НИКОЛИЋ: КОШТУНИЦЕ, ХОЋЕШ ЛИ РАТ СА СНС?

Ovo sam i ja napisao,pa su mi rekli da nemam pojma i da ne poznajem glasacko telo DSS-a koje je kao vrlo stabilno. Mnogi ne primecuju da se ispod one ledene face Kostunice krije ustvari nemir jer zna da su ovi naredni izbori, odlucujuci izbori za njega i njegovu stranku.Mora da izabere:
Ili ce se prikloniti SNS-u i prihvatiti sto mu se nudi ili ce nestati sa politicke scene.
Ti si u pravu...preko 50 % mog okruzenja cine pristalice DSS, ja ih dobro poznajem...pa cak i sam sam izmedju SNS i DSS. Vecina pristalica obeju stranaka zele koaliciju. Ko prvi prekine kontakt gubi, ako se sada sve zamrzne, gubi DSS.
 
Prica se da bi Jedinstvena Srbija, SDP Srbije i jos neke stranke mogle uci u pro-naprednjacki blok. Sto se tice stranaka koje imaju prefiks manjinskih, za sada je izvesna SVM, ne bih iskljucio ni mogucnost saradnje sa Ugljaninovom SDA, slovackom SNS, a mozda i nekom od romskih stranaka ukoliko preskoce 0.4 %.
Iako verovatno ostajem kod kuce i ne izlazim na glasanje, svim srcem zelim Nikolicu i SNS pobedu.
:ok::super:
Sad ce nastati grupisanje, videces, jer Tadic trazi promenu sistema glasanja, tako da mogu proci samo velike partije (BoTina ponajpre jer ima izgradjenu strukturu u svim mestima u Sribiji, dok SNS jos uvek ne) te male paratije mogu 'ladno da budu oduvane, onda ce morati PRE izbora (ako prodje ta promena) da se prikljuce vecim, a postoje samo dve velike, tako da cemo vec narednih meseci imati cistiji pregled, odnosno sliku pol. scene.
 
:ok::super:
Sad ce nastati grupisanje, videces, jer Tadic trazi promenu sistema glasanja, tako da mogu proci samo velike partije (BoTina ponajpre jer ima izgradjenu strukturu u svim mestima u Sribiji, dok SNS jos uvek ne) te male paratije mogu 'ladno da budu oduvane, onda ce morati PRE izbora (ako prodje ta promena) da se prikljuce vecim, a postoje samo dve velike, tako da cemo vec narednih meseci imati cistiji pregled, odnosno sliku pol. scene.

Dinkic i SPS ce to blokirati, kojiko sam cuo. Ali pronaci ce se neki kompromis...
 
Mislim da ce morati i sa SPS-om...i PUPS-om..ovo im nece biti dovoljno. Ljajic, Palma, Madjari i druge manjine mogu da donesu 5-6 posto...SNS sa svojih 30-35 opet nema dovoljno...jedino SPS ostaje kao dopuna.
Nemoj da te iznenadi ako SPS udje u koalicijju sa SNS...o tome ne smeju javno da govore i boje se da ce se vlast formirati bez njih...
rece Dacic pre neko vece na pitanje o saradnji sa SNS...ja ne mogu da moljakam nekoga ko sa nama nece...citaj, Vucic je protiv koalicije sa SPS...Vucic bi jedino sa DSS...dok je Nikolic otvoren i za SPS i za DSS. Ja bih cak u kladionici odigrao tiket na vladu SNS+SPS.
 
:ok::super:
Sad ce nastati grupisanje, videces, jer Tadic trazi promenu sistema glasanja, tako da mogu proci samo velike partije (BoTina ponajpre jer ima izgradjenu strukturu u svim mestima u Sribiji, dok SNS jos uvek ne) te male paratije mogu 'ladno da budu oduvane, onda ce morati PRE izbora (ako prodje ta promena) da se prikljuce vecim, a postoje samo dve velike, tako da cemo vec narednih meseci imati cistiji pregled, odnosno sliku pol. scene.
Ako prodje vecinski sistem po mojoj proceni maksimum 4 stranke mogu da ostanu u Parlamentu, naravno pod uslovom da nisu na listi SNS ili DS.
 
Nemoj da te iznenadi ako SPS udje u koalicijju sa SNS...o tome ne smeju javno da govore i boje se da ce se vlast formirati bez njih...
rece Dacic pre neko vece na pitanje o saradnji sa SNS...ja ne mogu da moljakam nekoga ko sa nama nece...citaj, Vucic je protiv koalicije sa SPS...Vucic bi jedino sa DSS...dok je Nikolic otvoren i za SPS i za DSS. Ja bih cak u kladionici odigrao tiket na vladu SNS+SPS.

