zao sto je ona napravila u toj svojoj lepog glavi hijerarhiju Alfa pa onda ona i kada on nije tu, ona je odgovorna za sve nas i tako lebdi oko nas i ne da ni vrapcima da slete. Kad je alfa tu, ona je oslobodjena radne obaveze *mislim javi kad se bilo ko priblizi ogradi, pogleda da li je alfa to primio k znanju i kad vidi da jeste, onda ona radi nesto drugo. Kada su deca sama ili sam samo ja tu, onda se ne zadrzava ssamo na obavestavanju nego nastavlja da sve vreme pazi. Toliko od mene kao rezervne alfe
 
:Dmoj Laki swa sreca ne reaguje na pse:cool:(mislim swa sreca za prolaznike,zamislite mene sa swojix 15 godinica i psa od 45 kila:mrgreen::confused:)...kad naidjemo na nekog manjeg psa on se zalepi za moju nogu i isprsii sepuri dok ne prodjemo:!:,a kad naidjemo na veceg momcina se uplasi pa stane iza mene:eek:.....
 
ma Baja svakom ali baš svakom psu prilazi sa radošću a naročito voli velike mužijake moloskog tipa (uticaj prvih komšija, 4 komada ili čist pederizam,ipak mislim ovo prvo), Dona sa manjim psima i svim mužijacima je OK pa i sa velikim ženkama koje ne žele da dominiraju, ali ako je ijednoj palo na pamet da pomisli da u njenom društvu ta neka može da bude alfa, e onda.... tada nastupa moj ALFA pa je opomene i sve se završi dobro, mada da nije njega nisam sigurna kako bi se to završilo. Ona nekako odmah skače na usne i vrat, samo cimne svom svojom ne malom snagom i protrese ih kao krpice, tako da je sama bez povoca i ne šetam. E da od onih minčića kada su u čoporu i kada agresivno laju kao da zazire, a delija Baja juri da se igra dok ga jednom neko tako ne izujeda...
 
Laki kad se igra sa manjim psima swe je ok dok ne pocnu da mu dosadjuju i grickaju i skacu:evil:...onda ix samo sapom malo cusne po glavi:cool:,tek toliko da se vidi ko je glavni:cool:...nece vise niko da pusti psa da se igra sa njim...:thumbdown::sad2::rumenko:
 
ma Baja je ispao prolicno napedericav tj nije uleteo u tucu, mada neko ko je odrastao u rukama sto mojim sto decijim i ko zna sam za ljubav i nizasta drugo tesko da moze i da shvati tako nesto. Mada kad se prisetim Baja se dva puta onako ko potukao vise zarezao na pse kada su hteli da mu uzmu hranu i to je to. A Dona je strasna, samo se razmisljam da smo je pustili ko zna sta bi od one dve ostalo. Verovatno bi tako prosao i svako drugi, mislim covek koji bi probao da nas povredi. najvise mi je zao sto je ona napravila u toj svojoj lepog glavi hijerarhiju Alfa pa onda ona i kada on nije tu, ona je odgovorna za sve nas i tako lebdi oko nas i ne da ni vrapcima da slete. Kad je alfa tu, ona je oslobodjena radne obaveze *mislim javi kad se bilo ko priblizi ogradi, pogleda da li je alfa to primio k znanju i kad vidi da jeste, onda ona radi nesto drugo. Kada su deca sama ili sam samo ja tu, onda se ne zadrzava ssamo na obavestavanju nego nastavlja da sve vreme pazi. Toliko od mene kao rezervne alfe

Budi zadovoljna i broj srecne zvezde sto nije uleteo u tucu.
Pre dva dana je malecka zenkica mesanac usla u dvoriste i Sara je napala. :( Bukvalno sam lezala na njoj da je savladam i hvala Bogu milom istrgli su je, jos uvek nisam bas ok.. grozan prizor.
Malecka je dobro, samo joj je zadnja sapica povredjena. :cry:
 
Lepse su vam provokacije nego zafkancije!MODERATOR treba da menja ime u IMPERETOR,UZURPATOR i sl.

Hej clovek pa nama je suuuper!!!!!!:hahaha:
Ako ti se ne svidja sa nama ti onda ajd lagano da ne zakasnis negde......:bye:(a ako nemas de da ides evo ima parnas koje bi ti nasli neki smestaj vec... ono po narodski sto se kaze udomile, samo nam slika treba):needpics:
I hvala ti sto brines o nama i nasem smislu za humor......:cmok:
Cenimo mi to :whistling::whistling::whistling:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top