Новинар Нове С о Бадњем дану: Православолибани пале ломаче, мисле да је Свети Сава добио име по Сави Ковачевићу

problem je sto je zlonameran, o tome se radi, recimo post zavrsava sa ALJMIN ili kako vec...
i ko je ikada povezao Savu Kovacevica sa Svetim Savom?!
ako je i rekao nesto pametno to pada u vodu od tih gluposti

То “АЉМИН” је подсећање на брата Куртија и епархију рашко-призренску која увелико фура “РКС” таблице одавно.

п.с. НЕМА ЉУТИШ. ;)
 
nismo ni bolji ni gori od drugih....svaki narod je proizvod istorijskih okolnosti u kojima je živeo...mi smo zbog ropstva pod Turcima.propustili neke kulturne pokrete koji su reformisali zapadnu Evropu.......imamo u odnosu na zapad manje racionalnosti a više naivnosti i hrabrosti...više paranoje i više gostoljubivosti...manje empatije za najbliže....

nije elita neko ko se podsmeva svom narodu....podsmevanje ie izraz snobovskog primitivizma.
Тачно је да имамо мање рационалности, али није тачно да имамо више храбрости и наивности. Да сутра избије рат, видео би колико нисмо храбри посебно у градовима БГ и НС, а наивност није баш доминантна особина где влада опште неповерење.
Српски народ одликује колективно неповерење, то је особина која се највише јавља у тоталитарним режимима и под окупацијом, а ми смо увек били под неком окупацијом.
Такође неповерење је присутно у српским државним фирмама, где послодавац негује такво расположење, док убија рецимо тимски рад, емпатију, комуникацију, иновативност, креативност, права радника итд.

Неповерење је јако корисна особина за сваки режим посебно за овако недемократски режим као што је овај АВов, јер таквом народу можеш сервирати разне теорије завера, док ће стварни проблеми пролазити незапажено поред њих.
Рецимо изазовеш несрећу у некој фабрици хемије, настане екоцид, онда то сакријеш и минимализујеш, а народу кажеш ''не гледајте у земљу, већ у небо, јер Нестровић је рекао да су се појавили ванземаљци''.
 
Тачно је да имамо мање рационалности, али није тачно да имамо више храбрости и наивности. Да сутра избије рат, видео би колико нисмо храбри посебно у градовима БГ и НС, а наивност није баш доминантна особина где влада опште неповерење.
još gore je što se tiče hrabrosti na zapadu....

meni je naivan svaki narod koga jedan političar 12 godina laže kako brani Kosovo a u stvari ga predaje deo po deo....narod koji je sklon da većinski veruje slatkim lažima e to je naivnost,,,,reći ćeš da ga podržavaju iz koristoljublja međutim to je tačno samo za jedan manji deo njegovih birača...većina je opsednuta kultom ličnosti nepogrešivog i prepametnog vođe do te mere da ne ume da vidi da je u pitanju običan lažov i folirant...

nepoverenje je druga stvar...ja sam ga definisao kao paranoju....jer je kod većine prisutno iracionalno nepoverenje tj. paranoja a ne racionalno neophodno nepoverenje...
 
nismo ni bolji ni gori od drugih....svaki narod je proizvod istorijskih okolnosti u kojima je živeo...mi smo zbog ropstva pod Turcima.propustili neke kulturne pokrete koji su reformisali zapadnu Evropu.......imamo u odnosu na zapad manje racionalnosti a više naivnosti i hrabrosti...više paranoje i više gostoljubivosti...manje empatije za najbliže....

nije elita neko ko se podsmeva svom narodu....podsmevanje ie izraz snobovskog primitivizma.
Слажем се са већином, осим оног за емпатију, нешто не знам да Германи, поготово у скандинавским земљама имају виши степен емпатије.
 
Слажем се са већином, осим оног за емпатију, нешто не знам да Германи, поготово у скандинавским земљама имају виши степен емпатије.
kod nas je empatija često veća prema strancima nego prema bratu ili sestri...kod njih je čini mi se ipak obrnuto
 
još gore je što se tiče hrabrosti na zapadu....

meni je naivan svaki narod koga jedan političar 12 godina laže kako brani Kosovo a u stvari ga predaje deo po deo....narod koji je sklon da većinski veruje slatkim lažima e to je naivnost,,,,reći ćeš da ga podržavaju iz koristoljublja međutim to je tačno samo za jedan manji deo njegovih birača...većina je opsednuta kultom ličnosti nepogrešivog i prepametnog vođe do te mere da ne ume da vidi da je u pitanju običan lažov i folirant...

nepoverenje je druga stvar...ja sam ga definisao kao paranoju....jer je kod većine prisutno iracionalno nepoverenje tj. paranoja a ne racionalno neophodno nepoverenje...
Има и тога на претек, све те негативне појаве и особине су помешане у неком обиму.

Ја нисам нужно заговорник демократске власти, ако бисмо успели да створимо лидера као што је рецимо био Ли Гуангјао који је 30ак година владао Сингапуром. Јер ако полудиктатор успева да створи успешно друштво, зашто бисмо били робови западне демократије, када видимо да већ деценијама немамо ништа од тога, чак шта више само настају нови проблеми, као што су еколошки проблеми које раније нисмо имали или који су били минимални у поређењу са садашњим.
 
