Novi Bronks u Novom Beogradu?

45blok:
Dok ne vidimo potpisan i overen dokument necemo im verovati. Mi nastavljamo sa protestima

Nisam citao ceo thread, ali iz ovoga sto pises mogu da shvatim da si jedan od onih koji pokusavaju da sprece preseljenje Roma iz naselja ispod "Gazele". Da li si ikada pomislio koliko bi zitelja Novog Beograda "zavio u crno" kada bi ti to stvarno uspelo?
 
zox:
Iz vecine postova se vidi da ovde buja rasizam!

DENACIFIKACIJA SRBA ODMAH!

SMRT FASIZMU!
SLOBODA ROMIMA!
DOLE VELIKOSRPSKA IDEJA!
Zasto nazivas rasistima ljude koji zele da im grad bude cist,i da im okolina ne smrdi na kojekakve zapaljene gume i papircinu?
Sto puta sam ponovio-
nit ih volim nit ih mrzim,postoji masa Roma koji su dokazali da mogu normalno da zive.
 
Kumruzvelt:
zox:
Iz vecine postova se vidi da ovde buja rasizam!

DENACIFIKACIJA SRBA ODMAH!

SMRT FASIZMU!
SLOBODA ROMIMA!
DOLE VELIKOSRPSKA IDEJA!
Zasto nazivas rasistima ljude koji zele da im grad bude cist,i da im okolina ne smrdi na kojekakve zapaljene gume i papircinu?
Sto puta sam ponovio-
nit ih volim nit ih mrzim,postoji masa Roma koji su dokazali da mogu normalno da zive.

Ja sam se malo zezao sa romskim psovkama da zox shvati ako moze, da neki od nas poznaju problematiku bolje nego on. Prosao sam bivsu Jugoslaviju uzduz i popreko i ne treba on da mi prica o Romima. Ovde uopste nije rec o rasnom problemu- ja imam prijatelja roma koji je intelektualac i nadam se ako cita ovo da ce razumeti. Pitanje je nacionalne politike, koja ce zarad novca da menja demografiju stanovnistva u Srbiji, sto nijedna zemlja ne bii radila. Sa romima koji su zbrisali sa KIM kad je pocelo ovo sr*nje ne znaju sta da rade. Svi su navodno "politicke izbeglice"-da se covek upisa od smeha-pomenuo sam Al Pacina u Scarfaceu i njegovu repliku kada dolazi u USA i izjavljuje "I am political refugee" (koji je izmedju ostalog rom, pa jel mu nesto fali, jedan od najboljih glumaca), e oni ce te cergare da munu nama ovde za malo para i onda da se mi jeb*vamo sa njima. A sta ce od toga ispasti posetite delove grada gde takvih ima dosta, okolini Zeleznjaka, na Vracaru-gde im je prihvatni centar- a njihove kur*e ordiniraju ispred stambenih zgrada gde zivi normalan svet. Svako vece se pokolju pa dolazi murija da ih razvadi. TO I TAKVI nama ne trebaju.
 
Ne vidim kako bi se to stanovnici Novog Beograda "zavili u crno" time sto bi se nehigijensko naselje preselilo ispod prozora solitera, pa da se tu lepo skuplja otpad, pale gume, da stranci to gledaju kad se spustaju avionom (a tuda slecu)? Mislim da bi se na taj nacin stanovnici Savskih blokova zavili u crno, zaista. Neka im drzava napravi stanove u svakom delu grada, nek ih rasporedi po celoj zemlji, a ne da se pravi logor
 
45blok:
Ne vidim kako bi se to stanovnici Novog Beograda "zavili u crno" time sto bi se nehigijensko naselje preselilo ispod prozora solitera, pa da se tu lepo skuplja otpad, pale gume, da stranci to gledaju kad se spustaju avionom (a tuda slecu)? Mislim da bi se na taj nacin stanovnici Savskih blokova zavili u crno, zaista. Neka im drzava napravi stanove u svakom delu grada, nek ih rasporedi po celoj zemlji, a ne da se pravi logor

Vrlo jednostavno...hilajde ljudi koji zive u blokovima oko Sava centra je uzasnto cinjenicom da ih je neko, posle skoro 10 godina cekanja da prljavstina i smrad zapaljenih guma i kojecega (od cega ne mogu da disu i ne smeju da otvaraju prozore koji su vec pocrneli spolja) konacno nestane tako sto ce se negde postaviti koliko-toliko higijensko naselje, tako izradio zbog toga sto se nekima na mestu gde je trebalo da se postave kontejneri-stambene jedinice to nije svidelo, te su poceli da protestuju...uzasno.
 
