O KRFU KONKRETNO

dvoumio sam se izmedju Krfa i Lefkade...i ipak se odlucio za Krf....sad kad sam video ove slike...cini mi se da sam se ipak zeznuo :)

i krf i lefkada su lepi na svoj, drugaciji nacin, treba videti i jedno i drugo i obici "uzduz i popreko"....zato smo mi produzili odmor na krfu i svratili do lefkade, to je samo 110 km od igumenice sirokim putem pored mora pa ko ide kolima na krf preporuka da svrati na lefkadu na 2-3 dana...a usput se vidi i parga :) :gace:
 
Evo i mene, ...i ja se vratila, sjajno je bilo! E sad, ...za sve koje zanima mesto Moraitika:
Mesto je malo, ima dosta taverni i kafica, ali su skoro svi prazni pa sve deluje kao da ste dosli u predsezoni, a ne pocetkom avgusta! U sustini nije lose, ali mi smo ocekivali da je mladima malo vise podredjeno, haha :) Plaza je ok, mala je i sljunkovita pa je najbolje ko moze da uzme renta car i ode na Glifadu ili neku drugu na zapadnoj obali (cini mi se da su tamo najlepse koliko sam uspela da obidjem).... U svakom slucaju Krf je prelep, treba ga posetiti.... :))))))
 
Ne plasi narod;)Bitno je da se zna da je mesto o.k.ako se posmatra samo kao lokacija za smestaj(da ponovimo po 100.put-blizina grada Krfa itd...bla,bla...) i da na Krfu treba da se ima neko prevozno sredstvo!

Od svih ovih mestašaca, možda je Guvija najbolja za bazu. Uveče vrlo živo, najbliže gradu Krfu, ali je zato plaža bolja u Dasiji, na primer. Meni je u Dasiji sve bilo dobro, osim što mi se nije svidelo što magistrala prolazi kroz samo mesto, kao što je i u Ipsosu slučaj. Ali ako opet budem išao (a planiram kolima :)) ponovo će biti Dasija ili, eventualno, Guvija.
 
ja cu izneti svoje putovanje sa Krfa..Posto smo isli kolima,mogu reci da je sam put do tamo trajao 12h i da je voznja do tamo milina,samo autoputem,divota..Bili smo smesteni u Agios Georgiosu juznom i to je malo selce sa ulicicom i tavernicama, ne toliko razvijeno, a sto se tice plaze tu ima peskovita koja bas i nije nesto, moja preporuka je da bolje trazite smestaj severnije tipa Ipsos da vam svaki obilazak odatle bude brzi do okolnog mesta, ali sto se tice samih plaza mnogo su lepse juznije jer su peskovite i jako tople. Moja preporuka je da obidjete Ostrvo Vido,srpsku kucu, akva park, plaze agios gordis, paleokastricu i golden fox koji je tu na vidikovcu prelep bazen koji gleda na more cene tu uopste nisu visoke kao sto su mnogi pisali pice vam je po 3e a rucak po 7e, plazu Isos, prelepi Sidari, plazu sunset...Sto se tice grada Krfa jako je lep ali i skup.. to je ono sto bih mogla izdvojiti sto se tice samog Krfa
 
ja cu izneti svoje putovanje sa Krfa..Posto smo isli kolima,mogu reci da je sam put do tamo trajao 12h i da je voznja do tamo milina,samo autoputem,divota..Bili smo smesteni u Agios Georgiosu juznom i to je malo selce sa ulicicom i tavernicama, ne toliko razvijeno, a sto se tice plaze tu ima peskovita koja bas i nije nesto, moja preporuka je da bolje trazite smestaj severnije tipa Ipsos da vam svaki obilazak odatle bude brzi do okolnog mesta, ali sto se tice samih plaza mnogo su lepse juznije jer su peskovite i jako tople. Moja preporuka je da obidjete Ostrvo Vido,srpsku kucu, akva park, plaze agios gordis, paleokastricu i golden fox koji je tu na vidikovcu prelep bazen koji gleda na more cene tu uopste nisu visoke kao sto su mnogi pisali pice vam je po 3e a rucak po 7e, plazu Isos, prelepi Sidari, plazu sunset...Sto se tice grada Krfa jako je lep ali i skup.. to je ono sto bih mogla izdvojiti sto se tice samog Krfa

sa muzem i bebom putujem sledece nedelje i idemo u Agios Georgios pa ako mozes da mi napisem malo vise o plazi i kako je tamo da znam sta da ocekujem i zanima me kako funkcionise iznajmljivanje lezaljki i suncobrana tj da li se placaju i kakve su cene pica,klope i renta cara.nadam se da ne trazim puno,hvala unapred :)
 
