Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je to super, nikada ne bih pomislila da prstanem da mogu 2 cigare dnevno, ali nema sanse i mislim da retko koji strastveni pusac moze sebe da dovede u to stanje
Kod mene očigledno nešto nije u redu.. uživam maximalno, ali mi ne pada na pamet da palim svaki čas. SomFing's definitli wrong.

Tu su još i oni što pushe samo iz tuđeg džepa! Takvi nikad neće dati pare za cigare al nikad neće ni odbiti ako ih neko ponudi. :lol:
E ja tako često, ogrebem se za cigaru-dve od kolega koji puše cigaru za cigarom, a onda me grize savest pa im kupim kutiju, i tako u krug. Dobro meni, a dobro i njima. :)
 
Ko od vas je rekao da kao nepušač ima sada puno više vremena,ja uopšte nemam vremena,jer kao džigerica visim na ovom forumu:dontunderstand:
čim mi se pripuši ,a ja bržebolje na forum ,ovde stvarno ne mogu zapaliti,ovo mi dođe kao neko svetište koje bi oskrnavila ako bi zapalila:zcepanje:
uglavnom prve promjene se već uočavaju,više mi nije himna;Marakano moje sveto mesto...
sad pjevam:Krstarico moje sveto mesto ,ja sam tebe posećivo često...
Ljudi gdjeeeeeeeee steeeeee,pozzzzzzzzz
 
Upravo mi je LIGHT BLUE SKY uništio i zadnju trunčicu nade,..
pa čovjek je toliko bio bez cigara i ponovo propušio
pa zašto da se ovoliko mučim(svaka čast onima koji kažu da se ne muče,ja bi od same pomisli da nikad više neću zapaliti najradije uzela onu kutiju cigara i ljuljuškala je i sakrila da mi je niko ne otme,...:zcepanje:)ako ću ponovo početi
jooooj,što uopšte započeh ovaj projekat(mislim ni sama ne znam da li mislim na počinjanje pušenja ili na ostavljanje)
ja to ne mogu,...
znam ,znam sad bi A.CAR rekao da se ne penjem na M.Everest....
meni treba nešto tipa onog što gledam u američkim filmovima,gdje svi sjede u krugu ,pa jedan ustaje i kaže,:ja sam xy i ja sam alkoholičar,...naravno ja bih rekla ,ja sam teški ovisnik o cigaretama....
Eh, prevario sam se. Tebi obavezno treba Pipi. Jer i ona je prolazila kroz isto kao i ti dok konačno nije uspjela. Ne sumnjam da će ona rado pokušati da ti pomogne. Sve najbolje! :D
 
Ristob.eto vidiš kako sam ja tvrd orah,ti već odustade od mene,ma nema veze,ja sam ti kao oni Topalovići(jel beše Topalovići):think:-"ko je mene poznavao ni pakao mu neće teško pasti"
Han van zem,ja baš zbog tog čula mirisa moram ponekad zapaliti,jer ovi moji u kući svi puše,pa mi je grozno,a kad zapalim manje osjećam...
SIZIFE,dođi i nosi ovaj svoj kamen,ne mogu više da ga guram uzbrdo:p
 
Meni je negde na 6 meseci apstinencije bila najzesca kriza,cigaretu sam stavio u usta ali je nisam zapalio.Pogledao sam se u ogledalo i rekao sebi: " ti to mozes!" :) Sad,mozda malo glupo zvuci,ali jeste tako bilo i uspeo sam da odolim iskusenju.
Od sedmog meseca sam vec bio skoro i zaboravio da sam pusio.Prizor ljudi sa cigaretama u ruci i dimom koji izbacuju mi vise nije izazivao zelju,zapravo,cigareta mi nije vise nista predstavljala.
I tako jos godinu i nesto,i sve sam bacio u vodu kad mi se kriza vratila u najjacem obliku,iznenada.Cak nije bila nikakva posebo stresna situacija u pitanju,samo neopisiva zudnja.

Dakle,sa tom drogom nema zezanja.To je teska droga,i stvarno treba biti zestoki borac i spreman na razne neocekivane situacije da bi se to zlo pobedilo....

Btw,pusio sam u proseku pola kutije dnevno,ponekad malo vise.....
 
