nije mi jasno?

S

SINDI

Gost
Hellen:
...А има и наставак:
Онда једно време будеш задовољан-на тим необавезним крес шемама и мислиш да је то све што ти је потребно....Али време иде и почнеш да увиђаш да је све то празно, да се после таквих сусрета осећаш безвезе, тупо, да те такве везе не задовољавају, ма како солидан секс био...
И онда изгубиш вољу да се даље смараш са ликовима који не могу да ти пруже ништа сем...да се сад не изразим....:wink:
И схватиш да ти треба ЧОВЕК, а не она ствар! И да ти је ипак (ма колико се плашио-ла тога) потребан пре свега прави људски однос чија би допуна био добар секс, и да секс није циљ и сврха него само средство...
И онда си спреман-на поново да волиш!:-D

dobro jutro..drago mi je da smo se upoznali:wink:

bejbica

Domaćin
Poruka
3.146
Dont_Break_The_Oath:
Izvini molim te, odakle ti to? Cemu sada ovakvo vredjanje kada sam lepo i jasno izneo u svom postu ono sto jeste istina.
Mislim da ovo uopste nije u redu sa tvoje strane. Nikakva kres sema nije bila u pitanju, ako ne verujes pitaj je, a ne da ovde ovako brutalno vredjas.
Ko te vredja????Ne primaj se bezze i nema potrebe da je pitam kad i sam znam da je bila kres shema;-)

dekart

Zainteresovan član
Poruka
165
hvala makar sto cenite ovu moju temu.ponovo kazem lepo je kad je covek uspesan i bogat,ali ipak ja najvise cenim duhovno bogatstvo i intelekt.i dalje sam za mnoge neshvacen,ali promenice se sve nabolje uskoro.pogledajte kako se svet menja iz dana u dan.samo ne bih zeleo da se zajednicke snage mojih emocija,intelekta i multi-talenta ne pretvore u agresivnu kataklizmu.
ps.ucinite mi uslugu.zelim da se makar neko od vas javi u sledecih 10 dana i kaze kako je nasao pravu ljubav.ali onu pravu,kad vam je samo bitno da vam se partner dovoljno svidja po izgledu,i da ste tu na istoj "talasnoj duzini".zaboravite materijalne i sponzorske interese.

nea

Zainteresovan član
Poruka
188
Hellen:
...А има и наставак:
Онда једно време будеш задовољан-на тим необавезним крес шемама и мислиш да је то све што ти је потребно....Али време иде и почнеш да увиђаш да је све то празно, да се после таквих сусрета осећаш безвезе, тупо, да те такве везе не задовољавају, ма како солидан секс био...
И онда изгубиш вољу да се даље смараш са ликовима који не могу да ти пруже ништа сем...да се сад не изразим....:wink:
И схватиш да ти треба ЧОВЕК, а не она ствар! И да ти је ипак (ма колико се плашио-ла тога) потребан пре свега прави људски однос чија би допуна био добар секс, и да секс није циљ и сврха него само средство...
И онда си спреман-на поново да волиш!:-D
"допуна био добар секс"-stigla sam do te tacke, da sam spremna i na to da ne bude dobar, samo da sve ostalo bude dobro!

nea

Zainteresovan član
Poruka
188
Dont_Break_The_Oath:
indeed. Samo me zivo interesuje ima li ovde neko osim moje malenkosti ko NIKADA nije bio u tim kres semama i svesno ih odbijao kada su sva culna zadovoljstva bila na dohvat ruke.
Nisi pazljivo procitao. Kres seme su samo posledice!
Da se ne lazemo, bila sam u njima, ali sam prestala sa njima pre 5 godina. I sad "svesno ih odbijam kada su sva culna zadovoljstva tu na dohvat ruke".

nea

Zainteresovan član
Poruka
188
dekart:
hvala makar sto cenite ovu moju temu.ponovo kazem lepo je kad je covek uspesan i bogat,ali ipak ja najvise cenim duhovno bogatstvo i intelekt.i dalje sam za mnoge neshvacen,ali promenice se sve nabolje uskoro.pogledajte kako se svet menja iz dana u dan.samo ne bih zeleo da se zajednicke snage mojih emocija,intelekta i multi-talenta ne pretvore u agresivnu kataklizmu.
ps.ucinite mi uslugu.zelim da se makar neko od vas javi u sledecih 10 dana i kaze kako je nasao pravu ljubav.ali onu pravu,kad vam je samo bitno da vam se partner dovoljno svidja po izgledu,i da ste tu na istoj "talasnoj duzini".zaboravite materijalne i sponzorske interese.
"samo ne bih zeleo da se zajednicke snage mojih emocija,intelekta i multi-talenta ne pretvore u agresivnu kataklizmu"-ako te stvarno posedujes, onda znas da vladas nad sobom, i one se nece pretvoriti u "agresivnu kataklizmu"
Meni se nikad ljubav nije vezala za materijalne i sponzorske interese! Nikome, nekad, ni pod kojim uslovima nisam dozvolila da me sponzorise, cak ni da mi plati kafu!
"najvise cenim duhovno bogatstvo i intelekt" i ja, ali to nije samo demagogija, kao kod mnogih, to su jedine vrednosti koje se ne amortizuju vremenom. U srednjoj skoli mi se vec desilo da sam se zaljubila u intelekt jednog tipa, i ako je fizicki bio zaista neprivlacan.