Evo par fotki Dasie :
 

Prilozi

  • DSCN2147.jpg
    DSCN2147.jpg
    35,1 KB · Pregleda: 49
  • DSCN2161.jpg
    DSCN2161.jpg
    70,7 KB · Pregleda: 52
  • DSCN2173.jpg
    DSCN2173.jpg
    45,1 KB · Pregleda: 48
zdravo!
planiram da idem ovog leta na krf i zanima me da li neko moze da mi kaze nesto o mestu kavos a da to nije prica sve sami pijani englezi,to vec znam i ne smeta mi posto sam proslog leta bila na zakintosu mesto laganas koje je epicentar mladih pijanih engleza.ja postujem njihov vid zabave i stvarno nikome ne smetaju.
konkretno zanima me koliko je to mesto kavos(u poredjenju npr sa laganasom ili paralijom),
kakva je plaza pescana ili? da li ima plicaka i kao ima koliki je?
da li ima barova sa lezaljkama na plazi?
kakva je povezanost sa npr glavnim gradom da li postoje neki autobusi koji voze do glavog grada i koliko cesto oni idu
da li je neko odsedao u kompleksu mislim da se marilena zove?
da li je neko isao preko perla tursa ili go 2 travel?
za nocni provod sam vec cula da je super pa me zanima koje klubove ne treba propustiti?
i koji su izleti koje je moguce realizovati iz kavosa bilo preko nase agencije bilo preko grckih agencija?
unapred hvala,bila bi stvarno zahvalna kad bi neko mogao da mi kaze sve ovo zato sto koga god da pitam oni pricaju o pijanim englezima i sl>
 
Ni meni tamo nisu smetali pijani englezi, kao ni u Laganasu. Provod je sličan, samo što u Kavosu ima više barova koji su otvoreni prema ulici pa se na plaća ulaz, meni se to dopalo (bili smo samo na jedno veče, bilo nam je zabavno - naravno bili smo pijani;)). Čini mi se da plaža nije sjajna, tu je prvenstveno dobra zabava - skuteri, parasailing itd, ali je sjajna plaža u blizini (Megali Lakia). Kavos je blizu Paxos/Antipaxosa, idite na to
 
Ta plaza je ispod crvenog Agios Georgiosa (kod jezera), to je segment Krfa sa odličnim plažama - pogledaj na Google maps npr. Mnogo puta je rečeno da za doživljavanje Krfa morate imati auto, barem par dana rent-a-cara. Do ovih plaža možete skuterima, a preporučujem i severniji deo zapadne obale, deo do Paleokastrice se ne propušta: Agios Gordis, Pelekas, Glifada itd. Što se izleta tiče za to se obratite lokalnim agencijama, uvek ćete bolje proći sa njima nego preko naših
 
Ta plaza je ispod crvenog Agios Georgiosa (kod jezera), to je segment Krfa sa odličnim plažama - pogledaj na Google maps npr. Mnogo puta je rečeno da za doživljavanje Krfa morate imati auto, barem par dana rent-a-cara. Do ovih plaža možete skuterima, a preporučujem i severniji deo zapadne obale, deo do Paleokastrice se ne propušta: Agios Gordis, Pelekas, Glifada itd. Što se izleta tiče za to se obratite lokalnim agencijama, uvek ćete bolje proći sa njima nego preko naših


da se nadovezem...ako iznajmite camac imacete mogucnost obilaska i nekih plaza do kojih se ne moze doci obalom...a one su diiiivne :zaljubljena:
 
postovanje
imam pitanje za sve iskusnije.Ove godine sam sa porodicom resio da idem na KRF u drugoj polovini Juna meseca. Pa vas ovom prilikom molim da mi kazete kakvi su vremenski uslovi tada,temperatura vode i uopste.
Hvala unapred
 

Back
Top