Novi izgled Foruma Krstarice - primеdbe i komentari

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.207
Dragi prijatelji,

Dugo najavljivana promena softvera foruma je dosla na red. Znamo koliko ste navikli na stari izgled i da svaka promena pravi otpor, jer se navika ne zove bez razloga navika :) ali je zbog tehnicke zastarelosti foruma ova promena bila neminovna i morala je da se desi.

Zelimo da novi izgled sto vise priblizimo prethodnoj verziji. Vise od dva meseca smo javno testirali novi forum i neke sugestije su vec ubacene u ovu verziju koju gledate, a neke su u fazi realizacije.

Na ovoj temi mozete slobodno da napiste sve svoje predloge ili zamerke, i u hodu cemo oblikovati forum prema vasem ukusu i tehnickim mogucnostima.

Pre toga pogledajte temu sa slikama najvaznijih noviteta.

Ukoliko imate bilo koji problem sa pristupom novom forumu probajte da resetujete sifru ili nam se javite popunjavanjem kontakt formulara.

I zavrsio bih recenicom da forum ne cini dizajn, izgled, dugmici... Forum cine ljudi koji dolaze, energija koja se oseca, raspolozenje koje se ima...

Sve vas puno pozdravljamo,
Tim Krstarice
 
Poslednja izmena od moderatora:
a zašto ima samo 10 strana sačuvanih poruka? (moje na forumu)
zašto nema link sa spiskom postavljača poruka na nekoj temi?
pokušavam da pronađem jedan klip za koji sam postavila link u kafani pre cca 2 meseca I da uđem na spisak pošiljalaca u kafani ne može. na mom profilu samo 10 strana mojih poruka unazad.

Udji u temu gde je klip, zatim klikni gore desno na Pretraga, upisi svoje ime u polje "Od", a desno u padajucem meniju izaberi "ova tema".
 
Daleko od toga da trazim na pojedinacnom nivou, stavise, pribojavala sam se da mi slucajno to ne predlozite jer ne bih pristala, trazim za sve pa i za sebe na kraju.

Jer ovako ne mozemo da stavimo avatar koji nam se cini estetski lepim u celini, vec ga ovo poruzni odnosno isece na svoj nacin, ne na nas, i zeljeni.

Vratite nam molim vas, mogucnost da imamo i kockaste avatare.
Teško da će to uraditi, jer koliko sam shvatio (zalažući se za istu stvar, "onomad"), primarno im je da slede "svetske trendove" ("sad svi tako rade"), umesto estetske itd.

Što se tiče te sličice, tvoje, za avatar, probaj da joj uvećaš kanvas, a samu sliku ostaviš istih dimenzija, pa onda vidi kako bi se tim načinom ukomponovala, u tu avatarsku okruglotinu.
 
Не знам за друге, али мени недостаје назив теме изнад сваке поруке која се постави на некој теми. Понекад, у брзини, заборавим чак и како се моја тема зове, када хоћу да некоме одговорим на неку поруку и слично (не ретко се то деси и што ми модератори измене назив теме:zper: ово се наравно шалим) . Мислим , да би било добро да се поново види назив теме, изнад сваке написане поруке (ако је могуће) јер би на тај начин поједини дискутанти, који намерно или случајно промаше тему, били подсећани на назив теме...овако, можда и забораве где пишу и на којој теми.

Зашто немам неки коментар-одговор на ову моју примедбу. Да знам може ли или не може, или треба ли или не треба да се види назив теме у свим порукама у теми?
 
Cemu to ? Ako zaboravis na kojoj temi pises imas na svakoj strani naziv teme.Skroluj na gore pa ces videti gde si :)
Zgodno je iz razloga sto modovi cesto obrisu poruke korisnika, a naslov teme odmah iznad teksta pokazuje lakse da se vidi na kojoj su temi izbrisani (pre brisanja), zarad ev. prijave sto korisnika sto moderatora zbog zloupotrebe, ali i iz razloga zaboravnosti.

Ovo samo olaksava prijavu, ne znaci da se ne umemo snaci i ovako, ali zbog zloupotreba (kao sto ste rekli za skracenu minutazu ispravljanja postova), postoji potreba.
 
Cemu to ? Ako zaboravis na kojoj temi pises imas na svakoj strani naziv teme.Skroluj na gore pa ces videti gde si :)

Мислила сам да је сврха мењања изгледа неког форума, између осталог и неко побољшање истог. Па, на пример и то, да до "нечега" дођемо брже него раније, а ово што ти предлажеш ипак одузима неко време. Немамо сви толико слободног времена да га баш и бацамо. Без љутње, само сам констатовала неко чињенично стање садашњег изгледа, а које ми се не допада.
 
Cemu to ? Ako zaboravis na kojoj temi pises imas na svakoj strani naziv teme.Skroluj na gore pa ces videti gde si :)
А чему то!?
Зашто скроловање када све то пише на Линку у траци на врху странице и види се без скроловања?
https://forum.krstarica.com/threads/novi-izgled-foruma-krstarice-primedbe-i-komentari.828990/page-55/
 
Odes na svoj profil, kliknes na dugme "Pronadjite", zatim na "Pronadjite objavljeni sadrzaj od ...".

Kada dodjes na 10. stranu kliknes skroz dole desno na "Prikazivanje starijih rezultata" pa ces videti narednih 10 strana, itd.
Mmm opet nece. Kada na desetoj strani kliknem na "Prikazivanje starijih rezultata" vraca me na prvu stranu, i nudi samo 10.
Mozda nemam administratorska prava na Krstarici? :think:
 
Mmm opet nece. Kada na desetoj strani kliknem na "Prikazivanje starijih rezultata" vraca me na prvu stranu, i nudi samo 10.
Mozda nemam administratorska prava na Krstarici? :think:

Ne vraca te na prvu, vec ne obracas paznju na datume postova - da su se promenili, to je novi skup od 10 strana sa starijim datumima.
 
Ne vraca te na prvu, vec ne obracas paznju na datume postova - da su se promenili, to je novi skup od 10 strana sa starijim datumima.
Radi, u pravu si. Samo je manje pregledno zbog nepotrebnog ogranicenja na 10 strana.
Ne postoji mogucnost (koja je na starom forumu postojala) da skocim na stodvadesettrecu stranu, ili cak na pocetak.
Skroz nepotrebno ogranicenje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top