Znaci gosn Tex707 nije u pitanju celi Novi Beograd, nego okolina Sava centra. Idete logikom: sklonite sekundarni otpad koji je ispod mog pod tudji prozor. Vrlo lepo, humano. Poenta je da ljudi treba da zive u zgradama, a ne u kontejnerima oko kojih se skuplja djubre i pacovi. I sami kazete "kolko tolko higijenski", a to uopste nije higijenski. U gradu se tako ne zivi. Da li tako nesto postoji u Londonu, Parizu? NE!
 
45blok:
Znaci gosn Tex707 nije u pitanju celi Novi Beograd, nego okolina Sava centra. Idete logikom: sklonite sekundarni otpad koji je ispod mog pod tudji prozor. Vrlo lepo, humano. Poenta je da ljudi treba da zive u zgradama, a ne u kontejnerima oko kojih se skuplja djubre i pacovi. I sami kazete "kolko tolko higijenski", a to uopste nije higijenski. U gradu se tako ne zivi. Da li tako nesto postoji u Londonu, Parizu? NE!


Naravno da je u pitanju samo okolina Sava centra jer su samo tu ljudi ugrozeni (OK, ima jos poneko nehigijensko naselje na Novom Beogradu, ali daleko manjih dimenzija od ovog "naseg").
Uopste nisam isao tom logikom koju pominjes...vec "sklonite otpad ispod mog prozora, a one koji su ga nakupili prebacite u koliko-toliko higijensko naselje"...to je nasto sasvim drugo, jer nam je, valjda, svima jasno da stotine stanova ne mogu tek tako da se naprave za jedan dan. Montazne kuce sa mokrim cvorovima i strujom koje je trebalo da se privremeno postave u bloku 45 su neuporedivo "higijenskije" od ovoga u cemu ljudi sada zive. I naravno da to podrazumeva da paljenje guma i gusenje okolnog stanovnistva ne dolazi uopste u obzir. Medjutim, neki stanovnici Bloka 45 su se poneli izuzetno sebicno i ocigledno im uopste nije vazno da li cemo se mi posle ovih 10-ak godina gusiti jos koju...ili zauvek.
 
marlon:
Ja sam se malo zezao sa romskim psovkama da zox shvati ako moze, da neki od nas poznaju problematiku bolje nego on. Prosao sam bivsu Jugoslaviju uzduz i popreko i ne treba on da mi prica o Romima. Ovde uopste nije rec o rasnom problemu- ja imam prijatelja roma koji je intelektualac i nadam se ako cita ovo da ce razumeti. Pitanje je nacionalne politike, koja ce zarad novca da menja demografiju stanovnistva u Srbiji, sto nijedna zemlja ne bii radila. Sa romima koji su zbrisali sa KIM kad je pocelo ovo sr*nje ne znaju sta da rade. Svi su navodno "politicke izbeglice"-da se covek upisa od smeha-pomenuo sam Al Pacina u Scarfaceu i njegovu repliku kada dolazi u USA i izjavljuje "I am political refugee" (koji je izmedju ostalog rom, pa jel mu nesto fali, jedan od najboljih glumaca), e oni ce te cergare da munu nama ovde za malo para i onda da se mi jeb*vamo sa njima. A sta ce od toga ispasti posetite delove grada gde takvih ima dosta, okolini Zeleznjaka, na Vracaru-gde im je prihvatni centar- a njihove kur*e ordiniraju ispred stambenih zgrada gde zivi normalan svet. Svako vece se pokolju pa dolazi murija da ih razvadi. TO I TAKVI nama ne trebaju.

Ја лично заиста симпатишем Цигане... али разумем и
ове људе са Новог Београда, међутим ту има једна
ствар која ми никако није јасна а то је ЗАШТО СВИ
ЦИГАНИ МОРАЈУ ДА БУДУ СМЕШТЕНИ БАШ У БЕОГРАДУ...
ПА ТОЛИКО ИМА СТАРАЧКИХ И НАПУШТЕНИХ МЕСТА ПО
СРБИЈИ ... ИМА ПОТПУНО ПРАЗНИХ НАСЕЉА, ЗАШТО ИМ
ТАМО НЕ ОМОГУЋЕ ЖИВОТ И РАД ???
 
