Nov ili polovan auto

Da li bi ste kupili nov ili polovan automobil?

  • NOV

  • POLOVAN


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Koji auto bi ste kupili ako za istu cenu imate nov auto i polovan auto ali sa boljim karakteristikama, bolji model, vishe opreme itd.? Pitanje se ne odnosi na subjektivne simpatije ka odredjenom modelu, nego na opshtu situaciju ako recimo imate na raspolaganju 15000 evra(ili 25000 nebitno) da li bi ste kupili nov ili polovan ali bolji auto. Ukoliko nemate ni 7000 evra(moj sluchaj :sad2:) koliko koshta najjeftiniji nov auto bez imalo opreme, nemate taj problem.
 
polovan naravno
za keš kojji smo imali odabrali smo megan karavan sa izuzetnim nivoom opreme i nismo se pokajali.
probali smo novu astru . ali pošto već imamo još jedna kola od preko 1800 kubika prelazak na 1400 je izgledao kao da kola ne vuku.
I tako umesto nove astre polovan megan karavan 1,9 dizel
 
Mislim da je novo novo... Mada... Zavisi kakav je polovan auto: ti za 15000€ možeš uzeti, lupam, e39 iz 2002. da valja samo tako, a možeš te iste pare dati na isti auto i da ti opet crkava deo po deo... ;)

Vozim kadetta iz'89. Mlađi je godinu dana... Hoću nov auto. :D
 
Koji auto bi ste kupili ako za istu cenu imate nov auto i polovan auto ali sa boljim karakteristikama, bolji model, vishe opreme itd.? Pitanje se ne odnosi na subjektivne simpatije ka odredjenom modelu, nego na opshtu situaciju ako recimo imate na raspolaganju 15000 evra(ili 25000 nebitno) da li bi ste kupili nov ili polovan ali bolji auto. Ukoliko nemate ni 7000 evra(moj sluchaj :sad2:) koliko koshta najjeftiniji nov auto bez imalo opreme, nemate taj problem.

Pitanje je izrazito neprecizno.:lol:

Da imam ~7.000 polovan jer za te pare nema "normalan" nov auto.
15.000-25.000 kupio bih nov,imas solidan izbor.

Koliko imas para i kakav ti auto treba?
 
Moj muž je 1991.godine kupio novog "golfa dvojku", benzinca, 1,6.Vozi ga još uvek.Prešao je sa njim 280000 km,i svake godine 35 -40 dana vuče auto prikolicu,i za to vreme prevuče oko 150000kg tereta,ili 150 tona,ili 15 vagona...:worth::worth::worth:

Motor nije rađen uopšte,fabrički ugrađenu lamelu je promenio pre 5 godina,i zadnje amortizere i opruge.Ostalo održavanje se svodi na promenu ulja i filtera,sipanje benzina,povremeno pranje šoferšajbne i to je to.Zato se moj muž kune u benzinske motore,a Nemac kada bi čuo šta je ovaj jadničak sve preturio preko točkova,dao bi nam novog.

Prošle godine smo kupili nov auto.Ovog puta sam ja birala vizuelno,a muž je birao motor i paket opreme.I naravno,opet vozimo benzinca.:D
 
Koji auto bi ste kupili ako za istu cenu imate nov auto i polovan auto ali sa boljim karakteristikama, bolji model, vishe opreme itd.? Pitanje se ne odnosi na subjektivne simpatije ka odredjenom modelu, nego na opshtu situaciju ako recimo imate na raspolaganju 15000 evra(ili 25000 nebitno) da li bi ste kupili nov ili polovan ali bolji auto. Ukoliko nemate ni 7000 evra(moj sluchaj :sad2:) koliko koshta najjeftiniji nov auto bez imalo opreme, nemate taj problem.

Novo je ipak novo...i ako se ima dovoljno love da si priustis nova kola, zasto da ne...od pojedinca zavisi koju marku preferira, sta mu je bitno kod kola itd....
Uostalom ni 7000e nije malo...mozes da dobijes npr. peugeota 207, par godina star za manje od 7000e...jos ako je lepo ocuvan..itd
Sad...u Srbiji je to dosta drugacije...

Evooo..usudicu se da ti predlozim da kontaktiras forumasa aliens1...on se razume u te rabote....;)
 
Ovako, imam deo novca pa razmishljam o lizingu za neki od ova dole dva ili da skupljam pare pa da kupim neshto polovno i jeftinije naravno.

OVAJ(12700 evra)
chevrolet-cruze-10-02-09.jpg

ILI OVAJ?(12000 evra)
fiat-linea-titel.jpg

:think::think: Je li ovaj dolje Fiat??
 
Uvek polovan,bacanje para na nov auto,samo sto ga izvezesh iz fabrike njemu 10% padne cena.
Video sam kakav je nov novcat Zastavin Kec koji kosta oko 5 hiljada eura,za te pare bih kupio bilo sta izmedju '90 i 95.Na primer sad gledam da kupim kola sebi i razmisljam dal da kupim BMW 7 iz 96 728i.Auto ekstra,ima vise opreme nego mnogi novi auti od 20 hiljada eura pa navise.
 

Back
Top