Samo da se javim da sam tu ,nemam šta pametno da kažem,pa samo čitam iz prikrajka,..ne kupujem cigare(sad pušim samo češke,:zcepanje:)
par komada dnevno 3-4
i te gasim na pola jer sam prehlađena i uopšte mi ne pašu ,ali nešto me vuče,ma s....,kida me ovo,brate il žu da pušim il neću,
samo da se sama sa sobom dogovorim,a to mi je najteže jer u većini slučajeva
ja se uopšte ne slažem sama sa sobom,pozz

Smanjivanje ne znaci nista.Ili pusis,ili ne.
 
Kod mene očigledno nešto nije u redu.. uživam maximalno, ali mi ne pada na pamet da palim svaki čas. SomFing's definitli wrong.


E ja tako često, ogrebem se za cigaru-dve od kolega koji puše cigaru za cigarom, a onda me grize savest pa im kupim kutiju, i tako u krug. Dobro meni, a dobro i njima. :)

Lazes sebe...gricka te savest,cim si vec ovde. ;) Ne verujem da iko skroz uziva u cigareti...dobro je A. Carr taj uzitak opisao :"kao kad se covek posle duge setnje u cipelama koje sve vreme zuljaju izuje..." ..tako nesto.
Uglavnom,uzitak je toliko mizeran u odnosu na stetu koju duvan proizvodi.
 
Poslednja izmena:
Upravo mi je LIGHT BLUE SKY uništio i zadnju trunčicu nade,..
pa čovjek je toliko bio bez cigara i ponovo propušio
pa zašto da se ovoliko mučim(svaka čast onima koji kažu da se ne muče,ja bi od same pomisli da nikad više neću zapaliti najradije uzela onu kutiju cigara i ljuljuškala je i sakrila da mi je niko ne otme,...:zcepanje:)ako ću ponovo početi

Vredi pokusati ;)
Ako ti je za utehu,te dve godine su bile DIVNE.Djavolak se uspava posle nekoliko meseci.
E sad,ja sam ga probudio svojim recidivima,i stalno me gnjavi....
 
Poslednja izmena:
Ljudi ja kad citam vas ja shvatam da se super drzim. Imam zelju da zapalim, traje koji trenutak i zdravo, jednostavno mi ne pada na pamet niti uopste razmisljam o soluciji da bih mogla zapaliti. Kkvo bre sjurivanje do trafike, ja cigare vise ne kupujem. Ponavljam, nije da nemam n atren zelju da zapalim, ali znam da necu i da vise ne pusim i nema mucenja sebe, sto krace razmisljam o tome to bolje.
 
Ljudi ja kad citam vas ja shvatam da se super drzim. Imam zelju da zapalim, traje koji trenutak i zdravo, jednostavno mi ne pada na pamet niti uopste razmisljam o soluciji da bih mogla zapaliti. Kkvo bre sjurivanje do trafike, ja cigare vise ne kupujem. Ponavljam, nije da nemam n atren zelju da zapalim, ali znam da necu i da vise ne pusim i nema mucenja sebe, sto krace razmisljam o tome to bolje.

E bas tako. :)
 
Smanjivanje ne znaci nista.Ili pusis,ili ne.

i meni je svaki put propao posao kad kao hoću da smanjim. smanjim tri dana, četvrti dan sam na istom.

kad ugasimo poslednju pljugu...lepo da ukapiramo da agonija kroz koju ćemo proći je nešto što je očekivano, nešto što mora tako da bude i nešto što će proći. nešto što će proći. će proći. će...

ja ću moju poslednju pljugu da ugasim večeras, a pakao otprilike traje 5-7 dana.

najgore je to prvo jutro bez kafe i cigareta :sad2: taj prvi dan kada mozak ne dobije dozu. kada ukapira da si odlučio da je nikad više neće ni dobiti; tada dan postaje mrak. mozak koristi sve moguće načine da te natera da ga dotiraš nikotinom. drma te glavobolja, pa preznojavanje, pa nervoza, pa tuga, pa ovo, pa ono...i u tim trenucima samo kažeš sebi "ovo sam očekivao i ovo će proći"....sutradan opet oružana pobuna "pa da li si ti stvarno odlučio da ne pušiš, kako možeš to da radiš." kriza jedna. kriza druga. :D i tako...posle 7 dana odlučne borbe postanemo nepušači. dobijemo na svežini lica, lakše dišemo, hrana ukusnija, bolje spavamo, lakše se budimo, bolje podnosimo vrućine i hladnoće, manje se zamaramo, ne smrdimo (a o durgim stvarima, tj. bolestima da ne pričamo).
 
