Nepusacki kutak II :Ostavite pušenje sa nama!

Volim da budem jasan,da me svi razumeju,i da glup shvati da je glup.Dva i dva je cetiri,ili je pet manje jedan,isti djavo.Ja sam prosao tantalove muke u prvih godinu ipo dana po prestanku pusenja.To su muke,ne daj boze nikome.Pusio sam preko 40 (cetrdeset) godina,i presekao u jednom danu,i nikad vise nisam zapalio.Rodio sam mecku,i dobro znam koje su to muke,Nije mi zao,tek ovo je zivot,kad nisi rob duvana i tog smrdljaka.I da me sad neko prevari da zapalim,pa zar sam toliko glup da ponovo pravim istu gresku.Samo se setim sta sam prosao,i ne bih je zapalio pa da crknem.Necu i tacka.NECU!!!
Ovo boldovanpo bi svako ko je prestao da pusi trebalo da ima na umu jer su to stvarno Tantalove muke i da
je zaista besmielno da u nekom trenutku "slabosti" uopste i pomisli na cigaretu.

Danas je to nekako i jednostavnije ili barem trebalo da bude jer su pushaci divljac za odstrel, prezreni,
nigde nisu rado vidjeni gosti tako da niko ne bi trebalo ni da pomisli da ponovo bude pushac.
 
cenim da bi mirko zapalio samo tako , al je kurakter

nego , meni nije jasno kakve muke posle godinu i po dana , kakve bre muke, ako prerezesh desetak nema problema dalje

moj cale je bio pushach dugo, vekovima , odredio je da pushi jednu cigaretu dnevno, da bi sebi dokazao da moze sve shto hoce, al on je poseban sluchaj, i tako je bilo dugo dok nije osetio satisfakciju samokontrole
danas je nepushach, ustaje u rano jutro i pichi po keju bilo da je mecava, bilo da ga grom sprzi
zli nepushach, moj atila i bich boziji, najdrazi otac
 
cenim da bi mirko zapalio samo tako , al je kurakter

nego , meni nije jasno kakve muke posle godinu i po dana , kakve bre muke, ako prerezesh desetak nema problema dalje

moj cale je bio pushach dugo, vekovima , odredio je da pushi jednu cigaretu dnevno, da bi sebi dokazao da moze sve shto hoce, al on je poseban sluchaj, i tako je bilo dugo dok nije osetio satisfakciju samokontrole
danas je nepushach, ustaje u rano jutro i pichi po keju bilo da je mecava, bilo da ga grom sprzi
zli nepushach, moj atila i bich boziji, najdrazi otac
Ma ja bih i tih deset smanjila na recimo pet ;)
Cak mislim da su prva dva dana najstrashnija pa ko to prezivi, prezivi.
Problem je sto ljudi koji "prezive" i 2-5-10 dana pa i 2-6-12 meseci zapravo ne zele
da prestanu da puse i onda stalno traze razlog, a razlog se uvek i nadje.
 
cenim da bi mirko zapalio samo tako , al je kurakter

nego , meni nije jasno kakve muke posle godinu i po dana , kakve bre muke, ako prerezesh desetak nema problema dalje

moj cale je bio pushach dugo, vekovima , odredio je da pushi jednu cigaretu dnevno, da bi sebi dokazao da moze sve shto hoce, al on je poseban sluchaj, i tako je bilo dugo dok nije osetio satisfakciju samokontrole
danas je nepushach, ustaje u rano jutro i pichi po keju bilo da je mecava, bilo da ga grom sprzi
zli nepushach, moj atila i bich boziji, najdrazi otac

Не знам да ли ми верујеш,али ми се сада дуван гади.Међутим,то је тешка дрога и са њом се не сме играти,то човек мора увек да има у виду.Откуд знам да ли могу да дођем у искушење.Лекари кажу да ствара вишеструко већу зависност од хероина.Пре те хероин убије,али је теже без дувана.Зато и кажем да то смеће не узимам у руку,знам које је зло,и не играм се са ђаволом.Смета ми дим,избегавам задимљене просторе,у мојим колима се не пуши.На својој Слави трпим,али после иде детаљна дезинфекција стана,имам госте пушаче које морам да испоштујем,а Слава 20. јануара,зима...
 