Pa odmah da kazem idete veoma sebicnom logikom. Mi vec imamo nehigijensko naselje od ko zna koliko Roma u koje svaki drugi dan dolaze vatrogasci da gase pozar i jos toga nam ne treba. Na periferiji ima mnogo vise prostora, jugoistocna Srbija je opustela sa puno praznih imanja i kuca. Znaci resenje postoji, ali ne u gradu, jer tu ne treba da se skuplja otpad i da se zivi u konzervama. Ako vec toliko zelite te "montazne kuce sa mokrim cvorovima" postavite ih tu kod sebe
 
45blok:
Pa odmah da kazem idete veoma sebicnom logikom. Mi vec imamo nehigijensko naselje od ko zna koliko Roma u koje svaki drugi dan dolaze vatrogasci da gase pozar i jos toga nam ne treba. Na periferiji ima mnogo vise prostora, jugoistocna Srbija je opustela sa puno praznih imanja i kuca. Znaci resenje postoji, ali ne u gradu, jer tu ne treba da se skuplja otpad i da se zivi u konzervama. Ako vec toliko zelite te "montazne kuce sa mokrim cvorovima" postavite ih tu kod sebe


Nije sebicna logika...ovo naselje ispod "Gazele" je svakako daleko najvece i najstarije na Novom Beogradu (vec se opsno priblizilo kriticnoj 10. godini) i ne postoji ni jedan razlog zasto bi samo ljudi koji ovde zive bili osteceni na ovaj nacin. Naprotiv, sebicna je logika ljudi zi bloka 45 - "mi ih necemo, eto, kada su bili kod vas 10 godina mogu i dalje, zasto da truju druge ako mogu samo vas".

Postoje druge stvari koje si, da kazem, "naceo", a to je da na periferiji ima vise prostora, o centralnoj i juznoj Srbiji da ne govorimo. Naravno da bi pravo resenje bilo da je moguce preseliti ih na neko od tih mesta i ne verujem da bi se nasla budala koja bi pored takve varijante bila za blok 45 ili Gazelu. Nazalost, stvarnost je drukcija: mnogi od tih Roma su upravo dosli iz centralne i juzne Srbije (cak mnogi tamo imaju i nekretnine i normaln(ij)e uslove za zivot) i tesko ih je vratiti ili cak postoji sansa da se po preseljenju opet vrate ovamo. Zbog svega toga bi trebalo da imamo malo vise medjusobne tolerancije i da cak radimo nesto po pitanju ovog problema zajedno, a ne da prebacujemo lopticu jedni drugima ("A sad malo ona!" sto bi rek'o Diklic u onom filmu).
Sto se kontejnera tice, ponavljam da sam njih pomenuo kao privremeno resenje...samo ne mogu da razumem zasto bi to opet trebalo da bude ovde kod nas posle 10 godina nasih muka.
Paljenje materija koje proizvodi toksicne gasove je van svake varijante...to treba spreciti po svaku cenu.
 
eremita:
ЗАШТО СВИ
ЦИГАНИ МОРАЈУ ДА БУДУ СМЕШТЕНИ БАШ У БЕОГРАДУ...
ПА ТОЛИКО ИМА СТАРАЧКИХ И НАПУШТЕНИХ МЕСТА ПО
СРБИЈИ ... ИМА ПОТПУНО ПРАЗНИХ НАСЕЉА, ЗАШТО ИМ
ТАМО НЕ ОМОГУЋЕ ЖИВОТ И РАД ???
Ne moraju da budu u BGD-u naravno,ali ta ne naseljena mesta poput Bora i Majdanpeka i slicnih mesta u Srbiji ne nude ni stoti deo onoga sto nudi nas glavni grad.Gde da prose i da kume i mole za dinar a da ne mrdnu ni prstom.
Njihov glavni problem je obrazovanje koje mora da se sprovede.Mali procenat Roma ima osnovnu skolu a neki ni to.
Zbog toga sto drzava ne obraca paznju na njih,desavaju se takvi problemi da svima smetaju.
Kad se bude taj problem resio onda ce njihov polozaj
biti mnogo bolji i niko se nece buniti sto su mu Romi prve komsije.
 
