Независност Републике Српске

Шта ће бити последица усвајања резолуције о Сребреници ?

• Независност Републике Српске

glasova: 17 32,7%
  • Укидање РС

glasova: 8 15,4%
  • Биће све као до сада

glasova: 27 51,9%

• Ukupno glasova
    52
Preživjeće Bosna i Hercegovina i Dodika, i Vučića i njihov pokušaj rušenja Daytona. Samo, paradoksalno, rušenjem Daytona, BiH će opstati, a nestaće RS-a. Dakle, Dodik i Vučić intenzivno sijeku granu na kojoj sjede, ali je to već njihov problem!
Они се питају исто колико и они што су се питали 90-их. Не знам шта је више људима и зашто и даље верују да се ове наше ситне јајаре на Балкану питају нешто кад су овако крупне ствари у питању? Јел народ стварно толико глуп или само острашћен ? Запад овде нема више монопол и ако Исток овде истера свој план до краја може то теби да се не свиђа колико хоћеш али тако ће бити а да ли ће то спровести Додик, Вучић или неко пети уопште није битно. Може да се деси и да Изетбеговић спроведе независност РС све зависи ко му јаче притегне јајца Исток или запад. Докле ћете да будете глупи више балканци моји драги.....

Sve znam i sve dozivio na svojoj kozi, Vucic kupi glasove na osnovu toga sto je samo pokazatelj koliko nacionalizam zivi u Srbiji kao i da emisije kao Cirilica obaraju rekorde gledanosti, to je istina i pokazatelj koliko je jak nacionalizam u Srbiji. Za vrijeme rata u Prijedoru su svi nestajali u logorima, da bi spasio zivu glavu sam kontaktirao prijatelja i rodjaka koji je bio kamiondzija u Beogradu, odrasli zajedno, mama mu je dobila posao u Libiji preko neke beogradske firme pa su se odselili u Beograd.Pitao sam ga da me sakrije u kamion i prebaci do Subotice da bi isao preko grane (bar se pricalo da se moglo izadji preko Subotice) odrasli zajedno, moj dobar prijatelj i rodjak grohotom se nasmija, kaze sta vam je Alija uvrtio u glavu, slobodno odi i reci tim vojnicima da nemas nista sa muslimanskim ekstremista, nisam ga mogao ubijediti sta se desava iako me dobro poznaje i musliman je tako da nemam nikakvih iluzija da ces i ti shvatili u kakvom drustvu zivis.
Шта ти знаш о цркви и шта она ради? Лепо сам ти рекао да је иста та црква признала МПЦ као аутокефалну и сама себи пуцала у ногу, а ти сада причаш како си то доживео на својој кожи. Ја ти говорим шта се дешава сада.

То што је било у рату у БиХ, нема везе са овим сада што се догађа.

Оно што је застрашујуће јесте то што људи около верују у пропаганду, која им се сервира преко телевизије. Формирају мишљење да је Србија на ивици оружаног сукоба, да креће у походе, да је дошло време за некаква освајања итд.

Нико да коментарише чињеницу да је Србија потписала Бриселски споразум, да је СПЦ признала МПЦ, да Србија добија похвале од САД због сарадње са Украјином и сл.

Srpsko rukovodstvo jeste zato sto je zapad pritisnuo Srbiju ali Vucic i Dodik vode jos uvijek istu politiku kao i 90tih i negiraju sve sto su Srbi uradili sto je velika razlika u odnosu na Njemce ili NDH iza drugog svjetskog rata.Nacizam je nakon drugog svjetskog rata osudjen od onih koji su ga pravili dok Svetosavski nacionalizam koji je napravio sve zlo 90tih je sad jaci nego 90 tih.
Светосавски национализам:
1718764598076.jpeg

Нуџејма Механовић
Ученик генерације, ОШ "Свети Сава", Модрича

Оно што је застрашујуће јесте то што људи около верују у пропаганду, која им се сервира преко телевизије. Формирају мишљење да је Србија на ивици оружаног сукоба, да креће у походе, да је дошло време за некаква освајања итд.

