Novi TRAMVAJI - još jedna afera?

Ono što primećujem je sledeće:o tramvajima diskutuju oni koji se skoro nikad nisu vozili njima a on što ih zanima je samo izgled tramvaja...:mrgreen:

A kako si primetio da se ja skoro nikad nisam vozio tramvajem? Naravno da me zanima izgled tramvaja, pa necu valjda po Beogradu da gledam onu rusko ukrajinsku kocku jb t, pa nije ovo kazamat u pizdu materinu nego grad u Evropi.
 
pre par godina, bio sam u Zagrebu
već su tada uveliko zamenjivali stare ( tipa, bolji nego Beogradski ), za nove, niskopodne....
gradski autobusi, takodje niskopodni i svi su Mercedesove proizvodnje
a u Srpskoj prestonici, tramvaji da iščešeš kolena dok udješ u isti, a autobusi tipa - Balkan Expres, sa ugradjenim monitorima i muzikom....budženi krš
 
A kako si primetio da se ja skoro nikad nisam vozio tramvajem? Naravno da me zanima izgled tramvaja, pa necu valjda po Beogradu da gledam onu rusko ukrajinsku kocku jb t, pa nije ovo kazamat u pizdu materinu nego grad u Evropi.
Ubedljivo najlošiji tramvaji na beogradskim ulicama su češki,obične konzerve od lima.Ovi hrvatski lepo izgledaju ali po konstrukciji liče na češke.
pre par godina, bio sam u Zagrebu
već su tada uveliko zamenjivali stare ( tipa, bolji nego Beogradski ), za nove, niskopodne....
gradski autobusi, takodje niskopodni i svi su Mercedesove proizvodnje
a u Srpskoj prestonici, tramvaji da iščešeš kolena dok udješ u isti, a autobusi tipa - Balkan Expres, sa ugradjenim monitorima i muzikom....budženi krš
Šta tebe to briga kad dolaziš u BG 3x godišnje da prodaš poljopivredne proizvode?
 
Ma priznaj da ih ne gotivis jer su iz Hrvatske, stvarno mi je smesna ta klasifikacija proizvoda, koga zabole odakle je nesto (samo da nije rusko ili ukrajinsko jer to je tragac a ne vozilo) ako to VALJA!
Pazi,ja sam mašinski inženjer po zanimanju,sa većim radnim iskustvom i imao sam prilike da se nagledam tramvaja i rezervnih delova za njih.Sumnjam da Hrvati mogu da ponude tramvaje sa najboljim tehničkim i eksploatacionim karakteristikama.I sumnjam da njihova ponuda može da bude najpovoljnija što se tiče isporuke rezervnih delova...i treće sumnjam da Hrvati i Srbi mogu da naprave finansijski korektan aranžman,što će reći bez korupcije.Eto,pa sad ti vidi.I opet potegni nacionalizam,patriotizam i slične -izme.:)
 
Poslednja izmena:
Pazi,ja sam mašinski inženjer po zanimanju,sa većim radnim iskustvom i imao sam prilike da se nagledam tramvaja i rezervnih delova za njih.Sumnjam da Hrvati mogu da ponude tramvaje sa najboljim tehničkim i eksploatacionim karakteristikama.I sumnjam da njihova ponuda može da bude najpovoljnija što se tiče isporuke rezervnih delova...i treće sumnjam da Hrvati i Srbi mogu da naprave finansijski korektan aranžman,što će reći bez korupcije.Eto,pa sad ti vidi.I opet potegni nacionalizam,patriotizam i slične -izme.:)

Oprosti na indiskreciji.
Jesi se ti druže vozio u ZG tramvaju?
 
Nikad,ali to nema veze sa ovim o čemu pišem.Nigde nisam tvrdio da su vaši tramvaji neudobni.Sve vreme pišem neke stvari koje niko od vas neće da čita sem tetka Slavonije.:)

Ma sve ja tebe kontam.
I to da se razumiješ u mašine i metalurgiju i da možeš procjeniti kvalitetu izrade, pa do toga da si prvenstveno protiv hrvatskih tramvaja jer sumnjaš da je dil namješten i neko će pokupiti lovu koju će platiti poreski obveznici Srbije.
I sve je to ok ! :ok:

Međutim, šta ti govori da kupovina tramvaja od nekog drugog neće proteći uz korupciju i dilanje para tih istih poreskih obveznika ? :think:
 
Pazi,ja sam mašinski inženjer po zanimanju,sa većim radnim iskustvom i imao sam prilike da se nagledam tramvaja i rezervnih delova za njih.Sumnjam da Hrvati mogu da ponude tramvaje sa najboljim tehničkim i eksploatacionim karakteristikama.I sumnjam da njihova ponuda može da bude najpovoljnija što se tiče isporuke rezervnih delova...i treće sumnjam da Hrvati i Srbi mogu da naprave finansijski korektan aranžman,što će reći bez korupcije.Eto,pa sad ti vidi.I opet potegni nacionalizam,patriotizam i slične -izme.:)

Dobro, tu te cijenim ako si zaista poznavalac masinstva i sinskih vozila, ali mi je glupo da imas tako nazadno misljenje o nekim republikama, nisu svi Hrvati ustase i koljaci kakvim ih nazivate i oni imaju pojedine industrije za respekt, zasto uvek pristupati necemu sa predrasudama? A sto se tice finansijskih transakcija tu ce SIGURNO neko nesto staviti u svoj dzep, isto bi bilo i da smo trgovali sa Svedjanima ili Nemcima, uvijek ce neko nesto promuvati.
 
ali mi je glupo da imas tako nazadno misljenje o nekim republikama, nisu svi Hrvati ustase i koljaci kakvim ih nazivate i oni imaju pojedine industrije za respekt, zasto uvek pristupati necemu sa predrasudama? A sto se tice finansijskih transakcija tu ce SIGURNO neko nesto staviti u svoj dzep, isto bi bilo i da smo trgovali sa Svedjanima ili Nemcima, uvijek ce neko nesto promuvati.
Nisi ti dobro protumačio ono što pišem.Ja samo pokušavam da pojedincima pokažem da ne izgledaju onako kako vide sebe i nisam kriv što tu ima najviše Hrvata.Ako pažljivo čitaš videćeš da nemam lepo mišljenje o nama ali držim do sebe i nas.
Što se korupcije tiče,tačno je da će naši lopovi uvek naći prave saradnike za korupciju,ali ako već kradu naše pare bilo bi dobro da ponuđač obezbedi i neke garancije i rezervne delove na duži rok(npr. deset godina) a ne da opet srpska uništena preduzeća moraju radi ''opšteg'' interesa da prave iste.
 

Back
Top