НОВА ОФАНЗИВА ВАТИКАНА

_guru_:
Pre bih rekao da se sve to desava pod uticajem SAD gde katolici inace cine manjinu, prema CIA factbook-u 24%, dok sa druge strane ima oko 52% protestanata koji se prema katolicima odnose isto kao i pravoslavci(inace cisto da neko ne posumnja u podatke CIA, neka pomisli zbog cega bi im palo na pamet da lazu). A to sto se Ameri priblizavaju Rusima pre ima veze sa naftom, prirodnim gasom, atomskim bombama i slicno. Nikako ne mogu da poverujem da danas papa ima toliku moc. Jedino vreme kada ju je imao je bilo vreme Papske drzave. Sada ta funkcija predstavlja senku njene nekadasnje moci.
Rec je o novom Rimu, tj. zapadu kako smo ga do sada zvali. Pored centra vojne, ekonomske, politicke moci mora postojati i verski, jer sta je Rim bez papstva. Kod katolika i protestanata sve razlike se anuliraju kad je "akcija" u pitanju kao svetski ratovi. Znamo da je Hitler pokusao da digne Rimsko carstvo kao i Nemacki kralj stotinama godina ranije. Nista ovo nije novo.
 
najveci_izdajnik:
Točno, vi pravoslavni ste najveća kočnica ekumenizmu :!:

čuj, podsjeti me ono koja vam bila poslijednja Crkvena reforma ? :?

Ви сте толико реформи урадили да сте сада ЈЕРЕС И СЕКТА ЛАТИНСКА.

Света школа, ето то је главна ливница Свете Србије, светосавска немањићка ливница. Света школа!
 
Nikako ti ne ide u glavu da je Hriscanstvo duhovnost a ne politika. Kao duhovna, crkva ne priznaje promene jer su evolucijskog karaktera, novotarenje i pomodarenje. Svete tajne ne mogu biti dostupne svima.
Natasa Kandic je vas vojnik i nema nikakve veze sa pravoslavljem. Budite vi i bulidze srecni dok imate natase i ostali otpad Srbije.
 
King 7:
Бл:
King 7:
Nema ekumenizma, posebno reformi. Reforme su za politicke i ostale organizacije, pravoslavlju one ne trebaju.

ТАКО ЈЕ БРАТЕ. Ови латински јеретици би направили томболу од ЦРКВЕ.
Vec prave, cujem.

:D ШАШАВИ СУ ТИ РИМЉАНИ
 
Koji ste vi glumci... :roll:

Pa sad kao ne financirate vec godinama u suradnji sa Simonom Vizentalom :twisted: i ostlim cionistima antihrvatske kampanje gdje na koncu mi moramo davat svoje kuće banditima koji nikad nisu niti živili ovdje. Svo takovo kriminaliziranje Domovinskog rata, ali polako vas otkrivamo.... 8)
Znamo mi vašu * igru preko čička,latina,i marionete mesića i ostalih špiona, al ovaj put nas necete * kao što ste sa dvije Juge,

dok je Hrvata 8) neće bit treće :) i ako nas gurate perfidnjaci partizansko- četnički!

Vuk svoju dlaku mjenja ali ćud NIKAD !


P. S. Vaša gluma četnici za Oscara je !


SRBIN=ZIDOV
 
najveci_izdajnik:
Koji ste vi glumci... :roll:

Pa sad kao ne financirate vec godinama u suradnji sa Simonom Vizentalom :twisted: i ostlim cionistima antihrvatske kampanje gdje na koncu mi moramo davat svoje kuće banditima koji nikad nisu niti živili ovdje. Svo takovo kriminaliziranje Domovinskog rata, ali polako vas otkrivamo.... 8)
Znamo mi vašu * igru preko čička,latina,i marionete mesića i ostalih špiona, al ovaj put nas necete * kao što ste sa dvije Juge,

dok je Hrvata 8) neće bit treće :) i ako nas gurate perfidnjaci partizansko- četnički!

Vuk svoju dlaku mjenja ali ćud NIKAD !


P. S. Vaša gluma četnici za Oscara je !


SRBIN=ZIDOV

УСТАША ЈЕ ИЗЛУДЕО ВИШЕ НЕ РАЗЛИКУЈЕ ЈЕВРЕЈЕ И СРБЕ. Јеста да смо савезници у борби против ЛАТИНА И МУСЛИМАНА али нисмо исти народ. Јесте да сте тек од комуниста добили државу и писмо па вас то сада излуђује јер не знате шта са њом , али дајте се кнтролирати не.
 