Tex707:
Medjutim, neki stanovnici Bloka 45 su se poneli izuzetno sebicno i ocigledno im uopste nije vazno da li cemo se mi posle ovih 10-ak godina gusiti jos koju...ili zauvek.

Izgleda da nisi citao sve,osnovni problem nije u lokaciji vec i u nacinu i razlogu.Ovde se ne radi samo o ciganima kod Gazele(koji usput nisu pod tvojim prozorom).Dakle u naselje dr Ivana Ribara planiraju da dovedu i deo onih koje nam demokratske evropske zemlje deportuju.Pored tog naselja planiraju i da im izgrade deponiju-sada se vec ponavljam jer sam pisao o tome.Znaci sta?Pravis im cistu ekolosku jednonacionalnu enklavu(dobili su status nacionalne manjine od nas) i svaki buduci problem ili ekces koji se desi 99% se nece gledati kao slucajan vec kao mudjunacionalni sukob sa razlozima za nove pritiske na Srbiju.To sto hoce da urade sa ciganima je van pameti.Hajde da preskocimo sad kontejnere ili montazne kuce kako ti kazes i predjemo odmah na zgrade i stanove.Od cega ce oni da placaju komunalije,struju,vodu?Mozda dobiju besplatno?Sta je onda sa drugim gradjanima ove drzave koji nisu dobili to pravo ili privilegiju?Rasizam? A na ciji racun?
Vec sam rekao da je najpravednije resenje razmestiti ih po celom gradu i bez grupisanja.Inace 45blok je u pravu po pitanju nekih stvari bar kad je peticija u pitanju.I pitanje za njega:jel to pocelo ravnanje terena iza dr Ivana Ribara?
 
Grandfather:
Tex707:
Medjutim, neki stanovnici Bloka 45 su se poneli izuzetno sebicno i ocigledno im uopste nije vazno da li cemo se mi posle ovih 10-ak godina gusiti jos koju...ili zauvek.

Izgleda da nisi citao sve,osnovni problem nije u lokaciji vec i u nacinu i razlogu.Ovde se ne radi samo o ciganima kod Gazele(koji usput nisu pod tvojim prozorom).Dakle u naselje dr Ivana Ribara planiraju da dovedu i deo onih koje nam demokratske evropske zemlje deportuju.Pored tog naselja planiraju i da im izgrade deponiju-sada se vec ponavljam jer sam pisao o tome.Znaci sta?Pravis im cistu ekolosku jednonacionalnu enklavu(dobili su status nacionalne manjine od nas) i svaki buduci problem ili ekces koji se desi 99% se nece gledati kao slucajan vec kao mudjunacionalni sukob sa razlozima za nove pritiske na Srbiju.To sto hoce da urade sa ciganima je van pameti.Hajde da preskocimo sad kontejnere ili montazne kuce kako ti kazes i predjemo odmah na zgrade i stanove.Od cega ce oni da placaju komunalije,struju,vodu?Mozda dobiju besplatno?Sta je onda sa drugim gradjanima ove drzave koji nisu dobili to pravo ili privilegiju?Rasizam? A na ciji racun?
Vec sam rekao da je najpravednije resenje razmestiti ih po celom gradu i bez grupisanja.Inace 45blok je u pravu po pitanju nekih stvari bar kad je peticija u pitanju.I pitanje za njega:jel to pocelo ravnanje terena iza dr Ivana Ribara?


Definitivno je najbolje resenje razmestanje po celom gradu (tj. periferiji, ne verujem da bilo ko ocekuje da ce i Terazije biti jedna od lokacija), osim razmestanja po celoj dzavi.

To sto kazes za stanove si potpuno u pravu...time se postavljaju u povlascen polozaj u odnosu na "ostale" gradjane sto definitivno nije u redu. Nazalost, svi mi ostajemo bez pravog odgovora na pitanje kako ispravno i definitivno resiti problem.

Sto se tice prozora...nisu bukvalno ispod MOG prozora, ali jesu ispod prozora ljudi iz zgrade do moje...a to je sasvim dovoljno da cekam 2 ili 3AM da otvorim prozor i pustim malo koliko-toliko svezeg vazduha u stan.
 

Back
Top