Hallo

Obećava
Poruka
61
Kad smo već kod filozofiranja, želim da postavim jedno pitanje. Da li je moguće voleti a da nikada nisi i mozda nikada neces ni biti u vezi sa voljenom osobom? Kažu da ljubav podrzumeva nešto više, pa se često pitam da li se ja varam...
Već 4 godine mi se svidja jedan dečko. Njemu je to bilo kristalno jasno, koliko i meni. U jednom trenutku smo oboje pomislili da među nama može biti *nešto*, ali to je kratko trajalo. Ja sam iz straha da je njegova zainteresovanost samo prevara propustila tu šansu, ali imala sam čvrstih razloga da mu ne verujem. Nas do danas vezuje samo nekoliko besmislenih dijaloga, jedna ružna klinačka uspomena i bezbroj nemih susreta, čak je i ono *ćao* u prolazu nestalo bez traga. On sada ima devojku. U vezi su već dve godine, a ja ceo njegov život posmatram sa distance, znam mu svaki pokret, znam kako diše...Gde god da se okrenem, on je tu. Naravno, ima dosta drugih tipova koji su osim njega uzvrteli moj svet, mnogo avantura za jednu noć. Ali se sve vraca na njega...Sve mi je drazi...Nije od zlata, ali ja ga svim silama branim pred svojim društvom.Teško podnosim sve loše što se njemu desi, ne toliko koliko i on, ali dovoljno da zaboli. Navika? Ne bih rekla....Nije bilo ničega na šta bih mogla da se naviknem. Više mi to liči na onu poznatu stvar: „Čini mi se da se poznajemo ceo život“ ili „Možda smo se upoznali u prošlom životu“. Da li bi bilo pametno da mu potvrdim da ta osećanja još postoje i kako to da učinim? Šta ako ništa ne postignem. Poraz bih teško prihvatila jer nemam dovoljno samopouzdanja da se borim (to je tek posebna priča). Šta ako nama ne uspe, a on raskine vezu koja je dobro funkcionisala? I najvažnije, nije mi jasno šta je to što godinama osećam, a ne želim da prepustim zaboravu...?
Znam da mi niko ne može dati konkretan odgovor...Ali dobar savet?

P.S. – Smrt sponzorstvu !

"...Uzalud vreme trošim, možda ni nema onog pravog..."

beba_toronto

Ističe se
Poruka
2.643
Hallo,
to je jako komplikovano....mozda si ti u dodiru sa svojim osecanjima a on nije...
mnogo ljudi je rascepljeno, nisu u dodiru sa svojim osnovnim bicem, njihov razum nema vezu sa osecanjima, osecaju ali toga nisu svesni...to potiskuju jer su kriterijumi i predrasude po kojima oni biraju "ljubav" mnogo jaci od onoh apstraktnog i njima neobjasnjivog u njima sto razumom ne mogu da dokuce i o cemu imaju pogresnu predstavu jer ih predominantni razum laze.....
skucene su svesti....a za ljubav treba imati hrabrosti i otvorenu svest.....

a mozda on ne oseca isto prema tebi...jednostrana ljubav je sasvim moguca
i naravno da je moguce da volis nekoga s kim nisi bila u vezi...ljubav je u svojoj sustini platonska, jer se desava na nematerijalnom nivou, za to su potrebne 2 duse, a ne 2 tela...

jedino sto znam da sigurno ne smes da uradis a to je da mu otvoreno iskazes svoja osecanja, jer ljude privlaci misterioznost, carolija, iscekivanje, zudnja i ceznja....
to otvoreno iskazivanje osecanja odbija svakog.....

S_K_V_O

Iskusan
Poruka
6.166
Hallo girl, to ti je fiksacija..kakva crna ljubav...
Iako ne znam sta je ljubav bar znam sta nije...

Nego...procitah da devojka nikada nikome nije dozvolila da plati ni kafu..to je stvarno da zines od cuda... :-o

Hallo

Obećava
Poruka
61
meni je savsim ok da ti neko plati kafu, sok ili možda pivo... :) ali mi je smesno sto, kada taj neko otvori novčanik, dečko, drugarica, bilo ko, prosto osećaš potrebu da kažeš - "nemoj molim te, ja ću da platim, ne dolazi u obzir...."- onako radi reda i to predje u prepirku. Bolje je prećutati ali sledeći put ga preduhitriti.Jednom platiš ti, jednom ja - tako da niko nema potrebe da nosi titulu sponzora.

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
36.830
Kod nas je duboko ukorenjeno sponzorstvo kao rec.U Sloveniji svako placa za sebe.Normalna je stvar
kao gore navedeno da jednom plati musko jednom zensko,naravno ako postoje predispozicije da devojka plati.Pitanje je jer muskarac kad plati jednom ,drugi put mu je u glavi samo kako da povali.
Kavaljeri nedozvoljavaju damama da plate.Drustvo je zaslo u duboku krizu jer kavaljeri polako izumiru....

nea

Zainteresovan član
Poruka
188
Hallo:
meni je savsim ok da ti neko plati kafu, sok ili možda pivo... :) ali mi je smesno sto, kada taj neko otvori novčanik, dečko, drugarica, bilo ko, prosto osećaš potrebu da kažeš - "nemoj molim te, ja ću da platim, ne dolazi u obzir...."- onako radi reda i to predje u prepirku. Bolje je prećutati ali sledeći put ga preduhitriti.Jednom platiš ti, jednom ja - tako da niko nema potrebe da nosi titulu sponzora.
Uvek svako svoje plati, i tako nema pepirke.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.