Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zelim da ostavim cigare, ali kad god kazem da zelim, ja pusim sve vise.Ostavljala sam nekoliko puta ali posle par meseci se uvek vratim....pila i razne tablete za odvikavanje ali nista tj nisam se nikad npridrzavala pravila oko tih tableta...Sta mi je ciniti, sta uraditi da vec jednom ostavim za sva vremena.Pusim vec 20 godina 1 kutiju a nekad i jace

Sve je u mozgu,moras psihicki da se pripremis.
 
Ta ti je ideja, da ostavis zauvek, toliko stres da onda pusis vise. Sad treba da nadjes trik da prevaris psihu. Odluci da prestanes, ali da do uskrsa recimo mozes da zapalis ako ti bude bas velika kriza. Ali, uradi to ovako: skloni iz kuce sve pepeljare, upaljace, kutije i ostali pribor koji mozes da nadjes. Ako imas nacetu kutiju omiljenih, ispusi je prvo. Za to vreme kupi novu kutiju nekih gadnih koje ne volis, i nemoj je otvarati. Sastavi komplet, pepaljara, upaljac i ta kutija, i iznesi negde napolje van kuce da ti nije lako dostupno. Ja sam svoj komplet drzala dva meseca na krovu kuce, a onda bacila. Pravilo je sledece: mozes da zapalis kad god ne mozes vise da izdrzis, ali to moras da radis tu, na tom mestu, i ne radis nista uz to ( telefon ili tako nesto) i moras da je ugasis negde oko pola, pre filtera u svakom slucaju.
Taj metod ce ti ublaziti stres u pocetku i umiriti. Napade panike. Uzimaj valerijanu ili persen ako si nervozna. Srecno!
 
Ta ti je ideja, da ostavis zauvek, toliko stres da onda pusis vise. Sad treba da nadjes trik da prevaris psihu. Odluci da prestanes, ali da do uskrsa recimo mozes da zapalis ako ti bude bas velika kriza. Ali, uradi to ovako: skloni iz kuce sve pepeljare, upaljace, kutije i ostali pribor koji mozes da nadjes. Ako imas nacetu kutiju omiljenih, ispusi je prvo. Za to vreme kupi novu kutiju nekih gadnih koje ne volis, i nemoj je otvarati. Sastavi komplet, pepaljara, upaljac i ta kutija, i iznesi negde napolje van kuce da ti nije lako dostupno. Ja sam svoj komplet drzala dva meseca na krovu kuce, a onda bacila. Pravilo je sledece: mozes da zapalis kad god ne mozes vise da izdrzis, ali to moras da radis tu, na tom mestu, i ne radis nista uz to ( telefon ili tako nesto) i moras da je ugasis negde oko pola, pre filtera u svakom slucaju.
Taj metod ce ti ublaziti stres u pocetku i umiriti. Napade panike. Uzimaj valerijanu ili persen ako si nervozna. Srecno!


Pipi,da te nema,trebalo bi te izmisliti.Imas zivaca,a i paznje. :zag:
 
Ta ti je ideja, da ostavis zauvek, toliko stres da onda pusis vise. Sad treba da nadjes trik da prevaris psihu. Odluci da prestanes, ali da do uskrsa recimo mozes da zapalis ako ti bude bas velika kriza. Ali, uradi to ovako: skloni iz kuce sve pepeljare, upaljace, kutije i ostali pribor koji mozes da nadjes. Ako imas nacetu kutiju omiljenih, ispusi je prvo. Za to vreme kupi novu kutiju nekih gadnih koje ne volis, i nemoj je otvarati. Sastavi komplet, pepaljara, upaljac i ta kutija, i iznesi negde napolje van kuce da ti nije lako dostupno. Ja sam svoj komplet drzala dva meseca na krovu kuce, a onda bacila. Pravilo je sledece: mozes da zapalis kad god ne mozes vise da izdrzis, ali to moras da radis tu, na tom mestu, i ne radis nista uz to ( telefon ili tako nesto) i moras da je ugasis negde oko pola, pre filtera u svakom slucaju.
Taj metod ce ti ublaziti stres u pocetku i umiriti. Napade panike. Uzimaj valerijanu ili persen ako si nervozna. Srecno!

Pozdrav Pipi :)

SJAJAN lek, savet!
Ja se izvlačim i lažem sebe kako ne mogu da prestanem - jer mi Dragi puši (i nema nikakvu nameru da prestane). Čak i Mačor ujutro kada se probudi juri i udiše duvanski dim :roll:
Može li savet?
 
:zcepanje:Mirko, care!

