Novo nasilje u porodilištu

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.524
1705925811302.jpeg

Porodilja S. J. iz Vranja prijavila je policiji i doktora Z. A, ginekologa u ZC Vranje, potvrđeno je iz tužilaštva u Vranju. Takođe, porodilja je policiji prijavila i doktorku N. A, takođe ginekologa u vranjskom porodilištu.

Na osnovu prijave, oštećena porodilja tvrdi da su prilikom porođaja lekari postupili neprofesionalno, da su tokom porođaja vikali na oštećenu, da doktor nije želeo da je porodi carskim rezom, već je insistirao na porođaju prirodnim putem, kao i da su nakon toga koristili vakuum, te da je najverovatnije takav način porođaja imao po dete.

Naloženo je da se uzme detaljna izjava od oštećene porodilje, da se utvrdi ko je bio prisutan tokom porođaja, da se uzme medicinska dokumentacija, da oštećena odvede dete na pregled kod lekara specijalista po uputu koji je već dobila i da se nakon toga pribavi potrebna medicinska dokumentacija i izvrši naknadna konsultacija sa tužiocem u pogledu utvrđivanja krivičnog dela.

Porodilja je slučaj policiji prijavila 20. januara.
"Još uvek smo u šoku, beba nije dobro. Ultrazvuk glavice bebe je pokazao da je jedna strana mozga bebe oštećena. Nadamo se da će biti dobro, ali nas po svemu sudeći čeka velika borba za detetovo zdravlje", kazala je porodilja za "Telegraf.rs".

Prema njenim rečima, ovo je njen treći porađaj. Svih devet meseci trudnoća je bila uredna, a vodio ju je doktor D. V. inače načelnih Službe za ginekologiju i akušerstvo bolnice u Vranju.

Iz vranjske bolnice se još nisu zvanično oglasili, a tužilaštvo je naredilo istragu u vezi ovog slučaj

Podsetimo, i porodilja M. M. prijavila je ginekologa-akušera M. M. iz Opšte bolnice u Sremskoj Mitrovici. Ona ga je optužila za smrt bebe kao i za maltretiranje tokom porođaja,
Lekar M.M. je uhapšen je po nalogu Višeg javnog tužilaštva.

link
 
Ne znam sta se ovo desava u nasem zdravstvu.
Da li doktori ili pacijenti unistavaju autoritet doktora.
Moje misljenje o doktorima je jako pozitivno.Takvo iskustvo sam imao sa njima u zivotu.
1991-1992 imao sam 3 operacije.Jednu u Kninu i dvije na VMA.Zahvaljujen se tim zdravstvenim radnicima.
2010. otac operisan.Zalizak i bajpas.Dinara nikom nisam dao.Hvala tim zdravstvenim radnicima.
Prosle godine majka operisana prvi put u februaru i drugi put u maju.Imala je 2 benigna tumora na mozgu.Dinara nisam dao.Hvala i tim zdravstvenim radnicima.
I sutra ako budem isao doktorima u ovoj zemlji ici cu sa punim povjerenjem.
Ima i ona misao duhovnika kakve su ti misli takav ti je zivot.
 
Svi se prave blesavi i kao ne zna se da je takvo stanje decenijama u porodilištima u Srbiji. Prvo da se deca kradu, da se maltretiraju žene koje ne smeju ni muževima da pričaju šta se dešava u porodilištu, gde moraju da idu, pa neće da se zameraju.
Svinjarije lekara i medicinskih setri traju decenijama, a onda neki plaćenik pred smrt spali kartoteku da se izgube dokazi nemara i nasilja...
 
ako žena insistira na carskom rezu treba joj izaći u susret
koliko znam ne mogu žene da traže carski rez..ako je trudnoca normalna i porodjaj krene normalno ide se na poradjanje prirodnim putem
jedino ako nesto krene po zlu ili lekar proceni da nece biti sve ok..tada se ide na carski rez....ovde je greška lekara koji nije dobro procenio
ili nije znao da proceni tok porodjaja ..posebno poradjanje vakumom za koje mislim da se više nigde u svetu ne koristi ..i da je zabranjen
ovo pišem iako nisam sigurna.,.verujem da ima neko ko to bolje zna..taj vakum je osakatio mnogu decu
 
Par slika iz najobicnijeg porodilista, najobicnije bolnice u truloj nJemackoj. Ovako izgleda porodjajna sala.

