Svi plagijati Gorana Bregovića na jednom mestu!

Mačkoni

Veoma poznat
Poruka
10.590
Na nekoliko mesta sam pronalazio pesme koje je Bregović delimično ili potpuno plagirao i mislim da je dobra ideja da sve to skupimo na jedno mesto, jer ih sigurno ima mnogo više nego što sam ja do sada pronašao. Lepo bi bilo da se zakači video originala i bregine "autoske" pesme, da bismo mogli da diskutujemo o istima. Neke manje liče a neke više, tako da apelujem da je važno samo da sakupimo što je više materijala moguće.

Takođe, imam ideje i za još neke grupe da napravim slične teme, ali otom potom :)
 
Na nekoliko mesta sam pronalazio pesme koje je Bregović delimično ili potpuno plagirao i mislim da je dobra ideja da sve to skupimo na jedno mesto, jer ih sigurno ima mnogo više nego što sam ja do sada pronašao. Lepo bi bilo da se zakači video originala i bregine "autoske" pesme, da bismo mogli da diskutujemo o istima. Neke manje liče a neke više, tako da apelujem da je važno samo da sakupimo što je više materijala moguće.

Takođe, imam ideje i za još neke grupe da napravim slične teme, ali otom potom :)
OK, raskrinkao si ga skroz, Bregovic plagijator... sve pesme ukrao!
konstrakta-ana-djuric.gif
 
To "plagiranje" si trebao staviti pod znake navoda.
Bregović je uspešan autor,.. možda i naj, pa kao takav zalužuje svu našu zavidnost, zavidljivost i zajedljivast,.. no ipak za takve stvari postoji jedna planetarna komisija koja to prosuđuje,.. i sankšioniše. No Brega je dovoljno naobrazovan i intiligentan da zna da izbegne plagiranje,..

Pesmu " Lipe cvatu" je ipak prva otpevala jedna Dama :D

 
Na nekoliko mesta sam pronalazio pesme koje je Bregović delimično ili potpuno plagirao i mislim da je dobra ideja da sve to skupimo na jedno mesto, jer ih sigurno ima mnogo više nego što sam ja do sada pronašao. Lepo bi bilo da se zakači video originala i bregine "autoske" pesme, da bismo mogli da diskutujemo o istima. Neke manje liče a neke više, tako da apelujem da je važno samo da sakupimo što je više materijala moguće.

Takođe, imam ideje i za još neke grupe da napravim slične teme, ali otom potom :)
Brega bi ti na ovo sve rekao: "Takvi smo mi Srbi..." 😁
 
To "plagiranje" si trebao staviti pod znake navoda.
Bregović je uspešan autor,.. možda i naj, pa kao takav zalužuje svu našu zavidnost, zavidljivost i zajedljivast,.. no ipak za takve stvari postoji jedna planetarna komisija koja to prosuđuje,.. i sankšioniše. No Brega je dovoljno naobrazovan i intiligentan da zna da izbegne plagiranje,..

Pesmu " Lipe cvatu" je ipak prva otpevala jedna Dama :D

Zasto pod znake navoda? Ako neko iskopira 50% postojece pesme, koristi istu melodiju, iste progresije, cak i iz iste intonacije snimi "novu" "svoju" pesmu, kako ti to nazivas? Autorstvom? To je cista kradja i to je podvaljivanje domacoj publici koja u to vreme nije imala priliku da slusa toliko stranu muziku i da sve to prepozna.
Drugo, Brega je ipak prilicno nebitan za neke gigante svetske muzike da bi se zamarali sa njegovim plagijatima. Nije im bio konkurencija ako cemo realno.
Sto se tice benda, sjajni pojedinci, Ipe, Milic i Vlado Pravdic su bili odlicni muzicari i to ne moze da se spori. Pevaci takodje. Ali Brega kao gazda benda je bio veliki muljator i hohstapler, moje misljenje.
 
Nije sve. Ali velik broj jeste. Ako nisi zainteresovan za ucestvovanje u temi imas dosta drugih tema gde mozes da se iskazes :D
jesam zainteresovan za ucesce u diskusiji, ali mi nije jasna njena poenta.
OK ukrao je, plagirao, "uzeo kao inspiraciju" za mnoge od svojih pesama neke tudje pesme, i?
sta sa tim? do kakvog zakljucka treba da dodjemo na kraju?!
kao sto rekoh, ni prvi ni poslednji koji je to radio.
 

Back
Top