Нико да коментарише чињеницу да је Србија потписала Бриселски споразум, да је СПЦ признала МПЦ, да Србија добија похвале од САД због сарадње са Украјином и сл.
Ovde je negdje pred Vaskrs bilo priče o nekakvom sukobu i napadu na Bošnjake. Naravno ne bi ništa od toga. Da je sreće oni koji su takve glasine širili bi odgovarali.

Управо тако. Запад више нема монопол на Балкану. За последњих 20 година се много тога променило, не одлучује више само запад о животу и смрти тако да повратак u 90-e можемо сви да заборавимо. Сама чињеница да су две највеће силе на свету Русија и Кина отворено стале на страну Срба у РС и Србије генерално треба да вам говори да 90-е можете само да сањате.
Aham, pa šta čekate, čistite oružje na forumu? :)
Direktorova Kći se po običaju ovde busa u prsi junačke a već je za svaki slučaj isplanirala i bekstvo Drugosrbijancima u Beograd pa onda sa preporukom neke srpske NVO u Nemačku kao još jedna zlostavljana “žrtva zlih Srba”.

Filijala CNN koji u exYU radi zamaskiran pod nazivom N1 daje sve od sebe.

Koji je to “naš izabranik”? AV nije moj. Nisam iz ni RS niti iz CG, a moj predsednik i predstavnik je Srpski Lisac Dodik. Ostali nek se biju.
Onda OK.
Samo napominjem da Srbi iz Republike Srpske ne napadaju Srbe iz Srbije, jer je onaj vlah kojeg uporedjuju sa ''lenjivcem'' pritom potomak onog što je Srbima napravio sve moguće postojeće i bivše probleme posle 1918te i AV potpisali tamo u Švici da nema nikakvog otcepljena UKr a to naravno važi i za RS. Ništa Vam ne vredi izvrdavanje .

Onda OK.
Samo napominjem da Srbi iz Republike Srpske ne napadaju Srbe iz Srbije, jer je onaj vlah kojeg uporedjuju sa ''lenjivcem'' pritom potomak onog što je Srbima napravio sve moguće postojeće i bivše probleme posle 1918te i AV potpisali tamo u Švici da nema nikakvog otcepljena UKr a to naravno važi i za RS. Ništa Vam ne vredi izvrdavanje .
Zahebi ti to, kruška se bere kad sazri, tome još nije vreme, ali biće, bez brige.

Zahebi ti to, kruška se bere kad sazri, tome još nije vreme, ali biće, bez brige.
Samo znam da je to tvoje pokvareno voće - ili političare koji uobičajeno sebe nazivaju ''srbima'' totalno otpisao Putin.
Čisto što mora da Vas primi i sluša šta lažete reda radi.
Jer Srbijanstvo nije EU ni medijska mržnja prema drugim narodima a još manje prema političkim protivnicima ili Srbima.
Srbijanstvo je ljubav prema narodu i domovini.

Onda OK.
Kakve veze ima Srbija i AV u Švajcarskoj sa RS ?
RS može svaki dan da proglasi nezavisnost zbog prekršenog Dejtona u UN , i da isti dan se ujedini sa Rusijom kao Krim i Donbas.
To niko ne može da spreči, posebno AV ne može ništa tu da utiče jer RS je samostalna u odlučivanju, a kada proglasi nezavisnost i ujedinjenje sa Rusijom to je gotovo i niko neće smeti da pisne jer Rusija ima nuklearno oružije

Kakve veze ima Srbija i AV u Švajcarskoj sa RS ?
RS može svaki dan da proglasi nezavisnost zbog prekršenog Dejtona u UN , i da isti dan se ujedini sa Rusijom kao Krim i Donbas.
To niko ne može da spreči, posebno AV ne može ništa tu da utiče jer RS je samostalna u odlučivanju, a kada proglasi nezavisnost i ujedinjenje sa Rusijom to je gotovo i niko neće smeti da pisne jer Rusija ima nuklearno oružije
Sta mislis, zasto je Dodik morao da bude i Tadicev, i sada Vucicev sendvicar, i koliko budzet Republike Srpske zavisi od Srbije?

Rusija je ionako u poslednje vreme preterala sa prisvajanjem potpuno gubitaskih teritorija, pa im treba jos jedna, kako da ne.