Ristob.eto vidiš kako sam ja tvrd orah,ti već odustade od mene,ma nema veze,ja sam ti kao oni Topalovići(jel beše Topalovići):think:-"ko je mene poznavao ni pakao mu neće teško pasti"
Han van zem,ja baš zbog tog čula mirisa moram ponekad zapaliti,jer ovi moji u kući svi puše,pa mi je grozno,a kad zapalim manje osjećam...
SIZIFE,dođi i nosi ovaj svoj kamen,ne mogu više da ga guram uzbrdo:p
Tu sam ja dundice. Nijesam odustao nego samo tražim pomoć za notorne slučajeve. Evo ti utjeha: svi koji su ovdje postovali na kraju su postigli uspjeh. I ti ćeš! :D
 
Proterah i taj famozni 4 -ti dan... nista posebno me nije teralo da zapalim!
Nikad i neće! Samo ako nastaviš takav tretman. Jer, pushiš zato što hoćeš a ne zato što moraš! Psiha je dobar saveznik. Ali i veliki izdajnik. Ali i nije ona krivac, Nego ti! Jer ona naprosto ostvaruje ono što ti hoćeš!!! Zato je iskoristi da ostvariš ono što je za tebe najbolje (valjda je i smisao života u tome) a ne ono što je najgore. Svi smo ograničeni. Samo granice za svakoga nijesu iste. A mnogi bi htjeli da su. E, treba osmisliti život u datim granicama a ne pokušavati glavom ih razbijati.

P.S. Ovo i u namjeri dundicu da oraspoloži. :D
 
Bravo Zorane, mislim da je najgore proslo, sad samo istrajnost, nema popustanja, samo oprez.
Fixa, gasi to i nema vise, nema tu nekog velikog razmisljanja i price, bice kako ce biti i procice, ako si spreman stegni zube i kreni odmah, ne odlazi za tamo neki ponedeljak, vikend, utorak.
Dundice, moj ti je savet malo da odmoris od svega i da skupis snagu i ugasis, ali ugasis i vise ne razmatras mogucnos kako i da li da zapalis
Ja se drzim, fali ali nista strasno, koji sec i kraj, sve je lakse i lakse, a proslo je samo jedan mesec i koji dan sitno
 
Dundo, i moj decko pusi najstrasnije, i smeta mi.... kupila cak i jonizator vazduha stalno provetravam itd..... ali necu zapaliti.... a dodje mi milion puta.... da mi ne dodje sigurno ne bih visila na ovoj temi....
Kod mene je definitvno psiha veci problem nego fizicka zavisnost.... Kao sto sam ti rekla ranije, nemoj da se trujes sa lekovima ako nisi odlucila. Tabex ne moras da pijes bas u tim dozama (6 dnevno je previse) ali 4 je potrebno barem privh dana, pa smanjujes.... OK je i da ga izbacis posle nekoliko dana..... ali ako neces da prestanes nisi ni trebala da pocinjes.... Ja sam to uradila negde u martu, i drzalo me cak 2 nedelje nisam kupovala cigare pa kao kada mi je kriza uzmem od decka i guess what posle dve nedelje sam propusila ponovo....
Sto se tice smanjivanja meni je recimo svaki put uspelo i samo na taj nacim mogu da prestanem.... ali tu moras da budes disciplinovan i kazes sebi hocu da prestanem i ovo je samo jedna stepenica na putu..... i onda jednog dana bacis.... ja sam znala da cu ici na operaciju u ustima i da necu smeti da pusim nekoliko dana.... onda sam odlucila da cu da idem dan po dan.... ako sam izdrzala 2 izdrzacu jos koji i tako pa sve do danas.... napravila sam sebi ritual ispusila tu poslednju (bilo mi je tesko jer sam znala da je poslednja), otisla na operaciju i dok sam sedela za operacionim stolom samo mislila na to kako bih zapalilia, kriza je krenula posle sat vremena... po zavrsetku operacije bilo mi je lose i nisam smela da zapalim i tako... krize sam imala oko 4 dana sam htela da ujedam, em ne smem da jedem em me boli rana em apstinentska kriza.... raspisa se ja.... ali ako ce nekome pomoci bice mi drago....
Gde nam je Vendi, Pipi, Liki itd.... nema nesto starih forumasa, nadam se da nisu propusili....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top