Noje i barka

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
116.164
Da li verujete u tu pricu?
Ako verujete kako mislite da je bila izvodljiva?
Na prvom mestu gde je uskladistio silnu hranu za sve zivotinje?

Ili je u pitanju nesto modernije i genetska banka.. dnk od svih zivotinja ?
 
Brate samo nastavi sa ovakvim temama XD

Verovatno je i ova priča pogrešno protumačena pa se stvarno veruje u nekog čiču koji je skupi životinje na gomilu i natrpao ih u drveni veliki brod. Msm ne znam samo odakle kopaju više ove navodno bilbijske gluposti. Gledao sam čak i film sa Raselom Krovom po istinitom događaju XD XD i vrišto sam od smeha.
 
Da li verujete u tu pricu?
Ako verujete kako mislite da je bila izvodljiva?
Na prvom mestu gde je uskladistio silnu hranu za sve zivotinje?

Ili je u pitanju nesto modernije i genetska banka.. dnk od svih zivotinja ?
Sva tumačenja po telu, a ne po duhu, potpuno su besmislena.

Hoću reći, ako na to gledaš kao na spoljašnji događaj, gde se
doslovno neki ljudi dave u poplavi, a neki spašavaju, kako god
tu priču objasnio, bezveze je.
Postaje zanimljiva tek ako je pogledaš kao unutrašnji događaj.
Na nešto što se dešava unutar čoveka. Nisam je na taj način
potpuno rastumačila, već samo deliće. Ali mi jedino tako ima
smisla..
 
vidim sto je vredelo.

pazi ova prica o noju daje negativnu sliku o religiji.

i to ne samo u smilu ubijanja svih

nego nesto sta svi zaboravljaju

po ovome smo onda svi genetski materijal noja i njegove dece nastali iz incesta
zar incest sam po sebi nije greh?
a opet iako je po ovome DNK bio cist i najbolje od najboljeg nastali smo ovakvi prepuni mrznje, zelej da ubijamo, da radimo ruzne stvari..

kako?

zar sustina potopa nije bilo prociscenje zemlje?
 
ja bas ovako gledma i na taj buduci nov zivot i vaskrsenje o kome pricaju
ako se uopste i desi a nesto sumnjam da hoce.

jedino u duhovnom smislu.
materijalno nikako.
A materija sledi duh, pa kada se desi duhovno, postaće vidljivi rezultati
toga i u materiji.

Jel možeš sa jedne teme da ne skreneš baš u prvom postu?
Dobro.. bar dobijemo novu temu.. :lol:
 
Noje - muskarac koji je napravio barku
noj - zivotinja poznata po tome st zabada glavu u pesak

Noje i barka bi bio ispravan naziv teme.


Da li verujete u tu pricu? - ne , ali je zanimljiva
Ako verujete kako mislite da je bila izvodljiva? -
Na prvom mestu gde je uskladistio silnu hranu za sve zivotinje? - u frizideru verovatno :)

Ili je u pitanju nesto modernije i genetska banka.. dnk od svih zivotinja ? - izigavanje boga sa ekperimentisanjem i ispitivanjem u nedogled bilo cijeg dnk mi je jezivo. Ne zelim da vidjam u buducnosti Farankenstaje na ulici jer ko moze da nam garantuje da se neko ne bi zaigrao sa genetskim materijalom kengura i coveka ?
 
Sad me zbuniste, jel Nojeva arka ili barka? Kako se pravilno kaže, @Alter_Ego_ molim pomoć.

Арка...барка... нисам ехперт за ову тему.

викидепија користи и барка и арка.


Према Библији, Нојева барка је саграђена на Божју заповест да би Ноје спасао себе и своју породицу као и животиње од Потопа. Та је приповест садржана у хебрејској и хришћанској старозаветној књизи Постања, поглавља 6-9. Према миту, кристал гранат је осветљавао Нојеву барку дању и ноћу за време киша и црних облака.

Према документарној хипотези прича о Арки у књизи постања би могла представљати неколико оригиналних квази-независних извора, односно могла је настати кроз процес сажимања кроз многе векове. То би могло објаснити извесну збрку и понављања у тексту. Многи ортодоксни Јевреји, хришћани и муслимани одбацују ову хипотезу, сматрајући да је прича о Арци истинита, да има једног аутора, а да се сви наводни недостаци могу рационално објаснити
 
Da li verujete u tu pricu?
Ako verujete kako mislite da je bila izvodljiva?
Na prvom mestu gde je uskladistio silnu hranu za sve zivotinje?

Ili je u pitanju nesto modernije i genetska banka.. dnk od svih zivotinja ?
Izvestaj nam pokazuje da se priprema i popunjivanje barke desavala uz direktnu asistenciju Boga nebveskoga sto ce reci da je za Njega sve to bilo lako izvodljivo !
Da je to zaistra tako bilo vidi se iz sledeceg:

1 Mojs.7,7-9:
"...I uđe Noje u kovčeg i sinovi njegovi i žena njegova i žene sinova njegovijeh s njim radi potopa.
Od životinja čistih i od životinja nečistih i od ptica i od svega što se miče po zemlji,
Uđe k Noju u kovčeg po dvoje, muško i žensko, kao što bješe Bog zapovjedio Noju..."

Kao sto se jasno vidi,zivotinje su same dolazile u Nojevu arku i to po dvoje i ulazile su u camac sto sa obzirom da su to bile dive zivotinje jasno nam se daje za prava da verujemo da se to desavalo uz direktnog Bozjeg vodstva !
E sad ako li je Bog mogao koristiti neki svoj mehanizam da sve te zivotinje sakupi na jednom mestu i to na nacin ako je bilo otkriveno Noju onda je verujem lakse skontati da se Taj isti Bog postarao i za hranu za te zivotinje.
 
Izvestaj nam pokazuje da se priprema i popunjivanje barke desavala uz direktnu asistenciju Boga nebveskoga sto ce reci da je za Njega sve to bilo lako izvodljivo !
Da je to zaistra tako bilo vidi se iz sledeceg:

1 Mojs.7,7-9:
"...I uđe Noje u kovčeg i sinovi njegovi i žena njegova i žene sinova njegovijeh s njim radi potopa.
Od životinja čistih i od životinja nečistih i od ptica i od svega što se miče po zemlji,
Uđe k Noju u kovčeg po dvoje, muško i žensko, kao što bješe Bog zapovjedio Noju..."

Kao sto se jasno vidi,zivotinje su same dolazile u Nojevu arku i to po dvoje i ulazile su u camac sto sa obzirom da su to bile dive zivotinje jasno nam se daje za prava da verujemo da se to desavalo uz direktnog Bozjeg vodstva !
E sad ako li je Bog mogao koristiti neki svoj mehanizam da sve te zivotinje sakupi na jednom mestu i to na nacin ako je bilo otkriveno Noju onda je verujem lakse skontati da se Taj isti Bog postarao i za hranu za te zivotinje.
A zašto se taj bog zvao Enlil?
 
Da li verujete u tu pricu?
Ako verujete kako mislite da je bila izvodljiva?
Na prvom mestu gde je uskladistio silnu hranu za sve zivotinje?

Ili je u pitanju nesto modernije i genetska banka.. dnk od svih zivotinja ?
Da, svi narodi poticu od Tri Nojeva Sina. S tim sto Srbi imaju grane i kod Semovih i Jafetovih Potomaka.

Objasnio je Dr. Filozofije, Istoričar i Teolog Dr. Miroljub Petrović to u iednoj emisiji.
 

Back
Top