Бл:
najveci_izdajnik:
Koji ste vi glumci... :roll:

Pa sad kao ne financirate vec godinama u suradnji sa Simonom Vizentalom :twisted: i ostlim cionistima antihrvatske kampanje gdje na koncu mi moramo davat svoje kuće banditima koji nikad nisu niti živili ovdje. Svo takovo kriminaliziranje Domovinskog rata, ali polako vas otkrivamo.... 8)
Znamo mi vašu * igru preko čička,latina,i marionete mesića i ostalih špiona, al ovaj put nas necete * kao što ste sa dvije Juge,

dok je Hrvata 8) neće bit treće :) i ako nas gurate perfidnjaci partizansko- četnički!

Vuk svoju dlaku mjenja ali ćud NIKAD !


P. S. Vaša gluma četnici za Oscara je !


SRBIN=ZIDOV

УСТАША ЈЕ ИЗЛУДЕО ВИШЕ НЕ РАЗЛИКУЈЕ ЈЕВРЕЈЕ И СРБЕ. Јеста да смо савезници у борби против ЛАТИНА И МУСЛИМАНА али нисмо исти народ. Јесте да сте тек од комуниста добили државу и писмо па вас то сада излуђује јер не знате шта са њом , али дајте се кнтролирати не.
pa vi ste na Jugama najvise profitirali! Vi ste nas uvukli u prvu i drugu. Joza je vas! Koji Mesic? Nije nas covek. Hrvatska je zemlja najcistija etnicki u Evropi i to bas domovinskim ratom. Ko je dirao hrvate po Srbiji? Nikad vise sa vama. Nismo slicni a kamoli isti.
 
6. О јереси латинској:
И за јерес латинску, што су обратили хришћане у азимство, да се врате опет у хришћанство, ако се нађе ко пречувши и не повративши се у хришћанство, да се казни како пише у закону светих отаца.

7. О јереси латинској:
И да постави Велика црква протопопе по свима градовима и трговима, да поврате хришћане од јереси латинске, који су се обратили у веру латинску, и да им даде заповест духовну и да се врати сваки у хришћанство.

8. О латинском попу:
И поп латински, ако се нађе, обративши хришћанина у веру латинску, да се казни по закону светих отаца.

9. О полувершима:
И ако се нађе полуверац, који је узео хришћанку, ако усхте, да се крсти у хришћанство, а ако се не крсти, да му се узме жена и деца и да им се даде део куће, а он да се изагна.

10. О јеретику:
И ко се нађе као јеретик, живећи међу хришћанима, да се ожеже по образу и да се изагна, а ко би га тајио, и тај да се ожеже.
 
9. О полувершима:
И ако се нађе полуверац, који је узео хришћанку, ако усхте, да се крсти у хришћанство, а ако се не крсти, да му се узме жена и деца и да им се даде део куће, а он да се изагна.

:shock:

Kljakavo ti je pismo, pa me bole oči od čitanja, hajd budi čovjek prijedji malo na LATINSKI
Post jos bolji ti je ! :wink:
 
6. О јереси латинској:
И за јерес латинску, што су обратили хришћане у азимство, да се врате опет у хришћанство, ако се нађе ко пречувши и не повративши се у хришћанство, да се казни како пише у закону светих отаца.

7. О јереси латинској:
И да постави Велика црква протопопе по свима градовима и трговима, да поврате хришћане од јереси латинске, који су се обратили у веру латинску, и да им даде заповест духовну и да се врати сваки у хришћанство.

8. О латинском попу:
И поп латински, ако се нађе, обративши хришћанина у веру латинску, да се казни по закону светих отаца.

9. О полувершима:
И ако се нађе полуверац, који је узео хришћанку, ако усхте, да се крсти у хришћанство, а ако се не крсти, да му се узме жена и деца и да им се даде део куће, а он да се изагна.

10. О јеретику:
И ко се нађе као јеретик, живећи међу хришћанима, да се ожеже по образу и да се изагна, а ко би га тајио, и тај да се ожеже.
 
_guru_:
Kao prvo ja sam ateista, a cela moja familija, pa i veliki deo komsiluka se sastoji od pravoslavaca.
Kao drugo odluke o stvaranju Albanije posle prvog balkanskog rata, a zatim i stvaranje Hrvatske i Slovenije 1918., tamo gde su Srbi (sa saveznicim doduse u 1. S.R.) probijali obruce i jurisali bez razmisljanja, odlucivale su velike sile (kako koja, kako kada). Ali te neke velike svetske zavere poput 4. rimskog carstva, sinajskih mudraca i tome slicno su smesne.

"Смешне" су у твојој разореној атеистичкој свести,
али нама КОЈИ ОСЕЋАМО НА ДЕЛУ И ПО ГЛАВИ
СПРОВОЂЕЊЕ ТИХ КАНЦЕРОЗНИХ ИДЕЈА НИЈЕ СМЕШНО !!!
Можеш Ти причати колико хоћеш да је истина ово или
оно али погледај RES NON VERBA па онда трабуњај
о томе да ли има или не завере !
 

Back
Top