Има и тога на претек, све те негативне појаве и особине су помешане у неком обиму.

Ја нисам нужно заговорник демократске власти, ако бисмо успели да створимо лидера као што је рецимо био Ли Гуангјао који је 30ак година владао Сингапуром. Јер ако полудиктатор успева да створи успешно друштво, зашто бисмо били робови западне демократије, када видимо да већ деценијама немамо ништа од тога, чак шта више само настају нови проблеми, као што су еколошки проблеми које раније нисмо имали или који су били минимални у поређењу са садашњим.
sa diktatorima je uvek problem ako im nije dobrobit zemlje na prvom mestu a obično nije....neki prosvećeni diktator bi nam verovatno odgovarao ali ipak sam za to da se odreknemo kulta ličnosti i biramo timove koji će da preuzmu na sebe rešavanje problema u svojim oblastima...dobar tim uvek mođe da uradi mnogo više od pojedinca ma kako pametan i mudar pojedinac bio
 
Слажем се са већином, осим оног за емпатију, нешто не знам да Германи, поготово у скандинавским земљама имају виши степен емпатије.
Код њих систем брине о томе, како путем радничких права, тако и кроз друга људска права.
Они више брину о суштини, а не о форми као код нас.

Мрзим и ја запад, чак сам и љубоморан, али пропутовао сам скоро целу Европу тако да сам много тога видео и из прве руке и не могу да лажем себе и друге, када имају систем који је у служби грађана и где су институције јаче од политичара, као и да су људи патриоте и да чувају своју средину.
Проблем код нас су људи, чија је антизападна мржња створили један имагинарни свет у њиховим главама, да тамо на западу постоји иста корупција као и овде, чак и већа, да тамо нема раничких права, да нашим људима тамо узимају душу, да је све скупље него овде, да једу храну за псе, да смо само ми верници а они атеисти и секташи, да ми волимо своју државу (без обзира на корупцију), а да они мрзе нас и своју државу.
 
Код њих систем брине о томе, како путем радничких права, тако и кроз друга људска права.
Они више брину о суштини, а не о форми као код нас.

Мрзим и ја запад, чак сам и љубоморан, али пропутовао сам скоро целу Европу тако да сам много тога видео и из прве руке и не могу да лажем себе и друге, када имају систем који је у служби грађана и где су институције јаче од политичара, као и да су људи патриоте и да чувају своју средину.
Проблем код нас су људи, чија је антизападна мржња створили један имагинарни свет у њиховим главама, да тамо на западу постоји иста корупција као и овде, чак и већа, да тамо нема раничких права, да нашим људима тамо узимају душу, да је све скупље него овде, да једу храну за псе, да смо само ми верници а они атеисти и секташи, да ми волимо своју државу (без обзира на корупцију), а да они мрзе нас и своју државу.
to su te predrasude koje imaju ljudi koji nisu putovali po svetu nego po sistemu kiselo je grožđe nipodaštavaju ono čemu zavide....zapad je mnogo uređeniji nego Srbija u svakom pogledu...jedini problem sa zapadom je ta elita globalista koja se vodi sopstvenom željom za svetskom dominacijom što smo osetili na svojoj koži devedesetih...
 
sa diktatorima je uvek problem ako im nije dobrobit zemlje na prvom mestu a obično nije....neki prosvećeni diktator bi nam verovatno odgovarao ali ipak sam za to da se odreknemo kulta ličnosti i biramo timove koji će da preuzmu na sebe rešavanje problema u svojim oblastima...dobar tim uvek mođe da uradi mnogo više od pojedinca ma kako pametan i mudar pojedinac bio
Слажем се, мада то је у суштини то, овај сигапурски лидер је управо упрегнуо најспособније домаће и стране људе и дао им простор да делују, без утицаја дневне политике и популизма, чак је укинуо и синдикат, јер је знао да од њега нема користи, као и код нас данас.
Најбоље решење за нас би било када бисмо укинули постојећи лоповски систем и вишестраначке ''демократске'' изборе какве имамо већ пар деценија, на макар два мандата и када бисмо запослили домаће и стране стручњаке за све области, у виду неке експертске владе.
 
to su te predrasude koje imaju ljudi koji nisu putovali po svetu nego po sistemu kiselo je grožđe nipodaštavaju ono čemu zavide....zapad je mnogo uređeniji nego Srbija u svakom pogledu...jedini problem sa zapadom je ta elita globalista koja se vodi sopstvenom željom za svetskom dominacijom što smo osetili na svojoj koži devedesetih...
Али у обичном свакодневном животу ти исти глобалисти немају никакав утицај на нас, нити ми можемо као припадници мале државе да утичемо на њих.
Мислим какве везе они имају са нашом кантом у кући која нема преграде за смеће као што је папир, за органско смеће и за пластично смеће.
То је требало да нас научи наша држава, али наша власт се понаша као главни циганин у својој циган мали.

