Novi izgled Foruma Krstarice - primеdbe i komentari

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.230
Dragi prijatelji,

Dugo najavljivana promena softvera foruma je dosla na red. Znamo koliko ste navikli na stari izgled i da svaka promena pravi otpor, jer se navika ne zove bez razloga navika :) ali je zbog tehnicke zastarelosti foruma ova promena bila neminovna i morala je da se desi.

Zelimo da novi izgled sto vise priblizimo prethodnoj verziji. Vise od dva meseca smo javno testirali novi forum i neke sugestije su vec ubacene u ovu verziju koju gledate, a neke su u fazi realizacije.

Na ovoj temi mozete slobodno da napiste sve svoje predloge ili zamerke, i u hodu cemo oblikovati forum prema vasem ukusu i tehnickim mogucnostima.

Pre toga pogledajte temu sa slikama najvaznijih noviteta.

Ukoliko imate bilo koji problem sa pristupom novom forumu probajte da resetujete sifru ili nam se javite popunjavanjem kontakt formulara.

I zavrsio bih recenicom da forum ne cini dizajn, izgled, dugmici... Forum cine ljudi koji dolaze, energija koja se oseca, raspolozenje koje se ima...

Sve vas puno pozdravljamo,
Tim Krstarice
 
Poslednja izmena od moderatora:
ako mozes ovo da pojasnis.

Извини, тек сам сада овде свратила и видела да си ме нешто питао.

Пошто никада нисам тему отварала, која је била сведена на пуко copy/paste, тако се најмање утроши времена, већ сам обавезно проналазила неке слике, било на интернету или сам их са мог компа додавала у текст теме, па сам онда увек користила то "поравнање", центрирала фоткице или неки текст, па сам скоро увек користила опције "боја текста", па "величина фонта", "цитати"., "спојлер".....и још понешто, и то сам некако са лакоћом радила. А сада, за те неке опције, морам да се замислим, где оно треба да кликнем да би се отворила могућност тих опција. Раније је то било видљивије. (Додуше, могуће је да је то само ствар навике, уходавања, јер је заиста сада много тога другачије. Ове иконице изнад, када се на њих кликне, отварају могућност за те неке опције, које поменух... и зато сада утрошим више времена да бих објавила неку тему, док пронађем где се све налази то што ми је потребно за горе наведено.

* А да, и ово ми сада одузима више времена...
ПОШТО увек и раније и сада, пре објављивања свега написаног идем на "ПРЕГЛЕД пре објављивања". Овај сада некако збуњује, није прегледан. Док се снађем шта ми је текст који пишем, а шта тај из "прегледа", јер се некако надовезују један на други, одоше ми минуте у неповрат. (то би некако требало видљиво одвојити)

** Хајд да искористим ову поруку и да те приупитам за нешто што сам приметила, а није ми јасно.
Наиме, пошто су се сада са леве стране појавили наши аватари уз теме, које отварамо, а ако смо писали неке поруке на туђим темама, у оквиру аватара, тог на чијим темема пишемо,видимо и наш аватар (укапирала сам да је то неки знак, да смо писали на тим неким другим темама и то није лоше)
Е, сада моје питање, на теми "Obaveštenja o prekrsajima korisnika", поред твог аватара, јер си ти покренуо ту тему, видим и мој аватар и када наслоним курсор миша, пише да сам на тој теми објавила 6 порука. Како сам ја могла на тој теми да пишем, када на њој пишете само ви из администрације и та тема увек стоји закључана?

(Ух ал` сам све ово некако конфузно и преопширно написала, извини, уморна сам и поспана, а хтела сам да ти одговорим)
 
Poslednja izmena:
Извини, тек сам сада овде свратила и видела да си ме нешто питао.

Пошто никада нисам тему отварала, која је била сведена на пуко copy/paste, тако се најмање утроши времена, већ сам обавезно проналазила неке слике, било на интернету или сам их са мог компа додавала у текст теме, па сам онда увек користила то "поравнање", центрирала фоткице или неки текст, па сам скоро увек користила опције "боја текста", па "величина фонта", "цитати"., "спојлер".....и још понешто, и то сам некако са лакоћом радила. А сада, за те неке опције, морам да се замислим, где оно треба да кликнем да би се отворила могућност тих опција. Раније је то било видљивије. (Додуше, могуће је да је то само ствар навике, уходавања, јер је заиста сада много тога другачије. Ове иконице изнад, када се на њих кликне, отварају могућност за те неке опције, које поменух... и зато сада утрошим више времена да бих објавила неку тему, док пронађем где се све налази то што ми је потребно за горе наведено.

* А да, и ово ми сада одузима више времена...
ПОШТО увек и раније и сада, пре објављивања свега написаног идем на "ПРЕГЛЕД пре објављивања". Овај сада некако збуњује, није прегледан. Док се снађем шта ми је текст који пишем, а шта тај из "прегледа", јер се некако надовезују један на други, одоше ми минуте у неповрат. (то би некако требало видљиво одвојити)

** Хајд да искористим ову поруку и да те приупитам за нешто што сам приметила, а није ми јасно.
Наиме, пошто су се сада са леве стране појавили наши аватари уз теме, које отварамо, а ако смо писали неке поруке на туђим темама, у оквиру аватара, тог на чијим темема пишемо,видимо и наш аватар (укапирала сам да је то неки знак, да смо писали на тим неким другим темама и то није лоше)
Е, сада моје питање, на теми "Obaveštenja o prekrsajima korisnika", поред твог аватара, јер си ти покренуо ту тему, видим и мој аватар и када наслоним курсор миша, пише да сам на тој теми објавила 6 порука. Како сам ја могла на тој теми да пишем, када на њој пишете само ви из администрације и та тема увек стоји закључана?