Не знам да ли ми верујеш,али ми се сада дуван гади.Међутим,то је тешка дрога и са њом се не сме играти,то човек мора увек да има у виду.Откуд знам да ли могу да дођем у искушење.Лекари кажу да ствара вишеструко већу зависност од хероина.Пре те хероин убије,али је теже без дувана.Зато и кажем да то смеће не узимам у руку,знам које је зло,и не играм се са ђаволом.Смета ми дим,избегавам задимљене просторе,у мојим колима се не пуши.На својој Слави трпим,али после иде детаљна дезинфекција стана,имам госте пушаче које морам да испоштујем,а Слава 20. јануара,зима...

Verujem ti i meni se gadi , narocito kada ujutru prodjem pored nekoga ko pusi.
Nisu mi jasni gosti koji ne postuju domacine nepusace. Ta dezinfekcija nije samo luftiranje
nego i pranje zavesa.
 
Jaooo ljudi ovo je ludilo,ja kad ostavim cigare ni Bog mi ne može pomoći,ja sam pročitao knjigu alena carra i pio tablete tabex i radio sve žive tehnike za ostavljanje cigarete ali mene kad uhvati kriza beži od mene u tri lepe,gori sam od zavisnika od heroina.To su napadi,to je plakanje,to je padanje u nesvest,grčevi u stomaku,beži mi se iz sopstvene kože,bezvoljan ma haos.Ja sam sve prevazišao,i kontam šta mi radi cigara i mogu da zamislim život bez nje ali nikotinsku krizu ne mogu da prevaziđem.Katastrofa.Samo kada bi imao neki lek za smirivanje te nikotinske krize bilo bi super.To je previše bolno za mene.
 
Jaooo ljudi ovo je ludilo,ja kad ostavim cigare ni Bog mi ne može pomoći,ja sam pročitao knjigu alena carra i pio tablete tabex i radio sve žive tehnike za ostavljanje cigarete ali mene kad uhvati kriza beži od mene u tri lepe,gori sam od zavisnika od heroina.To su napadi,to je plakanje,to je padanje u nesvest,grčevi u stomaku,beži mi se iz sopstvene kože,bezvoljan ma haos.Ja sam sve prevazišao,i kontam šta mi radi cigara i mogu da zamislim život bez nje ali nikotinsku krizu ne mogu da prevaziđem.Katastrofa.Samo kada bi imao neki lek za smirivanje te nikotinske krize bilo bi super.To je previše bolno za mene.
Preterujes sa plakanjem, grcevima u stomaku i padanja u nesvest;)
A da si nesnosan to ti verujem.
Ne mogu da ti pomognu nikakvi lekovi za smirivanje, nemoj to ni da pokusavas,
samo ces navuci sebi jos vecu bedu na vrat.

Mnogo je ljudi batalilo pusenje tako sto su od ove prave cigarete presli na elektronsku i
onda malo po malo smanjivali procenat nikotina. Mozda da tako probas.
 
Jaooo ljudi ovo je ludilo,ja kad ostavim cigare ni Bog mi ne može pomoći,ja sam pročitao knjigu alena carra i pio tablete tabex i radio sve žive tehnike za ostavljanje cigarete ali mene kad uhvati kriza beži od mene u tri lepe,gori sam od zavisnika od heroina.To su napadi,to je plakanje,to je padanje u nesvest,grčevi u stomaku,beži mi se iz sopstvene kože,bezvoljan ma haos.Ja sam sve prevazišao,i kontam šta mi radi cigara i mogu da zamislim život bez nje ali nikotinsku krizu ne mogu da prevaziđem.Katastrofa.Samo kada bi imao neki lek za smirivanje te nikotinske krize bilo bi super.To je previše bolno za mene.