Upravo to rekoh (na drugaciji nacin) na postu koji je otisao pre ovog, SPS bi rado sa SNS, a ni ovi ne bi imali nista protiv....
 
Nemoj da te iznenadi ako SPS udje u koalicijju sa SNS...o tome ne smeju javno da govore i boje se da ce se vlast formirati bez njih...
rece Dacic pre neko vece na pitanje o saradnji sa SNS...ja ne mogu da moljakam nekoga ko sa nama nece...citaj, Vucic je protiv koalicije sa SPS...Vucic bi jedino sa DSS...dok je Nikolic otvoren i za SPS i za DSS. Ja bih cak u kladionici odigrao tiket na vladu SNS+SPS.

Na tom tiketu bih za sada pridodao i Ljajica i Madjare...A Vucic i njegovi u stranci su problem po tom pitanju...oni bi pre i sa DS-om nego sa SPS-om...ali trebalo bi to da se sredi...
 
Ako prodje vecinski sistem po mojoj proceni maksimum 4 stranke mogu da ostanu u Parlamentu, naravno pod uslovom da nisu na listi SNS ili DS.
Upravo se te cetiri bune, ne znam, kazem da ce biti interesantno, jer Srbija vise nece biti jedna izborna jedinica, glasa se za ljude sa liste imenom i prezimenom, a ne kao dosad za partiju a ona bira koga ce, pa su tako mnoge opstine u Srbij ostale bez predstavnika u Parlamentu, ima to svojih dobrih strana, pretpostavljam.
 
SNS i G17 su ljuti rivali...dakle to je najteze moguc savez...sto se tice LDP, LDP je postavio ogradu prema SNS...a SNS ih sigurno nece moliti da promene stav.
G17 i LDP idu ili samostalno ili sa DS...SPS i JS mogu sa oba bloka...za SRS zaista ne znam, mada ne bih voleo da se SNS udruzi sa njima, zbog svih onih uvreda, optuzbi i kletvi.
Ne znam da li je potrebna promena Ustava.
 
Upravo se te cetiri bune, ne znam, kazem da ce biti interesantno, jer Srbija vise nece biti jedna izborna jedinica, glasa se za ljude sa liste imenom i prezimenom, a ne kao dosad za partiju a ona bira koga ce, pa su tako mnoge opstine u Srbij ostale bez predstavnika u Parlamentu, ima to svojih dobrih strana, pretpostavljam.

sta na izborima cemo pisati 125 imena?tj zaokruzivati
 
Na tom tiketu bih za sada pridodao i Ljajica i Madjare...A Vucic i njegovi u stranci su problem po tom pitanju...oni bi pre i sa DS-om nego sa SPS-om...ali trebalo bi to da se sredi...
Vucic misli da ga je Dacic zeznuo za koaliciju u Beogradu i na Vozdovcu (doduse na Vozdovcu SNS i DSS-NS formirase sami)... a u stvari je SPS hteo ali je DS uslovio raskidanjem koalicije. A jednog dana ce siri auditorijum shvatiti i zasto nije napravljena koalicija sa SPS na republickom nivou...no, nije moje da o tome govorim....
 
ma to je ista bagra,ne zna se vise ko je levo ko desno svako sa svakim samo da nakrpi vecinu......kostunici definitvno odgovara opozicija ne zeli vise vlast to je evidentno pravi problem gde ga nema.......velja se priklonio tomi.....radikali su prsli jedino izlazak seselja moze da im podigne rejting.......a to se nece desiti skoro.......g17 ce uz tadica tradicionalno sada pod URS imenom i opet ce narod skontati da je to neka nova stranka......socijalisti vuku komunjarsku tradiciju da sto duze ostanu na vlasti,uziveli su se u ulozi da ne moze biti vlade bez njih i igrace otvoreno kome zatreba i gde procene da ce im biti bolje.......
 
Vucic misli da ga je Dacic zeznuo za koaliciju u Beogradu i na Vozdovcu (doduse na Vozdovcu SNS i DSS-NS formirase sami)... a u stvari je SPS hteo ali je DS uslovio raskidanjem koalicije. A jednog dana ce siri auditorijum shvatiti i zasto nije napravljena koalicija sa SPS na republickom nivou...no, nije moje da o tome govorim....

