Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav
meni za sada najteže pada:šta da radim ,kad padam od umora i sjednem da se odmorim,dosad je naravno to bila cigara,..
zapališ cigaru,odbijaš dimove i umor nestaje,..
šta sad
što bi Pipi rekla ,moram smisliti šta a radim u tim trenucima
i nešto za kišan dan
i nešto...:bye:
Ma, bre, imaš miliJon izbora: pedikir, manikir, tračakir, mindžakir... Ma, da ti nikad na pamet ne padne ni da je ikad postojalo takvog uljeza ko što je cigareta! :lol:

Vec su poceli da se javljaju stetni efekti duvanskog dima. Budim se umorna, treba mi vise vremena da se naspavam, glavobolje, mrzovoljna sam... :udriglavu:
Napunila sam frizider vocem i povrcem, koje kako sam ponovo propusila sve manje jedem, svaki cas pijem vodu.
Samo prvi dan da izdrzim da ne svratim do trafike...
Dudolina, ima nesto u tom dvadeset prvom danu. Kada sam ostavljala pusenje otprile sam tada shvatila da se moze ziveti bez cigareta, i to se sasvim lepo moze ziveti. :)

Sta ti je narkoman. Kako sam resila da od danas ne pusim, tako sam se setila da me sutra ujutru ceka neprijatna obaveza i da je pametnije da ostavim sutra, ne danas. :D
Neverovatno kako mozak radi, samu sebe sabotiram.:malav:
Najgori su ovi prvi dani, samo na cigarete mislim i gledam kako da prevarim sebe.
Resila sam da samo danas ne kupim cigarete, tek sutra mogu, a za sutra imam isti plan. I tako do tog dvadeset prvog dana. :D

Ja sam pokusao da ostavim cigarete dva dana i uspeo sam i na kraju sam popustio i kupio neke druge cigare koje nisam pusio,sad me vata vrtoglavica,mucnina i kad ispusim jednu kao da sam popio casicu rakije.Zna neko o cemu se radi?

Vrtoglavica i vrlo neprijatna malaksalost se uvek javi kad nepusac povuce dim ili kad nakon duze pauze ponovo upalimo cigaretu. Tek tada mozemo da vidimo kako ustvari deluje duvanski dim i koliko smo zatrovani dok pusimo da tih reakcija nema.
Ima verovatno neke veze sa nacinom na koji neki sastojci duvanskog dima deluju i bilo bi zanimljivo cuti strucno objasnjenje.

Ja sam pokusao da ostavim cigarete dva dana i uspeo sam i na kraju sam popustio i kupio neke druge cigare koje nisam pusio,sad me vata vrtoglavica,mucnina i kad ispusim jednu kao da sam popio casicu rakije.Zna neko o cemu se radi?
Mislim da znam. :lol: Današnji industrijski proizvodi (skoro svi) pogotovu duvanski i alkoholni su Bogu za plakati kako ih takve u opšte mogu proizvoditi u eri koju zvučno nazivaju civilizacija. Da probaš domaći duvan (nekad lično gajio) i domaću lozu ili vino (što i danas proizvodim) tek bi ti onda bilo jasno zašto ti se povraće od toga što si naveo. Meni se danas povraće od mirisa duvanskog dima, ma, na udaljenosi i od 50 m. Groza. :evil:

koji sam ja lik
ristob maloprije sam htjela da kliknem na onu reputaciju,zbog onoga što si napisao o eliminisanju otrova pomoću vode i održavanju vitkosti,ali mi ne dadoše,kažu moram i drugima podijeliti rep.prije nego što dam tebi 2x.
Ništa onda,evo ovde ti dodjeljujem i rep.i zlatnu medalju il šta već:klap:
A što se vitkosti tiče,to održavam pomoću hrono ishrane,zakon je ,probajte kome je potrebno:ok:
Easy-ride pa zar to nije super ako se tako osjećaš nakon popušene cigarete,bar ćeš lakše da batališ,ajd držim ti palčeve:bye:

koji sam ja lik
ristob maloprije sam htjela da kliknem na onu reputaciju,zbog onoga što si napisao o eliminisanju otrova pomoću vode i održavanju vitkosti,ali mi ne dadoše,kažu moram i drugima podijeliti rep.prije nego što dam tebi 2x.
A što se vitkosti tiče,to održavam pomoću hrono ishrane,zakon je ,probajte kome je potrebno:ok:
Easy-ride pa zar to nije super ako se tako osjećaš nakon popušene cigarete,bar ćeš lakše da batališ,ajd držim ti palčeve:bye:

Pokusao sam ali ne mogu,dosadno mi bez njih,navikao sam da drzim cigaru u ruci,da duvanim uz kafu. Ustvari kad bolje razmislim ..... mogao bi ja da ih ostavim kad hocu jer me ne vuku uopste,ali kao sto sam rekao dosadno mi je bez njih.Pre sam ih toliko mrzeo da mi ponekad doslo da zapalim fabriku sa cigaretama,a danas ... ne mogu da zamislim dan bez njih.Uostalom oni su dobar nacin za ubijanje dosade i nervoze!

Pokusao sam ali ne mogu,dosadno mi bez njih,navikao sam da drzim cigaru u ruci,da duvanim uz kafu. Ustvari kad bolje razmislim ..... mogao bi ja da ih ostavim kad hocu jer me ne vuku uopste,ali kao sto sam rekao dosadno mi je bez njih.Pre sam ih toliko mrzeo da mi ponekad doslo da zapalim fabriku sa cigaretama,a danas ... ne mogu da zamislim dan bez njih.Uostalom oni su dobar nacin za ubijanje dosade i nervoze!

Pushish iz dosade? Naravno da ne. Pushish jer morash, toliko si navuchen na tu drogu da ne mozzesh da zamislish dan bez njih. Pa ti vidi kakvo je to ropstvo...podrzzavam te u odluci da ostavish, jer zaista je to jedino shto zapravo zavisi od tebe i tvoje volje, jedina odluka zbog koje si slobodan chovek a ne zavisnik.

Hvala sto postojite i pozdrav svima!Ne kupujem cigare 3 nedelje,popusila sam mozda 15-tak za to vreme-ceskih :roll:.Danas je drugi dan kako nisam ni dimic povukla.Na momente mi je tesko:dash:,nadam se da ce biti bolje...Uverila sam se sto puta da mi nije ni lepse,ni manje stresno sa cigarom,ali cesto mislim na istu...Nadam se da ce mi uz vas biti lakse,i da cu moci nekome i ja da pomognem.

Mrtvo more-nigdje žive duše,jel to znači da ću svoje bitke morati izboriti sama,...
Milinica dobrodošla,nadam se da ćeš na ovom forumu pronaći potrebnu podršku:)
Brate Djuro svaka čast :super:

Tu smo, kriziramo... evo ja jos malo ulazim u 3 nepusacki mesec i i dalje mi dodje i to bas da zapalim...nocas sanjala da pusim i to bas sam uzivala.... uhhhhhhhhh.... jos moj decko danas kupio neke cigarete koje nisu njegove standardne koje mi smrde uhhhhh kada nisam samo uzela i zapalila....
jos uvek se drzim, jer znam koje su muke pri ostavljanju pa me muka da ponovo prolazim kroz sve to.....

koji sam ja lik
Dižem i ja tebe kad god mogu. :lol: Ali, moraš i zaslužiti. Dosad si zaslužila za bar 3 repke od mene a samo je jedna realizovan.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back