• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vendika

Primećen član
Poruka
812
Danas mi je poslednji dan da pusim ... u kutiji imam 8.cigareta to ce mi trajati dok ne izadjem na zivu svirku,onda kupujem poslednju kutiju i kad nju ispusim ne obecavam nista ali pokusacu da ne duvanim i bacam pare na ta sra**a.Drzite mi fige :)))

Cim si ti ovde i razmisljas o ostavljanju, pola posla gotovo. Uz tebe smo, citaj forum... i naravno javi kako ide!

dundolina

Zainteresovan član
Poruka
148
..rado pogledam ovu temu,posto sam i ja svojevremeno prestao da pusim...pre neki dan odem na pocetak teme da nadjem sebe kad sam se upisao...kad nema...onda ukapiram da je to bilo malo pre ove teme i da je postojala slicna tema...zainatim se i nadjem svoj "stari "nalog odnosno nik i pogledam gde sam postovao....i naravno nadjem, ostavio sam cigarete 07.01.2005...odjednom i zauvek!..posle 20-tak godina trovanja...
..to je najmanje sto mozete da ucinite za sebe...kod mene je to bio pocetak rada na sebi...
...posle cigareta sam napustio zauvek da "uzivam" u akoholu..
...narucio sam destilator za vodu,jedan jedini tip koji proizvodi 100% cistu vodu za pice...takva voda izbacuje stetne materije godinama lagerovane...
...poceo sam svakodnevno da radim vezbe,yoga i sl.
...promenio sam nacin ishrane...jedem samo ono sto je potrebno i ponesto sto volim,ali retko...uglavnom crni hleb,voce, povrce,(zumanze od jajeta i kasika meda svaki dan)..
...radim na svojoj "duhovnosti" svaki dan....znaci citam ili meditiram...makar 2-3sata
Rezultat svega toga je da sam se poprilicno promenio u zadnjih 5-6 godina...imam 30 kg manje i 10 -tak godina manje....koza mi se podmladila ,zategla a telo gipko i u odlicnoj kondiciji...a posto sam bio u svom starom nalogu...hm...promena je skoro neverovatna..
...hocu da kazem da svako treba da radi na sebi...to je poenta ovog zivota...da radom na sebi prosirite svest...itd da vam ne pricam dalje....vazno je poceti i imati jasnu i nepokolebljivu nameru...rezultat se podrazumeva...
ovo bi me valjda trebalo motivisati,ali upravo suprotno-bukvalno sam se naježila i dobila želju da zapalim,...meditiraš 2-3 sata ,pa vježbe ,pa joga,...pa čovječe radiš li ti išta drugo osim što radiš na sebi i robuješ životu totalno,...ovo me više na neku sektu podsjeća,neznam možda neko ima toliko vremena za sebe,..ma bre čovječe i ovih 20 cigara što popušim mi većim dijelom izgore u "leru" a ne da ih stvarno pušim jer živim u 21.vijeku i u vječitoj sam žurbi i sve što imam u životu stvorili smo ja i muž sa svojih 10 prstiju,....i još za kraj za razliku od tebe ,jedem ono što imam,a kakvo je vrijeme hvala bogu i za to,.....E SAD MI JE MALO LAKŠE I ODO DA ZAPALIM

olja jk

Obećava
Poruka
73
Hajmo Zorane, dao si obecanje :), lep provod na svirci i odna da batalis taj otrov.
Dundolina, nema vise da se pali, ti si bre nepusac
Fixa, dobro dosao, razmisljas u dobrom smeru

HAjmo ja castim sta pijete, danas mi je rodjus, a sutra punih mesec dana od kako sam nepusac. Evo danas ceo dan slavim i uz picence, super klopu ma sve ja nisam zapalila, falio mi je taj smrad u 2-3 navrata, ali ne vise, mislim da se moj mozak sve vise i vise navikava da mu je vlasnik nepusac:super:

luckystar74

Primećen član
Poruka
581
Hajmo Zorane, dao si obecanje :), lep provod na svirci i odna da batalis taj otrov.

HAjmo ja castim sta pijete, danas mi je rodjus, a sutra punih mesec dana od kako sam nepusac. Evo danas ceo dan slavim i uz picence, super klopu ma sve ja nisam zapalila, falio mi je taj smrad u 2-3 navrata, ali ne vise, mislim da se moj mozak sve vise i vise navikava da mu je vlasnik nepusac:super:

Srecan rodjendan....

Zoran994

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302

SRECAN RODJENDAN SA MALIM ZAKASNJENJEM... Proveo sam se kao nikad,moram priznati ali slatko sam izduvanio tu poslednju kutiju za 3h... Ako ujutru ustanem i uspen da ne zapalim uz kafu znacu da je to-to.
Ali msm da necu jer sam cvrsto resio da ne bacam pare na to vec da ustedim za Novu god. i za raznorazne potrebe :))) Drustvo me podrzava kao i vi i to mi jako puno znaci.Javljam kako ideee ;)))

luckystar74

Primećen član
Poruka
581
aj izguraj četiri dana. :)
Ne znam sta je toliko magicno u tom cetvrtom danu ali svaki put bih na njemu poklekla... ovaj put sam se zainatila da to ne uradim ali sam ujedala, plakala ma ne secam se vise ali sam bila skroz histericna.... sedmi dan je tek bilo ludilo...
Dundolina, ja sam imala jako stresne situacije u ovih mesec dana i nisam zapalila! Tako da potrudi se, cigareta smiruje i to je cinjenica.... ali popi nesto za smirenje bolje je....