Nema sta SPS je trvdio pazar, bilo je koliko ko vise ponudi...i DS je ponudio vise...tako je bilo na republici, a posle je stigla direktiva da tako mora biti svuda...i to je sasvim normalno, i nece biti poslednji put...borba oko njihove podrske ce se nastaviti i u buducnosti, dok se nekome ne smuci na ne pocne i njih da cepa i rusi...
 
u sustini za nas obicne gradjane koji nemamo svoje poznanike i kumove i rodjake po strankama dodje mu isto,biracemo lidere,eventualno lidere gradksih odbora strnaka

naravno, jedina razlika je u tome sto ce se isticati njegovo ime i prezime, biografija i dr.mr...ali stranka ce naci mehanizama kako da ga pretvori u glasacku masinu...
 
Nema sta SPS je trvdio pazar, bilo je koliko ko vise ponudi...i DS je ponudio vise...tako je bilo na republici, a posle je stigla direktiva da tako mora biti svuda...i to je sasvim normalno, i nece biti poslednji put...borba oko njihove podrske ce se nastaviti i u buducnosti, dok se nekome ne smuci na ne pocne i njih da cepa i rusi...
Ne znam jesi li slusao Tomin intervju posle podele u SRS...rekao je da je Seselj trazio da on (Seselj) vodi pregovore sa SPS...meni to izaziva ozbiljnu sumnju da je stigla jasna poruka iz Haga da koalicije nece biti. Uostalom, seti se testamenta 2007, kada je Seselj izricito zabranio koaliciju sa DSS.
 
Jedine dve stranke koje imaju posebne odnose sa ,, Jedinstvenom Rusijom ,, koju formalno vodi Grizlov a stvarno Putin su DSS i SNS . E, sad cu i ja da se malo pravim misteriozan ko Spavac pa cu preskociti par stvari , a napisacu ono sto svi znaju ( naravno ne ovde na forumu , nego tamo gde treba ) . Rusija je dobro odigrala sa obe poslednje vlade - prvo je na zahtev Rusije Nikolic prihvatio da bude predsednik Skupstine ( za tih nekoliko dana dva americka fonda koja kontrolisu Beogradsku berzu oborila su vestacki cene akcija , mediji su zavristali do neba ) ali cilj je ostvaren - DS je za Ruse tada najvaznije resore infrastruktura i energetika dao DSSu u strahu da se ne napravi koalicija DSS SRS . U tom patriotskom poslu sam i sam posredovao - iz urodjene skromnosti necu reci da sam dao ideju DSSu kako da ubedi Nikolica . Ostalo je kliznulo - NIS prodat , ,,Juzni tok ,, potpisan 51 : 49 ( za razliku od Turaka , Bugara i ostalih koji su pravili obrnut procenat vlasnistva ) . Nikolic je bio ljut i dao je jedan intervju ,,Svedku ,, u kom je to i potvrdio .

Druga vlada - ova sadasnja - je takodje po ruskom ukusu - i maksimum koji se mogao izvuci - posao odradjuje ,, ruski kokus ,, u DSu . z:shock:.. xe, xe .. pazi da vam sire ne obrazlozim ...

E, sad je pitanje koliko daleko Rusija zeli dalje da ode u svom uticaju na politicku scenu Srbije . U tom smislu dao sam im par super sugestija .
sm5.gif
( molim sve rusofile i evroskeptike da mi daju reputaciju - onako na rec ) .. Nesto od toga videh da je uocio Mracak u jednom od postova .

Eto .

p.s. Ne zaboravite reputacije .

Zdravo mi bili i bez sekiracije . z:)
 
I jos nesto setite se reci Maje Gojkovic kod Antonele Rihe da je Seselj cinio sve da spreci Nikolica i Vucica da dodju na vlast...setite se i da niko ne napada SPS, setite se i Tominih reci posle podele u SRS- "mi i da smo osvojili 40 % na izborima, ne bismo mogli da formiramo vlast". Dakle, ja otvoreno sumnjam da je Seselj prelomio da vlde DSS-SRS-SPS ne bude.
 
Сад су све карте на столу. Сад је јасно. Уколико СНС буде део власти, то ће бити искључиво са садашњим владајућим партијама.
Уколико не буде са ДС(у шта сумњам, поготову сад), онда ће то бити Динкић, Дачић,мањине и можда мањинска подршка Чеде.

Поново се испоставља да је Коштуница велемајстор кад је реч о тактици. Овим потезом одбацивања Николића и његовим ограђивањем на режимске партије довео је у питање смисао гласања за СНС.Јер ако ће људи гласати за СНС да би они владали са већ постојећим режимом, сем можда ДС, онда се може комотно наставити гласати за ДС,јер суштинке разлике у политичким циљевима између СНС и ДС нема.

Скидам капу Коштуници на шаховском потезу...z:lol:
 

Back
Top