Moj predlog je da se obratiš psihijatru, posebno nekome ko se bavi bolestima zavisnosti.
U civilizovanim zemljama, ljudi se od pušenja cigareta odvikavaju uz izvesne vidove psihoterapije i po potrebi pomoću antidepresiva.
 
Moj predlog je da se obratiš psihijatru, posebno nekome ko se bavi bolestima zavisnosti.
U civilizovanim zemljama, ljudi se od pušenja cigareta odvikavaju uz izvesne vidove psihoterapije i po potrebi pomoću antidepresiva.

Ti, pretpostavljam, nisi nikada bio zavisnik od nikotina?
U civilizovanim, kao i necivilizovanim zemljama covek pokusava sam da se odvikne od pusenja,
svako ko to stvarno zeli, hoce, uspeva u tome.
A savetovati coveku da iz jedne zavisnosti ide u drugu, malo je cudno da ne kazem i opasno.
Tabex je sredstvo pomocu koga svako ko stvarno zeli moze da ostavi pusenje. Moze i bez njega,
ali je lakshe s njim. Postoje i savetovalista za odvikavanje od pusenja:

Osnovna delatnost Savetodavnog rada za odvikavanje od pušenja je pomoć klijentima pri ostavljanju pušenja. Rad sa klijentima može biti individualan ili u vidu grupne terapije, a zasnovan je na iskustvima u radu drugih savetovališta čiji rad datira već preko 20 godina.
Pušenje cigareta spada u bolesti zavisnosti, a zavisnost od nikotina je na nivou heroinske zavisnosti i mnogo je lakše apstinencijalne simptome proći uz podršku grupe i korisne savete dobijene od savetnika. Osnovna ideja ovog metoda je razbijanje pušačke navike i aktivna izmena stila života uvođenjem zdravih navika.


Mi koji ovde pisemo bili smo pusaci, prestajali pa ponovo pocinjali, uglavnom je ova tema koncipirana tako
da jedni drugima dajemo podrsku, a svako je prestao ako je to stvarno zeleo.
 
Ti, pretpostavljam, nisi nikada bio zavisnik od nikotina?
U civilizovanim, kao i necivilizovanim zemljama covek pokusava sam da se odvikne od pusenja,
svako ko to stvarno zeli, hoce, uspeva u tome.
A savetovati coveku da iz jedne zavisnosti ide u drugu, malo je cudno da ne kazem i opasno.
Tabex je sredstvo pomocu koga svako ko stvarno zeli moze da ostavi pusenje. Moze i bez njega,
ali je lakshe s njim. Postoje i savetovalista za odvikavanje od pusenja:

Osnovna delatnost Savetodavnog rada za odvikavanje od pušenja je pomoć klijentima pri ostavljanju pušenja. Rad sa klijentima može biti individualan ili u vidu grupne terapije, a zasnovan je na iskustvima u radu drugih savetovališta čiji rad datira već preko 20 godina.
Pušenje cigareta spada u bolesti zavisnosti, a zavisnost od nikotina je na nivou heroinske zavisnosti i mnogo je lakše apstinencijalne simptome proći uz podršku grupe i korisne savete dobijene od savetnika. Osnovna ideja ovog metoda je razbijanje pušačke navike i aktivna izmena stila života uvođenjem zdravih navika.


Mi koji ovde pisemo bili smo pusaci, prestajali pa ponovo pocinjali, uglavnom je ova tema koncipirana tako
da jedni drugima dajemo podrsku, a svako je prestao ako je to stvarno zeleo.

Nikome ja ništa ne savetujem.
Jesam zavisnik od nikotina, i ne znam čemu te paušalne tvrdnje, zaista.
Nikome nisam rekao da treba da se kljuka antidepresivima, niti da je to ključ rešavanja nikotinske zavisnosti.
Ali da može da se obrati psihijatru, može. :) On će proceniti šta treba, a šta ne.
Svrha foruma je, ukoliko je to moguće, diskutovati i posavetovati čoveka kome da se obrati ukoliko mu je stručna pomoć potrebna, a to se posebno odnosi na ovaj pdf.

