Novi Bronks u Novom Beogradu?

Da li je iko gledao u sredu na tv-u g-đu Hrustanović?
Objašnjavala je šta se to planira vadila je neke mape sa skicom ,puštali su snimke (pojma nemam odakle) takvog kontejnerskog naselja,ma milina,sve lepo čisto uredjeno travnjaci,neko terenče za mali fudbal i košarku(to će biti deponija verovatno) i sve naj naj naj naj lepše o tome.ALI sada nije ni spomenula da će imati deponiju za odlaganje "sekundarnih" sirovina ili ti otpada.To se prećutkuje.Inače na Krstarici ima još tema o tome:
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=89538&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
Resenje da se romi nasele u naselju na novom beogradu je upravo diskriminacija.Razmislite da li je moguce da smo u citavoj raspravi prevideli da je u pitanju naseljavanje jedne etnicke grupe na jednom prostoru (po info iz opstine nbgd radi se za pocetak oko 10000 ljudi a treba raseliti oko 50000 )ideja je da se oni prilagode jednom normalnom nacinu zivota i da zive u pristojnom smestaju dostojnom ljudskog postojanja.Zasto je to nemoguce, pa zato sto su to uglavnom nomadi sa sa navikama koje je tesko iskoreniti i kojima se jos vaznije od smestaja mora pruziti prilika da na drustveno prihvacen nacin zaradjuju za zivot a ne da se izoluju na novom beogradu (ipak morate priznati da nemozete ljude koji neznaju da zive u gradu gurnuti medju solitere)ili bilo kom delu beograda,sasvim svejedno.Ako smo iskreni u zelji da im pomognemo moramo ih raseliti i dati stanove u svakom delu grada,porodicu po porodicu raseliti ,pojedinacno, i jedino tako ce uz nasu pomoc i nas uticaj oni napredovati i urediti svoje zivote,izolovani u svom naselju bilo gde u beogradu nikada to nece uciniti ,tako da nema niceg humanog u tome sto grad radi vec je to upravo RASIZAM i DISKRIMINACIJA na delu.Osim toga pa zar nije nepravda to sto se nasim ocevima i majkama bezuslovno odvajalo od plate za stambene fondove citavog zivota pa zasto niko od nas ne dobije stan ,radim ,zavrsavam fakultet placam poreze hm? Ili zar nije cinicno da grad i drzava pricaju o humanosti kao oni brinu o romima kada znamo da vec deset godina u salama za fizicko i sramotnim kolektivnim centrima zive ljudi koji su proterani iz hrvatske , koji su imali kuce ,vredno radili ,sve izgubili pa ako smo humani pa oni ipak zasluzuluju bolji smestaj ,zar ne? Tema je jako skakljiva ali u svakom slucaju moj glas je protiv GETOIZACIJE roma na novom beogradu.
P.S. ni U jednom gradu u evropi ovo nije reseno na ovaj nacin!
 
Upravo tako deda :) evropa ce nam istolerisati getoizaciju po gradovima u srbiji zarad toga da bi imali gde da deportuju rome iz svojih zemalja ali probleme koji ce neminovno nastati iz svega toga sigurno nece i naravno onda ce ispirati usta sa nama a mi ne cinimo kao sto smo trebali svih ovih godina upravo to da uopste ne dodje do toga da dodjemo u situaciju da neko moze da nas kritikuje itd. zaista ne vide dalje od svog mandata.A sto se rasizma tice , rasisti se ne radjaju vec stvaraju!
 
