Noktici

gost 254524

Iskusan
Poruka
5.974
Ne znam da li je neko otvarao, ali me zanima sta radite da vam nokti budu jaki, da se ne lome i pucaju.

ja sam probala razne kremice nisu mi pomogle, i sad pijem vitamin Biotin, i izgleda da deluje.

pa ako imate jos neki savet,
 
Mazi bezbojni lak koji sadrzi kalcijum kao bazu, pre nanosenja laka u boji. Imas ih po cenama za svaki dzep, ja sam koristila Maybelline i Miss Sporty, oba su super, s tim sto je Miss Sporty jedno 2x i kusur jeftiniji :)

Takodje svi hvale kremu Dikla, koja je pristupacna i znam kozmeticke salone dobre reputacije koji je preporucuju klijentima :)
 
Узми препарат Мавала хард.
Имаш га у Јасминовим радњама.
Моја бивша је свашта користила док га није открила и тек он јој је решио проблем с ноктима.
 
Узми препарат Мавала хард.
Имаш га у Јасминовим радњама.
Моја бивша је свашта користила док га није открила и тек он јој је решио проблем с ноктима.
Mogla bi posle da navrati do mene da mi malo češka leđa a tim noktićima
 
Ne znam da li je neko otvarao, ali me zanima sta radite da vam nokti budu jaki, da se ne lome i pucaju.

ja sam probala razne kremice nisu mi pomogle, i sad pijem vitamin Biotin, i izgleda da deluje.

pa ako imate jos neki savet,

Licno sam imala problem pre par godina sa lomljenjem noktica, probala sam razne preparate i na kraju pronasla problem u ishrani, kada sam nju promenila sredili su se i nokti.
Ukoliko se ne lome usled mehanickog povredjivanja (grickanja, fizickih poslova, hemikalija koje uticu na povrsinu nokta) verovatno je problem u ishrani koja ne sadrzi dovoljno kalcijuma, vitamina (posebno vitamina A), proteina...mislim da je dobro sto dodajes Biotin ali je tebi zapravo najpotrebniji keratin, potrazi bilo sta sa keratinom u sebi.
Ne preporucuje se dugo zadrzavanje saka u vodi, oblikovanje noktiju nakon kupanja, grickalice takodje mogu da "puknu" nokat, skoro sam procitala da ne treba kupovati lakove za nokte koji sadrze formaldehid ili toulen kao i aceton, takodje nisu bas preporucljivi dugacki nokti, bolje je neko vreme imati krace oblikovane nokte dok se ne oporave sasvim.
 
ima li negde u nisu ta jasminiva radnja i koliko kosta taj mavala hard?
ja se stvarno lepo hranim, jedino sto ne jedem puno mesa, jer ne volim. ali jedem dosta voca i povrca, izbegavam salame i pastete. i dosta kuvanog jedem.
 
Проверићу ти па ћу ти јавити цену...
Кад се вратим у Бг...
Иначе, они сад имају три производа за јачање ноктију у зависности шта је проблем.
Nailactan, Nail shield i Mavala Scinetifique (или тако некако).
Овај први је за исхрану и јачање ноктију и прављен за суве, мекане, ломљиве и слабе нокте.
Други је неки ојачивач у две фазе. Функционише, колико сам ја скапирао моју бившу, баш као штит на ноктима.
Трећи је за јачање и против ломљења. Он се наноси на врхове ноктију.
Мислим да је први најбољи избор за тебе.
Што се тиче Јасмина у Нишу..
Не знам да ли има...
 
Poslednja izmena:
Alessandro lak za jacanje noktiju, ne znam tacan naziv, ima na kutiji slika-ruka (nokat u gro planu) kako drzi saraf...cijena oko 11 eura...stvarno je dobar za jacanje, ako nije u pitanju zdravstveni problem-npr. manjak vitamina-A,B, zinka, ili problemi sa stitnom zlijezdom ili... itd.
 
Alessandro lak za jacanje noktiju, ne znam tacan naziv, ima na kutiji slika-ruka (nokat u gro planu) kako drzi saraf...cijena oko 11 eura...stvarno je dobar za jacanje, ako nije u pitanju zdravstveni problem-npr. manjak vitamina-A,B, zinka, ili problemi sa stitnom zlijezdom ili... itd.

Alessandro definitivno..svaki dan se maže po jedan sloj i tako tri dana..četvrti dan se skida acetonom uljnim i ispočetka..a uz to obavezna dikla(nekadašnja stara krema za nokte)..i limun sa maslinovim uljem naveče kao pakovanje(preko toga rukavice)..provjeren recept..
 

Back
Top