НИКОЛИЋ: КОШТУНИЦЕ, ХОЋЕШ ЛИ РАТ СА СНС?

Poruka
19.903
Nikolić: Koštunice, hoćeš li rat sa SNS?

Pozvaću predsednika DSS na razgovor da vidimo da li možemo da rešimo nesporazume i posle tog sastanka biće jasno da li ćemo s njim da ratujemo ili ćemo zajedno kao opozicija da pobedimo DS

0203-Igor-Pavicevic.jpg

Strankama manjina nudim saradnju... Tomislav Nikolić

Predsednik Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić kaže da će narednih dana pozvati lidera DSS-a Vojislava Koštunicu na razgovor da rasprave sve nesporazume. Nikolić kaže da će posle tog susreta biti jasno da li će SNS i DSS ratovati ili zajednički nastupati kao jaka opozicija da bi na sledećim izborima pobedili Demokratsku stranku.
- I pored svega mislim da postoje šanse da Srpska napredna stranka i DSS sarađuju u zajedničkom interesu. Ja nisam sujetan čovek, nikada vrata nisam zatvorio posle svega što izgovore pojedinci. Neke korake sam već preduzeo i nadam se da ćemo vrlo brzo imati razgovore sa predsednikom DSS Vojislavom Koštunicom. Pa, ako je vreme da ratujemo, hajde da ratujemo. Ukoliko nije, nemojmo. Ja mislim da nije vreme jer to samo godi Demokratskoj stranci.

I pre tri meseca razgovarali ste sa Koštunicom, ali umesto dogovora samo su pojačane tenzije između SNS i DSS. Ispostavilo da se niste razumeli niti da ste se dogovorili da li EU ima alternativu ili ne. Šta sad može da se promeni?

- U razgovoru da predsednikom DSS sve ćemo da razjasnimo. I to će biti kraj. Ako se složimo, ako konačno budu razumni i razgovaramo ravnopravno, onda će opozicija biti ojačana, a ako te izjave budu različite, to će biti znak da ne žele da opozicija pobedi DS.

Potpredsednik DSS Miloš Jovanović optužio je SNS da deluje kao formalna, a ne suštinska opozicija, i da vam ne veruje da posle izbora nećete formirati Vladu sa DS.

- E, baš se našao ko da mi ne veruje. Neka taj pita građane da li mi oni veruju. Bolji je onaj koji veruje nego onaj koji je prevario pa, ceneći po sebi, ne veruje nikome. Možda ne veruje ni da sam živ, pa ni u to ne mislim da ga uveravam.
Rekao sam da Srbija neće u NATO

DSS vam zamera da niste do sada izneli nijedan dosledan stav ni o jednom krupnom pitanju poput ulaska Srbije u NATO?

- Kako nismo izneli kad sam rekao da Srbija neće u NATO. Ali, nemojte molim vas, Jelena Trivan ne zaslužuje da ja komentarišem ono što ona govori, kao što ne želim da komentarišem ni izjave sitnih činovnika iz DSS. Ako neko želi sa mnom da razgovara na tu temu, onda to može predsednik stranke. Da se osvrćem na to šta govore portparoli ili nekakvi tamo funkcioneri stranke koji su izabrani po milosti njihovih predsednika, mene to ne interesuje.

DSS vam ne veruje i da nećete u Vladu sa DS posle izbora. Da li biste pristali da potpišete da nećete u vlast sa DS?

- E, to stvarno više nema smisla! Zaista više neću da razgovaram na tu temu ni sa kim! Ako sam rekao da treba da me stave na stub srama ako napravim koaliciju sa DS, što me više dalje pitate?! Ispada da je jedina svrha mog postojanja u politici da dokažem da neću sa „žutima". Kome ja to treba da se dokazujem da neću s ovima ili sa onima. Kažem da neću i onda me hiljadu puta pitaju „a, je l' stvarno nećeš„!

Kako mislite da pobedite DS? Istraživanja pokazuju da nećete moći sami da formirate Vladu, a s vama neće ni opozicija DSS, SRS, LDP, a ni stranke vlasti, G17 i SPS?

- A ja pitam kako će DS da formira vlast ako ni s njima neće niko iz opozicije? Sadašnji koalicioni partneri im neće biti dovoljni da posle izbora formiraju vlast. I stranke nacionalnih manjina će biti na ispitu na koji ih ja unapred sad stavljam! Dakle, ko od nas pobedi, mislim na DS i SNS, neka im nacionalne manjine pomognu da formiraju vlast. Smatraću da su nekorektni i nelojalni prema državi ako onome ko bude slabiji pomognu da prestignu jačeg. Ja nikada neću da tražim da pomoću poslaničkih mesta koje su oni osvojili pobedim demokrate.

http://pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/147284/Nikoli%C4%87:+Ko%C5%A1tunice,+ho%C4%87e%C5%A1+li+rat+sa+SNS.html
***********************************************