Samoukice draga! Da, ima jedan savet...a to je da sagledas da tvoje odluke, vezane za tvoj zivot ne zavise od drugih, nego od tebe. ako dragi iskoci kroz prozor, gura mokre prste u utikac, hoces li i ti, ili ce tvoja odluka biti da uradis ono sto je dobro za tebe? Moj dragi je pusio 5!! kutija na dan, plus sam radila na mestu gde ljudi dolaze da puse i piju, i prestala sam. Zato sto sam ja tako htela. Jer istina je da nemamo pravo nikome da tovarimo odgovornost za nas kvalitet zivota i odluke, niti mozemo nase odluke graditi na tudjim, niti mozemo menjati ikoga drugog do sebe :maca:....ali ako ti istrajes, das primer, mozes svojim nacinom zivota inspirisati druge da donesu takodje dobre i zdrave odluke..pa ce i macor duze i bolje ziveti...
 
:zcepanje:Mirko, care!

Samoukice draga! Da, ima jedan savet...a to je da sagledas da tvoje odluke, vezane za tvoj zivot ne zavise od drugih, nego od tebe. ako dragi iskoci kroz prozor, gura mokre prste u utikac, hoces li i ti, ili ce tvoja odluka biti da uradis ono sto je dobro za tebe? Moj dragi je pusio 5!! kutija na dan, plus sam radila na mestu gde ljudi dolaze da puse i piju, i prestala sam. Zato sto sam ja tako htela. Jer istina je da nemamo pravo nikome da tovarimo odgovornost za nas kvalitet zivota i odluke, niti mozemo nase odluke graditi na tudjim, niti mozemo menjati ikoga drugog do sebe :maca:....ali ako ti istrajes, das primer, mozes svojim nacinom zivota inspirisati druge da donesu takodje dobre i zdrave odluke..pa ce i macor duze i bolje ziveti...


A sta drugo da savetujem pipika,a da budem iskren. :kpozdrav:
 
predozirala sam se zvakicama za ostavljanje pusenja, moracu i njih da smanjim

Od bolesti zavisnosti mozes da se lecis jedino sama.
Znaci,volja i srpski inat.
Nista ne moze da te izleci,ne postoji caroban stapic ,niti caroban lek.To ti je kao kad ja hocu da smrsam,i trazim neki lek,a jedem ko mecava.Ne mere burazere,mora klopa da se smanji.
Smanjio sam,i kilaza ide polako na dole.
Da li je lako,e nije lako ni malo,ali se mora.
Ako hoces da smrsas,manje jedi.Sve ostalo dolazi naknadno.
Ako hoces da budes nepusac,ne pusi ni po koju cenu...nema druge.
 
Zdravo svima.Zovem se David.Vec neko vreme pratim ovaj forum...citam...razmisljam itd.Ali nisam hteo da se registrujem dok ne donesem cvrstu odluku da prestanem da pusim...tj.bilo je pokusaja ali bezuspesnih...Pa dosao je taj dan.Da napomenem da sam jednom prestao a trajalo je prelepih 4 meseca a zapalio sam iz kao besa sto je bzv i nepotrebno to sad vidim jer NE POSTOJI(SAMO JEDNA)Isto tako znam da postoje razni okidaci da se zapali...sad sam sebi obecao da necu sebe da sazaljevam i trazim razlog da zapalim.Ali mi iskreno treba podrska pa sam resio da svoju muku olaksam ovde :-) Cenim svaku rec i svacije misljenje i mislim da cu uspeti u svojoj odluci...izvinjavam se na duzini teksta :-)
 
Zdravo svima.Zovem se David.Vec neko vreme pratim ovaj forum...citam...razmisljam itd.Ali nisam hteo da se registrujem dok ne donesem cvrstu odluku da prestanem da pusim...tj.bilo je pokusaja ali bezuspesnih...Pa dosao je taj dan.Da napomenem da sam jednom prestao a trajalo je prelepih 4 meseca a zapalio sam iz kao besa sto je bzv i nepotrebno to sad vidim jer NE POSTOJI(SAMO JEDNA)Isto tako znam da postoje razni okidaci da se zapali...sad sam sebi obecao da necu sebe da sazaljevam i trazim razlog da zapalim.Ali mi iskreno treba podrska pa sam resio da svoju muku olaksam ovde :-) Cenim svaku rec i svacije misljenje i mislim da cu uspeti u svojoj odluci...izvinjavam se na duzini teksta :-)


Uspeces,ali prvo da procitas svako slovo sa ove teme,19 570 postova ima.Pa kreni,nece da smeta sigurno,a moze da bude korisno.To bi ti rekao Lane Gutovic,a to ti kazem i ja.Kreni,i pisi svaki dan ovde,budi uporan,uspeces.Kako smo mi uspeli,ja sam pusio 40 godina pa sam prestao .I sta mi fali? Ne bih je zapalio za sto dukata.Iz inata,a i iz volje,zivot mi je ovako mnogo lepsi.
 