(Ух ал` сам све ово некако конфузно и преопширно написала, извини, уморна сам и поспана, а хтела сам да ти одговорим)
stvar je samo navike..sve je pojednosavljheno i "pred nosem" samo treba da se naviknes da je mozda ono sta je bilo levo, sad desno i slicno :)

sto s tice drugog pitanja..daj mi link te teme posto na forumu ima veci broj tema o prekrsajima korisnika i ne znam na koju konkretno mislis.
 
Зашто нема Правилник за рад Модератора?
Раније је то било, доста скраћено али је постојао Правилник и за њих.
Ево и примера зашто треба Правилник:
vučji čopor je napisao(la):
Не вређај вукове , он свакако није вук, можда неко друго животињско поређење, ако је неопходно:lol:;)
Тако је кад' се избаци Правилник за рад Модератора па сада могу да вређају кориснике како им се прохте!
 
Poslednja izmena:
stvar je samo navike..sve je pojednosavljheno i "pred nosem" samo treba da se naviknes da je mozda ono sta je bilo levo, sad desno i slicno :)

sto s tice drugog pitanja..daj mi link te teme posto na forumu ima veci broj tema o prekrsajima korisnika i ne znam na koju konkretno mislis.

Predlog za razmisljanje: da ucesnik moze biti banovan SAMO na podforumu gde je naprevio sranije, a ne na citavom forumu.....
Nije mi ligicno da neko, alo je napravio gresnu na recimo Politici ili Istoriji, ne moze da ucestvuje par dana ni na Zenama ili Teoriji zavere....
 
Vreme za izmenu i brisanje (sopstvenih) poruka treba povećati na 24h, jer smo tom opcijom raspolagali godinama unazad.
To je bilo tako i onda bi neko recimo za pola dana promeno post koji je u međuvremenu nekoliko njih kvotiralo, pa je onda cela stvar postajala besmislena. Zato sam ja još pre nekoliko godina predlagao da se skrati vreme editovanja. Ako je baš nešto od ključne važnosti možete zamoliti moda da ispravi. :)
 
Јел овај форум постaо родно неутралан ..?
где су ознаке за мушко - женско ?

И како да вратим боју у потпис ?
све сам покушао, као што је приказано пре...
Кодови са великим, малим словима, наводници, са и без бб кода, ргб... ништа не помаже.
 
da li moze da dodate komentar za reputaciju koji moze da procita samo primalac. Kao ranije. Da postoji ovaj danasnji deo, ali da postoji tekst koji se moze ukucati
To je prošlo vreme. Sada pa i na dalje to je nemoguće.
Sve što želiš nekom korisniku da napišeš uradiš
na pp.
 
To je bilo tako i onda bi neko recimo za pola dana promeno post koji je u međuvremenu nekoliko njih kvotiralo, pa je onda cela stvar postajala besmislena. Zato sam ja još pre nekoliko godina predlagao da se skrati vreme editovanja. Ako je baš nešto od ključne važnosti možete zamoliti moda da ispravi. :)
Trenutno vreme korekcije posta je sasvim ok.
Kolega podržavam!
 
stvar je samo navike..sve je pojednosavljheno i "pred nosem" samo treba da se naviknes da je mozda ono sta je bilo levo, sad desno i slicno :)

sto s tice drugog pitanja..daj mi link te teme posto na forumu ima veci broj tema o prekrsajima korisnika i ne znam na koju konkretno mislis.

* Аха. Такође морам да упамтим који се све `ребуси` крију иза ових горе иконица. Напр. често у текст постављам неке цитате. Раније је била иконица за цитат и на њу кликнем и одмах поставим цитат,
а сада треба да размишљам:think:где ли се оно "крије" та опција "цитат" (ено је десно од смајлића, ..откуд сам знала да је баш ту. Док нисам кликнула на ту стрелицу на доле, која је иза те три тачкице, па се отворила опција "Убаците" и када се кликне на њу, онда се тек отвори у падајућем менију, исписано: Видео, Цитат, Спојлер итд.. Зато сам написала, раније, да се губи сада више времена да би се нешто написало.


** А у вези другог дела питања,
Ево ти и линк те теме "Obaveštenja o prekršajima kosrisnika", налази се на пдф Политика. A eво и снимак екрана, да видиш, како ја видим то што те питам. Значи када поставим курсор миша на мој аватар, који се налази у оквиру твог аватара (што је знак да сам писала у тој теми) исписује ми поруку "Ви сте написали 6 порука у овој теми"
Интересује ме, када сам ја то могла на тој теми да пишем, а да нисам никада била ни модератор ни администратор:hehe: (на Крстарици нисам, али на неким другим форумима јесам).

Е, сад, имаш линк, пдф где се налази тема, плус слика и..... моје питање. :ceka:
 

Prilozi

  • Obavestenja o prekrsajima korisnika na pdf Politika.jpg
    Obavestenja o prekrsajima korisnika na pdf Politika.jpg
    40,4 KB · Pregleda: 7
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top