Е, сад ћемо да видимо Коштуницу шта ће да каже.
Ја мислим да ће Коштуница, као човек који није принципијелно против ЕУ, ипак прихватити сарадњу са Николићем тако што ће га Николић лако обрлатити речима "ми смо за ЕУ, али не кажем да ЕУ нема алтернативу". Али, ипак да видимо...z:lol:
 
- A ja pitam kako će DS da formira vlast ako ni s njima neće niko iz opozicije? Sadašnji koalicioni partneri im neće biti dovoljni da posle izbora formiraju vlast.
Ово је најобичнија измишљотина и заобилажење конкретног одговора. Не може он да зна да ли ће ови бити довољни или не. Уопште није немогуће да буду сасвим довољни,а ту је и Чеда Јовановић.
 
tomi je izgleda frka, samo josh da se shvati zashto je ovo uradio

mozhda bi trebalo pitati neke ambasadore. uranijumske verovatno, teshko da se neki drugi meshaju

Фрка му је, јер ако ДСС неће с њим, онда је принуђен да прави власт са садашњим владајућим странкама.
Најбољи предизборни потез Коштунице би могао да буде да га одбаци за сарадњу и тиме јавности стави на знање да СНС нема другу опцију сем прављење власти са садашњом позицијом, а то би могло знатно да умањи број гласова Николићу и ,евентуално, оде ДСС-у или некој другој партији.
 
Када је "необавештени" својевремено испалио Тому - тада је добио недвосмислено обавештење да се "двојац" Николић-Вучић ПРОДАО У БРИСЕЛУ... што се свим каснијим њиховим поступцима све до данас испоставило ТАЧНИМ.

Синоћ је у прилично дугој емисији на 1.програму РТС-а био гост Дачић - био је суздржано баш бесан и из онога што је говорио могло се закључити да су у овој ујдурми око као бајаги промене Устава у договору Тадић-Николић са намером да створе ДВОПАРТИЈСКУ ДРЖАВУ...

Тако да ценим да ће Коштуњави откачити Тому - јер он, на жалост једини на политичкој сцени, схвата ДА У ОВОЈ ТОТАЛНОЈ ПРОПАСТИ УОПШТЕ ВИШЕ НИСУ БИТНА СТРАНАЧКА ПРЕПУЦАВАЊА - НЕГО, АКО СРБИЈА МОЖЕ ДА СЕ СПАСЕ...
 
Hm, da...
Kako li samo taj podmukli (slabo pričljivi) Koštunica uvek bude neki faktor, kako li mu samo uspeva da uvek kada je teško on bude taj koji je doveo do tih teškoća, kako mu uspeva da pored svih šarmantnih (metroseksualnih), elokventnih (prokleto lajavih) i prodornih (krvavo bezobzirnih) ličnosti političke elite, njegova tunjava (nenametljiva) ličnost na sebe preuzme sav teret odgovornosti za svekoliki neuspeh države nam Srbije?
To mora biti neka posebno mudrijaška knjiga koju on čita i primenjuje, politička strategija nekakva da onemogući svaki plemeniti (slaži me da te slažem) pokušaj progresivnih (do poslednjeg od nas), lepih (gej ikona), pametnih (naučenih), uspešnih (lopuža) i pre svega punih sebe (posle 7 dana opstipacije) donosilaca slobode (političkih komesara), svetlosti (odsjaja) i vaskolikog prosperiteta (sebičluka)..

Dosta bre tih srranja, dole surle ili će biti jebbeno ovde uskoro.
 
Hm, da...
Kako li samo taj podmukli (slabo pričljivi)Koštunica uvek bude neki faktor, kako li mu samo uspeva da uvek kada je teško on bude taj koji je doveo do tih teškoća, kako mu uspeva da pored svih šarmantnih (metroseksualnih), elokventnih (prokleto lajavih) i prodornih (krvavo bezobzirnih) ličnosti političke elite, njegova tunjava (nenametljiva) ličnost na sebe preuzme sav teret odgovornosti za svekoliki neuspeh države nam Srbije?
To mora biti neka posebno mudrijaška knjiga koju on čita i primenjuje, politička strategija nekakva da onemogući svaki plemeniti (slaži me da te slažem) pokušaj progresivnih (do poslednjeg od nas), lepih (gej ikona), pametnih (naučenih), uspešnih (lopuža) i pre svega punih sebe (posle 7 dana opstipacije) donosilaca slobode (političkih komesara), svetlosti (odsjaja) i vaskolikog prosperiteta (sebičluka).

Dosta bre tih srranja, dole surle ili će biti jebbeno ovde uskoro.

Биће ти *ебено са било ким ако се остане на путу послушности ЕУ и ММФ мафије.
 
Koalicija DSS i SNS je veoma prirodna, štaviše nezaobilazna, ukoliko dvojica velikih vođa imaju šta u glavi.

Mislim da Nikolić i Koštunica veoma pozitivno mogu da utiču jedan na drugog što se tiče političkih stavova.

I uopšte, mislim da je vreme da konzervativne stranke malo preuzmu vlast. Ovo govorim kao neko ko je levo orijentisan.
Шта то значи "лево оријентисан"? Хоћеш рећи симпатизер ДС?