mirchebgd:
Resenje da se romi nasele u naselju na novom beogradu je upravo diskriminacija.Razmislite da li je moguce da smo u citavoj raspravi prevideli da je u pitanju naseljavanje jedne etnicke grupe na jednom prostoru (po info iz opstine nbgd radi se za pocetak oko 10000 ljudi a treba raseliti oko 50000 )ideja je da se oni prilagode jednom normalnom nacinu zivota i da zive u pristojnom smestaju dostojnom ljudskog postojanja.Zasto je to nemoguce, pa zato sto su to uglavnom nomadi sa sa navikama koje je tesko iskoreniti i kojima se jos vaznije od smestaja mora pruziti prilika da na drustveno prihvacen nacin zaradjuju za zivot a ne da se izoluju na novom beogradu (ipak morate priznati da nemozete ljude koji neznaju da zive u gradu gurnuti medju solitere)ili bilo kom delu beograda,sasvim svejedno.Ako smo iskreni u zelji da im pomognemo moramo ih raseliti i dati stanove u svakom delu grada,porodicu po porodicu raseliti ,pojedinacno, i jedino tako ce uz nasu pomoc i nas uticaj oni napredovati i urediti svoje zivote,izolovani u svom naselju bilo gde u beogradu nikada to nece uciniti ,tako da nema niceg humanog u tome sto grad radi vec je to upravo RASIZAM i DISKRIMINACIJA na delu.Osim toga pa zar nije nepravda to sto se nasim ocevima i majkama bezuslovno odvajalo od plate za stambene fondove citavog zivota pa zasto niko od nas ne dobije stan ,radim ,zavrsavam fakultet placam poreze hm? Ili zar nije cinicno da grad i drzava pricaju o humanosti kao oni brinu o romima kada znamo da vec deset godina u salama za fizicko i sramotnim kolektivnim centrima zive ljudi koji su proterani iz hrvatske , koji su imali kuce ,vredno radili ,sve izgubili pa ako smo humani pa oni ipak zasluzuluju bolji smestaj ,zar ne? Tema je jako skakljiva ali u svakom slucaju moj glas je protiv GETOIZACIJE roma na novom beogradu.
P.S. ni U jednom gradu u evropi ovo nije reseno na ovaj nacin!

Odakle pare za takav poduhvat! Mi Beograđani treba da živimo u zajednici sa roditeljima, i mi kao imamo stanove, a Ciganima deliti stanove - koješta! Eno u Boru i Majdanpeku stanovi mogu da se kupe za 3000-4000 evra, pa nek idu tamo! Ko to kaže da moraju da žive baš u Beogradu!
Nek ih Hrustanovićka primi kod sebe u kuću, ili u svoj komšiluk!

 
Meni apsolutno nije jasno, kako oni koji su ovo "pametno" osmislili ne vide ste ce se desavati ako se ovo obistini. Buvljak, pa malo solitra, Kinezi, soliteri, pa Romi. Da nije malo mnogo za Savske blokove?? U svetu da bi dobio smestaj moras raditi, placati porez, ali ovde NE. Tamo ako si poreski obveznik tvoja opstina stoji iza tebe, ovde NE. Da li smo mi budale? Verovatno. Jos me zanima kako zamisljaju da ce prevoz, koji je i ovako katastrofa funkcionisati sa jos 10.000 ljudi ove godine, a sledece 3x jos toliko. Kako cemo ici na posao mi koji radimo? Mozda cemo stopirati zaprege?
 
Jos nesto, svako vece u 18.00 na raskrsnici Dr Ivana Ribara i Jurija Gagagrina se narod okuplja i protestvuje, a niko od "slobodnih" medija se ne pojavljuje. Danas dok je nas svestenik tokom protesta drzao besedu, javili su da je na studiu B receno kako nema protesta i da ce oni ipak graditi. Mozda smo mi masovno izhalucinirali da se skupljamo
 
1. Треба знати КО ЈЕ Ненад Богдановић (биографија),

2. Треба знати КО ЈЕ Радмила Хрустанови(биографија)?

Ту леже ОДГОВОРИ на оправдано запрепашћење људи са
Новог Београда.
 
:evil: LAŽU LAŽU LAŽU LAŽU "slobodni mediji"
Protesti su svaki dan u 18 časova,ljudi bre izađite malo na vazduh,pa zar nikog ne zanima ovo dok ne dođe do njegovog dvorišta?Ako ovo prođe proćiće i sve ostalo.Pre par godina smo Ciganima dali status nacionalne manjine i svaka buduća konfrotacija koja će sigurno proizići zbog stvaranja takvih enklava,biće povod za nove pritiske na nas Srbe po međunacionalnoj osnovi.Jel neko vidi takvu mogućnost ili sam ja paranoik?
 
Bas ce nas u lepom svetlu prikazati svetu kad medjunarodni avioni budu sletali: a ono divan pogled, zapaljene gume, gomile kartona, sarene krpe se vijore... Trazice da ih vrate a da nisu ni iz aviona izasli.
MOLIM ONE KOJIMA JE STALO DO NAS DA DODJU I DAJU GLAS NASOJ PETICIJI: 18.00 RASKRSNICA IVANA RIBARA I GAGARINA
PS dodjite da se druzimo
 

Back
Top