Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam pokušavao nebrojeno puta.
Najduže sam izdržao 9 dana (2 x).....
Pa,opet !
Muka je to,golema.
Ja ne pusim nesto vise od dva mjeseca . Nisam ni imao nekakve velike krize , ali me juce i danas
uhvalio par puta da sam se sjetio cigarete . Kad budes rijesio u svojoj glavi da ces prekinuti , onda ces i
prekinuti . Prva greska je sto se ljudi zareknu da ostavljaju zauvijek i tako se preopterete psihicki .
Reci sebi da ces odmoriti pluca jedno sest mjeseci .Duze sam pusio nego sto 90% forumasa ima
godina zivota .
 
Pokusavao sam vise puta da ostavim duvan ali bez uspeha!!! Pokusao sam jedan dan da ne pusim i cigare me uopste nisu vukle ali,uvece sa drustvom sam opet zapalio i nastavio da dimim... Posle sam opet pokusao da ostavim ali me je cigara privlacila samo tako. Ako je neko uspeo da ostavi neka mi kaze nacin. Hvala!!!!!:dash::dash::dash:

ajde ovako... kreni od pocetka.... iscitaj sve postove... onda sedi i razmisli da li zaista zelis da prestanes.... ovo ti sve prica jedan od povranika (10 god prestanka), pa onda cela 2004 i 2005 pusenje po nekada, cela 2006 i 2007 pusenje-prestajanje neko vreme pusim pa onda ne, najduze dva meseca bez ijedne i od tada nema ni pokusaja prestanka do marta ove god.... i od tada je borba... sve dok nisam prelomila u sebi... za pocetak odredis sebi neki vremenski period koji neces pusiti... ja sam rekla oko 2 meseca pa onda ides dalje i dalje i tako ti prodje vreme....
svako ima svoj nacin borbe protiv ove zavisnosti, probaj da ti nadjes svoj....
zelim ti puno srece, i molba da se vas dvojica novih ne svadjate ovde, nije bas mesto.. mi smo jedna mala ali odabrana zajednica.... nekada umemo da budemo grubi (osetila na svojoj kozi) ali to je uvek za necije dobro (uvek su dobronamerni komentari), nikada niko nikoga nije vredjao itd....
cetitam Vendi na mesec dana :super:, dundolina samo napred uz tebe smo :cmok2:
 
bez problema. sinoc sam sanjao da sam zapalio cigaretu i da mi se odmah zgadila. onda sam uzeo paklu zguzvao je i bacio. mislim da sam bio pod utiskom jer sam citao malo ovu temu.

inace nemam vise nagon da zapalim, cak ni ponekad.

prestao sam pre tri meseca.

Bravo, samo tako nastavi! Ma sve je u glavi, kad god sam poklekla, zapalila sam svesno, a ne zbog neke teske krize, ili ko zna zbog cega. To su mi bili samo izgovori! I meni mnogo pomaze ova tema!
 
Ja sam dobro, krize skoro da nemam, sada se samo jos uvek borim sa napadima nervoze i depresije.... to znam da imam taj problem (imala i poslednji put kada sam ostavljala bas negde u drugom mesecu nepusenja pa poklekla).... u subotu se smenjivalo od placa do napada histerije urlanja dreke itd.... a moj decko kada je rekao da bi mozda jednog dana ostavio njemu sam rekla da moze samo ako se sedira neko vreme.... jer oboje smo po prirodi nervozni a mogu misliti jos kada bi ostavio pljuge uh ne smem ni da mislim.... odavno ne brojim dane (zapamtila sam datum ostavljanja), ali ponekada zvirnem na quick counter i on trenutno kaze: Irena - Free and Healing for One Month, Eight Days, 21 Hours and 12 Minutes, while extending my life expectancy 2 Days and 1 Hour, by avoiding the use of 598 nicotine delivery devices that would have cost me 5.393,16 Äèí..(to sto pise da sam ustedela to mogu da zaboravim jer sam potrosila i vise od toga na razne gluposti)....
 
ja zapalila juče 2 pa večeras 2,joj ako se nastavi ovim tempom...

izvini sada ce ovo mozda zvucati bezveze, ali kao sto sam i rekla da ne pijes lekove (tabex) ako nisi sigurna da zelis da prestanes.... pricam iz iskustva.... i ja sam tako radila... uh tesko je prestati....ja i dalje po nekada kazem ma neka ide sve u p.m i da pocnem ponovo i onda samo pomislim na sve muke i odustanem.... i tako dan za danom....
kriza me hvata uz alkohol (i dalje) i pojedine situacije/hrana...
 