Ti si ta koja ovde spominje imena lekova, supstituenata i sl, ne ja. :)
 
Nikome ja ništa ne savetujem.
Jesam zavisnik od nikotina, i ne znam čemu te paušalne tvrdnje, zaista.
Nikome nisam rekao da treba da se kljuka antidepresivima, niti da je to ključ rešavanja nikotinske zavisnosti.
Ali da može da se obrati psihijatru, može. :) On će proceniti šta treba, a šta ne.
Svrha foruma je, ukoliko je to moguće, diskutovati i posavetovati čoveka kome da se obrati ukoliko mu je stručna pomoć potrebna, a to se posebno odnosi na ovaj pdf.

Ti si ta koja ovde spominje imena lekova, supstituenata i sl, ne ja. :)

Ti zelis ili ne zelis da prestanes da pusis? Ovo je specijalni deo PDF Zdravlje i ovde ljudi koji zele
da prestanu ili pokusavaju da prestanu da puse traze pomoc u smislu neke podshke.
A niko od njih nije slucaj za pisihiajtra i antidepresive.
Ne verujem da bi bilo koji psihijatar ovog sveta uopste ozbiljno i shvatio coveka
koji dodje pa kaze da zeli da ne pusi, al eto ne ide.
Ovde se ljuidi anonimno javljaju, zasto bi u nekom selu pored Majdanpka ili Donjem Zucu uopste
i bilo moguce da se "pacijent" javi psihijatru, ako jedini psihijatar ordinira barem 100 km dalje.
A sve zbog slabe volje i karaktera coveka koji bi, al mu se ne da da ostavi duvan.
Za prestanak pusenja potrebno je da se bas kao ovde na ovom forumu ( dok ti nisi dosao da
solis pamet) da se ljudi izjadaju, da im pa opet drugi kazu da su to sve prosli, da je potrebno
malo vise volje i zelje i tako dalje.
 
Ja sam samo rekao da to postoji kao opcija. Niti ikome solim pamet, niti kažem da im nije potrebna podrška, naprotiv. Ničeg malicioznog u mom komentaru nema.
Meni je zvučalo kao da je čoveku jako teško i shodno tome, spomenuo sam mogućnost da se obrati nekome ko bi mu možda dao bolji savet, a i podršku, nego što je ovde može dobiti od tebe ili mene.
 
Ja sam samo rekao da to postoji kao opcija. Niti ikome solim pamet, niti kažem da im nije potrebna podrška, naprotiv. Ničeg malicioznog u mom komentaru nema.
Meni je zvučalo kao da je čoveku jako teško i shodno tome, spomenuo sam mogućnost da se obrati nekome ko bi mu možda dao bolji savet, a i podršku, nego što je ovde može dobiti od tebe ili mene.

Meni je Petre samo cudno da se ovde javjas ( to do sada nisi radio, a verovatno pusis barem vec 5-6 godina),
a nisi zeleo ni da procitas ko ovde o cemu diskutuje i sta se ocekuje od sagovornika i sada i sam kao pusac
preporucujes psihijatra i antidepresive. Javi se sa takvom opcijom tek kada i sam prodjes kroz tu paklenu pricu.
Ovako si smeshan. Student medicine koji preporuciuje nekome nesto, a i sam je rob tog poroka.
 
Složila bih se sa Rayelom ovde. To što ti misliš da je psihijatrijsko savetovanje, nije baš tako. Ako zavisnost od nikotina ne možeš da savladaš sam (ili ne želiš kao ja) i uz pomoć podrške okruženja, nećeš baš rešiti problem odlaskom kod psihijatra.
Da se razumemo NARAVNO da treba da odeš kod psihijatra ako imaš psihijatrijski problem, I tamo ćeš dobiti terapiju.
Ali ako odeš da se žališ da ti anksioznost zbog ostavljanja cigareta narušava kvalitet života, isto ćeš dobiti terapiju. Koja u većini slučajeva stvara zavisnost.
Dakle, uloži truda da savladaš zavisnost od cigareta i bori se
Još jednom, ja ne želim da uložim trud.
 
