Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ristob

Veoma poznat
Poruka
12.338
Vozi bicikl,ekstra način za ubijanje dosade ,diši duboko,jesen divno miriše:)
Ovo je za repku! Al ne može još. Na redu su drugih 10 da bih ponovo mogao tebi. Al ja ne kvrcam na zvjezdicu svaki dan 10 puta ko mnogi što rade. A za rep je što si navela jednu od onih miliJon zanimacija da se zaboravi na pljuge u puš-pauzama. A i puš-pauze su navika. Zato i njih treba ostaviti. :D

ristob

Veoma poznat
Poruka
12.338
Postavljac teme o pusenju je Betty. A postovi prolazmice su se nekako slucajno tu nasli kako sam ja razumela. Vise puta citajuci temu iz pocetka cisto da obnovim gradivo :)
Možda nije ni bitno ko je postavljač al eto. Prolazbica je ranije postavila temu na pdf Psihologija (zaboravio sam kako se zvala) a Betty je malo kasnije ovdje otvorila temu Nepusacki kutak pa je došlo do spoajanja ovih teme. Zbog jednog smarača koji nikad nije pushio a stalno je visio na temi i baš negativno djelovao na sve koji su se mučili sa apstinencijom, pogotovu, početnici, tema je preimenovana u sadašnji naziv. Inače, na Psihologiji opet ima tema Cigarete, cigarete...

dundolina

Zainteresovan član
Poruka
148
Ja sam gljivar.Obožavam brati gljive,ali ih ne jedem.Inače kad dođem u šumu,zapalim cigaru pa sve mic po mic pregledam svaki djelić,jer vrganje prve klase je teško i primijetiti u lišću.
A prekjuče kad sam išla ,bože ti pomozi sve se trljam ,pipam po džepovima gdje su mi cigare,...pijuckala sam vodu i nekako preživjela..
Neko je već pisao o tome da moramo preživjeti sve situacije kao nepušači,evo ja sam prvi put bila u šumi kao nepušač,danas idem ponovo ,valjda će biti lakše:think:
Moja lopta za fitnes je konačno poslužila svrsi (do sada smo je šutali po sobi,jer uvijek nekom smeta)
Više ne odmaram u sjedećem položaju nego na podu u ležećem(baš mi godi,jer sam operisala dh),pa guram loptu, tamo-vamo,ajd bar nešto...
Dan je divan odoh ja časkom u šumu:bye:

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
29.822
Ja sam gljivar.Obožavam brati gljive,ali ih ne jedem.Inače kad dođem u šumu,zapalim cigaru pa sve mic po mic pregledam svaki djelić,jer vrganje prve klase je teško i primijetiti u lišću.
A prekjuče kad sam išla ,bože ti pomozi sve se trljam ,pipam po džepovima gdje su mi cigare,...pijuckala sam vodu i nekako preživjela..
Neko je već pisao o tome da moramo preživjeti sve situacije kao nepušači,evo ja sam prvi put bila u šumi kao nepušač,danas idem ponovo ,valjda će biti lakše:think:
Moja lopta za fitnes je konačno poslužila svrsi (do sada smo je šutali po sobi,jer uvijek nekom smeta)
Više ne odmaram u sjedećem položaju nego na podu u ležećem(baš mi godi,jer sam operisala dh),pa guram loptu, tamo-vamo,ajd bar nešto...
Dan je divan odoh ja časkom u šumu:bye:

ja sam prosao kroz tu fazu. na dobrom si putu :ok:
vidis sada koliko je bolje kada ne seckas sve pauzama za nikotin. :)

luckystar74

Primećen član
Poruka
581
ja sam prosao kroz tu fazu. na dobrom si putu :ok:
vidis sada koliko je bolje kada ne seckas sve pauzama za nikotin. :)

meni samo zbog tih push pauza dodje da propusim ponovo :) salim se malo, ali ceo zivot imam losu koncentraciju i nakon pola sata rada (sat vremena mi je maximum maximuma i ttada se umorim kao pas) potrebna mi je pauza od barem 15 min da izadjem i provetrim mozak.... sada ne mogu jer da sedim na klupici ispred hladno je da izdjem bez cigarete glupo je.... inace se ne druzim sa kolegama pa nemam sa kime da pricam (los kolektiv).... i tako....
povremeno i dalje kriziram ali izdrzavam.... navikla sam se na kafu bez cigarete i sada mi je ok ukusa... alkohol uh ubila bih tada za cigaretu...