Zoran994

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
302
aj izguraj četiri dana. :)

Meni su prvi 24h bili najtezi ... sanjao sam da pusim cigaru,doslo mi da polomim sve u kuci a onda sam resio da nista i niko ne moze biti jaci od mene i znacu da sam pobednik tek onda kad pobedim sebe.Kad me uhvati kriza ja pustim muziku i igram,skacem,pevam i tako zaboravim na cigare.Evo sad me vata kriza ja se ne dam vec slikam neke skrabotine na platnu i pratim vas na forumu :) Moj savet je; ''ako ste pregurali 24h preguracete i ostale dane'' i ne dozvolite da bilo koji porok bude jaci od vas. Pobedite sebe i pobednik ste.Ja sam za nedelju dana bacao po 2000.din na cigare a za te pare sam mogao svake nedelje da kupim neki dezodorans ili neki deo odece... Sve u svemu nisam ni trebao pocinjati sa pusenjem jer kad sam poceo mislio sam HAHA ma to je obicno sr*nje i mogu prestati kad ocu.Vise puta sam pokusavao bez uspeha sve do ovog puta.Niko vas ne moze naterati da prestanete vec vi morate naterati svoj mozak.

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
29.822
Meni su prvi 24h bili najtezi ... sanjao sam da pusim cigaru,doslo mi da polomim sve u kuci a onda sam resio da nista i niko ne moze biti jaci od mene i znacu da sam pobednik tek onda kad pobedim sebe.Kad me uhvati kriza ja pustim muziku i igram,skacem,pevam i tako zaboravim na cigare.Evo sad me vata kriza ja se ne dam vec slikam neke skrabotine na platnu i pratim vas na forumu :) Moj savet je; ''ako ste pregurali 24h preguracete i ostale dane'' i ne dozvolite da bilo koji porok bude jaci od vas. Pobedite sebe i pobednik ste.Ja sam za nedelju dana bacao po 2000.din na cigare a za te pare sam mogao svake nedelje da kupim neki dezodorans ili neki deo odece... Sve u svemu nisam ni trebao pocinjati sa pusenjem jer kad sam poceo mislio sam HAHA ma to je obicno sr*nje i mogu prestati kad ocu.Vise puta sam pokusavao bez uspeha sve do ovog puta.Niko vas ne moze naterati da prestanete vec vi morate naterati svoj mozak.

okej sve je to lepo Zorane, samo izguraj ti četiri dana pa onda nastavi rad na motivaciji drugih. :)

olja jk

Obećava
Poruka
73
Dundolina, toga sam se i plasila, zapaljena jedna vodi k apopusenoj kutiji. ja sam malo iskljuciva, ali kod mene je sve ili nista i jedino sto mi je ostalo nako u mozgu citajuci knjigu Kako lako ostaviti pusenje jeste da ne postoji samo jedna cigareta ili samo jedan dim, znaci kada se ne pusi ne muci se ni organizam ni mozak sa tom jednom. Ja nikada nisam prestajala da pusim, sada sam probala da smanjim na pola kutije i poslo mi je od ruke na kratko, ali to je stvarno mucenje, stalno sam razmisljala kada da zapalim i koliko mi je jos ostalo. Tako sam izdrzala par dana i onda sledecih par sam nadoknadila sve, pusila vise ngo ikada.
Tako da je meni jasno da ja to ne mogu i rasim da prestanem skroz, ali skroz i ako mi se desi da zapalim jednu ja znam da cu opet postati pusac, zato to sebi i necu da dozvolim
Yorane, drzi se ti samo, jako pazi prvih 7 dana, a posle, pa i posle moras da pazis :)))
Han, koliko ti ne pusis vec? (izvini, nisam bas sve citala)
Lucky, kako se drzis, koliki je tvoj staz
Brate djuro, kako to izgleda posle 2 meseca

luckystar74

Primećen član
Poruka
581
Olja jk ja sam prestala da pusim 08.08. tako da malo jace od mesec ipo... ne brojim dane ali evo quick counter kaze mesec i 16 dana....
sto se tice te jedne to si u pravi i vise puta smo svi to pricali.... a ja sam ti najbolji primer kako sve to izgleda kada nakon 10 god zapalis i propusis :) ...
a sto se tice pazenja sve zavisi kako kome neko posle nekog vremena nema vise krize a neko kao moja drugarica zeli nakon 6 god da zapali i kaze mi da moras da budes na oprezu ceo zivot!
Ja se od provog odvikavanja ne secam mnogo kriza prvih dana (bila sam malda samo 20 god) ali posle mesec dana sam zapalila pa posle 2 god i krizu sam imala te god do negde leta kada mi je malo falilo da zapalim. Posle toga do desetogodisnjice znaci 8 punih godina nista, nikakva kriza ni zelja....
I dalje povremeno pozelim sada i samu sebe kontrolisem jer ako zapalim znam da cu ponovo propusiti.... tako da se drzim....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.