Složila bih se sa Rayelom ovde. To što ti misliš da je psihijatrijsko savetovanje, nije baš tako. Ako zavisnost od nikotina ne možeš da savladaš sam (ili ne želiš kao ja) i uz pomoć podrške okruženja, nećeš baš rešiti problem odlaskom kod psihijatra.
Da se razumemo NARAVNO da treba da odeš kod psihijatra ako imaš psihijatrijski problem, I tamo ćeš dobiti terapiju.
Ali ako odeš da se žališ da ti anksioznost zbog ostavljanja cigareta narušava kvalitet života, isto ćeš dobiti terapiju. Koja u većini slučajeva stvara zavisnost.
Dakle, uloži truda da savladaš zavisnost od cigareta i bori se
Još jednom, ja ne želim da uložim trud.

Ovo je boldovano i cela prica i poenta oko pusenja.
Covek ( cak i kada je covek jel zena) zna da bi trebalo toga da se resi, ali mu za sada to godi, ne smeta,
uziva u tome, a s druge strane mu okolina sugerise da to batali i jadan covek ( slabo bice i karakter ;) )
pokusava, al opet ne bas mnogo ozbiljno, da svima udovolji, al pa opet ne moze:D
Nekad i dodje maca na vratanca, nadajmo se da nece doci, a nekad dodje pusacu iz düpeta u glavu,
ali nije ni to pod obavezno.
 
Poslednja izmena:
Ovo je boldovano i cela prica i poenta oko pusenja.
Covek ( cak i kada je covek jel zena) zna da bi trebalo toga da se resi, ali mu za sada to godi, ne smeta,
uziva u tome, a s druge strane mu okolina sugerise da to batali i jadan covek ( slabo bice i karakter ;) )
pokusava, al opet ne bas mnogo ozbiljno, da svima udovolji, al pa opet ne moze:D
Nekad i dodje maca na vratanca, nadajmo se da nece doci, a nekad dodje pusacu iz düpeta u glavu,
ali nije ni to pod obavezno.
Ne pritiska mene okruženje zapravo. Cigarete vidim kao svoj jedini porok i luksuz i ne želim toga da se odreknem. Kao prevejani zdravstveni radnik jaaaako dobro znam koliko je štetno, čist otrov.
Ali ja ne pijem alkohol nikad, ne kockam, ne jedem masno, ljuto, previše kalorično, po svemu bi reko čovek da sam svetica he he, nikotin je moja droga i neću da ga se odreknem. Umreću verovatno jednog dana zbog toga, ako ne bude kancer biće bar mali emfizem ili hop neki i toga sam svesna. Ne planiram da živim sto godina i boli me uvo baš.
 
Ne pritiska mene okruženje zapravo. Cigarete vidim kao svoj jedini porok i luksuz i ne želim toga da se odreknem. Kao prevejani zdravstveni radnik jaaaako dobro znam koliko je štetno, čist otrov.
Ali ja ne pijem alkohol nikad, ne kockam, ne jedem masno, ljuto, previše kalorično, po svemu bi reko čovek da sam svetica he he, nikotin je moja droga i neću da ga se odreknem. Umreću verovatno jednog dana zbog toga, ako ne bude kancer biće bar mali emfizem ili hop neki i toga sam svesna. Ne planiram da živim sto godina i boli me uvo baš.

Ma neka svako zivi i uziva kako zeli, ali neka drugim ljudima ne propoveda vodu dok on sam pije skupocena vina :D
Ovu metaforu ti razumes;)
Ceo je zivot rizik, neki se penju na Mont Everest, a znaju da se mozda nece vratiti citavi, ali zele tako
i po meni je to tako u redu, svao ima svoj izbor, a tu su i cigarete, ali naravno i alkohol.
 

Back
Top