Samo zbog ovoga treba otici iz te raspale zemlje.

A o ljubaznosti osoblja i svemu nakon porodjaja, da ne govorim.

Učešće oca se podrazumeva, i to baš učešće - trčiš, slušaš, radiš šta ti se kaže i pomažeš.

Prelepo iskustvo. Kakvo i treba da bude kad novo biće dolazi na svet.

I sve pokriva zdravstveno osiguranje, cent ne košta ovaj "luksuz".

20201115_124139.jpg
20201115_124152.jpg

20201115_022419.jpg
 
U državnim porodilištima ne može carski na zahtev.. Problem je što oni forsiraju prirodni porodjaj pa makar i na silu iako je carski neophodan. Ovakvih situacija kao u tekstu ima baš mnogo samo se to sve zataškava.
Što se tiče vakuma ja sam mislila da se to nigde više ne koristi.
U privatnim bolnicama platiš carski rez i nema problema
 
Obdukcijom je utvrdjeno da je smrt bebe nastala nasilnim porodjajem i ginekolog je uhapšen.
a vi me i dalje gasite kada pricam da lekari nemaju pojma i da su poluljudi, jer nemaju moral.....ovo svakako ne bi važilo kada bi to bilo 10 ili 20%, nego ne možeš da nadješ nekog normalnog lekara što će reći da ima izuzetnih lekara, ali su u velikoj manjini i ucenjeni moralom te većine, pre nemoralom...
 
Proveri na sajtovima privatnih porodilišta.. 300000 je samo porodjaj u jednoj privatnoj beogradskoj klinici. Ko vodi privatno trudnoću od početka ta cifra je daleko veća.
Imam poznanicu koja je prvo dete rodila u državnom porodilištu pa se istraumirala i drugo rodila u privatnoj klinici.
Izvini, nešto sam prebacio, verovatno si u pravu....
 
I da ima, porođaj pokriva zdravstveno i niko ne treba da plaća u privatnoj bolnici. Kao ni bilo kakvu medicinsku intervenciju.
Drugo što su nas navikli kao kuvane žabe pa smo srećni i častimo doktore jer nismo umrli od sepse.
Plaćamo zato da bi kriminaalci mogli da ne plaćaju, mi smo roblje u svojoj drzavi vec nekoliko decenija....tako da plaćamo svoje neprijatelje....tek su ti u fondovima koje svi plaćamo kriminalci i koriste fondove kao svoje privatno osiguranje...
 
Danica Grujičić o akušerskom nasilju: Ako sada krene lov na veštice, niko neće hteti da bude ginekolog
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/...na-vestice-niko-nece-hteti-da-bude-ginekolog/

Ne mogu da verujem šta je ministarka izjavila i pored toga što je obdukcija bebe potvrdila da je smrt bebe nastupila usled nasilnog porodjaja.
Ne treba da se love veštice samo treba da se ensavesni ginekolog koji je prakticno ubio bebu osudi i da robija kao primer svim sadasnjim i buducim ginekolozima akušerima
 
Danica Grujičić o akušerskom nasilju: Ako sada krene lov na veštice, niko neće hteti da bude ginekolog
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/...na-vestice-niko-nece-hteti-da-bude-ginekolog/

Ne mogu da verujem šta je ministarka izjavila i pored toga što je obdukcija bebe potvrdila da je smrt bebe nastupila usled nasilnog porodjaja.
Ne treba da se love veštice samo treba da se ensavesni ginekolog koji je prakticno ubio bebu osudi i da robija kao primer svim sadasnjim i buducim ginekolozima akušerima
Čitala sam to i ne verujem.. Biće da je baba ministarka najveća veštica
Čitaj između redova, njena izjava znači da najverovatnije neće niko odgovarati.. Možda ga suspenduju dok se slegne prašina i posle nastavlja sa radom
 

Back
Top