пс
СНС није конзервативна странка
 
Jel se neko seca mackara kao premijera? Jedino sto je radio su bila citanja vec napisanih obavestenja kao da je govornik na dnevniku. Koliko se secam njegova stranka je i dozvolila potpis o prolazu NATO kroz Srbiju, i davanja srusenog kompleksa za bagatelu Amerikancima da prave novu ambasadu. Sve moze kod njega, ali samo da on bude premijer...

Када лажеш бар мало "смањи доживљај". Тај скандал са проласком НАТО трупа и ту бедну издају је самовољно направио Вук Драшковић - па се онда силно извињавао и Влади и Коштуници... Бедни издајник Драшковић је од тада радовни гост на "молитвеном доручку" и скупља мрвице са стола моћника тако КУПУЈУЋИ СВОЈУ СЛОБОДУ - јер ако је за било шта у Србији крив Шешељ - ВУК ЈЕ КРИВЉИ ОД ЊЕГА 100 Х а као што видите не само што је на слободи него се и увалио У ВИЛУ НА ДЕДИЊУ...и још је потписао тај издајнички акт у вези проласка НАТО трупа кроз Србију и то СВЕ НА НАШ РАЧУН.

Што се тиче комплекса за амбасаду САД - заиста нисам упознат.
 
Шта то значи "лево оријентисан"? Хоћеш рећи симпатизер ДС?

Možda bih i bio kada bi DS bio levičarska partija. Nije dovoljno da budeš u socijalističkoj internacionali da bi bio levičar. Postoji dobar deo nas koji su razočarani trenutnim stanjem levice i njenom političkom zastupljenošću.

Ne, kada kažem da sam levičar to je stvar ideologije, a ne stranačkih simpatija, koje nemam ni u Srbiji ni u BiH.
 
Када лажеш бар мало "смањи доживљај". Тај скандал са проласком НАТО трупа и ту бедну издају је самовољно направио Вук Драшковић - па се онда силно извињавао и Влади и Коштуници... Бедни издајник Драшковић је од тада радовни гост на "молитвеном доручку" и скупља мрвице са стола моћника тако КУПУЈУЋИ СВОЈУ СЛОБОДУ - јер ако је за било шта у Србији крив Шешељ - ВУК ЈЕ КРИВЉИ ОД ЊЕГА 100 Х а као што видите не само што је на слободи него се и увалио У ВИЛУ НА ДЕДИЊУ...и још је потписао тај издајнички акт у вези проласка НАТО трупа кроз Србију и то СВЕ НА НАШ РАЧУН.

Што се тиче комплекса за амбасаду САД - заиста нисам упознат.

Vuk jeste potpisao kao nadlezni ministar ,al je posle taj sporazum usvojen i u skupstini pokojne SCG i pogodi ko je glasao za njega . :mrgreen:
 
Jel se neko seca mackara kao premijera? Jedino sto je radio su bila citanja vec napisanih obavestenja kao da je govornik na dnevniku. Koliko se secam njegova stranka je i dozvolila potpis o prolazu NATO kroz Srbiju, i davanja srusenog kompleksa za bagatelu Amerikancima da prave novu ambasadu. Sve moze kod njega, ali samo da on bude premijer...

Ne znam zasto bi neko kome je jedino stalo do vlasti raspisao prevremene izbore i time direktno sebe skinuo sa vlasti...
 
Vuk jeste potpisao kao nadlezni ministar ,al je posle taj sporazum usvojen i u skupstini pokojne SCG i pogodi ko je glasao za njega . :mrgreen:

Колико ме сећање служи, том споразуму су се највише противили СРС и СПС. Дачић је тражио од грађана да изађу на демонстрације, поготову на пограничне делове где би зликовачке трупе улазиле у земљу.А, види га сад...Сад прича као и СНС. Окренуо ћурак за 180 степени.
 
Ne znam zasto bi neko kome je jedino stalo do vlasti raspisao prevremene izbore i time direktno sebe skinuo sa vlasti...

Зато што процењује да би у датом тренутку, захваљујући неким дешавањима које су повољне за њега, имао више гласова него да испуца цео мандат и изађе на редовне изборе.
Конкретно, у овој земљи, избори ће бити оног дана када се заврши мост преко Аде Циганлије и деоница аутопута Нови Сад-Суботица (Хоргош). Од динамике извођења радова зависи да ли ће избори бити превремени или, силом прилика, редовни...:)
 
Pozvaću predsednika DSS na razgovor da vidimo da li možemo da rešimo nesporazume i posle tog sastanka biće jasno da li ćemo s njim da ratujemo ili ćemo zajedno kao opozicija da pobedimo DS
Yebote, ovaj kao Tadić kad se zbratimio sa SPS-om. :lol: Onoliko pljuvanje i klevetanje, a ipak je opcija da se udruže i ispijaju viskić i kafućino zajedno. :lol:
Ako, ako... Samo da se ide u EU. Bravo Tomo, sazrevaš!
 

Back
Top