Глобалисти су често изговор, да се ништа не уради у позитивном смеру. У фазону ''потроваће нас из ваздуха, зашто да будем цивилизован, кад ће и онако смак света, па онда баци смеће на тротоар, канал или реку.'' После мене потоп.
 
Али у обичном свакодневном животу ти исти глобалисти немају никакав утицај на нас, нити ми можемо као припадници мале државе да утичемо на њих.
Мислим какве везе они имају са нашом кантом у кући која нема преграде за смеће као што је папир, за органско смеће и за пластично смеће.
То је требало да нас научи наша држава, али наша власт се понаша као главни циганин у својој циган мали.

Глобалисти су често изговор, да се ништа не уради у позитивном смеру. У фазону ''потроваће нас из ваздуха, зашто да будем цивилизован, кад ће и онако смак света, па онда баци смеће на тротоар, канал или реку.'' После мене потоп.
"Posle mene potop" je sistem svake vlasti kod nas od Slobe na ovamo. Vlast gleda samo sopstveni interes pa se tako ponaša i narod. Kad naprednjaci jednom odu sa vlasti probudićemo se u dužničkom ropstvu i opštem haosu. Ne zato što su oni bili dobri nego zato što su loše vodili državu i ostaće iza njih samo neotplaćeni krediti i nekoliko preskupo plaćenih auto puteva.
 
Koliko ljudi izvrće ruglu slavu, pa se ne piše o tome, Njihovo ruglo je njihova stvar.
Pise se i prica i o tome, samo nije javna stvar kao ova, ne bode svima oci.

U svakom slucaju dobro je sto su to izuzeci i nadam se da ih ubuduce nece ni biti. Vecina je ipak proslavila Badnje vece kako dolikuje.
 
SPC bi trebala da ukine ovaj običaj. Greh je poseći ijedno drvo samo zbog nekog običaja koji je ustanovljen hiljadama godina ranije kada je bilo mnogo manje ljudi a mnogo više drveća. Danas je situacija obrnuta, Vojvodina je skoro potpuno ostala bez šuma, naročito bez hrastova, i u takvim uslovima imamo gomile ljudi koji se iživljavaju nad prirodom isto kao što će sutra da se iživljavaju nad ljudima. Zato, ako SPC želi da da svoj doprinos smanjenju nasilja u društvu, treba da objasni tom delu vernika da ovaj običaj nema skoro nikakve veze sa verom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
SPC bi trebala da ukine ovaj običaj. Greh je poseći ijedno drvo samo zbog nekog običaja koji je ustanovljen hiljadama godina ranije kada je bilo mnogo manje ljudi a mnogo više drveća. Danas je situacija obrnuta, Vojvodina je skoro potpuno ostala bez šuma, naročito bez hrastova, i u takvim uslovima imamo gomile bezumnika koji se iživljavaju nad prirodom isto kao što će sutra da se iživljavaju nad ljudima. Zato, ako SPC želi da da svoj doprinos smanjenju nasilja u društvu, treba da objasni tom delu stada da ovaj običaj nema skoro nikakve veze sa verom.

Jedna hrastova mladica se sekla za kucu, porodicu od 100 clanova
Hrastova je bilo 1000 vise a ljudi 100 puta manje,
sada svaka kuca od 3-4 clana kida granu hrasta.
 
****BROZOVI TALIBANI NE PROPUSTAJU NIJEDNU PRILIKU DA SE PROSRU PO NAMA SRBIMA!*****
JOS AKO MOZE NA NEKI NAS SVETI DAN, JOS BOLJE!
Prvo sam sve ove novinare branio kako im je to posao, itd....NE, OVAJ JE IDEOLOSKI ANTI-SRBSKI OBRADJEN!
On VERUJE u razaranje SRBA i ceka ZLATNU LIMIJARDU!
koju su mu drvodelje obecale, al...OBECANJE LUDOM RADOVANJE!

HOHOHOHOHOHO!!!!
bolje ikad nego ikad. dobro je da si napokon otvorio oci :)
 
znas zasto su ovakvi problem, al veliki?
jer kad neko pametan dodje posle, recimo ja, i kaze
za nesto, nebitno sta, braco i sestre, ovo je bolje ovako
ili onako, ili ovo cemo da promenimo, na bolje opste, itd...
onda svi skoce kao opareni, jer su ih ovakvi podbadali
i nista pametno se posle ne prihvati, jer ovakvi sve upropaste
ako to i nije cilj?!
nisam vernik, al Bozic je poslednji dan za ove splacine
recimo za tri prsta rasirena je u pravu, pre Vuka manitoga to niko nije koristio
zapravo to i jeste masonski pozdrav, a recimo tri prsta spojena
koriste arapi, itd, itd....mi imamo mnooogoooo da se cistimo, al ovo nije nacin, nikako!

Pogledajte prilog 1476736

Pogledajte prilog 1476737

Pogledajte prilog 1476738
Nije tacno koristile su ustase prilikom polaganja zakletve, a i Norvezani takodje u 2 Sv.ratu.
 

Back
Top