Независност Републике Српске

Шта ће бити последица усвајања резолуције о Сребреници ?

  • Независност Републике Српске

    glasova: 15 31,3%
  • Укидање РС

    glasova: 6 12,5%
  • Биће све као до сада

    glasova: 27 56,3%

  • Ukupno glasova
    48

fanstebre

Poznat
Poruka
8.271
Не знам да ли су људи свесни да је ова лажна резолуција о "геноциду" у Сребреници отворила истовремено решавање два питања:

- корак ка независности Републике Српске
- корак ка укидању Републике Српске

Срби ће после овога јаче него икад тежити независној РС као одбрамбеној реакцији на укидање РС јер управо ова резолуција директно атакује на постојање РС.

Ништа више неће бити исто после ове резолуције. Земан дошао БиХ

То је онако неко објективно мишљење, а моје лично мишљење је да БиХ нема снаге да се нити војно нити дипломатски супростави независности РС и да ће то да се деси без сукоба али уз гадну пропаганду широм Балкана и обиље протеста где ће да се виче и арлауче на Србе али ће после тога свако својој кући на спавање и ујутру рано на посао.

Нато муслимани Балкана ће добити ту резолуцију коју су толико желели (а која им не иде на корист по многим питањима), а Срби ће добити независну РС.

Рука руци нисмо турци
 
U duhu rezolucije o spriječavanju genocida i posljedica genocida je ukidanje posljedica genocida.
Апсолутно се слажем да је након ове резолуције укидање БиХ врло близу, није реално да та држава и даље опстаје у том облику у којој је више од 2/3 или 77% не сматра својом државом
 
Апсолутно се слажем да је након ове резолуције укидање БиХ врло близу, није реално да та више држава опстаје у том облику у ком је више од 2/3 не сматра својом државом
Znaš, za takvo nešto nije dovoljno samo željeti ;)
 
Znaš, za takvo nešto nije dovoljno samo željeti ;)
Па није, зато су Русија и Кина гласали против, нису били суздржани али док то допре испод вашег кортекса од БиХ ће остати само ћилим америчке производње
 
Нато муслимани Балкана ће добити ту резолуцију коју су толико желели (а која им не иде на корист по многим питањима), а Срби ће добити независну РС
dobiće k*rčinu!
RS je definisana Dejtonskim sporazumom.
ne može da se otcepi iz BiH, ne može da se ukine! :rtfm:
dakle, ostaće isto kao što je bilo i do sada.
 
Zašto je proglašenje nezavisnosti BiH 1992. bilo po tebi u redu a danas Republika Srpska ne?
Ko odredjuje šta može a šta ne, za skoro istu situaciju?
Razmisli dobro
Upravo, po Ustavu SFRJ republike nisu imali pravo na otcepljenje kao što ni RS nema to pravo po Dejtonskom sporazumu. Samo treba pronaći jake sponozore i pravac "hajdučija", u prevodu radi šta ti je volja po tom pitanju.
 
Upravo, po Ustavu SFRJ republike nisu imali pravo na otcepljenje kao što ni RS nema to pravo po Dejtonskom sporazumu. Samo treba pronaći jake sponozore i pravac "hajdučija", u prevodu radi šta ti je volja po tom pitanju.
Na žalost, tako funkcioniše medjunarodno pravo. A ovo što je danas na medjunarodnoj sceni, ovi "igrači", ne znači da će tako biti i za 10 - 20 godina.
 
Dodik preti razdruzivanjem da bi kupio politicke poene, trenutno razdvajanja nema, medjutim postoji mogucnost da je ono blizu kroz pola godine-godinu i to najverovatnije ratom.

Postoje dve opcije koje su izvesne:

1. Politicko Sarajevo da krene u realizaciju ukidanja RS kao entiteta to Srbi nece dozvoliti ni pod koju cenu i sigurno krece rat.
2. Da prestane rat u Ukrajini da Dodik dobije jaku podrsku za razdvajanjem i onda opet krece rat ili jake demonstracije(sve zavisi koliko ce zapadu biti u cilju da se zauzme za BiH, mozda budu imali svojih precih problema)

Ono sto je 100% cinjenica a to je da BiH posle ove rezolucije nece nikad vise biti ista, ako Bosnjaci i ostanu samo na rezoluciji bez zelje za ukidanjem RS, Srbi ce iskoristiti i najmanju mogucu povoljnu politicku situaciju u svetu da krenu u razdvajanje sa ratom ili bez, razlog tome je sto su Bosnjaci na svoju ruku uradili sve ovo oko rezolucije bez bilo kakvog dogovora sa Srbima oko toga, bez bilo kakvog zasedanja, verovatno zestoko podrzani od strane zapada jer zapadu u ovom trenutku odgovara ponovni rat na Balkanu pa su ponovo manipulisali i sa Bosnjacima i sa njihovim zrtvama zarad svojih ciljeva.

Lagumdziju Bosnjaci sada slave sto bi verovatno i ja radio da sam Bosnjak, cinjenica je da on kroz svoju politicku karijeru nista posebno nije napravio, i da ne vazi za nekog sposobnog politicara sto je jos jedan od dokaza da je ovo uradjeno uz ogromnu podrsku zapada, ovo je njemu svakako vrh njegove politicke karijere. Nazalost verovatno bi moglo da se desi da Lagumdzija bude taj koji je na vrhuncu svoje karijere BiH gurnuo u raspad a samim tim i u rat.
 