Eto i ja mogu da budem potpuni gubitas i da se prikljucim Kini, a oni nemaju druga posla nego da se spajaju sa gubitasima.

Sta mislis, zasto je Dodik morao da bude i Tadicev, i sada Vucicev sendvicar, i koliko budzet Republike Srpske zavisi od Srbije?

Rusija je ionako u poslednje vreme preterala sa prisvajanjem potpuno gubitaskih teritorija, pa im treba jos jedna, kako da ne.

Eto i ja mogu da budem potpuni gubitas i da se prikljucim Kini, a oni nemaju druga posla nego da se spajaju sa gubitasima.
Koga iz RS briga za Srbiju, ako se ujedine sa Rusijom ?
RS će biti bogata kao Kaljingrad ili kao Zapadni Berlin nekad. BRIKS će da ulaže u malu RS da bi primerom pokazali Zapadu i kako njihova teritorija uspešno funkcioniše, slično kao Zapadni Berlin nekad što je bio primer istoku.

Koga iz RS briga za Srbiju, ako se ujedine sa Rusijom ?
RS će biti bogata kao Kaljingrad ili kao Zapadni Berlin nekad. BRIKS će da ulaže u malu RS da bi primerom pokazali Zapadu i kako njihova teritorija uspešno funkcioniše, slično kao Zapadni Berlin nekad što je bio primer istoku.
Problem će se rešiti tako što će RS pripojiti Srbiju.

1718890357106.png

SCHMIDT O ZAKLJUČCIMA PIC-a: Dodik vodi opasnu igru, a ako nastavi, to neće proći bez posljedica

Moja ovlaštenja ostaju nepromijenjena, kaže visoki predstavnik

smit3_1.jpg

Prije 2h

Politički direktori Upravnog odbora Vijeća za provedbu mira (UO PIC-a) sastali su u Sarajevu kako bi procijenili prilike koje se tiču Općeg okvirnog sporazuma za mir (OOSM) u Bosni i Hercegovini (BiH).

Medijima se po okončanju dvodnevnog zasjedanja obratio visoko predstavnik Christian Schmidt, koji je naglasio glavne zaključke koje je PIC donio u svom komunikeu.

On je kritikovao poteze policije entiteta RS, te rekao da se nedavno sreo sa Emirom Suljagićem i da su bili prilično iznenađeni policijskim ispitivanjem te je rekao da će se ova situacija pratiti.

- Ponašanje organa RS koje ide kontra Dejtona, neće biti tolerisano. Organi RS moraju poštivati Dejton i aktivno i kontruktivno sarađivati s visokom predstanvikom. Radi se o obavezi koja postoji na osnovu Sporazuma. I vodićemo više računa o tome kako se ona ispunjava u narednom periodu, rekao je Schmidt.

On je rekao da je međunarodna zajednica izašla kao jača nakon ove sjednice PIC-a.

Na pitanje da li je PIC tražio da se reduciraju bonske ovlasti, Schmidt je odgovorio:

- Moja ovlaštenja koje imam ostaju nepromijenjena. Nismo detaljno razgovarali o operativnom dijelu korištenja ovlasti. Samo smo se saglasili i ja sam najavio da ćemo nastaviti zajednički raditi, i dogovorili smo se da se kutija u kojoj se nalaze ti instrumenti sastoji od štapa i mrkve, nekad je potrebno koristiti jedno nekad drugo, rekao je Schmidt.

Upitan je i o inicijativi RS o navodnom razdruživanju.

- Ovo je važno pitanje. Da budem jasan, ako neko nominuje komisiju za disoluciju, ako biste razmislili o mom prethodniku gospodinu Ashdownu, mislim da bi on znao šta uraditi. Rekao bih, napišite taj dokument, ali ako ima išta što bi uticalo na teritorijalni integritet BiH i suverenitet, onda bi morali raditi, ne kao prije 20 godina, ne jer se nešto promijenilo, nego drugim instrumentima.

Moja preporuka bi bila da se po strani ostavi nacionalitički pristup. Ovakvi potezi u ovom trenutku ne bi prošli bez posljedica. To je opasna igra, rekao je Schmidt.

Back