Zdravo svima.Zovem se David.Vec neko vreme pratim ovaj forum...citam...razmisljam itd.Ali nisam hteo da se registrujem dok ne donesem cvrstu odluku da prestanem da pusim...tj.bilo je pokusaja ali bezuspesnih...Pa dosao je taj dan.Da napomenem da sam jednom prestao a trajalo je prelepih 4 meseca a zapalio sam iz kao besa sto je bzv i nepotrebno to sad vidim jer NE POSTOJI(SAMO JEDNA)Isto tako znam da postoje razni okidaci da se zapali...sad sam sebi obecao da necu sebe da sazaljevam i trazim razlog da zapalim.Ali mi iskreno treba podrska pa sam resio da svoju muku olaksam ovde :-) Cenim svaku rec i svacije misljenje i mislim da cu uspeti u svojoj odluci...izvinjavam se na duzini teksta :-)


Ne postoji samo jedna! to je moja omiljena rečenica . Dobro ti je Mirko napisao , lagano kreni sa čitanjem . Svima nama je forum bio podrška . Vidi, mi smo nepušači koji i dalje svraćaju ovde ... neki da obnove gradivo , da pomognu drugima, da se podsetimo kada naiđu neke životne krize .... Ostavili smo cigarete i preživeli :) a mislim da je većina nas spadala u "one za koje niko nije verovao da će ostaviti"
E pa ostavili smo . Ti uvek imaš ta 4 meseca i znaš kako je divno bilo, tako da hajde da ti opet bude lepo.
Pozdrav i puno sreće
 
Prvo da zahvalim na podrsci.Mnogo mi znaci..ta 4 meseca su mi bila nesto najlepse ali sam imao nekih problema(jako stresan period)pa sam uzeo onu(samo jednu)i mozete da zamislite kako sam se osecao posle svog tog truda...a tek dok sam shvatio sta sam uradio...joj :-( Da skratim pricu,inace mi je najgore ujutru...posao...dragocena pauza uz kafu i naravno posustanem jer postanem toliko razdrazljiv...u stvari cudno nesiguran osecaj.Nisam ni sanjao da cu ovakav pad doziveti posle toga onih prelepih 4 meseca.Secam se kad komsija udje samnom u bus pa krene...o pa sta ima(a inace pusi duvan)a meni dobro nije kad zine pa kremem da mozgam a u da li sam i ja ovako?Kad ne pusis bude ti smesno kako si mogao i sta to ima u njima da te natera da toliko smrdis sam sebi...sva sreca pa se uvek setim tog prelepog osecaja kad nema vise nikotina u telu pa me to drzi a ogromno hvala na podrsci mnogo mi znaci!
 
jel ste svi otišlu u pušače ;) nemoguće da niko nije svratio mesec dana ....:sad2:
setih se malo da navratim i da kažem da imam već četiri pune godine nepušačkog staža.. presabirala sam se da li je četiri ili pet.. nisam bila sigurna . Valjda ulazimu onu fazu da više ne brojim. I ne, nemojte mi reći da čim brojim da još uvek kriziram , jbga, svi mi kriziramo život , ali ne cigare . Sranja na sve strane , ali ono kad rešimo da postojećem sr... dodamo još neko , a to su cigarete jer kao lakše ćemo prebroditi...nije to nepušačka kriza i kriza za cigaretama, već situacija da ne znamo šta pametno da uradimo pa onda aj nešto ultra glupo ...... ne sapličite se i hodajte pravo .
Možda neko baš večeras gubi bitku sa nekom opakom bolešću , bliži mu se kraj ... a osuđen na ležanje u nekoj bednoj bolničkoj sobi sam provodi poslednje sate , jer vrlo malo prijatelja ima ... mislim imao ih je puno , ali znate (ili ne znate i nedo bog da saznate) kako to ide . On sada ih ima jako malo jednog do dva i isto toliko članova porodice .... sam , valjalo bi da mu neko društvo pravi ..... e to su problemi drugari , ali iako zna da je blizu kraj ne traži jbnu cigaru , jer ne pada mu na pamet da mu ona išta može pomoći .
Kada god pomislim da je moja muka najveća, ja se setim onih koji bi sve dali za te moje muke , jer uvek ima neko kome je teže i gore . Ne , ne treba da nam se život svede na ono "ćut dobro je" , ali možemo da pojedine gluposti kojima nas truju izbacimo i da se zaista setimo da postoje ljudi koji imaju ozbiljne probleme i ozbiljne bitke moraju da vode ... one koje nisu izabrali . A jbne cigarete mi jesmo nekada birali , a neki i dalje biraju ... .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top