nešto o manje poznatim rock bendovima...

Keeper:
zheno bozhja kolko ti lupash, gde ti je granica?


Ja sam na teritoriji EU, tu neeeeeema granica! 8-)


Keeper:
...preporuchujem manje poznate grandzere koji su prethodili onom komercijalnom talasu 90ih.
mad season, mother love bone, green river, screaming trees.


I ja preporucujem vise poznate grungere koji su prethodili onom komercijalnom talasu 90-tih. Npr. Mad Season, Mother Love Bone, Green River, Blue River, Black River, Pink River, Magenta River, East River, Hudson River, Sonic Youth, Screaming Trees... 8-)
 
Busmani i neshto o njima 8)

http://www.bbasta.org.yu/busmani_page1.html

Trio iz Bajne Bašte svira melodičniju varijantu punk’n’rolla sa primesama garage zvuka. Album otvara pesma koja je postala veliki radio hit i glavni koncertni adut benda – punk verzija tradicionala ’Adio Mare’ uz koju je nemoguće stajati mirno.
Btw. ’Adio Mare’ je nekoliko meseci bio na prvom mestu Demo Expressa 202.

Rock Express, Maj 2001
 
piggor:
manje poznati kod nas, ali u svetu.... to dokazuje da smo jos uvek provincija, ali srecom, najave koncerata za sl. godinu govore drugacije...Elem, rec je o kanadskom bendu RUSH. Odlican trojac, basista koji peva i svira klavijature, gitarista (naseg porekla) i bubnjar. Saznao sam za njih tako sto mi je ortak doneo DVD sa koncerta iz Rio de Zaneira, gde nepregledna gomila brazilaca zna sve pesme napamet. Nazalost, uspeo sam da nabavim samo par njihovih pesama, pa molim nekog ko poseduje nesto vise od ovog benda da mi kaze gde i ja mogu nabaviti isto.
Rush su fantastični... ja sam našla neke albume na www.maxalbums.com
probaj tamo....
 
Beseech - Šveđani, nešto na foru gothic rock...
Aquaria - Brazilci, neki power metal... preporučujem pesmu Humanity...
Before Eden - Brazilci, piše im na sajtu da su prog, meni više liče na power... sve u svemu, Wizard of the south im je odlična pesma...
Diamond Nights - podseća me na neki indie rock, ispravite me ako grešim... preporuka-The Girl's Attractive...
L'ame Immortelle - samo pitajte buflu za sve što vas interesuje o njima....:mrgreen:
Sangre Eterna - neki naši metalci iz Novog Sada valjda... gotivni su....
The Ivory Tower - Grci, sviraju neki heavy metal na foru Maidena..
 
Athamay - opet, pitajte buflu.....:mrgreen: :lol:
Elders Of Despair - Danci, odlični instrumentali i jedna pesma sa vokalima, takođe odlična (Revelation Of Pure Insanity)... neki melodic metal
Kalmah - Finci, sviraju nešto kao Bodomi, doduše sporije i malo drugačije... preporučujem pesmu To The Gallows...
Kitaro - Japanac, koji svira fantastični ambiental, na raznim instrumentima, zvuči predivno... preporuka - Agreements i Caravansary...
X-Japan - Japanci, očito.... mnogo vrsta metala pomešanih u jedno, unikatno... iako im vokal nije bogznašta...
Breed 77 - Englezi valjda.... samo ću reći - preslušajte pesmu Alive...
Icewind - Kanađani, sviraju neki power metal valjda, preporuka: pesma Inner Storm...
 
Ok, posto je ova tema nezasluzeno zaboravljena, ja odlucih da je iskopam i dam joj novu sansu!

Hm, da vidimo sta bih mogla da vam preporucim........................ evo ga... iskopah nesto:

Virvel - domaci bend, vrlo interesantan, ne znam bas kako da ih definisem, to je bas neka alternativa, mozda chillout... sve u svemu dopadljive melodije, vise instumentala itd.
 

Back
Top