Poslednja izmena:
Dodik preti razdruzivanjem da bi kupio politicke poene, trenutno razdvajanja nema, medjutim postoji mogucnost da je ono blizu kroz pola godine-godinu i to najverovatnije ratom.

Postoje dve opcije koje su izvesne:

1. Politicko Sarajevo da krene u realizaciju ukidanja RS kao entiteta to Srbi nece dozvoliti ni pod koju cenu i sigurno krece rat.
2. Da prestane rat u Ukrajini da Dodik dobije jaku podrsku za razdvajanjem i onda opet krece rat ili jake demonstracije(sve zavisi koliko ce zapadu biti u cilju da se zauzme za BiH, mozda budu imali svojih precih problema)

Ono sto je 100% cinjenica a to je da BiH posle ove rezolucije nece nikad vise biti ista, ako Bosnjaci i ostanu samo na rezoluciji bez zelje za ukidanjem RS, Srbi ce iskoristiti i najmanju mogucu povoljnu politicku situaciju u svetu da krenu u razdvajanje sa ratom ili bez, razlog tome je sto su Bosnjaci na svoju ruku uradili sve ovo oko rezolucije bez bilo kakvog dogovora sa Srbima oko toga, bez bilo kakvog zasijedanja, verovatno zestoko podrzani od strane zapada jer zapadu u ovom trenutku odgovara ponovni rat na Balkanu pa su ponovo manipulisali i sa Bosnjacima i sa njihovim zrtvama zarad svojih ciljeva.

Lagumdziju Bosnjaci sada slave sto bi verovatno i ja radio da sam Bosnjak, cinjenica je da on kroz svoju politicku karijeru nista posebno nije napravio, i da ne vazi za nekog sposobnog politicara sto je jos jedan od dokaza da je ovo uradjeno uz ogromnu podrsku zapada, ovo je njemu svakako vrh njegove politicke karijere. Nazalost verovatno bi moglo da bude da Lagumdzij bude taj koji je na vrhuncu svoje karijere BiH gurnuo u raspad a samim tim i u rat.
Nije vam ovo 1992 ;)
Možete samo maštati o ratu kakav je već bio na ovim prostorima.
 
Ja nisam gladna, mi smo za njih Njemačka.
Zbog toga i svako normalan iz RS-a i radi u Federaciji.
Bar u mom gradu.
Ma je... divno je evo sve mi se tvoji zemljaci iz Federacije hvale kako im je dobro pa pobegli za Nemačku.
O kakvom osamostaljivanju pričaš, nek se udaraju nogom u gujicu da se RS- kao entitet ne ukine, što bismo dali komad države????
A Kosovo može, jel? Šta kažeš za Kosovo? To je ok po tebi da ga odvoje od Srbije?
 
Dosadilo nam je da nas Srbe zaebavaju. Ali stvarno. Ako se zakuva i BiH ili Kosovo biću prvi, ništa ne brini. I postaviću onda sliku ovde na ovoj temi
A ne zapitaš se zašto vas svi "zaebavaju"
Nikako da se unormalite, birate za predsjednike klaunove, nenormalne osobe, imate nekakve lude ideje i poremećaj paranoje-osjećaj da vas svi mrze i da su svi protiv vas.
To nije tako.
Nije li tebi čudno da evo, ako ćemo spomenuti glupu Rezoluciju, jedino Dodik i Vučić govore da su Srbi genocidan narod?? Jedini oni. Ja u svom gradu, u direktnoj komunikaciji sa ljudima, u medijima-ama baš nigdje to nisam čula osim njih dvojice.
Kako ne vidite da su vam oni ovim pokušajem lobiranja za glasanje Protiv, donijeli najviše štete, ako je šteta usvajanje Rezolucije?
Čak i oni koji nisu ni čuli za Srebrenicu su zaguglali da vide o čemu se tu radi. Sami sebi skočili u stomak, tj. Srbiji.
 
Ja nisam gladna, mi smo za njih Njemačka.
Zbog toga i svako normalan iz RS-a i radi u Federaciji.
Bar u mom gradu.
O kakvom osamostaljivanju pričaš, nek se udaraju nogom u gujicu da se RS- kao entitet ne ukine, što bismo dali komad države????

A koji to kukavac iz RS radi u federaciji ?
 
Ma je... divno je evo sve mi se tvoji zemljaci iz Federacije hvale kako im je dobro pa pobegli za Nemačku.

A Kosovo može, jel? Šta kažeš za Kosovo? To je ok po tebi da ga odvoje od Srbije?
Ja ne znam za svoje zemljake, ja govorim za sebe, svoj život, zarađujem-časno i pošteno, jednako kao da sam u Njemačkoj. Radim, mnogo radim ali i zaradim.
Što se ne bijete za Kosovo?
Nije li to starija i dublja rana?
Prpa?
Kosovo treba da je vaše.
 
Lud ti u gaćama, dijasporac!
Nek postoji kako i postoji, o kakvom razdruživanju vi pričate: Ko se uopšte udruživao da bi se sad razdruživao?
Kad neko čita forum i ovu šaku jada od forumaša iz RS-a steći će dojam da se narod mrzi između sebe. To tako nije.
Šaka jada forumaša iz RS?
Pa vidiš koliko ti mrziš Republiku Srpsku i Srbe, pljuješ po nama kao lama.

Nekad ti je jezik brži od pameti pa izletiš sa mržnjom ali to nije ni čudo jer ti pamet i nema neku brzinu....ni kvalitet a ni kvantitet.
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
 

Back
Top