Joj ljudi moji, ja ujedan od pre tri dana. Danas je 26 dana od kada sam ugasila poslednju cigaretu, prvih 5 dana je bio bukvalno pakao i onda nista sve do pre 3 dana, sada me drma takva kriza da je to neverovatno, juce sam ceo dan mislila na cigare, nisam zapalila i mislim da necu, ali nesto mi nije jasno, zar kako vreme prolazi ne bi trebalo da je lakse
 
Joj ljudi moji, ja ujedan od pre tri dana. Danas je 26 dana od kada sam ugasila poslednju cigaretu, prvih 5 dana je bio bukvalno pakao i onda nista sve do pre 3 dana, sada me drma takva kriza da je to neverovatno, juce sam ceo dan mislila na cigare, nisam zapalila i mislim da necu, ali nesto mi nije jasno, zar kako vreme prolazi ne bi trebalo da je lakse

Da to je normalno, otprilike to je neka poslednja vece kriza... bice ih jos ali su manje... i ja sam na negde oko mesec dana htela da ujedam.... pusilo mi se uh...
sada je mesec ipo i ok sam.... mada bih i dalje po nekada zapalila.... ali necu... :)
 
Stvarno mi neverovatno, pa ne mogu reci da mi je tesko kao prvih dana, ali vikend je bio stvarno grozan, pa i juce, ceo dam mi se samo cigareta motala po glavi, prosto neverovatno, a imala sam i obaveza na pretek, znaci nije da sam se dosadjivala pa mislila o toj drozi :). Valjda ce biti bolje, a imacu 1000 kg za koji mesc, samo bih nesto jela
 
Joj Lucky ja ti te tablete popijem samo ujutro pa zaboravim u toku dana, a ovo kad sam pušila sam bila na sahrani ,ustvari pomagali u komšiluku,pa nisam nosila tablete sa sobom,ali znam da to nije izgovor,...i danas mi je grozno,majko mila sva sam se naduvala kao da sam pred porod,jedva dišem ,kao što olja reče imaću 1000 kg,padam u depresiju ,em mi se puši,em sam se naduvala,em vaga više pokazuje,jooooooj....ja sam stvarno bez karaktera,..dođem ovde pa čitam kako vama super ide ,pa onda sama sebi kažem:ma možeš i ti
 
sve mi je još nezgodnije,jer su mi cigare na dohvat ruke(svi u kući puše),pa kud god se okrenem otvorena kutija:dash:

I meni su...pa odolevam.... upravo sam stukla bacardi breezer na ex.... to mi je jedna od nus pojava ostavljanja cigareta alkohol mi ne prija :( pa se brze napijem tj ispijam na ex da ne bih pusila.... meni decko pusi i uvek su mi cigarete na dohvat ruke.... o stresu da ne pricam.... uhhhhhhh ... poenta je izdrzi.... jbg... i ja sam imala iste probleme ako pogledas moje postove od pre dva tri meseca.... ali sam na kraju prelomila.... tako i ti... mozes ti to!!!!
 
Dundolina, meni je umro deda 10-ti dan mog nepusackog staza i pregurala sam i to bez cigarete i to samo zbog jedne stvari, ja sad ako pokleknem ja cu pusiti do smrti, a to ne zelim, ali zaista ne zelim iz vise razloga, necu da se trujem, unistavam svoje zdravlje, a uz put sve to debelo placam, e pa stvarno necu vise.
Zasto sam rekla da cu pusiti do smrti, ma meni ne pada napamet da jos jednom u zivotu prolazim kroz ovu torturu skidanja sa droge, nepada mi napamet, ako sad ne uspem ( a mislim da hocu) ja vise necu pokusavati i prolaziti kroz ovo da ne kazem sta
 
Ne zelim da pametujem, ali ponovicu: mi samo trazimo izgovore, ostavio me decko, imala sam tezak dan, stres na poslu, kod kuce, u familiji, ma dajte ljudi da se pogledamo u oci! Mi smo ozbiljni zavisnici, i dok to sami sa sobom ne resimo, nema nista od ostavljanja cigareta. To sam iskusila nekoliko puta, i zbog toga sam opet ovde. Nepusac od mesec dana umesto od preko godinu. Ali, covek se uci na greskama, zato postoji ovaj forum, ako sam se ja presla, ne moraju i drugi. Osnovno pravilo zacrtati sebi: VISE NIKADA NI JEDNA, i resen problem!
 
Jel citao neko onu knjigu Kako lako prestati sa pusenjem (ne znam da li je to tacan naziv), citala svuda kako je super i dobijem od drugara da procitam i nista, na mene to stivo uopste nije delovalo, meni je to cista glupost, ponavlja jedno te isto 1000 puta i sve se vrti oko necega sto svi znamo,a on udavi sa istim. Mozda je fora u tome sto sam je ja procitala vec kada sam prestala da pusim
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top