Pipi Langstrumpf

Buduća legenda
Poruka
31.793
koncentracija je stvar vezzbe. Moderni svet nam rado razbija moch koncentracije jer je lakshe upravljati rasejanim chovekom koji tada i vishe kupuje. Koncentracija se razbija chestim prekidima: reklame u toku filma, shetanje od shaltera do shaltera, pushpauze i slichne stvari koje usporavaju i zaustavljaju misaoni tok. Jedan od efekata prestanka pushenja je drastichno poboljshano pamchenje i koncentracija. Kazzu da se popravlja i inteligencija ali to nisam primetila. :mrgreen: :plavusha:

ristob

Veoma poznat
Poruka
12.338
meni samo zbog tih push pauza dodje da propusim ponovo :) salim se malo, ali ceo zivot imam losu koncentraciju i nakon pola sata rada (sat vremena mi je maximum maximuma i ttada se umorim kao pas) potrebna mi je pauza od barem 15 min da izadjem i provetrim mozak.... sada ne mogu jer da sedim na klupici ispred hladno je da izdjem bez cigarete glupo je.... inace se ne druzim sa kolegama pa nemam sa kime da pricam (los kolektiv).... i tako....
povremeno i dalje kriziram ali izdrzavam.... navikla sam se na kafu bez cigarete i sada mi je ok ukusa... alkohol uh ubila bih tada za cigaretu...
Duvan je lagani ubica. Alkohol rapidni. A žene čini ... bullshit-om. :(

olja jk

Obećava
Poruka
73
Veliko pozzz od jos jednog nepusaca :)))
Lackystar pa cestitamo danasnji veliki dan, ipak si ti bre džomba ovde :worth:
Ja eto odolveam, sto rece Vendika, imala sam poslednjih 5 dana toliko nekih problema da nisam stigla ni da mislim na pusenje, nekako mi je stvarno sve lakse i lakse, mada ne ocekujem da nece vise biti onih grand kriza koje kod mene traju 2 dana onako u kontinuitetu.
Vidim da ovde ima nekih novih imena, bas mi je drago da ljudi bar razmisljaju o tome

Poslednja izmena:

luckystar74

Primećen član
Poruka
581
Hvala ljudi, uh nocas sam imala nocnu moru, sanjala sam da stojim ispred posla cekam koleginicu i pusim sa devojkom od mog ex (malo pojasnjenje moj ex je bio u isto vreme sa nas dve tj ispostavilo se da sam ja ta druga a da je sa njom vec bio duze vreme).... em sam vikala pa ja ne pusim a onda a sta ces ti ovde u mome snu..... strasno....
u svakom slucaju i dalje kriziram svaki dan po malo.....
u subotu mi je jedan lik kada je cuo da ne pusim vise nudio cigarette.... naravno da sam odbila....

I da dodam za Ristob danas je OK i cesta pojava da zene piju :)

ristob

Veoma poznat
Poruka
12.338
Da se dopunim.

Sa cigaretom mnogi dožive i duboku starost. Osim neposrednog (minornog) štetnog uticaja duvanskog dima po bližu okolinu za nju nema niakvih drugih štetnih posledica. A to za alkohol ne važi! Alkohol, ne samo što uništava vlastiti život konzumenta, nego uništava i živote najbližih i najmilijih!!! E, sad, opet da se ogradim, možda ženske znaju za formulu umjerenijeg konzumiranja alkohoal. Na žalost, za većinu muškaraca ona ne važi. :(

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.